Şimdi Ara

Ateistlere tavır alınması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
13
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Güncel >> Ateistlere tavır alınması
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    304 Mesaj
    Ben ateistim ailem bile beni sevmiyor sanki serseriymişim gibi görüyor asla güvenmiyor.Dinsiz olarak duruşumu sanki dinsiz insan inanan insandan daha ahlaksızmış gibi görüyor.Bundan dolayı arkadaş çevremde tavır alıp uzak duruyor yeri geldiğinde tepki alıyorum. sanırım aile ve arkadaşlarımdan uzaklaşmam lazım bunu kültür bölümüne açtım çünkü ateistlerin sayısı düşünebilen insanlar arasında fazladır.

|
    |

• Yüzbaşı
    409 Mesaj
    gel anam gel. ateist olmasamda benim herkese saygım vardır. da nasıl yardım edebiliriz onu anlamadım?
    |
    |
    Yapacak birsey yok.Ya sehir degistireceksin ya da ulke.Ateizm ile satanizmin ayni oldugu sanan milyon tane andaval var bu ulkede.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Hoşgörülmen bence Türkiye şartlarında biraz lüks olur. Ekmeleddin'e 'siz kazanırsanız Kur'an iptal olcak mı?' diye sorabilecek kafa yapısındaki adamlardan, sırf mezhebi farklı diye insanları yakan, bu gibi nice örneklere konu olan insanların olduğu toplumda görüşlerinle göze batmanı da önermem. Akıntıya karşı yüzmek gibi bence yaptığın, dışlanman olağan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    herkes eleştiriye önce kendinden başlamalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2042 Mesaj
    Öncelikle her inanca veya inanmayana saygı göstermek gerekir.Ahlak konusuna gelirsek;inanç ve ahlak kesinlikle doğru orantılı değil.Sözde inanan ama aklınıza gelebilecek her türlü ahlaksızlığı yapan bir sürü kişi var.Aynı şekilde inanmayıp ahlaksız olan da var.Burada iş kişinin kendisinde bitiyor.İnanıp inanmaması insanın ahlak yapısı için ölçüt değildir.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Canis Majoris

Bu arkadaş bir ara ateistim diyordu sonra ateistler tesadüflere inanıyor deyip dalga geçerek deist olduğunu söylemişti şimdi tekrar ateist mi olmuş

insan bilemiyor halen abiyogenezin nasıl olduğunu kavrayamıyorum belki gelecekte tasavvuf a inanabilirim ateist yada teist ne olursa olsun seküler solcu bir insanım
    |
    |
    |
    |

Kanıtlanana kadar mantık agnostizmdedir.

Ayrıca ben bulunduğum yakın çevrede gayrımüslim olduğumu saklamak mecburiyetindeyim, zira bunu anlayabilecek ve saygı gösterip eski muhabbete devam edebilecek insan sayısı yok denecek kadar az. Sana da tavsiye ederim.

|
    |
    Bu işler böyle yürüyor kardeş. Ateist inanana,inanan ateiste tavır alır. Kabullenmek ve önlem almak gerek !

|
    |
    Righteousness is not that you turn your faces toward the east or the west, but [true] righteousness is [in] one who believes in Allah , the Last Day, the angels, the Book, and the prophets and gives wealth, in spite of love for it, to relatives, orphans, the needy, the traveler, those who ask [for help], and for freeing slaves; [and who] establishes prayer and gives zakah; [those who] fulfill their promise when they promise; and [those who] are patient in poverty and hardship and during battle. Those are the ones who have been true, and it is those who are the righteous.
  • Onbaşı
    36 Mesaj
    Genelde insanların birbirini anlamaya çalışmamasından veya anlamak istemediklerinden dolayı çıkan çatışmalardan birisidir.Örneğin benim Din Kültürü hocamın ateist arkadaşları da var. Hoşgörü önemli bir etkendir ama seninde bileceğin gibi Türkiyede bırak ateist-müslümanı çoğu zıt görüş birbirine amansız bir kin duyar. Gerçekler
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
30,590
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.