Şimdi Ara

athlon xp t-bred a 1800+ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu arada 12.5 x 156 post gördüm xp2400+ olarak ama windows direk kitlendi. Daha yüksek çarpan imkanı olsaydı işlemcinin sınırını bulurdum.

Beyler bir de bu digitalcenter.com sayfası açılmıyor, buraya başka nasıl ulaşabilirim?

Java ve PoLicE siz de buradan mı aldınız acaba?
  • acep çarpanı düşürüp yapacan o işi.
  • ama mevcut ramle 152 fsbyi geçemiyorum ki
  • heee oki.
  • viper işlemcinin carpanı otomatik olarak kırıkmı yani anakartmı hallediyo isi..
    yoksa senmi yaptın birde throughbred(A) mı senin işlemci yoksa (B) mi....
  • viper 11.5 dan düşük çarpanları seçebiliormusun?
  • voltaj sorunun olduğundan daha yüksek vcore değerleri olan bir anakart seçmelisiniz.
    zaten nforce2 almayı düşünüyorsunuz galiba.epox 8rda+ nforce2 alırsanız overclock için iyi bir seçim yaparsınız.zira asus markası vcore 1.85v veriyor en fazla.
  • Palamino serisi Athlon XP 'lerin <b>hepsi 1.75V</b>çalışma gerilimine sahiptiler. Bu yüzden overclock kapasitesi yüksek serileri yakalamak, biraz şans işi oluyordu. Hatırladığım kadarıyla <i>AGOIA steping</i> ler iyi overclock oluyorlardı. Athlon XP Thoroughbred serisinde ise modeller bazında çalışma gerilimleri farklılık göstermektedir. Burada dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var.

Şöyle ki;
    T.Bred XP'lerde resmi olarak bildirilen 2 modeli var. 2200+ 'a kadar ver:A ve sonrası için ver:B. Belirtmek isterim ki <b>bir kısım 2200+ 'da <u>Seri B</u> 'dir</b>. Ancak ne acıdır ki OPN numarasında bu bilgi yazmıyor. İllaki işlemciyi alıp CPUID ile StepingID numarasına bakacaksınız. Herneyse konuyu dağıtmadan asıl anlatmak istediğim kısma geçelim;

XP2000+ 'a kadar olan serinin hepsi (17,18,19|x100) 1.60 ve 1.50V çalışma gerilimine sahip.
    <b>XP2000+ serisinin bir kısmı 1.60V iken, bir kısmı 1.65V ile çalışmaktalar.</b>
    XP2100+ serisinin gene hepsi 1.60V iken,
    XP2200+ ve XP2400+ serilerinde yukarıda dediğim parçalanmayı görüyoruz. Bir kısmı 1.60V, bir kısmı 1.65V ile çalışmaktalar.

Sonuç olarak bence T-bred serisi bir XP alınırken;
    <b>1)</b> 20,22,24|x100 modelleri için aynı hızda daha düşük voltajda çalışan stepingler, (ki bir 1.60V 2200+ yakalayabilirseniz süper olur:))
    <b>2)</b> XP2600+ için kesinlikle <u>2083MHz</u> ile çalışan modeli,
    <b>3)</b> 17,18,19|x100 modelleri için kesin birşey söylenememekle birlikte 1.50v olanların CpuID:680, 1.60v CpuID:681 seçim size kalmış. Daha düşük güç tüketimli nispeten eski çekirdek veya daha yeni ama daha çok ısınan çekirdek. Bence en iyisi stepingleri 1.60V 'luk XP2000+ veya 2100+ ile aynı olan modeller seçilmelidir.

Detaylar bakınız:AMD Athlon™ XP Processor Model 8 Data Sheet

AMD Athlon™ XP Processor Model 6 Data Sheet

Edit: Haklısın Pol. tabiki 2600+ olacak ve voltaj olayına baktım benim elmdeki PDF biraz eskimiş galiba:)
  • Güzel çalışma olmuş Burak :)
  • işlemci T-bred A 1800+ kendiliğinden kırık, bende imzadaki sis 745 çipsetli anakartla sorun yok 5x - 12,5x arasındaki her değeri seçebiliyorum
    işlemci üzerinde 1.5v yazıyor ancak auto seçeneğinde 1.45v olarak problemsiz ve 12.5 x 133 = 1666 olarak çalışıyor
  • e viper imzayı da deiştiriver artık :))
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.