Şimdi Ara

Ateistlerin mantıksızlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Laiklik denilen overrated kavram aslında metafizikten ibarettir yani küçümsediği muhafazakarlardan farksızdır.İlaveten şimdiki modern paradigmanın bekçisi olması tezlerimi kanıtlar niteliktedir devlet tasarısının düzlemi zırvadır misalen kendim sabahları gezerken poğaça almak istedim lakin dışarıdan gazoz getirmek izin verilmiyor istediğim ürün sende yok sevmediğim markanın gazozunu içmek zorunda mıyım şahsım ürünü satın alıyor lakin benden o markaya ibadet etmemi bekliyorlar sormadın verdiğin para ilaveten gazoz içmenin özgürlüğünü kapsar problem teşkil eder misiniz diye işte bunlar bizlere yedirilen metafiziksel kandırmalardır lakin ateistlerin bunlara karşı çıktığına tanık olmadım eskilerin öğretilerine saldırıp kendinize sosyalleşebileceğiniz mekanlarda barın mantıklı olmak istiyorsanız hepten karşı çıkacaksınız devlet kavramına kendisi ateist bayrağa laf edilince direk saldırıyor çünkü putlarından arınamamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 11 Eylül 2017; 18:9:0 >

• çeviri yapılıyor...
    Error 404 not found.
  • O gazozu içmek istemiyorsan kimse sana zorla gazoz aldırmıyor ,yani ülkede dine inanma oranı çok diye herkes inanmak zorunda değil.Kelimeleri süsleyerek adam olunmuyor ya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanın ürettiği bütün kavramlara, ilgilerine, ilgilenmediklerine put diyebilirsiniz. Bu kendi kuyruğunuzu kovalamak gibidir.
  • Yazinin icerigi cöplük olunca istedigin kadar güzel sözler veya kelimeler ile süsle yinede cöplük.
    Yani bokun üstüne altin tozu ve degerli taslar koysanda bok yinede bok.
  • Geçen tamda bu yazıyla ilgi bir şey okumuştum yazar kendisinin bile bilmediği bir konuda kendisin bile anlamadığı garip kelimelerle süslediği yazıyı çok bilginmiş gibi bir şeyler anlatmaya çalışınca kendini bir şey sanıyor diye baya bir güzel dalga geçiyordu bulursam ss koyarım..Bahsettiği yazı bu olsa gerek.

Ateistlik inanç devler bayrak laiklik kültürel sosyal konular.So what the fuck are u saying??Bayrağı tanrımı yarattı bunumu demek istiyorsun? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acepi

Yazinin icerigi cöplük olunca istedigin kadar güzel sözler veya kelimeler ile süsle yinede cöplük.
    Yani bokun üstüne altin tozu ve degerli taslar koysanda bok yinede bok.

Argüman ortaya koymadan böyle kelimeleri yazman seviyeni ifşa ediyor ortadoğulular gibi beğenmediğiniz içeriği linç yapmaktan vazgeçinde okuyun
  • Fatih Sultan Mehmet tedbili kıyafet gitmiş çarşıya. 1 kilo peynir, 1 kilo tereyağ, 1 kilo zeytin demiş. Adam 1 kilo peynir vermiş. Allah bereket versin demiş. Ben siftah yaptım. Diğerlerini dd karşıki esnaftan alıver demiş. O esnafta aynı şekilde ben siftah yaptım, zeytini de karşıdan alıver demiş. Fatih Sultan Mehmet de demiş ki, bem böyle halkla bırak İstanbul'u, dünyayı alırım. Şimdi bizim esnafımız 1 liralık gazozu 3 liraya dayamak için dışardan getirmek yasak diyo. Allah sonumuzu hayır etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeraltı edebiyatı yapmakla felsefe yapmayı karıştırmamak gerekir. Sonuçta kimse senin alnına silah dayayıp o gazozu oradan içeceksin demiyor. Özgürlük denilen şey de sınırsız değil. Sınırlı özgürlüklerle yaşıyoruz. Evren bu kadarına müsaade ediyor, maalesef.
  • İyi paragraf sorususu çıkar bu metinden. ösym görmesin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prof. Dr.

okuduğum en uzun içi boş paragraf.

İdrak edemediğin tıraş olduğunu göstermiyor kendini eleştirmeyi öğren forumdaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 18 Eylül 2017; 19:49:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

quote:

Yeraltı edebiyatı yapmakla felsefe yapmayı karıştırmamak gerekir. Sonuçta kimse senin alnına silah dayayıp o gazozu oradan içeceksin demiyor. Özgürlük denilen şey de sınırsız değil. Sınırlı özgürlüklerle yaşıyoruz. Evren bu kadarına müsaade ediyor, maalesef.

Gerizekalı halkın buyrukları ne zamandan itibaren evren kararları olarak anılıyor

Bunun buyrukla alakası yok. Her hanenin, her toplumun, her devletin, her kabilenin, her ailenin, her kesimin, her oluşumun, her kurumun, her işletmenin, her grubun bir kuralı vardır. Hatta bireyin kendisinin bile birtakım kuralları, prensipleri vardır. Uyarsın ya da çeker gidersin. Kurallar da laf olsun diye konulmaz ya ihtiyaçtan konulur ya düzenin sağlanabilmesi için konulur ya sürdürülebilirlik için ya asayiş/adalet sağlanabilsin diye konur. Bu saydıklarımın her biri birbiriyle bağlantılı ve birbirlerini içerebiliyorlar. Doğadaki sınırlar sosyal hayata da yansır ayrıca. Doğa dediğin şey de evrenin içindedir sevsen de sevmesen de, istesen de istemesen de.

Sana bir örnek soru. Ben sigara içmeyen ve sigaradan nefret eden bir insanım. Benim evime gelen misafir veya yabancı biri odamın içinde yanımda sigara içebilir mi içemez mi?

Tanrıyı inkar edenler neden sıradanların yapmış olduğu kurallara boğun eğiyor peki hepsi metafiziğin içinde hani düşünen kesim ateistlerdi ben paramı ödeyip hizmetini satın alıyorum eğer özgürlüğüme diş geçirecekseniz o gazozun fiyatı bir lira olmaz temelsiz kurallarına uymam demek tıpkı afetlere kılıf bulmam manasına gelir sizler peri masalı diye karşısındakileri hor görecekseniz tutarlı olacaksınız kızdıklarınız gibi davranmayacaksın sınır falan yoktur evrim teorisinde amipken yapabildiklerimizi ısıtarak halkı böcekleştirmek istiyorlar kuralları aşana kadar evrimleşeceğiz içebilir senin bunları tasdiklememen yapmasının imkansız olduğu manasına gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 18 Eylül 2017; 20:17:9 >

• Gittiğin pastanede dışardan gazoz getirmene izin verilmiyorsa o zaman ya dışardan gazoz getirmene izin verilen pastaneden alırsın poğacanı veya bankta oturur 2 ürünü de ayrı yerlerden alıp yersin bu kadar net.
    Devleti bayrağı tamamen konu dışı bırakarak toplum diyelim istersen - bir toplulukda yaşıyorsan onun kurallarına uymak durumundasın ,mesela hem apartmanda oturup gecenin 3ünde opera dinlemene izin verilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

Fatih Sultan Mehmet tedbili kıyafet gitmiş çarşıya. 1 kilo peynir, 1 kilo tereyağ, 1 kilo zeytin demiş. Adam 1 kilo peynir vermiş. Allah bereket versin demiş. Ben siftah yaptım. Diğerlerini dd karşıki esnaftan alıver demiş. O esnafta aynı şekilde ben siftah yaptım, zeytini de karşıdan alıver demiş. Fatih Sultan Mehmet de demiş ki, bem böyle halkla bırak İstanbul'u, dünyayı alırım. Şimdi bizim esnafımız 1 liralık gazozu 3 liraya dayamak için dışardan getirmek yasak diyo. Allah sonumuzu hayır etsin.

Eğitim nedir acaba ? eğer finans kökenli (iktisat-işletme vs tarzı) bir eğitim aldıydan bunu tartışabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawbreaker

quote:

Fatih Sultan Mehmet tedbili kıyafet gitmiş çarşıya. 1 kilo peynir, 1 kilo tereyağ, 1 kilo zeytin demiş. Adam 1 kilo peynir vermiş. Allah bereket versin demiş. Ben siftah yaptım. Diğerlerini dd karşıki esnaftan alıver demiş. O esnafta aynı şekilde ben siftah yaptım, zeytini de karşıdan alıver demiş. Fatih Sultan Mehmet de demiş ki, bem böyle halkla bırak İstanbul'u, dünyayı alırım. Şimdi bizim esnafımız 1 liralık gazozu 3 liraya dayamak için dışardan getirmek yasak diyo. Allah sonumuzu hayır etsin.

Eğitim nedir acaba ? eğer finans kökenli (iktisat-işletme vs tarzı) bir eğitim aldıydan bunu tartışabiliriz

Bilg. Programlama ve Matematik terk. Matematik kuvvetli olsa da ticaretten hiç anlamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yeraltı edebiyatı yapmakla felsefe yapmayı karıştırmamak gerekir. Sonuçta kimse senin alnına silah dayayıp o gazozu oradan içeceksin demiyor. Özgürlük denilen şey de sınırsız değil. Sınırlı özgürlüklerle yaşıyoruz. Evren bu kadarına müsaade ediyor, maalesef.

Gerizekalı halkın buyrukları ne zamandan itibaren evren kararları olarak anılıyor

Bunun buyrukla alakası yok. Her hanenin, her toplumun, her devletin, her kabilenin, her ailenin, her kesimin, her oluşumun, her kurumun, her işletmenin, her grubun bir kuralı vardır. Hatta bireyin kendisinin bile birtakım kuralları, prensipleri vardır. Uyarsın ya da çeker gidersin. Kurallar da laf olsun diye konulmaz ya ihtiyaçtan konulur ya düzenin sağlanabilmesi için konulur ya sürdürülebilirlik için ya asayiş/adalet sağlanabilsin diye konur. Bu saydıklarımın her biri birbiriyle bağlantılı ve birbirlerini içerebiliyorlar. Doğadaki sınırlar sosyal hayata da yansır ayrıca. Doğa dediğin şey de evrenin içindedir sevsen de sevmesen de, istesen de istemesen de.

Sana bir örnek soru. Ben sigara içmeyen ve sigaradan nefret eden bir insanım. Benim evime gelen misafir veya yabancı biri odamın içinde yanımda sigara içebilir mi içemez mi?

Tanrıyı inkar edenler neden sıradanların yapmış olduğu kurallara boğun eğiyor peki hepsi metafiziğin içinde hani düşünen kesim ateistlerdi ben paramı ödeyip hizmetini satın alıyorum eğer özgürlüğüme diş geçirecekseniz o gazozun fiyatı bir lira olmaz temelsiz kurallarına uymam demek tıpkı afetlere kılıf bulmam manasına gelir sizler peri masalı diye karşısındakileri hor görecekseniz tutarlı olacaksınız kızdıklarınız gibi davranmayacaksın sınır falan yoktur evrim teorisinde amipken yapabildiklerimizi ısıtarak halkı böcekleştirmek istiyorlar kuralları aşana kadar evrimleşeceğiz içebilir senin bunları tasdiklememen yapmasının imkansız olduğu manasına gelmiyor

Müdür, konu başlığında ateistlerin mantıksızlığı yazıyor. Giriyoruz konuya laiklikten bahsediyorsun. Sonra muhafazakarlardan hiçbir farkınız yok filan diyorsun. Devamını okuyoruz pastaneye dışarıdan içecek bir gazoz getiremeyeceğinden şikayet ediyorsun. Daha doğrusu bunu örnek veriyorsun. Şimdi bunun ateizmle veya laiklikle ne alakası var? Bak laiklikle ateizmin ne alakasını olduğunu sormuyorum bile. Laiklik var diye mi başka bakkaldan, marketten aldığın içeceği içeceği istediğin pastanede yiyemiyorsun? Ateistler mi buna izin vermiyor ya da? Ne alaka yahu? Adamın kendi işletmesi, ister izin verir ister vermez. Ki izin verenler de var ama isterse izin vermez. Böyle bir özgürlüğü var mı var, kim karışır? Senin de kafana silah dayamıyorlar git ürünü almadığın yerde tüket diye, değil mi? Sen de izin veren yerlerde tüketirsin veya gider evinde ya da dışarda tüketirsin. Bu kadar saçma, mantıksız ve konuyla alakasız bir örnek görmedim. Ama konu içeriğinden ve saçma da olsa örnekten anladığım kadarıyla özgürlüklerden dem vuruyorsun, kuralların oluşların, kısıtlayıcılıklarından şikayetçisin, ben böyle anlıyorum. Ben de sana zaten varoluşumuzun bir şartı olarak sınırlı özgürlüklere sahip olduğumuzu söylüyorum. Ama bunun için ekstrem örnekler vermiyorum dikkat edersen. Mesela adam öldürme özgürlüğü gibi ekstrem özgürlükten bahsetmiyorum. Oldu ya hiç sevmediğim bir insan, varlığını istemiyorum ve öldürmek istiyorum. Benim böyle bir özgürlüğüm var mı? Yok. Toplum içinde yaşıyorsam bunun yaptırımıyla karşılaşır mıyım? Evet karşılaşırım. Bu nedir? Kuraldır. Ekstrem örnekleri bırakalım sigara örneğinden gidelim. Sana bir soru sordum ama cevaplamamışsın. Yine tekrar ediyorum. "Ben sigara içmeyen ve sigaradan nefret eden bir insanım. Benim evime gelen misafir veya yabancı biri odamın içinde yanımda sigara içebilir mi içemez mi?"

Sen önce şu saçmalıkların dinle, ateizmle, laiklikle nasıl alakalı olduğunu yaz da sonraki saçmalıklarına tek tek cevap veririm. Kimseyi hor gördüğüm yok şahsım adına konuşayım. Ama evet saçmasapan konuşan insanlara şöyle tepeden bakasım geliyor ne yalan söyleyeyim. Hor görmekten bahsetmişken alıntılar içinde toplum için "gerizekalı halk" demişsin. Sanırım bu sevgi sözcüğü oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 19 Eylül 2017; 0:48:3 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lawbreaker

quote:

Bilg. Programlama ve Matematik terk. Matematik kuvvetli olsa da ticaretten hiç anlamam.

Tahmin etmiştim , genelde ülkeler kendi ticari işletmelerinin global dünya ekonomisi üzerinde yer edinebilmesi dış ticaret dengelerini ayarlayabilmesi daha üretken olabilmeleri adına destekleyici önlemler alırlar. Bir tarım ülkesi olmamıza rağmen kanadada buzun üzerinde bizden daha ucuza buğday ve un üretimi yapılabiliyor (15 yıl önce öyleydi en azından) bunu aldıkları destekler sayesinde yapabiliyor. O yüzden elbette 3 kağıtçı esnaflar vardır ama toptan hepsini suçlamak yanlış. Hayat şartlarını da göz önünde bulundurursak toptan laf etmeyi doğru bulmuyorum

• quote:

İlaveten şimdiki modern paradigmanın bekçisi olması tezlerimi kanıtlar niteliktedir devlet tasarısının düzlemi zırvadır misalen kendim sabahları gezerken poğaça almak istedim lakin dışarıdan gazoz getirmek izin verilmiyor istediğim ürün sende yok sevmediğim markanın gazozunu içmek zorunda mıyım şahsım ürünü satın alıyor lakin benden o markaya ibadet etmemi bekliyorlar sormadın verdiğin para ilaveten gazoz içmenin özgürlüğünü kapsar problem teşkil eder misiniz diye işte bunlar bizlere yedirilen metafiziksel kandırmalardır lakin ateistlerin bunlara karşı çıktığına tanık olmadım eskilerin öğretilerine saldırıp kendinize sosyalleşebileceğiniz mekanlarda barın mantıklı olmak istiyorsanız hepten karşı çıkacaksınız devlet kavramına kendisi ateist bayrağa laf edilince direk saldırıyor çünkü putlarından arınamamış

Nedir bu ? Paragraf mi ? Cumle mi ? Soru mu soruyor ? Bir soruya mi cevap veriyor ?

Insanlar kibarlik etmis, cevap vermisler. Ben okumayi gectim, copy - paste ederken yoruldum. Koca mesajda 1 tane nokta var yalnizca, ondan sonrasini tuttum buraya yapistirdim.

Konusamayan birisiyle neyi, nasil tartisabilir insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mephalay -- 19 Eylül 2017; 3:51:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Müdür, konu başlığında ateistlerin mantıksızlığı yazıyor. Giriyoruz konuya laiklikten bahsediyorsun. Sonra muhafazakarlardan hiçbir farkınız yok filan diyorsun. Devamını okuyoruz pastaneye dışarıdan içecek bir gazoz getiremeyeceğinden şikayet ediyorsun. Daha doğrusu bunu örnek veriyorsun. Şimdi bunun ateizmle veya laiklikle ne alakası var? Bak laiklikle ateizmin ne alakasını olduğunu sormuyorum bile. Laiklik var diye mi başka bakkaldan, marketten aldığın içeceği içeceği istediğin pastanede yiyemiyorsun? Ateistler mi buna izin vermiyor ya da? Ne alaka yahu? Adamın kendi işletmesi, ister izin verir ister vermez. Ki izin verenler de var ama isterse izin vermez. Böyle bir özgürlüğü var mı var, kim karışır? Senin de kafana silah dayamıyorlar git ürünü almadığın yerde tüket diye, değil mi? Sen de izin veren yerlerde tüketirsin veya gider evinde ya da dışarda tüketirsin. Bu kadar saçma, mantıksız ve konuyla alakasız bir örnek görmedim. Ama konu içeriğinden ve saçma da olsa örnekten anladığım kadarıyla özgürlüklerden dem vuruyorsun, kuralların oluşların, kısıtlayıcılıklarından şikayetçisin, ben böyle anlıyorum. Ben de sana zaten varoluşumuzun bir şartı olarak sınırlı özgürlüklere sahip olduğumuzu söylüyorum. Ama bunun için ekstrem örnekler vermiyorum dikkat edersen. Mesela adam öldürme özgürlüğü gibi ekstrem özgürlükten bahsetmiyorum. Oldu ya hiç sevmediğim bir insan, varlığını istemiyorum ve öldürmek istiyorum. Benim böyle bir özgürlüğüm var mı? Yok. Toplum içinde yaşıyorsam bunun yaptırımıyla karşılaşır mıyım? Evet karşılaşırım. Bu nedir? Kuraldır. Ekstrem örnekleri bırakalım sigara örneğinden gidelim. Sana bir soru sordum ama cevaplamamışsın. Yine tekrar ediyorum. "Ben sigara içmeyen ve sigaradan nefret eden bir insanım. Benim evime gelen misafir veya yabancı biri odamın içinde yanımda sigara içebilir mi içemez mi?"

Sen önce şu saçmalıkların dinle, ateizmle, laiklikle nasıl alakalı olduğunu yaz da sonraki saçmalıklarına tek tek cevap veririm. Kimseyi hor gördüğüm yok şahsım adına konuşayım. Ama evet saçmasapan konuşan insanlara şöyle tepeden bakasım geliyor ne yalan söyleyeyim. Hor görmekten bahsetmişken alıntılar içinde toplum için "gerizekalı halk" demişsin. Sanırım bu sevgi sözcüğü oluyor.

Kendimi iyice açıklamam gerekiyor olmuyor aksi taktirde.Metafizik genellikle öte dünyaları yaşadığımız aleme bağlama girişimleridir.Depremleri melekler yapmıştır ve böylelikle aşılması imkansız olmadığı halde depremlerin bize hep tehdit olacağı lanse edilir.Şimdi gazoz alırken ürün kişiliğine ait lakin bazı yerlerde kullanamazsın diyor.Yani sana gazozun haklarını satmış oluyor diğer yandan tıpkı sapiensler öyle oldukları için bir takım imtiyazlara sahip olmaması gibi.Gerçek aksini söylediği halde medeniyetin temelini oluşturuğunu söyleyen kimseler hak der mesela.Eylemin mülkiyeti yapımsal olarak parçalamakla beraber diğer yandan toplum paradigmasını bunla inşa edersen halinize gülerim hangi kendini bilmez söverse sövsün.İlaveten gazozun haklarını satmış olduğunu dile getirmiyor çünkü iradenin kuralları açıklanmaz.Açıklanırsa işin karşısılıklı çıkar olduğu hatırlanmış olacak ve devlet adlı metafizik kurumu ölecektir şimdi o gazozu satın alınması için bana ödeme yapılması gerekiyor.Gazozu getiriyorsun diye olması gereken hareketi bonus olarak algılatıp beni kendine esir edemezsin.Bu algı paralel dünyalar tasarımıdır istesen dahi gazozu tapınaklarda tüketme eylemi imkansızdır.Modernizmin ibadethaneleri evet aslına hepimizin tanıdığı markalardır.Yunan heykelleri kaslıdır mesela çünkü biz öte dünyaları tarif ederken miktarın çokluğundan hareket ederiz.Yemek tüketmek isteğini doymakla beraber gündeme getirip sen markaların yerinde doymazsan feodal zamandaki gibi kafanı koparmam forumda askerlerime sövdürürüm demektedir devlet.Kafamın kesilmesi daha onurlu hareket şeklinde geliyor bana çünkü en azından cesaret istiyor ve kafamı kesmek için yola çıkan celladın kafasına hamle yapabilirim nihayetinde sizler sadece eskilerin tanrılarına ibadet etmiyorsunuz modernizme tapmaktan geri kalmıyorsunuz laikliğin kendisi metafiziktir ateizmle alakasını söylüyorum.Çünkü devletle beraber geçerliliğini koruyabilir nitekim ateistlerin öyle düşündüğünden haberdarım bana laik kavramının dışında kalan ateistle tanıştır onu geçtim paranın kendisi metafiziktir diğer söylediklerim saçmalıktan ibaret dahi olsa sadece az önce dile getirdiğim haklılığım için yeterlidir önceki soruna izin veremezsin diyemezsin çünkü koşulsuz gerçeklikten bahsetmiyorsun yapılmaması gerektiğini söylemelisin diyebilirsin cevap şimdi dahi tatmin edici gelmiyor bana lakin onu da açıklarsam gene error falan verebilirler

• Zodion'un dediği kısaca şu .

Laiklik diyorsunuz ama bu abartı kavramın da ateistlerin ilkel gördüğü dinsel tabanlı ideolojilerden farkı yok . Eğer sen mutlak ateizm anlayışı istiyorsan devlete laiklik gibi zırvalar getireceğine devleti kökten temizle .

Bu kadar ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irishman -- 19 Eylül 2017; 15:55:2 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.