Şimdi Ara

edit. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
455
Cevap
5
Favori
20.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de sevmem insanların Arap kültürüne göre giyinmesini kuşanmasını ama o kadın açık açık terbiyesizlik yapmış.

Fikirler şiddetle değil eğitimle değiştirilir. Malesef ki ülkede iki kesim de birbirinden yobaz ve cahil. O yüzden hiç bir zaman çözüme kavuşamayacağız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Söylediği maddede atladığı bir şey var teyzenin

"MADDE 1
    Herhangi din ve mezhebe mensub olurlarsa olsunlar ruhanilerin mabet ve ayinler haricinde ruhanî kisve taşımaları yasaktır.

Hükümet her din ve mezhepten münasip göreceği yalnız bir ruhaniye mabet ve ayin haricinde dahi ruhanî kıyafetini taşıyabilmek için muvakkat müsaadeler verebilir. Bir müsaade müddetinin hitamında onun aynı ruhanî hakkında yenilenmesi veya bir başka ruhaniye verilmesi caizdir."

ruhaniler diyor. Yani o din görevlileri.

Mesala ;http://www.turkiyeermenileripatrikligi.org/site/rahipler-ruhaniler/

Bir caminin imamı cübbeyle dışarda gezemez.

Yani vatandaş istediği gibi gezebilir. Sadece Diyanet İşleri Başkanı, Fener Rum Patriği birde Türkiye Musevileri Hahambaşı giyebilir.

• Kendi halinde insanlara neden sataşıyorlar anlamıyorum, bir de bu tip fanatik kemalist menopoz teyze terörü var...
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Boş yapma siz bir kişinin hareketi akp'lilere islama yayarken oluyor ama ? Ettiğiniz kelam ile eylediğiniz eylem bir olsun.

• Tebliğ yasaklansın en iyisi. Bir taraftan dinciler bir taraftan karşılarındakiler tebliğ komasına girdi millet.
  • Sevmemek ayrı, müdahale etmek ayrıdır. Yalan yok, bu tarz adamları ben de sevmiyorum ama karışmak haddime değildir. Bizim millet bir türlü üstüne vazife olmayan şeylere maydanoz olmamayı öğrenemedi gitti. Kadının yaptığı terbiyesizlikten başka bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 2 Nisan 2018; 15:12:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oddie

Sevim koş, dinciler yine mağdur

/>
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

Söylediği maddede atladığı bir şey var teyzenin

"MADDE 1
    Herhangi din ve mezhebe mensub olurlarsa olsunlar ruhanilerin mabet ve ayinler haricinde ruhanî kisve taşımaları yasaktır.

Hükümet her din ve mezhepten münasip göreceği yalnız bir ruhaniye mabet ve ayin haricinde dahi ruhanî kıyafetini taşıyabilmek için muvakkat müsaadeler verebilir. Bir müsaade müddetinin hitamında onun aynı ruhanî hakkında yenilenmesi veya bir başka ruhaniye verilmesi caizdir."

ruhaniler diyor. Yani o din görevlileri.

Mesala ;http://www.turkiyeermenileripatrikligi.org/site/rahipler-ruhaniler/

Bir caminin imamı cübbeyle dışarda gezemez.

Yani vatandaş istediği gibi gezebilir. Sadece Diyanet İşleri Başkanı, Fener Rum Patriği birde Türkiye Musevileri Hahambaşı giyebilir.

zaten olay şu... kadın maksadına ermiş
    amacı bir olay çıkartmak idi yaptı

bahsi geçen madde ve kanun yazıldığı gibi dini kisve ve makam için

şimdi orda bir hindu sarığı ile arap entarisi ile .... neyi ile geziyor olsa idi sesi çıkmayacak idi

ortada şu sorun var.

insanların dini inanış ve yaşantılarına karışmıyoruz... herkes için adalet herkes için eşitlik

balon sözler... çünkü kendileri üsküdar sahilinde ellerine şarap şişesi alıp eylem yapınca bir demokratik boykot sayıyorlar.
    bir kişi İSLAMİ bir obje veya yaşantı halinde olunca bunu yobazlık veya başka bir sürü isim ile sıfatlandırıyorlar

eşitlik ve adalet neye göre değişiyor o zaman ? sizin elit veya aydın düşünceniz olan sarhoş ve abdestsiz iken namaz kılmak mıdır ?

bu ise biz sizin adalet ve eşitlik anlayışınızı kabul etmiyoruz demokratik olarak debunu seçimlerde gösterdik.. yıllarca bu melanetinizi çektik.

yıllarca başı örtülü hanımlar ünv lerde okuyamadı. dolayısı ile bugünkü iş hayatı veya eğitim kısmında bayan sayısı oldukça azdır.

bu ülkede yaşamasa bile insanlar dini kurallara saygısı var.. eğer öyle olmasa idi;

ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR ?

• Siyasiler bunuda konuşsun, mini etek olunca ülkeyi kaos varcasına karıştıranlar bunun içinde sallasın her yeri!

Resiniz herşeyi kafasına göre yazıyor, çiziyor bu boş zihinlerle yazılmış boş kanunları niye çekip atmıyor ?

• Laik teyze nedir lan

• CHP ye oy verecektim bu olaydan sonra AKP ye vericem sne çok yaşa reis

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıl olmuş 2018 ugraştığınız şeylere bak ya
  • kılık kıyafet kanunu değiştirecekler tiyatro oynatmışlar ön hazırlık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _GRKM_

quote:

Orijinalden alıntı: DnzIrmk

Teyze adamı canlı bomba ya da pedofili sanmış olabilir :)

bu arada konuyu açan şahıs, aylar önce Atatürk'e dolaylı yoldan hakaret edip, hala nasıl sınırsız banlanmaz, anlamak mümkün değil.

edit.

Bloklar mısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: edirneli86

quote:

Orijinalden alıntı: dawras

Çomar her türlü comar... Sananne ne giyerse giysin insanlar. Insanlar birbirine saldırmaktan, kutuplasmaktan zevk alıyor.

birileri bunu yapıyor halk ne yapsın. Eyy bilmem ne eyy bilmem ne diye diye.

Valla sıkıldım bu işten bir taraf dediğiniz gibi zaten uçana kaçana isyan... Diğer tarafta böyle olunca insan artık tiksiniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

Ben kimsenin giyimine kiyafetine karismam ve karisilmasina da razi degilim.. Su sarik sakal kiyafetlerini "peygamber de boyle giyiniyordu" diye giyinenlere cok gicik oluyordum.. Eger Nebimiz su zamanda yasasaydi orfun ve iklim kosullarinin gerektirdigi sekilde Allahin sinirlarina uyarak giyinirdi..

Şu yobazlar bitmedi mi hala? Taş Devri kafası. "Herkes benim istediğim gibi ve hatta İngiliz gibi giysin, fötr şapka takmayanı doğduğuna pişman edelim. İngiliz gibi giyinmeyen modern (ki çöpe gideli çok olmuş modernizm) değildir... "

Neyse, ülke hepimizin... Öğrenecekler... 100 yıl da sürse öğrenecekler. Sorsan İngiliz gibi giyinmeyi de milliyetçilik sayarlar azıcık kazısan.

• Ülkenin en önemli sorunu bu bence,
    Ablanın etnik kimliğini bilemem, ama bu abla gibiler yüzünden bu gün laik ve Kemalistlerden nefret ediliyor.
    Öteki sarıklı vatandaşın görüntüsü ve ideolojisi yüzünden de bugün ülkede islamafobi yaygınlaşıyor ve deist ve ataist sayısı çoğalıyor.
    Şu ikisinin ortasını bulabilirsek herşey yoluna girecek ama insanları ayrıştırıp kutuplaştırma körüklendikçe buda çok uzak bir ütoapya şimdilik.
  • seçim çalışmaları vol 1

altını kazıyın bakalım neler çıkacak
  • "sarıklı, cübbeli" şahsın kanuna göre o şekilde giyinmesi suçtur.

Ahan da kanıtı:

edit.

Nasıl Ak parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret, Cumhurbaşkanına hakaretten suç sayılıyorsa, ilgili şahsın bu şekilde dolaşması da suçtur.

Ha bu arada sarık ve cübbeyi yasaklayan da 2. Mahmut'tur. Osmanlı torunlarına duyurulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuvaletSifonu

"sarıklı, cübbeli" şahsın kanuna göre o şekilde giyinmesi suçtur.

Ahan da kanıtı:

edit.

Nasıl Ak parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret, Cumhurbaşkanına hakaretten suç sayılıyorsa, ilgili şahsın bu şekilde dolaşması da suçtur.

Ha bu arada sarık ve cübbeyi yasaklayan da 2. Mahmut'tur. Osmanlı torunlarına duyurulur.

2005 yılında jandarma olarak askerliğimi yapmaktaydım,sarıklı cübbeli birini bizim komutan gördü durdrduk,kılık kıyafet aha bu senin paylaştığın kanun kapsamında gözaltına aldık tutanak tutmuştuk karakolda

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.