Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Atatürk'e göre Atatürk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
48
Cevap
16
Favori
4.952
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Atatürk'e göre Atatürk
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    10883 Mesaj
    Pekâlâ bilirsiniz ki benim bütün yaşamımda bu ana kadar güttüğüm amaç, hiçbir zaman kişisel olmamıştır. Her ne düşünmüş ve her neye girişmiş isem, daima memleketin, milletin ve ordunun adına ve çıkarına olmuştur. Hiçbir zaman şahsımın üstünlüğünü ve sivrilmemi göz önüne almamışımdır.
    1914 (Atatürk’ün Özel Mektupları, Sadi Borak, s. 40)

Onun içindir ki ulu önder ölümsüz olabilmiştir.

Memleket ve milletin kurtuluşu ve mutluluğu için çalışmaktan başka bir amacım yoktur. Bu, bir insan için yeterli bir sevinç ve zevk sağlar. Benimle beraber olan arkadaşlarım, bütün vatandaşlarım da aynı amacı izlemektedirler. Kişisel ve ailevî huzur ve mutluluğun, milletin huzur ve mutluluğuyla ayakta durduğunu, memleketin güvenlik ve dokunulmazlığıyla mümkün olduğunu gerçek ve ciddî bir şekilde anlamışlardır. Ben ve benimle beraber olanlar, hedefimizin yüceliğine, yolumuzun doğruluğuna eminiz. Bunda asla şüphe ve tereddüdümüz yoktur. Milletimizin, Türk milletinin yakın, uzak tarihine gereği kadar bilgimiz vardır. Geçmişin derslerini, bugünün ve geleceğin yaşamı için göz önünde tutmak dikkatinden mahrum değiliz. Yaptığımız hizmetlerle övünmüyoruz. Yapacağımız hizmetlerin, övünç sebebi olabileceği ümidiyle avunuyoruz.
    1925 (Atatürk’ün S.D.V, s. 209)

Yaptım diye övünmeyen ama yaptıklarından hareketle yarınlar için cesaret bulan bu cesaret ile de övünçle anılmaya layık olabilen bir zihniyet. Ne mutlu zihniyet...

Benim şan ve şerefimden söz etmek de hatadır.İyi dinleyiniz öğüdüm budur ki, içinizden herhangi bir adam çıkar, şan, şeref davası güder ve benzersiz olmak isterse, başınızın belasıdır; ilk önce kafası kırılacak adam budur! Bağlı olduğum Türk milletinin şan ve şerefi varsa, benim de bir bireyi olmak sıfatıyla şanım şerefim vardır, asla başka değilim.
    1923 (Damar Ankoğlu, Hatıralarım, s. 304)

Öğüdünün önünde önüm ilikli lakin senden söz etmemek benliğime inkardır Ata'm.

Yaşam kısadır. Bunu kutlama ve taçlandırma için, insanların genellikle uygun gördükleri yol evliliktir. Bu genel kurala uymayanlar, pek sınırlı ve benzerleri azdır. Bu kural dışını oluşturanlar da, esas kuralın fenalığından değil ve fakat tersine bu güzel kurala inanmadan kendilerini alıkoyan sebeplerin etkisinde kaldıklarından, belki evlenmiş olmaktan korktuklarından fazla mutsuz olanlardır. İnkâr edilmez bir gerçektir ki insanlar, yaşam, kadınsız olamaz. Evli olanlar, yaşamın vazgeçilmezini temin etmiş ve bütün düşünce ve isteklerini bir maksat, bir meslek, bir amaca yöneltmiş olur. Ancak talih, eşlerin ruh ve kalplerini iyi geçindirsin!
    1914 (Salih Bozok-Cemil S.Bozok, Hep Atatürk’ün Yanında, s. 172)

Ben, sadece evlenmek için evlenmek istemiyorum. Vatanımızda yeni bir aile yaşamı yaratmak için önce kendim örnek olmalıyım. Kadın böyle umacı gibi kalır mı?
    1923 (İsmail Habib Sevük, Atatürk İçin, s. 25)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

|
    |
    H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
    Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

• fasakasa kullanıcısına yanıt
    @fasakasa demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Burada siyasi bir liderden söz etmiyoruz.
    Israrla tartışma çıkarma niyetindeyseniz biz bu sürecin bir parçası olmayacağız.

Bizim hizmet ettiğimiz amaç aşikar bir şekilde ortadadır. Herkes hizmet ettiği amacı düşünsün; şapkasını alsın önüne... Dokunulmasına izin veremeyeceğimiz mukaddeslerimiz vardır. Saygı duyulmasını bekliyoruz.

Bu gerekçelere istinaden lütfen konumuza müsaade ediniz.

Ömer kullanıcısına yanıt
    @Ömer demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Ömer Hocam. Öncelikle mükemmel bir konu olmuş. Ben de bunun gibi bir konu açtım. Orada genel tarih sorularını yanıtlıyorum. Maalesef bazı çekemezler konuyu bulandırıyor. Lütfen konuya devam edin.

• Yarbay
    2309 Mesaj
    güzel konu, önlerden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Okudum. Teşekkürler.
    |
    |

[sm=You_Rock_Emoticon.gif]
    Çabalar sonuç verdi, efsane döndü.
  • Çavuş
    92 Mesaj
    Liderlerin en buyugu.

|
    |

Orijinalden alıntı: MetalurjistOguz

Konunun amaci ne admin ?

Atatürk'e göre Atatürk'ü tanımamız. Anlaşılamıyor mu?

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||
  • DH Yönetici
    12659 Mesaj
    İşte gerçek vatansever. Onu unutturmaya çalışan olursa utanmalı kendinden.

Duruşu yeter Atamın

Burası çok iyi:
    "Benim şan ve şerefimden söz etmek de hatadır.İyi dinleyiniz öğüdüm budur ki, içinizden herhangi bir adam çıkar, şan, şeref davası güder ve benzersiz olmak isterse, başınızın belasıdır; ilk önce kafası kırılacak adam budur! Bağlı olduğum Türk milletinin şan ve şerefi varsa, benim de bir bireyi olmak sıfatıyla şanım şerefim vardır, asla başka değilim. "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deadman87 -- 1 Şubat 2013; 1:17:54 >
    |
    |
    "Aşırı sol ve aşırı sağ, her ikisi de demokrasiye muhaliftir, her ikisi de hürriyete hasımdır, karşıttır: Birisi işçi diktatoryasına dayanan tahakküm sistemini, diğeri hilâfet ve saltanat sistemine dayanan "istibdat" rejimini ister. Birisi aklın, hürlüğünü ve serbestliğini değil fakat şeriât'ın kalıplaşmış ve değiştirilmez hükümlerine göre kararlar almasını, diğeri ise materyalist ve determinist doktrinin dogmatik ölçülerine uymasını emreder."
  • Binbaşı
    1265 Mesaj
    Harika konu böyle konular lazım.Böyle bir konu açtığınız için teşekkür ederim ömer hocam.
    |
    |

Orijinalden alıntı: bkaakco

İşte gerçek vatansever. Onu unutturmaya çalışan olursa utanmalı kendinden.

Kesinlikle

|
    |

güzel konu takip
    |
    |

|
    |
    cmake

quote:

Konunun amaci ne admin ?

Atatürk'e alerjisi olanları tespit etmek.
    |
    |
    Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.
  • Yüzbaşı
    756 Mesaj
    Güzel konu hocam ellerinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiGER001 -- 1 Şubat 2013; 1:21:27 >
    |
    |

Mustafa Kemal ATATÜRK
  • Yarbay
    9910 Mesaj
    Yararlı konu, teşekkürler. Bunu bir yöneticinin açması baltalayanları en aza indirecektir.

And this is how it looks when I am standing on the edge
    And this is how I break apart when I finally hit the ground
    And this is how it hurts when I pretend I don't feel any pain
    And this is how I disappear when I throw myself away

500px Steam
  • Yüzbaşı
    950 Mesaj
    Kazim karabekirin kitaplarini okuyun.Bakalim bu mesajimda silinecekmi

674 Mesaj
    güzel konu. Teşekkürler

Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun aynı şey olmadığının hiç mi farkında değilsin?
  • Emekli Yönetici
    10883 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tayox06

Kazim karabekirin kitaplarini okuyun.Bakalim bu mesajimda silinecekmi

Okuyun tabii ki de.
    Buyurun siz de konunuzu açın tartışalım. Ancak burada değil. Bu konu içerisinde değil.

Böylece bu konuyu da baltalamamış olursunuz.

Buyurun ekleyin siz de biz de sayfalarını açarak kontrol edelim bir daha okuyalım.
    |
    |

• Binbaşı
    1703 Mesaj
    saygi duydugum ve ilkelerini hedefim haline getirip actigi yolu izledigim tek liderdir kendisi.

|
    |
  • Yüzbaşı
    338 Mesaj
    güzel konu takip

Orijinalden alıntı: Ömer

quote:

Konunun amaci ne admin ?

Atatürk'e göre Atatürk'ü tanımamız. Anlaşılamıyor mu?

yani ?

O zaman herkes beğendiği siyasi liderle ilgili bu tip konular açsın ?

Biz bir iki şey yazınca kaldırın kendiniz burda yardırın

REFERANSLARIM ||| PSN ID : fasakasa ||| STEAM
    He's the hero Gotham deserves, but not the one it needs right now. So we'll hunt him.
    Because he can take it. Because he's not our hero. He's a silent guardian, a watchful protector. A dark knight.
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.