Şimdi Ara

Atatürke solcu diyorlarda adamın neresi solcu? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
0
Favori
8.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • burda laiklik dışında hepsi sağ sol tarfaından uygulanan everensel tanımlar değerler geçimiştete atatürk zamanındada...bende orda sol bişey goremiyorum...ozaman hitlerde soldu
    atatürkün yaptığı sol devrim değil başlı başına liberal devrimdir...kafanıza gore yazıyorsunuz resmen...
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Liberalizm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Nisan 2017; 14:16:50 >
  • Her ne haltsa işte
  • Sağ sol ayrımını doğru yaparsanız Atatürk gayet solda kalır.

Sağcılık muhafazakarlıktır, varolan düzeni devam ettirmektir, sınıf farklılığıdır.

Solculuk devrimciliktir, inkılapçılıktır, eşitçiliktir.

Atatürk Türkçülük yaparken bile solcuydu, neden? Çünkü varolan akım müslümanlık, ümmetçilikken Atatürk yeni bir akım olan türkçülüğü esas aldı. Türkçülüğü esas alırken eşitlikçi bir biçimde kendine türk diyeni türk olarak saydı. Sen tatvanlısın, kürt ya da ermenisin demedi, kendini türk olarak görüyorsan sen de türksün dedi.

Diğer devrim ve inkılapları solcu olduğunu zaten kanıtlar.
  • ustaaacan U kullanıcısına yanıt
    sen hayatında sol devrim görmemişsin o sol devrimse bende brad pittim....bildiğin burjuva liberal sanayi devrimi....patron- işçi-köylü ilişkisi...ve tamamen batıya uyum sağlama normları..
    atatürkün tek aşırı sol yanı din dir orası doğru...ama sağ olupda dindar olcan diye birşey yok..trump dindarmı? o bizim ülkeye has....dünya koyu sağ ırkıçılıktır şakirtlik değil...
    atatürkde koyu türkçü bir adamdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Nisan 2017; 14:54:33 >
  • Ölmüş adamla derdiniz bitmedi, zamanında yobaz dedelerinizi astı diye mi bu kuyruk acısı? Adam yapacağını yaptı ve huzur içinde öldü. Ağlayın yobazlar anca arkasından atıp tutarsınız hadi selametle
  • Adam mı? Sen Atatürk'e adam diyemezsin! Terbiyesiz seni.
  • İslam Türkleri yüceltmemiştir, Türkler İslamı yüceltmiştir.
    ---------
    Ayrıca sağ sol ne ? Hala bu kafa kaldı mı.
    Bir ideoloji vardır ve onun kitlesi, sağ sol diye ifade edemezsiniz çok genel.
    Herkes kendi ideolojisine göre Atayı bir kefeye koyuyor, bu ona karşı duyulan sevgiden olsa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Nur

Adam mı? Sen Atatürk'e adam diyemezsin! Terbiyesiz seni.

• Siyah Nur kullanıcısına yanıt
    adam değil miydi biz mi bilmiyoruz?

tdk; 1. İnsan. 2. Erkek kişi, kadın karşıtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 23 Nisan 2017; 15:13:30 >
  • kurduğu parti sağcı ya ondan dolayı
  • Atatürk ve büyük devlet adamlarının yaptıklarını örnek almamız gerekirken sadece saçma sapan bir şekilde tartışıyoruz geçmişe saplanmış ilerisi umrunda olmayan insanlarsınız.
  • Milliyetçi değil solcu diyorlar ama yaklaşık 60bin ölünün mezardan kafa yapıları incelenmek için alındığında bunların
    içinde Mimar Sinan'ın kafatasının hala kayıp olduğunu kimse konuşmuyor..Evet Mimar Sinan şu anda kabrinde kafatası olmadan yatıyor.

Türk Dil kumunun başına getirdiği "A.Dilaçar" isimli şahsın isminin açılımın ancak 1952 yılında bir kokteylde öğrenildiğini
    Agob Dilaçar adlı bu üst düzey Türk dilinden sorumlu kişinin gerçek isminin Agop Martayan olduğu devlet sırı gibi yıllarca saklanmış.

Türk Tarih Kurumun başında Milliyet gazetesi yazarı Sami Kohen'in babası Moiz Kohen isimli yahudinin Yıllarca Tekin Alp sahte ismiyle
    görev yaptığını zaman bu millete unutturmuş.

Neredeyse 21 yy ortalayacağız ama hala "Doğru söyle senin derdin aslında Atatürke düşmanlık yapmak değil mi" zihniyeti 5816 sayılı ölmüş
    birini koruyan kanun eşliğinde devam ediyor.

Ayrıca dünyada 80 sene önce ölmüş birini koruyan bir kanun var mı,bizden başka? Maksat Ne?: Konuşulmasın tartışılmasın.

• Atatürk'e solcu diyen kim?

Kendisi solcu da değildi, sağcı da.
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Eşitlik nedir dostum ?
  • ustaaacan U kullanıcısına yanıt
    Sağol dostum ya uzun uzun anlatmama gerek kalmadı yobaz arkadaşalara senin sayende :D
  • nodar kullanıcısına yanıt
    yazılarımın hiç birinde hakaret kastı içeren birşey unsur göremiyorum yokta zaten, atatürkün siyasi kimliği tartışalmazmı? bana gore sağ eksendeydi yaptığı devrimlerin sol devrimle hiçbir alakası olmadığını yazınca hakaretmi etmiş oluyorum?...çok ilginç insanlarsınız cidden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Nisan 2017; 16:9:43 >
  • Boşver sen başka şeyler düşün...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atatürk solcu değildi. Türklükle ilgili tonlarca lafı olan, milliyetçi bir adam nasıl solcu olabilir? Atatürk'e sağcı denmemesinin sebebi, sağcılığın dindarlık ve bağnazlıkla anılması. Atatürk'te bunlar olmadığı için, sağ kesime koyulmuyor. Bana kalırsa bu kavramlar saçma zaten. Atatürk sapına kadar milliyetçi, ileri görüşlü bir adamdı. Bu da devrim ve ileri görüşlülüğün solun tekelinde olmadığının bir kanıtı. Bence insanları CHP'nin şimdiki durumu yanıltıyor.
  • ml_csd_ds M kullanıcısına yanıt
    (ama sola daha yakın) x ∞
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.