Şimdi Ara

Ateistlerin bazı saçma argümanlarını çökertiyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asderty

Mış dedim diye masal mı oldu

Öldüğünde zaten geride sağ olarak kalan 9 tane nikahlı karısı vardı. Ama dersenki bütün İslam alemi yalancıdır, sen bilirsin.

10 mu, 25 mi, cariyeleri de toplarsan kaç eder falan bunlar artık sonraki konular. Merak edersen otur bak, onlarla ben uğraşmam.

DH Felsefe Bölümü = Ateisim + Teism
    DH Felsefe Bölümü = Rezillik dizboyu

Dikkat ettim Felsefe Bölümü Teist Trollerin kafalarına göre konuları başlattığı arena olmuş.

Topikler %95 Teistlerin başlattığı Trol Konular.

Kararım bu bölüme bir daha DH Felsefe Bölümüne yazmamak.

Felsefe ile dini inançların ne alakası var.
    Üç Dört tane Kaşarlanmış Trol var evlere şenlik.
    Akıllarınca Dini propaganda yapıyorlar.

Çağdışı düşünceler eninde sonunda yıkılmaya mahkum.

İşim gücüm var hadi bana Bye,Bye . Ben kaçar oğlu.

• kruegerfred kullanıcısına yanıt
    Bunun gibilerin niyeti de kapasitesi de belli, çoğunlukla bende iplemiyorum. Ama işte cevap vermeyince böbürlenmelerine bazen gıcık oluyorum, vaktimde olursa arada bir sallıyorum mesajı. Onların zaten niyeti bellide, belki aklı olan birisine faydası olur hesabı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ateis leri niye kaale alıyorsun ki ? gerenk yok

çökertilecek argümanlarıda yok mantıklı tutarlı ..

aynı masalları anlatıp duruyorlar konuyu bilmeden ..
  • gercek islam nerede? cevabina gore sorulara baslayacagim
  • baktığınız şeyde görmeniz gerekenle görülmesi mümkün olmayanı iddia edip onun hikayesini anlatmak masalımsı bir duruş olmalı.

yukarıdaki fotonun mahiyetini bilmiyorum. ancak baktığımda insanı ve onun sonuçlarını görüyorum. baktığımda ilahı görse idim onun ne olduğu ya da istediği konusunda bilgi sahibi olabilirdim.

.....................

bana göre insanın cehennem denen şeyi tanımlaması gerekiyor. zira insan bir şekilde hep acı çekiyor. anormal güzel bir hayat da yaşasan ölüm geliyor. insanlığın gurur tablosu olsan senin neslinden gelen senin başarılarını gölgeleyebilecek hayatlar yaşayabiliyor. bu açılardan insan dünyada var olduğunu düşündüğü bir cehennemi tanımlayabilmeli.

ölüm hayatın bir parçasıdır lafı dostlar arasında bir sözdür. belki bir çocuğu avutur. ancak olgun bir kimse gidenin yeri dolmaz der ve söylenmeyen gerçekler hüzünlü bakışların birbiri ile kesişmesi ile iyice dilsizleşir.

..................

bana göre bir şey var. insan cehennemi tanımlayabilir. ateşler böcükler zincirlere gerek yok. ancak insan belki bu tanıma girmeden cenneti de tanımlayabilir. ancak işte tam bu anda saraylar ırmaklar eşler çocuklar arayan göz bunu elde edemeyince oluşan yapıya nispetle aranan şey cehennemi olmakta.

..................

cehennem ne olabilir?

• Ben seni feminist(erkek düşmanı) olduğun için banlamışım.Yorumlarını bir açayım dedim,yine saçmalamışsın. Sen iki dine birden inanıyorsun, hem feminizm dinine hem de islam dinine.Seni tebrik ediyorum bu açıdan.Dogmatik ve zararlı olan şeylere inanmak konusunda ustasın.Bu konu seni aşar.
  • Adam kadın için müslüman olmuş resmen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hypercubematrix H kullanıcısına yanıt
    Adamlar süngerden evrildiğini düşünecek kapasitede daha fazla laf anlatmaya gerek yok!

İstedikleri karı kızla evlenmeden eğlenebilmek(zina), bol bol alkol tüketebilmek(istisnalar kaideyi bozmaz) vb faaliyetler dururken Allaha şükür ve dua etmek bunlara zor geldiği içi dinsiz olmak adına argüman üretmeye çalışıyorlar.

Bazılarında ar damarı olmadığı için islamda "grup sex" vardır diyebilecek kadar seviyesiz olabiliyor! O dönem yani savaş döneminde yaşananları esir ve köle statüsünde bulunan her türlü taciz, tecavüze maruz kalan hatta öldürülen insanların evlilik birliği altında güvence altına alınmasını anlayabilecek kapasitede değiller ne yazık ki.. onlar bugünün şartları ile 1400 sene öncesini aynı görüyorlar.

Allah savaş dönemi sonunda peygamber dahil çok evliliği yasaklamıştır;

Bundan böyle artık başka kadınlarla nikâhlanman, bunları başka hanımlarla değiştirmen, kendilerini güzel bulup beğensen bile, sana helâl değildir. AHZAP 52

Haa birde şu var bunu defalarca yazdım hem kuran(evet buda dahil) hem incil hemde tevrat az yada çok insan eliyle değiştirildi! Peki bunu nereden biliyorsun derseniz. Aslı yok edilen her kaynak mutlak surette tahrif edilmiştir derim. Şimdi koyu dincilerde çıkıp buna itiraz edecek ancak durum budur!

Malesef hiçbirşeyin ortasını bulamayan bir topluma dönüşüyoruz kimisi bir uçta dindar olmak yerine dinci olmayı, kimisi diğer uçta inanan olmak yerine deist veya ateist olmayı seçiyor.

• Zaten bunların çoğu İslam'ın doğru din olduğunu biliyor,ama işine gelmediği ve/veya egosunu tatmin etmek için ateist(yada her ne haltsa) oluyorlar

Allah'ı reddedice "kuul" olduklarını sanıyor zavallılar

Ha kayra gibi ciddi ciddi buna inanalar var(ki ben psikolojik sorunu olduğunu düşünüyorum),hatta İslam'ı kendisine düşman bellemis

Hepsine Allah akıl fikir versin

• Daha once gormedigimiz duymadigimiz seylerden bahset.

Muslumanlarin islamiyetin carpikliklarina kilif bularak sempatiklik kazandirp aklamasini evimden tut ta endonezyaya kadar sabah aksam goruyorum zaten..

• ateizm deizm vesair etiketlerde bir din dir inançtır . ayrı konu

ne tevrat ne incil nede kuran DEGİŞTİRİLMEDİ :) burada yanılıyorsun

incilde tevratta birsöz vardır ALLAHIN KELİMELERİ sözü kitab kanunları DEGİŞTİRİLEMEZ

koyu dinci ne demek yaw !! herkes koyu bir dindardır sende dahil .

din kelimesinin anlamını öğretemedik bir türlü ...

kaldıki iman inanç çokta bir anlam ifade etmiyor reel hayatta !! bir anlam ifade eden eylemler amellerdir insanların yapageldikleridir

hayat bu eylemlerin karşılığıdır zaten ve buna din denir
  • AI Programmer A kullanıcısına yanıt
    akıl sağlığın için ot kullanmayı bırak yoksa contaların yanacak ,zeus seni korusun .

ooo çok havalı oldu bea

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    Sağolasın,seni bloklamayı unutmuştum

• quote:

Orijinalden alıntı: AI Programmer

Sağolasın,seni bloklamayı unutmuştum

sana karanlık dünyanda ışığa hasret kalasın diyorum mümin kardeşim
    bizim işler zeka ve cesaret gerektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 16 Nisan 2018; 14:26:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypercubematrix

ateizm deizm vesair etiketlerde bir din dir inançtır . ayrı konu

ne tevrat ne incil nede kuran DEGİŞTİRİLMEDİ :) burada yanılıyorsun

incilde tevratta birsöz vardır ALLAHIN KELİMELERİ sözü kitab kanunları DEGİŞTİRİLEMEZ

koyu dinci ne demek yaw !! herkes koyu bir dindardır sende dahil .

din kelimesinin anlamını öğretemedik bir türlü ...

kaldıki iman inanç çokta bir anlam ifade etmiyor reel hayatta !! bir anlam ifade eden eylemler amellerdir insanların yapageldikleridir

hayat bu eylemlerin karşılığıdır zaten ve buna din denir
    ALLAHIN KELİMELERİ sözü kitab kanunları DEGİŞTİRİLEMEZ diyorda zaten bunu yazanlarda onu değiştirenlerin;) bu kadar saf olamazsınız zira sadece incilin bilinen 4 farklı versiyonu var ve hepside birbirinden farklıdır!

Dinci yobazlık mertebesinde katı kurallarla ve herşeye hadis penceresinden bakan tipler için kullanılan bir ifadedir. Dindar ise kutsal kitaba bağlı abartıdan uzak yaşayan ve hoşgörülü insanlar için kullanılan bir tabiidir.

Bu arada koyu bir dindar değilim!

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

sana karanlık dünyanda ışığa hasret kalasın diyorum mümin kardeşim
    bizim işler zeka ve cesaret gerektir

Alıntıları Göster
    Zeka meselesine girmeyecektin

Ateistlerin bazı saçma argümanlarını çökertiyorum

• AI Programmer A kullanıcısına yanıt
    Öllemi. Ortalama zeka ile ne kanıtlıyorsun.
    Bu zeka ile sen kendini bi matahmı sanıyorsun.

Bu iş için bizim ünilerden birine gidersin.
    110-120 üzeri ise eh işte.
    Sonra kasım kasım kasılırsın.

Ateistlerin bazı saçma argümanlarını çökertiyorum

• tekkipudri kullanıcısına yanıt
    Gerizekalı olmadığımı kanıtladım sadece

Malum,size göre her müslüman -50 IQ puanına sahip

• Aklı başında bir ateistin bana böyle argümanlarla geldiğini hiç görmedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.