Şimdi Ara

ateizme göre öldükten sonra hiçlik saçmalığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle sahsina dair olmayan bi yorum yapmak isterim

2 yuzluler karsit gorduklerini

evvela inkar eder

Sonra inkari birakip kotuler

Akabinde kotulemeyi birak bizdensiniz der

Kissadan hisse

Insanligin genelinin ne durumda oldugunu anlamak icin

Suc oranlari ve hukumlu sayisinin inancli×ateist oranina bakilmasi yeterlidir.

Yine toplumlarin en iyi akademisyenlerjnin inanca yaklasimina bakmak yeterlidir..

Uzunca hisse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet ya çok saçma,72 hüriye inanmazlar

• quote:

Orijinalden alıntı: sething

Kesinlikle sahsina dair olmayan bi yorum yapmak isterim

2 yuzluler karsit gorduklerini

evvela inkar eder

Sonra inkari birakip kotuler

Akabinde kotulemeyi birak bizdensiniz der

Kissadan hisse

Insanligin genelinin ne durumda oldugunu anlamak icin

Suc oranlari ve hukumlu sayisinin inancli×ateist oranina bakilmasi yeterlidir.

Yine toplumlarin en iyi akademisyenlerjnin inanca yaklasimina bakmak yeterlidir..

Uzunca hisse
    Bir toplumun, vikipedide kağıt üzerinde dini görüşünün yazılmasında o toplumun mutlak öyle olduğu demek değildir, suud arabistan müslüman gözüksede içinde sürüyle hristiyan yahudi var, büyük kısmıda deist ateist söylemesede öyle, japonların tamamı budacı değil hristiyanıda var müslümanıda ama ülke buda ülkesi, rusya hristiyan ama her tipte adam var ama ülke hristiyan ülkesi.

Bide Türkiyedeki sakallıların evinde 4 kadınla yaşaması çocuğa istismar yapması, imamın kadını avuçlaması durumunda bunlar müslüman işte islam budur demek çok cahilce, onların hiçbiri müslüman değil kendisi öyle düşünebilir ama değil, sorsan dinin ne elhamdülillah müslümanım der ama değil işte, diyorumya tekrar diyorum dünya üzerinde müslümanlar bir elin parmağını geçmiyor.

Örnek vereyim müslüman olarak, olurya nefis bu hayatım boyunca yapmadığım dediğim şeyi yapıp yarın 10 yaşında çocuğu cinsel istismar etsem sonra yakalansam televizyona çıktığımda ben ateistim yaradıcı şeysine inanmam desem tv izleyenler ne der?

İşte inançsız biri bunu yapması normal der.

İnsan nefsi çok ayrı olay insan hata yapar hatta peygamber bile çünkü oda insan ama İslamdaki en önemli şey yaptığın günahı çirkin işi bilip tövbe edip bir daha yapmamak, insanlar tövbe bile etmiyor etsede yapıyor, çok karışık olaylar, Allahın emir ve yasaklarına uymuyorsan müslüman değilsin bu kadar basit hadi emirlerine uymasan bile yasaklarına uy insanlarda oda yok.

Tesettürlü kızlarla tanıştım İslamın İ sini bilmiyorlar bilenle daha karşılaşmadım, malesef bu kızların benzerlerini videolarda gördüm çok çirkin işler yapıyor ama sokak ortasında müslüman.

Yok hocam yok

Bu dünyada müslüman sayısı bir elin parmağını geçmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiat S.p.A.

Ateistlerin inançsızlığı toprak altına girene kadar, o gece çok acı şekilde öğrenecekler

Rabbim kıyamet gününe kadar misli misli darlık çektirsin ölmüş ölecek ateistlere kıyamet sonrası cehennemin sonsuzluğuna kürek çekecekler.

Siz inanmayıp zina yapmaya devam edin

Aslında sevinmiyor değilim sizden daha çok mutluyum bu durumunuza

Kardeş siz boşverin bu ateist arkadaşları çünkü bunların kalbi mühürlenmiş örnek olarak Hazreti Muhammed'i gördüğü halde inanmayanlar vardı yani insanın kalbi mühürlendimi ne anlatsan boş biz müslumanlar bu arkadaşları Cehennem azabından kurtarmak için var gücümüzle İslam'ı ne kadar anlatsak anlatalım anlamazlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Big Bos

quote:

Orijinalden alıntı: Fiat S.p.A.

Ateistlerin inançsızlığı toprak altına girene kadar, o gece çok acı şekilde öğrenecekler

Rabbim kıyamet gününe kadar misli misli darlık çektirsin ölmüş ölecek ateistlere kıyamet sonrası cehennemin sonsuzluğuna kürek çekecekler.

Siz inanmayıp zina yapmaya devam edin

Aslında sevinmiyor değilim sizden daha çok mutluyum bu durumunuza

Kardeş siz boşverin bu ateist arkadaşları çünkü bunların kalbi mühürlenmiş örnek olarak Hazreti Muhammed'i gördüğü halde inanmayanlar vardı yani insanın kalbi mühürlendimi ne anlatsan boş biz müslumanlar bu arkadaşları Cehennem azabından kurtarmak için var gücümüzle İslam'ı ne kadar anlatsak anlatalım anlamazlar

Alıntıları Göster
    Hocam insanların ne yaptığı gerçekten beni ilgilendirmez, başka konuda üyeler bana var gücüyle saldırıyor, söylediğimi başka yere çekiyor.

Beni ilgilendirmez bu insanlar bana ne eş ne dost olarak denk gelmesinler yeter.

İnsanlara yardımcı olmaya çalışırım hepsi bu eğer almak istediği birşey yoksa onuda yapmam ama görüyorumki insanların almak istediğide birşey yok, bundan sonra ne dini nede siyasi konuya girmeyecem

• mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlaşılmayı (bence yanlış anlaşılma değil kasıtlı ama neyse) sebep sonuç ilişkisi başka bir durum yani yağmurun yağması deprem olması vs ama senin düşündüğün,iddia ettiğin yada istediğin sebeple olması başka bir durum.
    Yağmurun yağmasını yağmur duasına çıkan hocalara vs bağlayabilirsin bu sayede yağdı diyebilirsin ama bu gerçekten bu sebeple olduğunu ispatlamaz.

İlk mesajda yazdım insan egosu hayatım sona erince sonucu hiçlik mi olacak durumunu kaldıramadığı için bu tarz fenomenler oluşturmuş olabilir yani reenkarnasyon yada cennet cehennem (ikisi de öldükten sonra yaşamla ilgili)

Bak şu var sen ben buna inanıyorum dersen birşey diyemem sonuçta senin inancın bir başkasının uçan spagetti canavarına bir başkasının odine inanması gibi. Ama inancı mantıksal düzleme çekmeye çalışmak garip sonuçlar veriyor.
    Yani milyonlarca güneş sisteminde milyarlarca gezegendeki her bir yaşam olan gezegen için oradaki binlerce türü yaratan bir yaratıcının yozgatlı mehmetin ne yediğiyle ankaralı kamil abinin kimle arkadaşlık etmesiyle ilgileneceğine inanabilirsin ama mantıksal düzleme çekmeye çalışırsan garip oluyor.

Not:Ateist de değilim bu arada

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    Kölelik ve cariyeligi goremezsin çünkü laik bir uke. Seriatla yonetilen ulkelere bak gorursun.

Ayrica doguda 4 kadinla evli bircok ağa var

Ve de kuma olayi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Bu mesaj silindi.

• Hakikatın koşullarını sağlıyorsan değil

Küçük bir kısmı bunu yapabiliyor

Modernizm memur olmak ya da z nesli propagandistliği değil bunu yapabilmektir
  • dünya hayatın kaynağı olarak doğa ana denerek ifade ediliyor.
    kadınlık unsuru var. bi yumurtadan bahsedelim. bunun üstünde binlerce organizma onu döllemek için üstünde iken sonradan toprağın altına girip tekrar form değişikliği ile anlam kazandığı düşünülür. mesela bir tohum yüzeyde anlamlı değilken toprağa atılır ve doğum denen olay olur.

.......................

totalde bu yumurtanın üstünde olup da kural gereği onu dölleyemeyen bir varlıklar sürüsü olduğumuzu varsayalım. yani yumurta döllenmiş ve dış çeper kapanmış olsun. şimdi çabamız adına yaptığımız şeyle nihayi olarak vefatımız halinde dahi o yumurtanın çeperine düşeceğimiz olduğu gibi içinde olup da onu dölleyen ve varlık kazanacak olan yapı dışarıda ölen kavramlara değil içeride olup da yaşam kazanacak olana işaret eder.

.........................

bu açıdan öldükten sonra hiçliğe gidecek olan şey esasen geride bıraktığı yaşam adına döllenen yumurtayı idrakte sorun yaşamış ve belki de o olamadığından hiçliğe düşmenin hayıflanmış halini yaşamakta.

yani dünya doğumunu gerçekleştireceği evladını içresinde bir yerde tutuyor olursa bu durum esasen döllenmiş bir varlığın döl bırakması gibi bir haldir. zira sairdeki sperm döküntüsü olan bizler çeperdeyiz.

.............................

döllenmiş bir canlı tek başına doğumu gerçekleştirdiğinde esasen eril bireye ihtiyaç duymuyor gibidir. zira iş bitmiş ve döl tutma mekanizması hayatiyet kazanmıştır. peki bu canlılık içesinde saklı olan bu doğum makinesi doğa ananın tekilliği anında hiçlik denen şeyle karşılaştığını düşünen ölümlü olanlar neye dayalı olarak bunu beyan edebilir?

............................

ölünce hiçliğe düşecek olan kişi aslında anne hükmündeki yumurtanın zaten kendisinin ölümüne karar verdiğini zira döllendiği için çeperi kapattığını anladığı için mevcudiyetine hiçlik dediği açıktır. bu durum döllenmemiş ya da döllenemeyecek bizi hiçliğe götürse de büyük resimde bu durum yoktur. yani kişi ölünce hiçliği savunabilir belki ancak bunu savunurken hayat denen şeyin içinde olamadığından ötürü esasen her bir anı hiçliğin bir boyutu olarak anlamlıdır.

.............................

70 000 sperm gitti biri dölledi ve 69 999 tanesi halen hareketli iken aslında hiçti amacı yoktu diyorsunuz. bu mantıklı değil. sairde kalan 69 999 sperm hareket de etse artık öldü ancak bu ölüm denen hal hiçlikle anlatılsa idi o dölleyen 1 sperm dahi anlamsız olurdu. salt 69 999 içinde bulunmakla yaşamın oluşmadığını iddia etmek salt bu şekilde olurken o 1 sperm için yapılmış devasa hareket ve organik bütünleşik sistem de anlamsız kalırdı.

hayat bir mucize ise bu halde bu mucizeyi göremeyen bireylerden biri olma denen hale düşmek hiçliği tanımlamaz demek lazım. senin de dahil bulunduğun gruptan biri için açık olan bir kapı vardı ve sen mensubu bulunduğun sperma ad ve namına hareketi gerçekleştirdin ve hiçliğe değil yaşama yol aldın. bu yolda yaşa bulan o tek sperm sen değilsin diye hiçliği tanımlaman kendi kopyana karşı ihtiramsızlıktır.

• Sene 2019 dünyada hala ateist varsa vah ki vah.
  • mr.jk M kullanıcısına yanıt
    Şu an dünya nüfusunun%90 ı müslüman,gizli müslümanlar dahil.üstad kadir mısıroğlunu okumanı tavsiye ederim

• dogmadan once neysen, oldukten sonra da o olacaksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Şu an dünya nüfusunun%90 ı müslüman,gizli müslümanlar dahil.üstad kadir mısıroğlunu okumanı tavsiye ederim
    kadiri falan boşver sene 2019 bigbang - endropi kanunu hepsi ateizmi çökertiyor, materyalizm bitti, dedim ya hala ateist varsa vah ki vah.
  • Doğmadan önceki durumla, öldükten sonraki durum aynı olamaz.

Hiçbir şey, bu kısa Dünya hayatıyla son bulmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

dogmadan once neysen, oldukten sonra da o olacaksin.
    doğmadan önce neysek ölünce de o mu olacağız? yapma yav çok değişikmişş..
    o zaman..doğmadan önce kemik değildim ama öldükten sonra kemik olacağım o nasıl olacak senin mantıkla?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.jk -- 19 Ocak 2019; 22:40:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

dogmadan once neysen, oldukten sonra da o olacaksin.
    Doğmadan önce ne olduğuna dair bir fikrin varmı?

Yada öldukten bir kaç asir sonra tekrar canlanip aramıza katılan birisinin basindan gecenlerimi dinledin?

Doğduğunda bütün insanlar masumdur. Fakat bu dunyada belli bir sure aklı başında yasayan insanlarin hiçbiri öldüğünde masum değildir.

Şartlar farklı olduğu için yazdığının anlamı olamaz.

• lawbreaker kullanıcısına yanıt
    şu zamanda aklı başında olan-olması gereken insanlar da kendilerini bu şekilde karmaşaya atıyor ve aldanıyor.

basit soru sordum basit cevap gerekir. bi dolu şey yazmışsın ama alakasız. soruya cevap mahiyetinde teğet bile geçmiyor. sebepsiz olan bir şwy varsa göster

teğet geçmiyor derken belirtmem gerek yağmuru hacı hocaya bağlayan bir mesajımı okudun mu ki
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    Tekrar yazıyorum sebep sonuç ilişkisi başka bir şey bunun senin iddia ettiğin sonucu doğurması başka bir şey
    yani bir kuşa taş atarsan uçar yada inek sütünden peynir yapabilirsin bu farklı birşey yaratıcı o ineği ben sütünü içeyim diye yarattı demek farklı
    Sen diyorsun ki bana kötülük yapan cezasını cehennemde çekecek ben de illa ki böyle olmayabilir belki ölümden sonra yaşam kavramı insan egosundan doğan olgulardır diyorum. Bunu anlamak zor olmamalı
  • sadece öldükten sonraki hiçlik saçmalığı mı,
    ateizm hurafeleri diye kitap yazılır kitap.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.