Şimdi Ara

Ateist arkadaslara bi sorum olacak..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha once hic mistik bi olayla karsilastiniz mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet namaz kılarken zaman zaman çok güzel bir gül kokusunu çok kesin bir surette duymaya başladım birdenbire. Dünyada duyulabilecek en güzel koku oydu heralde. Hatta elime üfleyip, o elimi kokladım mı da aynı kokuyu duyardım çoğunlukla.

Fakat bir sorun vardı. İbadet ederken bu koku zihnimi meşgul ediyordu böylece ibadetlerime gerektiği gibi odaklanamıyordum artık. Ve yaklaşık olarak şöyle bir dua ettim: "Allahım, bu kokuyu duymak beni çok mutlu ediyor bunun için sonsuz şükürler olsun sana, fakat eğer bu koku yalnızca bir zevkse ve sana yakınlaşmama mani olup duracaksa, bu hediyeni benden al ve yerine her ne gelmesi gerekiyorsa yalnızca onu ver."

O duayı bitirdikten sonra bir daha asla o güzel kokuyu duyamadım.

Bu olaydan sonra tanrının varlığından kesin surette emin olduğumdan dolayı, karşıma dine dair uyumsuz bulacağım her ne çıktıysa, onu gerçekten akla-mantığa uyumlu gözükecek bir biçim alana dek irdeledim de irdeledim. Kendimce hayli doyurucu ve eşine rastlamadığım yanıtlara erişip duruyordum.

Fakat bir müddet sonra bulduğum o "aklauygun" yanıtları üretmenin bir sonu olmadığını idrak ettim. En saçma şeyi bile anlamlı gözükecek bir forma sokabiliyordum, İncili açarak ondaki uyumsuzlukları da anlamlandırabilir miyim acaba diye denedim, sonuç pozitifti.

Ayrıca çevremde benim gibi düşünen hiçbir müslümana rastlayamıyordum. Bir gün Kur'an'ı tekrar okuduğumdaysa, vardığım noktayla gerçeklik arasındaki uçurum gözlerimin önüne serildi ve büyük bir darbe aldım.

Halen inançlıydım fakat inanç bilimi adında bilimsel bir yazı okudum National Geographic dergisinden, biraz da araştırma yaptım ve bu tür mistik deneyimlerin, gerekli koşullar sağlanmışsa ne kadar yüksek bir sıklıkta açığa çıkabildiğini gördüm. Hemen her dinde ve kabilede rastlanıyordu bu tür şeylere. Birkaç hristiyan forumunda da benzeri kokusal deneyimlerden söz ediliyordu. Buradan da diğer büyük darbemi almış oldum ve hızla sarsılmaya başladım.

Sallandım, sallandım, sallandım ve günün birinde çoktan yıkılmış olduğumu fark ettim. Artık içimde hiçbir şey göremez olmuştum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73A8A7D1E -- 3 Temmuz 2017; 3:16:13 >

• Hayır, bir tane bile yok
  • Beyazlar içinde bir insan sureti gördüm, korkudan yatağa fırladım, sabah kalktığımda evdekilere anlattım. Sonra lambanın patladığını fark ettik, güzel bir anımdır
  • İnanmayan biri olarak evet çokça olmuştur herkese olur.Ancak bu dinle inle cinle tanrıyla alakası yoktur..

Beyin çok farklı çok değişik nasıl işlediği belli olmayan bir organdır..Biyolojik olarak bir bilgim yok ama sana gerçek olmayan bir çok şey gösterebilir duyurabilir ve koklatabilir..En ufak bir değişiklik en ufak bir sorun beynine giden bir bilgideki ufak bir sapma ne biliyim bir etken sana bunları yaptırabilir...Biz beynimizin algıladıgı kadarıyla varız bunu unutma..Beynin daha önce gördüşü bir şeyi ufak bir sorunda sana tekrar göstermesi hatırlatması olmayan kokuyu koklatması mistik filan değilidir.

Daha inandırıcı olarak şöyle söyliyim in cin derler mistik derler sor bakalım bitanesi görmüş mü?Anca karanlıkta bir gölge gördüm bir siliüt gördüm derler çünkü sen onu düşündükçe görmek istedikçe beyib sana en saçma şeyi karanlıkta bir bardağı bile sana cin olarak göremeni sağlıyabilir.Ne istersen onu görürüsün

• Bundan iki sene önce ders çalışırken aniden müzik dinlemeye başladım tam o esnada alakasız sesler duydum kafamı bir kaldırdım 175 boyunda sarışın bir zebani dedim herhalde yan bastık bir yerlere bak dedim allahım ölümümü bile hayırlı yapıyor demeye kalmadan kız yok oldu bende eli şeyimde kaldım.

Yani belki ergenlikten ötürü ama gördüm sonra kayboldu ciddiyim.

• Mistik olay yaşamadım. mistik olarak tanımlayamam. ama normal üstü olaylar yaşadım. bir örnek vermek gerekirse rüyada geleceği görmek veya cevabını bilmediğin ama kafanı kurcalayan bir sorunun cevabını görmek olabilir. Tabi anlatmak istemediğim başka şeyler de var.
  • Bu benim de ilgimi çeken bir konu. Yok şeytan çarpması ,cin çarpması ya da çeşit çeşit mistik olaylar olduğu söyleniyor . Bunun ispatlı bir örneğine rastlasam inanabilirdim. Bu gibi olayların gerçekliği birçok ateisti yolundan çevirebilecek boyuttadır . Maalesef inandırıcı gelmiyor arkası olmadığı için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA6EED738 -- 20 Temmuz 2017; 12:15:37 >
  • Arada sirada gercekmiscesine, normal hayattan bildigim insanlari (calisma arkadaslari, yoneticilerim, ailem vs) iceren siradan yasanmamis mizansenleri ruyamda gorur ve daha sonra (genelde yaklasik 3-6 ay civari) o mizansenleri gercek hayatta yasardim. Bu olaylar o kadar siklasti ki acaba kafayi mi yiyorum diye boyle cam gibi gordugum ruyalari uyanir uyanmaz not defterini acip kaydetmeye basladim. 3 olay yazdiktan bir sure sonra sanirim yaklasik 4 ay gecmisti ki o mizansenlerden birini yakaladim ve aninda not defterine ulasarak teyit ettim.

Benim dusunceme gore hayat , evren dedigimiz bu mecra disk gibi bir kayit medyasindan ibaret. Bazen bu diskte olusan hatalar neticesinde birtakim sapmalar oluyor ve biz mistik dedigimiz birtakim olaylari deneyimliyoruz. Daha sonra disk bir sekilde duzenleniyor, dosyalar bir yerden bir yere kopyalaniyor veya birsey yapiliyor ve bu duzensizlikler fiksleniyor. Bazi insanlarin varolus sektorlerindeki duzensizlikler diskin fiziksel bad sektorlerine denk geldiginden bunlar hic duzeltilemiyor. Bu kisilerde ulu, ermis , medyum zirt pirt oluyor. Bence ust evren , paralel evrenler mevcut. Ama hicbiri mukemmel degil.

Not: Yaratici veya yaraticilarin olma olasiligi vardir.Ama dinlere inanmiyorum.

• Bandırmada tren tünelinin içinden yürüyerek geçiyordum. Önüme bir kedi çıktı. Ayağımı hareket ettirip kışt dedim. Oldukça kirli ve cüsseli bir kediydi beni takmadı ve karizmatik bir şekilde karşımda dikiliyordu. Bütün kediler insanlardan korkar normalde bu kedi kılını bile kıpırdatmadı. İçine cin falan kaçmış heralde diye düşündüm yavaşça kenara çekilip koşarak oradan uzaklaştım.
  • Hayatımda bir kere karabasan olayı yaşadım. Onun haricinde 2 kere de cin gördüm. Birinde cinler beni kovalıyordu kaçıyordum. İkincisi çok daha kötüydü. Cin beni ayak bileklerimden tutup baş aşağı sallandırdı. İşin ilginci uyandığımda ayak bileklerim gerçekten sıkıca tutulmuş gibi sızlıyordu.
  • Lisedeki cin çağırma olayımı da anlatıyım burası sardı

Normal prosedür kağıdın üstüne harfleri ve sayıları yazmışız. Üç arkadaş bozuk paranın üstüne işaret parmaklarımızı koyduk ve cin mi ruh mu her ne haltsa geldi. Geldiğinden emindim çünkü diğer iki arkadaşın bilemeyeceği bir şey sordum ve hepsini bildi. Anneannemin soyadı sordum mesela bildi. Tarih sorduğumuzda sürekli 19 yazıyordu. Bu ilginç gelmişti hala unutmadım. Neticede ben dinlere inanmıyorum ama farklı boyutta yaşayan varlıklar olduğuna inanıyorum. Ama o işlerle de uğraşmam bidaha. O zamanki gençliğin verdiği cesaret işte.

Ha bu arada arkadaşın biri geldi cinle konuşurken kulağında kulaklıkla. Ne dinliyor diye sorduk onu bile yazmıştı. Biz şok

• quote:

Orijinalden alıntı: hawkbjk

Lisedeki cin çağırma olayımı da anlatıyım burası sardı

Normal prosedür kağıdın üstüne harfleri ve sayıları yazmışız. Üç arkadaş bozuk paranın üstüne işaret parmaklarımızı koyduk ve cin mi ruh mu her ne haltsa geldi. Geldiğinden emindim çünkü diğer iki arkadaşın bilemeyeceği bir şey sordum ve hepsini bildi. Anneannemin soyadı sordum mesela bildi. Tarih sorduğumuzda sürekli 19 yazıyordu. Bu ilginç gelmişti hala unutmadım. Neticede ben dinlere inanmıyorum ama farklı boyutta yaşayan varlıklar olduğuna inanıyorum. Ama o işlerle de uğraşmam bidaha. O zamanki gençliğin verdiği cesaret işte.

Ha bu arada arkadaşın biri geldi cinle konuşurken kulağında kulaklıkla. Ne dinliyor diye sorduk onu bile yazmıştı. Biz şok

En kısa zamanda psikiyatriste görünmeni tavsiye ederim böyle gerçek olmayan olayları gerçek gibi anlatmak bi sorun olduğunun göstergesi

• quote:

Orijinalden alıntı: InScienceWeTrust

quote:

Orijinalden alıntı: hawkbjk

Lisedeki cin çağırma olayımı da anlatıyım burası sardı

En kısa zamanda psikiyatriste görünmeni tavsiye ederim böyle gerçek olmayan olayları gerçek gibi anlatmak bi sorun olduğunun göstergesi

Sen yaşamadın diye kıskanıyorsun

• Mistik olarak addedilen her algı aslında bir halisünasyondan ibarettir. İnsanlar daima şaşırtıcı ve yorumlamakta güçlük çektiği durumları mucize olarak değerlendirmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schwartzenius

Mistik olarak addedilen her algı aslında bir halisünasyondan ibarettir. İnsanlar daima şaşırtıcı ve yorumlamakta güçlük çektiği durumları mucize olarak değerlendirmiştir.

Hocam hayatında kaç kere yaşadın mistik olay?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

Evet namaz kılarken zaman zaman çok güzel bir gül kokusunu çok kesin bir surette duymaya başladım birdenbire. Dünyada duyulabilecek en güzel koku oydu heralde. Hatta elime üfleyip, o elimi kokladım mı da aynı kokuyu duyardım çoğunlukla.

Fakat bir sorun vardı. İbadet ederken bu koku zihnimi meşgul ediyordu böylece ibadetlerime gerektiği gibi odaklanamıyordum artık. Ve yaklaşık olarak şöyle bir dua ettim: "Allahım, bu kokuyu duymak beni çok mutlu ediyor bunun için sonsuz şükürler olsun sana, fakat eğer bu koku yalnızca bir zevkse ve sana yakınlaşmama mani olup duracaksa, bu hediyeni benden al ve yerine her ne gelmesi gerekiyorsa yalnızca onu ver."

O duayı bitirdikten sonra bir daha asla o güzel kokuyu duyamadım.

Bu olaydan sonra tanrının varlığından kesin surette emin olduğumdan dolayı, karşıma dine dair uyumsuz bulacağım her ne çıktıysa, onu gerçekten akla-mantığa uyumlu gözükecek bir biçim alana dek irdeledim de irdeledim. Kendimce hayli doyurucu ve eşine rastlamadığım yanıtlara erişip duruyordum.

Fakat bir müddet sonra bulduğum o "aklauygun" yanıtları üretmenin bir sonu olmadığını idrak ettim. En saçma şeyi bile anlamlı gözükecek bir forma sokabiliyordum, İncili açarak ondaki uyumsuzlukları da anlamlandırabilir miyim acaba diye denedim, sonuç pozitifti.

Ayrıca çevremde benim gibi düşünen hiçbir müslümana rastlayamıyordum. Bir gün Kur'an'ı tekrar okuduğumdaysa, vardığım noktayla gerçeklik arasındaki uçurum gözlerimin önüne serildi ve büyük bir darbe aldım.

Halen inançlıydım fakat inanç bilimi adında bilimsel bir yazı okudum National Geographic dergisinden, biraz da araştırma yaptım ve bu tür mistik deneyimlerin, gerekli koşullar sağlanmışsa ne kadar yüksek bir sıklıkta açığa çıkabildiğini gördüm. Hemen her dinde ve kabilede rastlanıyordu bu tür şeylere. Birkaç hristiyan forumunda da benzeri kokusal deneyimlerden söz ediliyordu. Buradan da diğer büyük darbemi almış oldum ve hızla sarsılmaya başladım.

Sallandım, sallandım, sallandım ve günün birinde çoktan yıkılmış olduğumu fark ettim. Artık içimde hiçbir şey göremez olmuştum..

Ne kadar şanslısınız

• Allah benle konuştu
  • Hayır müslümanken de olmadı şimdi de.Halk arasında ki tüm cin çarptıracak şeyleri yaptım yine olmadı.
  • Hiç bir mistik olay yaşamadım hatta yaşamak için internette zamanında cin çağırmayla ilgili dua vardı onu dahi okudum bir şey olmadı.sadece arada sırada karabasan dediğimiz uyku felci oluyor onunda bilimsel açıklaması var mistik olay sayılmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.