Şimdi Ara

Ateistlerin bazı saçma argümanlarını çökertiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SA(Saçma Argüman)1: İslam her gayrımüslimi öldürmeyi emrediyor
    C1: Cizye vergisi (gayrımüslimlerin müslümanlara KENDİLERİNİ KORUMAK için ödediği vergi olur kendisi) bile tek başına bu argümanı çöpe atmaya yeter
    SA2: Müslümanların ciddi bir kısmı "müslümanım" ayağı altında utanç verici şeyler yapıyor/söylüyor,demek ki islamiyet böyle birşey
    C2: Bu aynen şuna benizyor "Albert Einstein "bilime fayda" ayağı altında atomu parçalayıp atom bombasının icadını sağladı,demek ki bilim böyle birşey" . İki cümle de aynı mantık seviyesinde
    SA3: 4 kadınla evlenmek çağ dışıdır
    C3: Grup seks normal ama 4 kadının KENDİ RIZASI ile bir erkekle evlenmesi çağ dışı(!). YERSEN
    SA4:İslam kücük yaşta evliliğe izin vermekedir
    C4:Bulûğ:Bir bireyin zihinsel olarak olgunluğa ulaşmasıdır. Şöyle bir örnek vereyim: Bir çocuk genetik bir bozuklukyüzünden normal insanlaragöre 3 kat daha hızlı olgunlaşıyor diyelim, bu çocuk 6 yaşındayken 18 yaş gibi olacak ancak "resmi" olarak 18 yaşında olmadığı için "çocuk" sayılacak.OK,YAW HE HE,TAAM TAAM

Devamını bir ara yazarım,tabii ömrüm yeterse saçmalıklarınıza

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu konuyu okuyan ateistler tövbe edip akın akın Brahmist olmaya başladılar. Brahma senden razı olsun ey bile rahip.
  • bu kadar cahil olmayı nasıl başardın?
  • hawkbjk kullanıcısına yanıt
    Mantıklı cevap bulamayınca kıvırmaya başlamışşın,ateist arkadaşlarından da artını al ve mantıklı cevabın yoksa yavaştan kaybol

• quote:

Orijinalden alıntı: AI Programmer

Mantıklı cevap bulamayınca kıvırmaya başlamışşın,ateist arkadaşlarından da artını al ve mantıklı cevabın yoksa yavaştan kaybol

1- islam fethettiği yere üç seçenek sunar:
    -müslüman olacaksın
    -cizye vereceksin
    -öldürüleceksin
    ayrıca hadislere göre dinden dönen öldürülür, gayrimüslimler değil.

2- çocukla evlenmek utanç verici bir şey değil mi? dinde var. kadınları savaş ganimeti sayıp cariye yapmak utanç verici. dinde var. kadını mahkemede yarım şahit yapmak, mirasta yarım pay vermek utanç verici. dinde var. bunun gibi bir çok şey dinde var. onları yapanlar dinde var diye utanç verici olarak görmüyor bunları. sen kendi vicdanına göre bakıyorsun. o zaman kendi dininde yazanlara göre bak bakalım.

3- 4 kadınla evlenmek çağdışı değil mi? diyelimki kadınlar razı. peki o zaman grup seks yapanlar da buna razı. sana ne o zaman onlardan. isteyen istediği gibi yaşasın.

4- 6 yaş 6 yaştır. çocuk çocuktur. ne kadar olgunlaşabilir söylesene bir çocuk? bu da utanç verici de bazıları ayşenin 18 yaşında olduğunu söylüyorlar bir şekilde kendilerine kılıf uyduruyorlar.

şu aşağıdaki resimdeki tablo nasıl oluştu? dinlerini referans alarak yapıyorlar. bu çocuklar sana olgun gibi mi göründü?

Ateistlerin bazı saçma argümanlarını çökertiyorum

• Evet 4 kadınla evlenmek çağ dışıdır. Savaş dönemi sonunda peygambere dahi çok eşlilik haram kılınmıştır! Bu Allah ın emridir!
    Küçücük çocuklarla evlendirilmek kuranda veya başka semavi dinlerde yoktur. Bunlar sübyancıların uydurmasıdır kuranda regl olmayan insanlardan bahsedilir buna AMENORE denir bir kişi ergenliğe eriştiği halde regl olamayabilir. Burada anlatılanda budur!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sunstorms

Evet 4 kadınla evlenmek çağ dışıdır. Savaş dönemi sonunda peygambere dahi çok eşlilik haram kılınmıştır! Bu Allah ın emridir!

kuran ayeti mi değişti de böyle konuşuyorsun?

nisa-3 diyanet çevirisi:

Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdirde) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.
    Bundan başka kadınlar sana helâl olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz. İsterse güzellikleri hoşuna gitsin. Ancak sahip olduğun cariyen başka. Allah her şeye gözcü bulunuyor. Ahzab suresi 52
    1."Öldürüleceksin" seçeneğinin uygulandığını hiç görmedim,ayrıca Kelime-i Şehadet ve Kelime-i Tevhid getirerek söz vermiş sayılıyorsun,sözünden(burada "söz" derken vatan,namus,din gibi ciddi kavramlar hakkında verilen sözlerden bahsediyorum) dönen ihanet etmiş sayılır.İhanetin cezası ÖLÜMDÜR

2.Çocukla ilgili açıklama 4.Madde de var,cariye meselesi için osmanlı tarihini oku,kadınların iftiracı varlıklar olduğunu hepimiz biliyoruz,kadınların maddi olarak eşine ve çocuklarına bakma yükümlülüğü olmadığı için az pay alması normal.Ki İslam'da ailene bakman farzdır(kardeş,ana baba,dede nene,yeğen vs.).Yani miras teknik olarak ailenin ortak malıdır

3.Tabi ki de değil,bir erkek ile 4 kadın anlaşmışsa bundan SANA NE,ne beni ne seni ilgilendirir. Müslüman OLMAYAN birisi grup sex yapsa beni ilgilendirmez mesela

4.Yaşa değil beyin kapasitesine (iyi ile kötüyü ayırt etme,sorumluluk alma vs.)bakman lazım. Bu arada süslüman müsveddelerinin yaptığı şerefsizliği İslamiyet'e yıkamazsın

• .............

Ateistlerin ilahı bellidir. Bu açıdan sorun yok denebilir. Şimdi ilahları ve sorulan sorular konusunda düşünülürse ilgili sorular ateizmin mecburi ilahı olan ebeveyn denen faktorun ne yaptığını gostermekte. Bu şeyin ateizmin ilahı olup da Allahu Teala olmadığı açık. Muslumanlıkla ilgisi olan bir oluşum değil gibiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 16 Nisan 2018; 15:29:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AI Programmer

1."Öldürüleceksin" seçeneğinin uygulandığını hiç görmedim,ayrıca Kelime-i Şehadet ve Kelime-i Tevhid getirerek söz vermiş sayılıyorsun,sözünden(burada "söz" derken vatan,namus,din gibi ciddi kavramlar hakkında verilen sözlerden bahsediyorum) dönen ihanet etmiş sayılır.İhanetin cezası ÖLÜMDÜR

2.Çocukla ilgili açıklama 4.Madde de var,cariye meselesi için osmanlı tarihini oku,kadınların iftiracı varlıklar olduğunu hepimiz biliyoruz,kadınların maddi olarak eşine ve çocuklarına bakma yükümlülüğü olmadığı için az pay alması normal.Ki İslam'da ailene bakman farzdır(kardeş,ana baba,dede nene,yeğen vs.).Yani miras teknik olarak ailenin ortak malıdır

3.Tabi ki de değil,bir erkek ile 4 kadın anlaşmışsa bundan SANA NE,ne beni ne seni ilgilendirir. Müslüman OLMAYAN birisi grup sex yapsa beni ilgilendirmez mesela

4.Yaşa değil beyin kapasitesine (iyi ile kötüyü ayırt etme,sorumluluk alma vs.)bakman lazım. Bu arada süslüman müsveddelerinin yaptığı şerefsizliği İslamiyet'e yıkamazsın
    edit değmez....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawkbjk -- 2 Nisan 2018; 21:44:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sunstorms

Bundan başka kadınlar sana helâl olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz. İsterse güzellikleri hoşuna gitsin. Ancak sahip olduğun cariyen başka. Allah her şeye gözcü bulunuyor. Ahzab suresi 52

İroni yapıyorsan söyle de şeetmeyelim.

Bu ayet sadece Muhammed içindir. Ayet geldiği (açıklandığı) sırada da ömrünün sonuna doğruydu ve tamı tamına 9 (dokuz, nine) tane karısı vardı.

Üstelik 9 karısına rağmen cariye yolu da açık kalmıştır. (bundan hemen önceki 2 ayet de manidardır).

Çok eşlilik kalkmış mı oldu şimdi!!

İlave: birde peygambere bile çok eşlilik haram kılındı yazmışsın. Cehaletiniz, çapınız bu kadar işte. Ondan sonra çıkıpta, bak cevap veremediler demeyin yahu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 2 Nisan 2018; 14:39:34 >

• Bunlar islam'a yonelik elestirilere verilmeye calisilan cevaplar olmus. Ateizm spesifik olarak Islam'a yonelik elestiri uretmez.

Hic bir din, kendisinden olmayani bagrina basmaz. "Gavur" kelimesinin hakaret olarak kullanilmasinin sebebi bu. Ayrica "cizye"; vermek zorunda olduklari bir vergi turu. Bu tamamen Islam'in kabahati degil, ayni sartlar altinda bir Hristiyan da Musluman icin boyle adaletsiz kurallar koyacaktir muhtemelen. Temelinde dinlerin birbirine dusman olup tekel olma motivasyonu yatiyor. Islam da bu konuda diger onlarca dinden farkli degil.

"Grup seks normal" diyerek; straw man yapmissin. Kimse cikip demiyor ki, gruplar toplansin seks yapsin oh ne guzel? Grup seks normal ise, bir erkegin 4 kadinla beraber olmasi da normal diyorsun sonra. Hadi hepsini gectim, neden 1 kadin 4 erkekle takilamiyor? Madem grup seks normal? Cidden nasil bu kadar mantiksiz olabiliyorsunuz merak ediyorum. Eger "kendi rizasiyla bir seyi istemek" Islam icin yeterli bir requirement ise, kadin kendi rizasiyla 8 erkekle beraber olabiliyor mu? Kendi rizasiyla makyaj yapabiliyor mu? Kendi rizasiyla istedigi insanla arkadaslik kurabiliyor mu? Bazi konularda "kendi rizasiyla yapti" diyerek sanki bireysel arzulara cok onem veriyormussunuz tribine girip, farkli konularda "ama fitratinda yok" diyerek hazir kimlik bicme ikiyuzlulugunuz beni gulduruyor : )

Kucuk yasta evlilik konusunda da komple sacmalamissin. Minik yasta yeterli olgunluga erisiyorsa 18 yasina kadar beklemeye gerek yok mu demeye calisiyorsun, kafamizdan koydugumuz yas limitlerinin bir anlami yok, olgunluk onemlidir mi demek istiyorsun; tum bunlarin 6-9 yasinda insanlarin evlenmesi ile ne alakasi var? Ayrica neden bu ornekler hep "kiz cocuklari" arasindan cikiyor. Islam aleminde 5 yasinda yeterli olgunluga erisen erkek cocuk yok sanirim, 54 yasinda bir kadinla evlensin? Sizin mantik neden hic kadin-erkek simetrik calismiyor?

Uzun suredir gordugum en mantiksiz aciklama olmus. Cokertilmeye calisilan argumanlar ateizm argumanlari olmadigi gibi; cokertilememis durumdalar. 4 kadin - 1 erkek evliligini "grup seks normal ama" diyerek savunan kafadan fazlasini beklemek zor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ilahi kudretin kimseyi öldürmediği, kimseyi yaşantısından dolayı suçlamadığı açık. kimsenin kafasına gökten taş düşmüyor.

insanlara uyarıcılar göndermiş ve konuda taraf olmamış. bu durumu anlamak da zor değil. kendisini konuya ithal etmeye çalışanlara da ağır bir karşılık olarak kainatı yaratmış.

.......................

burayı dizayn eden varlığın kendisine laf ettirmeyen yapısını kabul ve taktir etmezsek olan yine bize oluyor.

.......................

mevcudu kesin olan bir şeyi tartışmak tartışmacının tavrı kişiliği karakteri zeka düzeyi ile alakalı.

yoksa o ne güzel vekildir denir.

.....................

yapan yapmış kuran kurmuş bir düzen var. bu düzeni yapana saygı gerekiyor yoksa saygısızlığın cezaıs çok ağır verilmişe benziyor.

.....................

insanların birbiri ile türemeye girip bunu ilah yaptırdı ya da haşa o yaptı gibi basitin ötesindeki saçma sapan düşünüşleri de iflas etmelidir.

türemeyince kimse size türe diye emir vermez.

....................

gerçek felsefeye giriş yapılabilirse sorunların tespiti ve çözüm yolları anlamlı olmaya başlar.

bir türlü giremedik gerçi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 2 Nisan 2018; 15:21:20 >

• AI Programmer A kullanıcısına yanıt
    ama x ülke vatandaşı sonra gidip us vatandaşlığı alıyor diyelim haydi öldürelim mi oluyor ? veya evleniyorsun karşılıklı söz veriyorsun sonra boşanınca vay sözünden döndüm uçuralım kafanı mı diyorlar. kaldı ki inançlar coğrafi anlamda direk geliyorlar yani arabistanda doğan çocuğa sen müslümanmı olmak istersin hristiyan mı yoksa budist mi diye soran kim sorsalar bile o çocuk var olan 4000 küsur inancın tamamını teker teker bilip nasıl cevap verecek. Bu durumu sanki devlet sırlarını casusluk yapıp düşman devletlere satan adam gibi değerlendirmek elma ile armut kıyaslaması tam olarak.

Ben şunu anlamıyorum herkes istediğine inanmakta özgür benim inancıma göre bu böyle demek yerine o aslında öyle değil o kelime arapçada farklı anlamlara geliyor orada mecazi anlatım var vsvs şeklinde yorum yapılıyor ki. Şahsına söylemiyorum genel olarak yazdım son kısmı. Benim inandığım kitap böyle diyor peygamberimin uygulamaları sözleri şu yönde işinize gelirse demek bana daha mantıklı geliyor

edit (ilave) ateizm tamamen farklı bir durum ayrıca bu cevaplarla ateizm argümanları çökmez ki kendi inancının kurallarının dayandığı temelleri sebeplerini yazmışsın , adamlar yaratıcı kavramına inanmıyorlar en başta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawbreaker -- 2 Nisan 2018; 16:33:50 >

• asderty A kullanıcısına yanıt
    Tabi canııım 60 lı yaşlarında eş almayı düşünecek Allahta ona bu zamanda ona yasak koyacak kimin çapı ne kadar belli olyor !!!
  • Cehaletin bi sınırı yokmu arkadaş? Ne zaman bilim kültür bölümüne girsem aynısı oluyor.

Son evliliğini 59 yaşında yapmış. 9.evlilik son olsun anlamında ayet de var. Her şey ortada.

Bilmeden yorum yapmak neysede, bilmeden bi dine inanmak da garip doğrusu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: asderty

Cehaletin bi sınırı yokmu arkadaş? Ne zaman bilim kültür bölümüne girsem aynısı oluyor.

Son evliliğini 59 yaşında yapmış. 9.evlilik son olsun anlamında ayet de var. Her şey ortada.

Bilmeden yorum yapmak neysede, bilmeden bi dine inanmak da garip doğrusu :)

Mışş sende bunamı inandın

4, 6, 9 ve 12 eşi olduğunu söyleyen var, yok mu arttıran

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mış dedim diye masal mı oldu

Öldüğünde zaten geride sağ olarak kalan 9 tane nikahlı karısı vardı. Ama dersenki bütün İslam alemi yalancıdır, sen bilirsin.

10 mu, 25 mi, cariyeleri de toplarsan kaç eder falan bunlar artık sonraki konular. Merak edersen otur bak, onlarla ben uğraşmam.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.