Şimdi Ara

Atatürk'e hakaret eden Konyalı veli Fatih G. tutuklandı !! 1-3 yıla kadar hapisle yargılanacak !!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 21
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 55 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sissil (3 mesaj) therkut (2 mesaj) cenkcirak (2 mesaj) WILDBOYS (2 mesaj) sasdw333ew (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (10 mesaj) Mobil (15 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Konya'daki Şehit Ramazan Akyürek Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin tarih öğretmeni ile WhatsApp okul öğrenci grubunda bulunan öğrenci velilerinden Fatih G. arasında geçen 'Atatürk'e hakaret içerikli konuşma sosyal medyada tepkilere neden olmuştu.

Fatih G., 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Atatürk hakkında video paylaşan öğretmene "Burası ödev grubu değil mi? Mustafa Kemal'in ne işi var burada." sözleriyle eleştiride bulunmuştu.

Konuşmasının devamında Atatürk için "mal" ve "put" ifadeleriyle çirkin söylemlerde bulunan veli Fatih G. hakkında, valiliğin talimatıyla Sarayönü Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Atatürk aleyhine işlenen suçlar' kapsamında soruşturma başlatılmıştı.

Bunun üzerine şüpheli Fatih G., Ladik Mahallesi'ndeki evinde gözaltına alınmıştı.

SERBEST KALDI

Fatih G., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sosyal medyada infial yaratan veli, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması beklenen Fatih G. hakkındaki adli soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

EN AZ 1 SENE CEZA YİYECEK

|
    |

• Atatürkü gerçekten okuyup anlasa kendi cezasını kendi verirdi.

Menderesin çıkardığı yasa gereği 1-3 yıl davası açılmış. 3 yılın bile yatarı yok türkiyede. Büyük ihtimalle ertelenecek, bi ihtimal ile de 1000 lira falan ceza verirler.

Pkklı, ışidçi, fetöcü ve Atatürk düşmanlarının hepsi haindir.
  • Dostum savci 1 3 yıl istemis ama hakim isterse hic vermeyedebilir

Ama 3 senenin uzerinde veremez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bisey olmaz boylelerine malum zihniyet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu herif şimdi çevresinde kahraman ilan edilir.

• En azından yanına kar kalmadı, tutuklanması ve yargılanması bile yeter ona. Darısı bunun gibi nicelerinin başına.

• inşallah tutuklanır.

• Yıllar geçti Türkiye hala böyle boş şeylerle uğraşıyor.

• Akıllanır mı diyeceğim de beyin ölümü gerçekleşmiş imkansız.

Ülkesinin kurucu liderine hakaret eden vasıfsızdan kimseye fayda gelmez.

Bu forumda da böyle vasıfsızlar var.

• Ben ceza yemesini istemem. Bence Atatürk hayatı ile ilgili doğruları anlatmalı .

• Atatürkü gerçekten okuyup anlasa kendi cezasını kendi verirdi.

Menderesin çıkardığı yasa gereği 1-3 yıl davası açılmış. 3 yılın bile yatarı yok türkiyede. Büyük ihtimalle ertelenecek, bi ihtimal ile de 1000 lira falan ceza verirler.

Pkklı, ışidçi, fetöcü ve Atatürk düşmanlarının hepsi haindir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sissil kullanıcısına yanıt

Haberi nereden okudun? Adam Atatürk ile ilgili doğruları anlattığı için değil hakaret ettiği için tutukladı.

• cenkcirak c kullanıcısına yanıt

Biliyorum. Biri diyorum doğruları anlatsın ona diyorum. Anlatabildim mi?

• TIGERSHARK kullanıcısına yanıt

Hayalinde alternatif tarih üretip, ülkeyi kurtaranları hayin sayan kesimin üremesini "boş iş" olarak görüyorsanız "boş adam" olabilirsiniz.

• sissil kullanıcısına yanıt

Anlamaz arkadaşım. Anlatmak istesende dinlemez bu tipler çünkü zihniyetleri belli. Bunlara tek yapılacak şey vereceksin cezayı daha sesini çıkartmaya cesaret edemeyecek.

• İşid,pkk,fetö ,ortak özellikleri , Atatürk düşmanlığı,siz kendinizi hangine yakın hissediyorsunuz

• Milletler kendi kahramanlarını yüceltir, değerini bilir. Bizim üstünden neredeyse 100 sene geçti halen daha ataput, ke-mal falan diyen beyin özürlü ergen esprileriyle ülkenin kurucusuna hakaret ediliyor ve cezası yok. Atatürk'e edilen hakaret sadece Atatürk'e de değil, onun arkasından gidip şehit olan binlerce askere de edilmiş olur. Bunun bilincindeler umarım diyecem de bilinç diye bir şeye sahip olduklarını da sanmıyorum.

• Bu adamı hapse koysan ne olacak ki?
    Sosyal hizmet tarzı bir yükümlülük çok daha mantıklı olur. Gitsin bin tane ağaç diksin, bir de kütüphanede milli mücadele dönemine dair kitapların özetini çıkarsın.
    Fakat Halil İnalcık gibi saygın isimlerin kitapları olsun vesaire.

• Bunların beyni yıkanmış

Önemli olan ceza verip bir daha hakaret etmemesi değil

Önemli olan Atatürk ü öğrenip yaptığından utanması ve birdaha yapmaması.

Yoksa atıyorum ceza olarak mesela dövsende eline ne geçecek ki. Atatürk hakkında bilgi vermek te bir cezadır.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.