Şimdi Ara

Ataturk'un Partisinde X,Y Elestirileri ve ikiyuzluluk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Zaten kendileri Ataturk dusmani bir partide siyaset yapip da CHP'de vekillerin Ataturkculugunu sorgulama hakkini kendilerinde nasil bulabiliyorlar cok ilginc.

Ataturk, oyle siyaseten notr sadece asker kimligi olan bir tarigi figur de degildir. Dolayisiyla Ataturk ortak degerimiz, iste biz de cok seviyoruz vs gibi laflar da ikiyuzluluktur takiyedir.

Ataturk'un kendisine minnet duymayanlarin ne sevgisine nede saygisina ihtiyaci vardir. Bu icten gelir isteyen yapar isteyen yapmaz fakat Ataturk'un Turkiye Cumhuriyetine cizdigi yone zit bir
    siyasi ajanda isletenler, yaptigi devrime "karsi-devrim" (ki karsitini da kuramiyorlar sadece tahribat ve yikma var) yapanlar, isin icinden Ataturk'u sadece bir tarihi askeri karakter olarak
    gosterip cikmaya calisiyorlar.

Ataturk'un kati bir ideolojisi yoktu kabul ama bir yonu vardi. Kirmizi cizgileri vardi. ilke ve degerleri vardi.

Bu ilke ve degerlerle catisan bir partide siyaset yapip da sonra CHP'deki vekillerin Ataturkculugunu elestirmek istismardir. Cok umurunda olsaydi zaten bulundugun partide olmazdin demezler mi adama.

Acik sozlulukle, Ataturk'un vatana millete hizmetlerine saygi duyuyoruz ama dunya gorusune siyasi cizgisine karsiyiz deyin, rol yapmayin ondan sonra istediginizi elestirin. Ama hem bu aciksozlulugu

gostermeyip hem de sanki kendiniz cok Ataturkcuymusunuz gibi CHP vekillerini elestirince bana hic samimi gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omertalord -- 20 Aralık 2018; 3:58:3 >

• CHP ve Atatürk isimleri artık sadece tarih kitaplarında falan görünce inandırıcı geliyor. Birde bazıları demez mi Atatürk'ün Partisi diye oy veriyorum diye ağzına kürekle vurasım geliyor. Atam'ın kemikleri sızlamıyordur inş bu beş para etmez siyasiler yüzünden. Malesef hem içinde barındırdığı karaktersiz terör sevicilerle hemde politikaları ile artık uzaktan yakından bağ kuramıyorum Atatürk ve CHP arasında.

Ekleme : şimdi gelipte akp li diye saldıracak çomarlara peşinen yazıyorum. akp li falan değilim hatta memleketteki hiç bir partiye sempati bile duymuyorum aksine nefret ediyorum. Sadece Atatürk'çü olarak görürüm kendimi o veya bu partili değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Organismus

Bu mesaj silindi.
    hocam ben vatandas elestiremez demiyorum zaten. ben bu forumda KK istifa etsin (mitingde altan kardesler ve nazli ilicak'a selam soylettigi zaman) diye baslik actim.

benim anlatmak istedigim bambaska bir olay. Ayrica CHP'de bahsettiginiz kisi, iste m. tanal, s. tanrikulu gibi onaylamdigim isimler vardir fakat Tegmen Mehmet Ali Celebi gibi insanlar da var.

o yuzden kisi bazinda elestirmek daha dogru toptancilik yapip partiyi elestirmektense.
  • Küçük beyinlerden küçük akıl oyunları işte. Yerseniz. :) Takiyecilik ruhlarına işlemiş bazılarının.

KK ve ekibini postalasak hiçbir sorun kalmayacak da işte olmadı bir türlü. 3-5 Kürtçü ve liboşun partiye girdiği doğrudur. Yıllardır iktidarları seçen küresel güçler, muhalefeti de dizayn etmeye çalışıyor. Chp, diğer partilerden çok farklıdır. Kurucu partidir ve bu ülkenin üstündeki nüfuzu hala azımsanmayacak derecedir. O yüzden bu partiye de operasyon çekmeye kalkıyorlar. Yalnız bizler o isimler için değil, içeriden ve dışarıdan son gaz saldırı yiyen Cumhuriyet ve ilkelerini korusunlar diye hala Chp'ye oy veriyoruz. Chp tamamen düşerse bu ülke de düşer. Yerine nasıl bir garabetin geleceğini tahmin etmek zor değil.

Rejim düşmanı siyasal islamcı Akp ve onun stepnesi Mhp'ye oy verecek değiliz. İyi Parti'den umudum vardı ama beklediğim etkiyi yaratamadı ne yazık ki. Haliyle 6 oktan sapar gibi olsa da bana göre hala en iyi seçenek Chp'dir. İçinde çürük elmalar yok mu? Kesinlikle var. Lakin karşıda sepetlerinin içi tamamıyla çürük elmalardan oluşan partiler varken çok da düşünmeye gerek kalmıyor benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 20 Aralık 2018; 3:50:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

Küçük beyinlerden küçük akıl oyunları işte. Yerseniz. :) Takiyecilik ruhlarına işlemiş bazılarının.

KK ve ekibini postalasak hiçbir sorun kalmayacak da işte olmadı bir türlü. 3-5 Kürtçü ve liboşun partiye girdiği doğrudur. Yıllardır iktidarları seçen küresel güçler, muhalefeti de dizayn etmeye çalışıyor. Chp, diğer partilerden çok farklıdır. Kurucu partidir ve bu ülkenin üstündeki nüfuzu hala azımsanmayacak derecedir. O yüzden bu partiye de operasyon çekmeye kalkıyorlar. Yalnız bizler o isimler için değil, içeriden ve dışarıdan son gaz saldırı yiyen Cumhuriyet ve ilkelerini korusunlar diye hala Chp'ye oy veriyoruz. Chp tamamen düşerse bu ülke de düşer. Yerine nasıl bir garabetin geleceğini tahmin etmek zor değil.

Rejim düşmanı siyasal islamcı Akp ve onun stepnesi Mhp'ye oy verecek değiliz. İyi Parti'den umudum vardı ama beklediğim etkiyi yaratamadı ne yazık ki. Haliyle 6 oktan sapar gibi olsa da bana göre hala en iyi seçenek Chp'dir. İçinde çürük elmalar yok mu? Kesinlikle var. Lakin karşıda sepetlerinin içi tamamıyla çürük elmalardan oluşan partiler varken çok da düşünmeye gerek kalmıyor benim için.
    Hocam ben CHP'ye genel secimde hayatimda oy vermedim cunku benim oy verebildigim zaman KK basa gecmisti bile :) Baykal zamani oyumu alirdi. Fakat bu demek degilki Ozgur Ozel gibi Tegmen Celebi gibi vekillere Ataturkculuk taslayanlara laf edemeyecegim.

ben ulkucu falan degilim ve o kulture uzagim ama cozum sureci karsiti oldugu icin 2014'te 2 kere mhp muhalefetteyken MHP'ye oy verdim. o zamanlar MHP'de Umit Ozdag, Atilla Kaya, Yusuf Halacoglu gibi Turkcu ve kimsenin icini bilemeyiz ama dogru duzgun durusu olan vekiller vardi. sonra bu vekiller iyi partiye gecince de son secim iYi partiye oy verdim. CHP'nin kafa kadrosunu tasvip etmiyorum fakat CHP'de Ozgur Ozel'e Ataturkculuk elestirisi yapmaya hakki olan bir AKP'li yok bana gore.

Bunu yazmamin sebebi de AKP'ye her muhalefet edene otomatik CHP'li damgasi vurulmasi ve CHP'nin yoneticilerinin siyaseti uzerinden bizim sundugumuz argumanin bosa dusurulme cabasi. yani gelip bana buraya yok pkk cenazesine katildi vs ile gelmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omertalord -- 20 Aralık 2018; 4:15:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: omertalord

Hocam ben CHP'ye genel secimde hayatimda oy vermedim cunku benim oy verebildigim zaman KK basa gecmisti bile :) Baykal zamani oyumu alirdi. Fakat bu demek degilki Ozgur Ozel gibi Tegmen Celebi gibi vekillere Ataturkculuk taslayanlara laf edemeyecegim.

ben ulkucu falan degilim ve o kulture uzagim ama cozum sureci karsiti oldugu icin 2014'te 2 kere mhp muhalefetteyken MHP'ye oy verdim. o zamanlar MHP'de Umit Ozdag, Atilla Kaya, Yusuf Halacoglu gibi Turkcu ve kimsenin icini bilemeyiz ama dogru duzgun durusu olan vekiller vardi. sonra bu vekiller iyi partiye gecince de son secim iYi partiye oy verdim. CHP'nin kafa kadrosunu tasvip etmiyorum fakat CHP'de Ozgur Ozel'e Ataturkculuk elestirisi yapmaya hakki olan bir AKP'li yok bana gore.

Bunu yazmamin sebebi de AKP'ye her muhalefet edene otomatik CHP'li damgasi vurulmasi ve CHP'nin yoneticilerinin siyaseti uzerinden bizim sundugumuz argumanin bosa dusurulme cabasi. yani gelip bana buraya yok pkk cenazesine katildi vs ile gelmeyin.

Alıntıları Göster
    Ben ülkücü bir aileden gelmeyim. Benim düşüncelerimle tam uyuşmasa da her zaman sempatim olurdu Mhp'ye. Hele ki saydığın isimlerin olduğu dönemlerde mükemmel bir partiydi benim için. Son derece kaliteli isimler onlar. Hele Yusuf Bey'i ayrı bir severim hemşerim olduğu için. :) Neyse işte, sonra bu isimler ayrıldı, Bahçeli gitti sarayın çalışanı oldu falan fıstık derken benim ülkücü aile oldu Mhp düşmanı. :) Onlar bile o hale geldiyse MHP benim için tamamen bitmiş demektir. Eski Mhp yok artık.

Senin söylediğin şeyi ise ben çok uzun zamandır söylerim. Chp'deki 2-3 tane çürük elma yüzünden Atatürkçülüğe laf vuruyorlar akıllarınca ama peşinden gittikleri partinin neredeyse tamamının o kafada olduğunu bilmezden geliyorlar nedense. Zihniyetleri ve ideolojileri bu ülkenin rejimine, değerlerine, kısacası her şeyine düşman iken gelip burada bıdı bıdı yaptıkları için bize de gülüp aktroll demek düşüyor sadece.

• Chp'de 2-3 tane çürük mü? chp'de 2-3 tane sağlam adam kaldı demeliydiniz. Daha kendi partisini topyekün eleştiremeyen/eleştirmeyen trollün kendisi oluyor aslında. Chp'nin içi tamamen boşaltıldı nerdeyse. Kabullenmek bu kadar mı zor?
  • CHP ve Atatürk isimleri artık sadece tarih kitaplarında falan görünce inandırıcı geliyor. Birde bazıları demez mi Atatürk'ün Partisi diye oy veriyorum diye ağzına kürekle vurasım geliyor. Atam'ın kemikleri sızlamıyordur inş bu beş para etmez siyasiler yüzünden. Malesef hem içinde barındırdığı karaktersiz terör sevicilerle hemde politikaları ile artık uzaktan yakından bağ kuramıyorum Atatürk ve CHP arasında.

Ekleme : şimdi gelipte akp li diye saldıracak çomarlara peşinen yazıyorum. akp li falan değilim hatta memleketteki hiç bir partiye sempati bile duymuyorum aksine nefret ediyorum. Sadece Atatürk'çü olarak görürüm kendimi o veya bu partili değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmirli1713 -- 20 Aralık 2018; 6:29:10 >
  • CHP, KK ve ekibi ile bitik bir partidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABSOLUT.

Chp'de 2-3 tane çürük mü? chp'de 2-3 tane sağlam adam kaldı demeliydiniz. Daha kendi partisini topyekün eleştiremeyen/eleştirmeyen trollün kendisi oluyor aslında. Chp'nin içi tamamen boşaltıldı nerdeyse. Kabullenmek bu kadar mı zor?
    Hadi bunu eski bir chpli söylese tamam da takım tutan fanatikler gibi akpli olan birinin söylemesi tuhaf. Akpli birinin başka partileri eleştirmeye hakkı yok.
  • WITCHER kullanıcısına yanıt
    Efsunger hocam. Boş yapma.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.