Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
2
Favori
2.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MirageDagger -- 14 Temmuz 2021; 23:26:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu da yeni moda, ateistlere "siz bişi bilmiyonuz cool olmaya çalışıyonuz anca" deme ve bok atma çabaları.

Ateizm, evrenin kendiliğinden oluştuğunu söylemez, kanıtı olmayan şeylerin üzerine yazılmış edilmiş şeylere inanmaz sadece.

Ayrıca sana saçma gelmesi, o şeyi yok etmiyor. Hayır benim anlamadığım şey, bir insan neden inandığı şeye inanmayan biriyle uğraşma ihtiyacı duyar ki, tamam sen gideceksin işte cennete niye bana gereksizce sataşıyorsun?
    Semavi dinlere inananlarin inancsizlarin aciklayamadiklari bir olayi, yine aciklanamayan bir varlik ile aciklayip inancsizlara "Bakin siz bunu aciklayamiyorsunuz, aciklamasi bu, inanciniz yanlis." diyebilmesi cok garip geliyor bana.
    Bunun tam tersi cok yaygin olmasa da yine ayni sekilde garip bence.

Bu ülkede dinsiz olduğunu söylediği için öldürülen insanlar var ateistliği cool zanneden hiçbir dinsiz yoktur dinsiz olanlar bunun ne denli acı ve üzüntü dolu olduğunu bilir toplumdan dışlanmanın neresi güzel ateist olunca insanlar önünde eğilmiyor tam tersi dindar bir Müslümansan sakalın falan varsa milleti büyü var diye kandırırsın paralarını cukkalarsın mis

Niye haklı, sen lisede birkaç kişi gördün diye 15 yaşında sorgulayan bir insan cool olmaya çalışıyor yaftası mı yemek zorunda?

Sizin sorununuz da bu zaten mahallenizde gördüğünüz şeyleri dünyanın tamamına uyguluyorsunuz, çünkü algılamak istemiyorsunuz, gerçekten sorgulayıp ateist olan çok genç insan var.

• kardeşim tanrının yokluğunu "enerji vardan yok, yoktan var edilemez" diye argüman sunup kanıtlamaya çalışanların olduğu forumda sorgula diyorsun 

• Herşeyin bedeli olduğuna inanıp insanları sakinleştirmek için yapılmış olabilir mi? Kitleleri kontrol etmek,aciz fakir insanlara boş umut olmak gibi.Big bang oldu dünya oldu diyeceğim ama bu sefer big bangı kim yaptı diyeceksin.Öyle olsun diyelim.Neden yakınımızdaki gezegenlerde hayat yok? Böyle bin tane soru bulursun.İnsanlığın cevabını bulamadığı sorular:

1- Neden varız?

2-Ölünce ne olacak?

3-Bir yaratıcı var mı?

Din bunların hepsine cevap veriyor ama her din ayrı bir şey söylüyor.Oysa doğru tektir ve insanlar bilimsel kanıt istiyor ki doğruluğu kesin herkesçe kabul görsün.İnsanlar inanmak değil,bilmek istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KanameSama -- 14 Haziran 2021; 3:33:52 >
  • Okulda sınava girmeyip direkt kalmak gibi birşey. Bari sınava gir zayıf alsan da belki kanaatle geçersin.

• KanameSama kullanıcısına yanıt

Bilimin yanıt veremeyeceği şeyleri bilimden beklemek de abes değil mi ? Bilim ayrı felsefe ayrı. Her şeyi maddeye dayandırarak cevaplayamazsınız.

Şu var ki dinlere bakarak cevap bulamayız. Her din ser ki bana inanıyorsan sen iyi bir insansın çünkü doğru dinin tanrısına inanıyorsun der. İnanmıyorsan da sen kötü bir insan olursun ve bunun için öldürülenilirsin ya da dışlanabilirsin bazı dinler için.

Dolayısıyla Tanrı gibi büyük bir kavramı din gibi düşünce yasalarıyla çerçeveleyip yansıtmak insanoğlunun yaptığı en aşağılık şeylerden biri.

Ateistler de bu dinlerin kendilerine göre oluşturdukları Tanrı kavramı üzerinden top koşturuyor. Ha bir dine inanıyorsun ha ateistliğe. İkisi de bana göre akıllı bir insanın tercih edemeyeceği yollardır

• Bu da yeni moda, ateistlere "siz bişi bilmiyonuz cool olmaya çalışıyonuz anca" deme ve bok atma çabaları.

Ateizm, evrenin kendiliğinden oluştuğunu söylemez, kanıtı olmayan şeylerin üzerine yazılmış edilmiş şeylere inanmaz sadece.

Ayrıca sana saçma gelmesi, o şeyi yok etmiyor. Hayır benim anlamadığım şey, bir insan neden inandığı şeye inanmayan biriyle uğraşma ihtiyacı duyar ki, tamam sen gideceksin işte cennete niye bana gereksizce sataşıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riki Cıveyz -- 14 Haziran 2021; 4:2:42 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Battlefield Maşuku

Bilimin yanıt veremeyeceği şeyleri bilimden beklemek de abes değil mi ? Bilim ayrı felsefe ayrı. Her şeyi maddeye dayandırarak cevaplayamazsınız.

Şu var ki dinlere bakarak cevap bulamayız. Her din ser ki bana inanıyorsan sen iyi bir insansın çünkü doğru dinin tanrısına inanıyorsun der. İnanmıyorsan da sen kötü bir insan olursun ve bunun için öldürülenilirsin ya da dışlanabilirsin bazı dinler için.

Dolayısıyla Tanrı gibi büyük bir kavramı din gibi düşünce yasalarıyla çerçeveleyip yansıtmak insanoğlunun yaptığı en aşağılık şeylerden biri.

Ateistler de bu dinlerin kendilerine göre oluşturdukları Tanrı kavramı üzerinden top koşturuyor. Ha bir dine inanıyorsun ha ateistliğe. İkisi de bana göre akıllı bir insanın tercih edemeyeceği yollardır

Bilim sürekli gelişen bir şey.Ha 1000 yıl sonra ha 500 yıl sonra şimdi hayal etmesi bile saçma olan şeyleri görebilirsin.Bil balığın akvaryumdaki durumundayız daha.Görecelik kuramı üstünden,gördüğün en küçük şey en küçük şey değil belki veya gördüğün en büyük şey.Demek istediğim akvaryumun dışına ulaşırsak o zaman görebiliriz yaratıcı var mı yok mu.O zaman fikrimiz değişebilir tabi.Ama bana sorrarsan neden inanmadığımı; çünkü yok gibi.Dışdan bir müdahale yok.Yaratıcının varlığı kesin değil.Kesin var olmadığını veya olduğunu kanıtlayamayız.Ben çokta umursamıyorum çünkü varsa insan bir yardım eli falan bekliyor.Ama burda sanki adam yaratmış çıkmış gitmiş gibi.Çocuğu olunca ailesini terk eden siyahlar gibi.Güçlü güçsüzü ezsin,zengin yaşasın fakir ölsün,üstelik sen bunların olacağını biliyorsun.Adamlar sana dua etmeden biliyorsun ama dur bir yalvarmasını duyayım.Kısacası böyle Tanrı(lar) olacaksa olmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: KanameSama

Bilim sürekli gelişen bir şey.Ha 1000 yıl sonra ha 500 yıl sonra şimdi hayal etmesi bile saçma olan şeyleri görebilirsin.Bil balığın akvaryumdaki durumundayız daha.Görecelik kuramı üstünden,gördüğün en küçük şey en küçük şey değil belki veya gördüğün en büyük şey.Demek istediğim akvaryumun dışına ulaşırsak o zaman görebiliriz yaratıcı var mı yok mu.O zaman fikrimiz değişebilir tabi.Ama bana sorrarsan neden inanmadığımı; çünkü yok gibi.Dışdan bir müdahale yok.Yaratıcının varlığı kesin değil.Kesin var olmadığını veya olduğunu kanıtlayamayız.Ben çokta umursamıyorum çünkü varsa insan bir yardım eli falan bekliyor.Ama burda sanki adam yaratmış çıkmış gitmiş gibi.Çocuğu olunca ailesini terk eden siyahlar gibi.Güçlü güçsüzü ezsin,zengin yaşasın fakir ölsün,üstelik sen bunların olacağını biliyorsun.Adamlar sana dua etmeden biliyorsun ama dur bir yalvarmasını duyayım.Kısacası böyle Tanrı(lar) olacaksa olmasın.

Alıntıları Göster

kötülük problemi nedeniyle ben de sonsuz iyi, sonsuz merhametli tanrı inancını terk ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dapeux -- 14 Haziran 2021; 4:19:38 >

İnsanlar inanmak değil, bilmek istiyor.

Dinlerin oluşturduğu bakış açısına göre bir Tanrı kavramı üzerinde sebep sonuç oluşturuyorsunuz

Bilim asla cevap veremeyecek.

• Dapeux D kullanıcısına yanıt

Kötü insanlar var diye tanrı inancını mı kaybettin ?

Sana verilen aklı çok gereksizce boşa harcamışsın doğrusu

• quote:

Orijinalden alıntı: Battlefield Maşuku

Kötü insanlar var diye tanrı inancını mı kaybettin ?

Sana verilen aklı çok gereksizce boşa harcamışsın doğrusu

Ateist değilim. Dinlerdeki tanrı fikrini reddediyorum. Bir plan olduğunu düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dapeux -- 14 Haziran 2021; 15:6:12 >
  • Dapeux D kullanıcısına yanıt

Ben de ateistliği ve dinleri doğru bulmuyorum ancak Tanrıya koşulsuz inanıyorum. Aklım beni ona götürüyor

• abrooke139 kullanıcısına yanıt

HZ. ALİ ne demiş? Ya varsa?

• La İlahe illallah Muhemmedun Resulullah

• ateistlerin çoğu kendi egosu yüzünden inançsızlığı seçiyor, halbuki gözünle göremediğin saçma sapan bir virüs yüzünden bile hayatını kaybedebiliyosun. sinek kadar değerimiz yok aslında. neyin egosu bu

• Yuzarsif izledikten sonra anlık ben

• Teistin de ateistin de tüm insanların çabası gerçek olanın peşinde koşmak yaşamı anlamlandırmaktır. İnsanların gerçeğe getirdikleri yorumlara saçma demek saçmalıktır. Sen adına Tanrı dersin, diğeri simülasyon der diğeri başka bir şey der... En mantıklı en açıklayıcı gelen yorumu seçersin ve yaşarsın ya da çok kendine güveniyorsan yeni bir yorum katarsın. Fanatikliğin lüzumu yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Riki Cıveyz

Bu da yeni moda, ateistlere "siz bişi bilmiyonuz cool olmaya çalışıyonuz anca" deme ve bok atma çabaları.

Cool olmaya çalışıyorsunuz kısmında adam haklı, hakkını yemeyin.

14-18 yaş arası çocukların bazıları kendince ateistim deyip saçma şekilde takılıp havalı olduğunu düşünmesidir.

Bunu liseye giden her insan görmüştür, fazla söze gerek yok.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.