Şimdi Ara

Ateist Aile Zorunlu Din Dersi Davasını Kazandı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
1
Favori
4.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okullarda gosterilen bir dersle ibadethaneyi nasil kiyaslayabildin bu zekayi neye borclusun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tla776

Okullarda gosterilen bir dersle ibadethaneyi nasil kiyaslayabildin bu zekayi neye borclusun ?

sen din dersleri kalksın söylemini söylerken ki zekanı neye borçlusun peki? lafa gelince ayrıştırma ötekileştirme laflarını kullanmaya bayılırsınız. ayrıştırma ve ötekileştirmeyi yapan sizlersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atılgan oo

quote:

Orijinalden alıntı: orientem

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

İslam değilse ne peki? Sen elinde bira ile dısarı cıkabiliyo musun? Yada canım sıkıldı diyip kahvedeki herkese Rakı ısmarlayabiliyo musun? Alkolun haram oldugu bir ülkede din İslam değildir demek deli saçması.Din islam yazmasada kurallar islam diyor.Hadi dinsizim ben de rahatla.Gizle gizle nereye kadar

gizlemek mi. ben ateistim.
    seninle bu konuyu tartismiyorum. seni yeterli duzeyde gormuyorum.

Türkiye islam işbirliği teşkilatına üye 57 islami ülkeden biri birleşik islam ordusuna da asker veren ülkelerden bir tanesi halifeliğin yetkilerini kendi diyanet işleri başkanlığına vermiş bir ülke dolayısıyla Türkiye sadece islami bir ülke değil aynı zamanda islami ülkelerin lideridir de.

iit nin organlarini asagiya koyuyorum. ben burada islamla veya halifelikle alakali bir sey goremiyorum.

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın başlıca organları şunlardır;

Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (COMCEC-İSEDAK)
    Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Daimi Komitesi (COMSTECH)
    Enformasyon ve Kültürel İşler Daimi Komitesi (COMIAC)
    Daimi Mali Komite
    Kudüs Komitesi
    Ekonomik, Kültürel ve Sosyal Sorunlar İslami Komitesi

bu birlik daha cok ekomomik iliskiler uzerine insaa edilmistir.

"the collective voice of the Muslim world" diyen bir teşkilata üye olmak iyi bir gösterge bence ama sen bilirsin birleşik islam ordusunun yapısı nato benzeri bir yapı mesela. Türkiyedeki laiklik sadece din bahane edilerek yönetime müdahele edilmemesi için vardır fazlasını ummak hata olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

İslam değilse ne peki? Sen elinde bira ile dısarı cıkabiliyo musun? Yada canım sıkıldı diyip kahvedeki herkese Rakı ısmarlayabiliyo musun? Alkolun haram oldugu bir ülkede din İslam değildir demek deli saçması.Din islam yazmasada kurallar islam diyor.Hadi dinsizim ben de rahatla.Gizle gizle nereye kadar

gizlemek mi. ben ateistim.
    seninle bu konuyu tartismiyorum. seni yeterli duzeyde gormuyorum.

Türkiye islam işbirliği teşkilatına üye 57 islami ülkeden biri birleşik islam ordusuna da asker veren ülkelerden bir tanesi halifeliğin yetkilerini kendi diyanet işleri başkanlığına vermiş bir ülke dolayısıyla Türkiye sadece islami bir ülke değil aynı zamanda islami ülkelerin lideridir de.

iit nin organlarini asagiya koyuyorum. ben burada islamla veya halifelikle alakali bir sey goremiyorum.

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın başlıca organları şunlardır;

Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (COMCEC-İSEDAK)
    Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Daimi Komitesi (COMSTECH)
    Enformasyon ve Kültürel İşler Daimi Komitesi (COMIAC)
    Daimi Mali Komite
    Kudüs Komitesi
    Ekonomik, Kültürel ve Sosyal Sorunlar İslami Komitesi

bu birlik daha cok ekomomik iliskiler uzerine insaa edilmistir.

"the collective voice of the Muslim world" diyen bir teşkilata üye olmak iyi bir gösterge bence ama sen bilirsin birleşik islam ordusunun yapısı nato benzeri bir yapı mesela. Türkiyedeki laiklik sadece din bahane edilerek yönetime müdahele edilmemesi için vardır fazlasını ummak hata olur.

arkadasim.uzatmanin alemi yok. sana birligin organlarini koydum. birliklerin organlari disinda amaclari olmaz. varsa iit nin su organinin calisma amaci islmai ve halifeligi dunyada tek din yapmak gibi bir ornek getir koy buraya o zaman tartisiriz. aksi halde bos konusmus oluruz.

• ama dindar bir nesil yetiştirmek istiyoruz

çünkü insanlara azla yetinmeyi öğretip düşük asgari ücretle çalıştıracağız ve onların üezrinden zengin olacağız.

işin özeti bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgado.11

Türküye müslümandır kardeşşş beğenmiyosa çeker gider biz küçükken kuran kursuna giderdk şimdiki ateiz ailelere bak bunlar çocuk yaparsa böyle olur tabi küçüklükten kafir yapıyolar daha çocugu

"Devletin dini islamdır." maddesi kaldıralı çok oldu sen hala bihabersin bilader.

• Devletin dini olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abuk subuk formül derken?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Din dersi zorunlu olmamalı ötesi yok. Neden tartışıyorsunuz?

• kimse kusura bakmasın ama bu kültürde yaşıyor bir bakıma öğrenmesi gerekirki müslüman biriyle vs konuşurken nasıl konuşcanı vs bilir. ayrıca öğretmeleri demek dayatmak demek değil. bizlerde çok saçma dersler aldık adam resim öğretmeni olcak mesela ama matematik dersi heryerde karşısına çıkıyor. ee onada gereksiz ama. çağdaş ayakları bırakın ya:)
  • Ailenin inancı çocuğunu niye bağlıyor onu anlamadım.
    O zaman benim ailem Edebiyatçı diyelim Matematik görmeyeyim mi ?
  • Vallahi arkadaşlar sizleri bilmem de mesela benim din öğretmenim çok iyi adamdır hani yazanlar var ya ne ise yarıyor diye eminim bazı yerlerde öyledir ama benim lisemde adam dersi kitaptan işlemiyor kitabı eleştiriyor ve dersi sohbetle soruları yanıtla geçiriyor sohbet derken de hani o günkü ders konusuyla ilgili ve de kuran dersimizde de bize isteyen soylesin bir sorun varsa gibisinden laflar ediyordu tam hatırlamıyorum da hani öğrenmek istemeyen varsa diye ve de ben fen liseli olarak edebiyat dil anlatım goruyorum bence bu halledilmeli önce

• Adam hakli biz fende matematikte boş formüller öğreniyoruz mesela matematik geometri menelaus teoremi mi ne vardı bunu hayatımda hiç kullanmayacağımı düşünüyorum sadece lisede ders için bunun gibi bir suru formül ve ben bunları söylüyorum ama hani ovundugumu sanmayin allah affetsin fen lisesinde okuyorum ilk dönem fizikte 4 sınavda 100 matematikte 2. Sınavda 100 alan tek kişiyim ve de mühendislik dusunuyorum ama sadece ben değil neredeyse tüm arkadaşlarım bu goruste yanı okul boş şeyler öğretiyor önemli olan pratiktir bu formüller değil

• Fizik 4 sınav derken seçmeli fizik var bir de zorunlu fizik onu belirteyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayvanların_efendisi

quote:

Orijinalden alıntı: eyvaan

quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Türkiye'de hanefiler, şafiler, aleviler, nusayriler, horistiyanlar var. Hıristiyanlar, istedikleri takdirde din dersinden muaf olabiliyor, ancak diğerlerinin tamamı, okuldan mezun olabilmek için hanefiliği bilmek zorunda; kendi mezhepleri devlet tarafından yok sayılıyor.

Bunun adı din değil, mezhep dersidir.

Alevi bir aileden geldiğim için işitmediğim hakaret kalmadı bu din dersi zırvalığı umarım tamamen kalkar.

Din dersi zırvalığı kalksın dersin bende sana cemevleri kapatılsa desem demediğini bırakmazsın ama dimi? çelişmeyin kendinizle kardeşim

sen ciddi misin? din dersinden cemevlerine nasıl bağladın lan hahahah güler misin ağlar mısın birader sinirim bozuldu ya.

din dersi kalkmasın dersin bende sana mahmut tuncer idam edilsin desem demediğini bırakmazsın ama dimi? çelişmeyin kendinizle kardeşim

• Valla ben ilk aklım erdiğinde suphaneke okudum şimdi kafa gidik

• kalksa ne olur kalkmasa ne olur herkes girecek eninde sonunda ygs ye lys ye bu eğitim sistemi testler soru çeşitleri üzerine dayanmakatadır çok test çözen kazanır
  • quote:

Türküye müslümandır kardeşşş beğenmiyosa çeker gider biz küçükken kuran kursuna giderdk şimdiki ateiz ailelere bak bunlar çocuk yaparsa böyle olur tabi küçüklükten kafir yapıyolar daha çocugu

Ben de kuran kursuna gittim kucukken, hem de baya uzun bir sure.Ergenlikten sonra ateist oldum.Bazi seyler engellenemiyor yine de beynin acik biriysen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeodempp

quote:

Ben de kuran kursuna gittim kucukken, hem de baya uzun bir sure.Ergenlikten sonra ateist oldum.Bazi seyler engellenemiyor yine de beynin acik biriysen

Ateist oldugunu nasil anladin?

Genelde gencligin verdigi guven ve gazla, insanlar buyuklerine hatta Allaha atar gider yaparlar,oteki taraf -varsa tabi- akillarina gelmez.
    40indan sonra hastaliklar,zayifliklar baslayinca kazin ayagi degisir.

Ben Allahin varligina inaniyorum ama simdilik dini bir hayat yasamiyorum. 40 tan sonra bakacaz. Gerci fazla bisey kalmadi ya.

Sana da Allaha inanmani ama aklinca yasamani tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19furkan05

Adam hakli biz fende matematikte boş formüller öğreniyoruz mesela matematik geometri menelaus teoremi mi ne vardı bunu hayatımda hiç kullanmayacağımı düşünüyorum sadece lisede ders için bunun gibi bir suru formül ve ben bunları söylüyorum ama hani ovundugumu sanmayin allah affetsin fen lisesinde okuyorum ilk dönem fizikte 4 sınavda 100 matematikte 2. Sınavda 100 alan tek kişiyim ve de mühendislik dusunuyorum ama sadece ben değil neredeyse tüm arkadaşlarım bu goruste yanı okul boş şeyler öğretiyor önemli olan pratiktir bu formüller değil

Kardeşim başarılı bir öğrencisin anlattığına göre ama sen bu mantıkla bence mühendislik falan tercih etme. Kusura bakma da sokak ta gevşek gevşek " he ne işe yarıyor bu matematik " diyen zihniyetin cümlelerini kurmuşsun. Kaldı ki şu sözlerine bakarak ta başarın konusunda yalan söylediğini düşünüyorum.

Mühendislik dediğin şeyin temeli zaten o ne işe yarayacak dediğin matematik formülleri. Sen bu kafayla mühendis değil bence oto kaportacı, bilgisayar tamiricisi falan ol.

Büyük ihtimalle bilgisayar mühendisi falan olmayı istiyorsundur. biraz araştır bakalım Vasif Nabiyev'in yapay zeka ve algoritmalar kitabını ne üzerine kurulu.

Hayatta herşey uygulama ve pratikten ibaret değil. Bugün elinde taşıdığın bu elektronik eşyalar bilgisayarlar o ne işe yarayacak dediğin formüllerin ürünü. Adamlar hee bunu şuraya leğimleyelim de bu olsun diye yapmıyorlar bunu. Yada F1 araçlarında ki motoru tasarlayanlar bin tane matematik formülü kullanıyor.

Neyse inşallah kazanırsın da matematiğin hayatın nasıl içinde olduğunu daha iyi anlarsın.

Bu formüller ne işe yarayacak zihniyetinde devam edersen sana tavsiye mühendislik yazma, yazarsan da bari teknik üniversite yazma. Sonra Vasif hoca gibi birine bu formüller ne işimize yarayacak falan dersin yerin dibine sokarlar adamı

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.