Şimdi Ara

Atatürk büstüne kartopu attı. Cocuk şubeye sikayet edildi. Okuldan atıldı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
218
Cevap
3
Favori
14.474
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Atatürk büstüne kartopu attı. Cocuk şubeye sikayet edildi. Okuldan atıldı.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    36 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Yıkık Hüseyin

12 yaşındaki 7. sınıf öğrencisi bir kız çocuğu. Beden eğitimi dersinde Atatürk büstüne kartopu attığı için okul yönetimi ve öğretmenleri tarafından polise şikayet edildi.

Bu ülkede bir kız çocuğu M. Kemal'in büstüne kartopu attığı iddiasıyla, öğretmeni tarafından çocuk şubeye şikayet ediliyor.
    Ve okulu değiştiriliyor.

Bu öğretmen bozuntusu açığa alınmalıdır.

Kaynak: http://m.nabizhaber.com/12-yasindaki-ogrenci-ataturk-bustune-kartopu-attigi-icin-polise-sikayet-edildi-21390h.htm

Diger kaynak; https://www.siyasetcafe.com/ataturk-bustune-kartopu-atan-12-yasindaki-ogrenci-polise-sikayet-edildi-63717h.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatalrhymer16 -- 13 Şubat 2020; 14:36:45 >

• Ataturk bustune kar topu atti diye okuldan atilana arka cikanlar; bu ulkede ayni olay RTE bustune yapilsa o kizi fetocu diye iceri attirirdiniz.

Bu ulkenin bir ayari var-di, siz gelene kadar bu ulkenin bayragina, kurucusuna saygi gosterilirdi. Istiklal marsi ayakta okunur, andimiz soylenirdi.

Andimiza, "irkci, fasist" dediniz.
    Istiklal marsini parti malzemesi yaptiniz.
    23 Nisanlarin yerine abuk subuk "kutul amare"leri soktunuz.
    Ataturk bustu kar topu yedi, bicaklandi, balyozlandi.
    Turk bayragi PKK'lilar Kobani'ye gecirilirken saklandi.

Komik olmayin.

Yazik yazik... Cocuga ulasabilirsem burs vermek istiyorum. Arastiracagim. Boyle sacma sapan bir olaydan bir cocugun hayati neden karartilir?

O nedenle mi Osmanlı'da Rumlar,Yunanlılar,Karadağlılar,Sırplar,Arnavutlar ayaklanarak bağımsız oldu?O nedenle mi sevgili araplarınız I.Dünya Savaşında Osmanlı ordusunu arkadan vurdu?Osmanlı milliyetçi bir devlet değildi herkes kendi inancını ve dilini yaşıyordu o halde bunca azınlık neden isyan etti?

Yahu şurada birkaç yıl önce açılım yaptınız.Lafta Türk milliyetçiliği dahil tüm milliyetçilikleri ayakları altına aldığınızı iddia ettiniz.Sonuç ne oldu?Ülkede Kürt ırkçılığını beslediniz ve büyüttünüz.Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç olmadığı kadar pkk sizin zamanınızda Kürtlerden destek gördü.Dahası büyüdü ve bir devlet kurma noktasına kadar geldi.

Asıl eserinizle siz gurur duyun.Bu ülkeyi sıfır terör ve sıfır şehitle devraldınız şimdi ise deli saçması yeni Osmanlı hayalleriniz ve ümmet hayalleriniz ile Türkiye'yi bir beka sorunu ile karşı karşıya bıraktınız.Ülkemizin bütün Güney sınırları ya terör örgütleri ile kuşatılmış durumda ya da Amerika/Rusya tarafından kuşatılmış durumda.Sizin açık desteğinizle Irak'ı Amerika ve İngiltere işgal etti,sizin desteğinizle Batılılar Suriye'yi kan gölüne çevirdi.Yahu iktidara geldiğinizden beri müslüman coğrafyada sayenizle oluk oluk kan aktı ve akmaya devam ediyor.Utanacağın yerde boş konuşuyorsun.

Osmanlıyı sizin bu köhnemiş zihniyetiniz yedi bitirdi,Osmanlıyı kurtarmak isteyen padişahları ve eğitimli devlet adamlarını isyan ederek katlettiniz,Osmanlıyı mahvettiğiniz yetmediği gibi şimdide Türkiye'yi mahvetmeyi kafaya koydunuz.

Kabul edin sizin zihniyetiniz bir veba anladın mı bir veba.

Güzel kardeşim ben sana cahil demedim fakat kendini iyi tanıyormuşsun.Bu arada öz be öz Türk'üm.Düşüncelerim senin gibi araplaşmadı.Benim tarihim Osmanlı'nın 600 yılı ile sınırlı değil M.Ö kurulmuş olan Büyün Hun Devletine kadar gidiyor.Ama senin tarihin sadece 600 yıllık bir ailenin (Osmanlı ailesi) tarihi ile sınırlıysa bilemem.

1-Fes bizans başlığıdır.Fas bir dönem belki biliyorsundur Roma'nın hakimiyeti altında kalmıştı.Romalılar döneminde Fas'ta bu fes yaygınlaşmıştı.Yani müslümanlar bölgeye gelmeden çok önce bölgede Romalılardan kalma kullanılan bir başlık türüydü.Serasker ve Kaptan-ı Derya Koca Hüsrev Paşa Akdeniz seferi dönüşünde bu başlığı'da yanında getirdi.Zira o dönem Yeniçeri ocağı içinde senin GERİCİ ATALARINLA beraber imha edildikten sonra yeni Asakir-i Muhammediye ordusu kurulmuştu.Bu ordu Batılı tarzda kıyafetle donatılmıştı fakat başına bir başlık gerekiyordu.Kaptan-ı Derya Koca Hüsrev Paşa Fastan aslen bir bizans başlığı olan fes'i II.Mahmut'a sunmuş ve II.Mahmut bu başlığı oldukça beğenmiştir.Bunun üzerinde bazı düzenlemeler yapılarak Osmanlının kullanabileceği bir fes türü ortaya çıkmış ve bu roma başlığı olan fes'in 1829 yılından itibaren kullanılması zorunlu hale getirilmiştir..Bugün dahi Yunanistan da geleneksel Yunan askeri kıyafeti içinde nöbet tutan özel askeri tören birlikleri vardır.Bunların başlarında hala daha fes bulunur.Buyur şu fotoğrafa bak.Soldaki 1830 yılındaki Yunan askerlerini Sağdaki ise günümüzdeki tören birliğinde görevli bir Yunan askeri;

2-Çin,Kore ve Japonya alfabelerini değiştirmediler zira onların alfabeleri birden fazla dilin gramer yapısı ile uydurulmuş bir alfabe değildi.Osmanlı alfabesini bugün anadili arapça olanlar bile anlayamaz.Zira Osmanlıca hem arapça,hem farsça hem de Türkçe dil gramer kurallarına göre yazılan,tutarsız yazım kuralları olan,karmaşık bir alfabe idi.Bu nedenle zaten Osmanlıca alfabesi bırakılarak günümüzde kullandığımız latin alfabesi kabul edildi.Dahası Türkiye latin alfabesine geçmeden önce Özbekistan ve Azerbaycan arap harflerini bırakarak latin harflerine geçmişti.Lakin Türkiye'de latin harflerine geçince dönemin Sovyetleri Türkiye ile Türk Dünyası arasındaki kültürel bağı koparmak için latin alfabesini Özbekistan ve Azerbaycanda kaldırmış ve kiril alfabesini mecburi kılmıştır.Bu durum 1991 yılında Sovyetlerin yıkılmasına kadar devam etmiştir.Azerbaycan 1991 yılında bağımsız olur olmaz ilk yaptığı iş latin alfabesini kabul etmek olmuştur.

3-İkinci madde'de söylediğim üzere bugün Osmanlıca metinleri ana dili arapça olanlar bile anlayamaz.Zira bu alfabe hem arapça,hem farsça hem de Türkçe dil bilgisi kurallarına göre yazılır.Bana inanmıyorsan buyur şu haberi oku.Türkiye Kudüs konusunda Filistinlilerin yanında yer alarak Kudüs hakkındaki Osmanlıca arşivlerini Filistinlere açmış.Lakin Filistinler bu arşivleri oturup direk okuyamıyor.Bilakis Osmanlıca arşiv belgelerini ''arapçaya'' çeviriyor.Buyrun haberin linki; https://www.yenisafak.com/dunya/israili-tedirgin-eden-osmanli-arsivleri-filistinlilerin-en-guclu-silahi-3524172

4-Bundan iki yüz-üç yüz yıl önceki Osmanlıca metinleri okuyamıyorsan bunun sorumlusu Osmanlıcada araman gerekir.Zira Osmanlıca iyice anlayasın diye tekrar söylüyorum arapça,farsça ve Türkçe dil bilgisi kurallarına göre yazılan bir yazı türüydü.Lakin Osmanlıda duru temiz Türkçe ile yazılan eserlerde vardı.Örnek istiyorsan vereyim.

Nefi'yi tanır mısın?Ünlü bir Osmanlı şairidir.1600'lü yıllarda yaşamıştır.Bu döneme 17.yüzyıl denir.İşte onun döneminde onun kaleminden çıkan bir Osmanlıca divan şiiri;

Tûtî-i mu'cize-gûyem ne desem lâf değil
    Çarh ile söyleşemem âyînesi sâf değil

Ehl-i dildir diyemem sînesi sâf olmayana
    Ehl-i dil birbirini bilmemek insâf değil

Ne oldu?Anlamadın değil mi?Üstelik latin harfleriyle yazıldığı halde anlayamadın.

Şimdi istersen aynı dönem yaşayan Karacaoğlanın şiirlerinden bir örnek vereyim.Karacaoğlan'da Nefi gibi 1600'lü yıllarda yaşamış yani 17.yüzyıl bir halk şairidir.Buyrun onun şiiri;

Bir sofra isterim kimse sermedik
    Bir yayla isterim kimse konmadık
    Bir güzel isterim yad el değmedik
    Ellenmiş de bellenmişi n'ideyim
    Severim güzeli nice olursa

Şimdi ikisi de aynı dönem yazılmış şiirler.İkisinin de latin harfleriyle olan örneklerini önünüze koydum.Neden birisi anlaşılmıyor da diğeri anlaşılıyor?Zira nefi şiirini arapça,farsça ve Türkçe dil bilgisi kurallarına göre harmanlayarak yazmış.Karacaoğlan ise sadece Türkçe gramer ile yazmış.Yani öyle ''500 sene önceki mezar taşlarını okuyamıyorum'' sadece bir palavradır beyefendi.

Son olarak Genç Osman ve III.Selim gibi aydın ve modern padişahları tahttan indiren dahası katleden,aydın birçok devlet adamı öldüren gericiler benim atam değildir.Ha gericiler ve padişahları katledenler senin ataların ise bilemem.Ben şahsen tarihi M.Ö Hunlara dayanan asil bir milletin yani Türk milletinin evladıyım.Herkes atasını seçmekte özgür tabi...

Fatalrhymer16 F kullanıcısına yanıt
    @Fatalrhymer16 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

sen şimdi halk nedir millet (ulus) nedir bilmiyorsun.geliyorsun burda emperyalizm ağzı ile ayrımcılık yapıyorsun.

halk: bir ülkenin sınırlı bir kesiminde yaşayanları ifade etmek için kullanılan tanımlamadır.
    marmara bölgesi halkı,istanbul halkı,kadıköy halkı,cumhuriyet mahallesi halkı... gibi..

ulus yani millet ise; vatan toprağında doğmuş büyümüş veya o ülkenin kimliğini almış ülkenin ortak değerlerini / kültürünü öğrenmiş ve özümsemiş, o ülkenin dilini konuşan vatandaşlarının adıdır.etnik kökene bakılmaz.millet olmak böyle olur.

Atatürk bu ülkeyi kurarken şöyle demiş: Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye Halkı'na (bütün etnik kökenler) Türk Milleti denir.

Atatürk Türk ismini ırka bağlı olmanın ötesine taşıyıp kapsayıcı bir şekilde ulus adı olarak belirlemiştir.ulus yani millet olamamışlar ise özerklik federasyon ayağına bir güzel parçalanır.çünkü aidiyet ulusal değil yerel yöresel minik sınırlar içersinde kalmıştır.ve şehir ya da bölge devletlerinin oluşmasına müsait bir ortamdır.

eğer millet olmayı beceremezsen adam gelir okyanus ötesinden 4-5 eyalete böler geçer seni..bi de araya nifak tohumları eker kavga etmekten tartışmaktan zerre adım ilerleyemez o eyaletler...

işte örnek ırak ve suriye..adamlarda millet ulus bilinci olmadığı için hem etnik hem de dinsel temelde ayrıştılar.

cezayirden afrikadan gelmiş zenciler fransız kimliğini alınca fransızım der.ne tarihi ne dili ne de kültürü olan sağdan soldan toplama kampı gibi 72 millet barındıran amerikada bile elin asyalısı vatandaşlığı alınca ben amerikanım diyor.

ama iş bize gelince yooooooğğğğğğğğğğğ biz türk doğolooooz.hadi lan ordan

kavramları doğru öğrenin artık

Bu ulkede din zorunlulugu yok ogrenemdiniz gitti kimsenin dini seni baglamaz zorunlu da olamaz. Turk vatandasligin varsa Turksundur istemiyorsan vatandasliktan cikabilirsin bukadar basit.

• Yarbay
    6685 Mesaj
    haber kaynağı paylaş aksi halde konu silinir...
    Yıkık Hüseyin

quote:

Orijinalden alıntı: sissil

haber kaynağı paylaş aksi halde konu silinir...
    Ekledim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok artık.

Audi A5 Sportback 2.0 TDI Quattro
  • Onbaşı
    36 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Yıkık Hüseyin

quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Yok artık.
    Ülkenin özeti işte 🤷‍🤷

|
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    Rothture

Böyle bir açıklama var ama bilemedim
    https://twitter.com/BayburtMem/status/1227886109687939073
    House M.D - Black Mirror - Person of Interest - Black Sails - Generation War - Spartacus - Mr. Robot - Daredevil - The Punisher - Prison Break - Breaking Bad - Better Call Saul - The Walking Dead - Chernobyl - The Good Doctor - Kuzey Güney - Behzat Ç. - Leyla ile Mecnun - Death Note - Hellsing Ultimate - Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) - One Punch Man - Seven Deadly Sins - Avatar: The Last Airbender - Avatar: The Legend of Korra
  • Çavuş
    42 Mesaj
    Yazik yazik... Cocuga ulasabilirsem burs vermek istiyorum. Arastiracagim. Boyle sacma sapan bir olaydan bir cocugun hayati neden karartilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IbrahimAkca -- 13 Şubat 2020; 15:22:37 >
  • Yüzbaşı
    811 Mesaj
    Ataturk bustune kar topu atti diye okuldan atilana arka cikanlar; bu ulkede ayni olay RTE bustune yapilsa o kizi fetocu diye iceri attirirdiniz.

Bu ulkenin bir ayari var-di, siz gelene kadar bu ulkenin bayragina, kurucusuna saygi gosterilirdi. Istiklal marsi ayakta okunur, andimiz soylenirdi.

Komik olmayin.

haydarkarapuar
  • Çavuş
    54 Mesaj
    Olay bilinmeden çok saçan ve yanlış yorumlar gelmiş,

Birisi yılanın başını ezeceksin diyor diğeri burs vereceğim diyor.

Morgan Freeman
  • Yarbay
    5260 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: samuray_x

Olay bilinmeden çok saçan ve yanlış yorumlar gelmiş,

Birisi yılanın başını ezeceksin diyor diğeri burs vereceğim diyor.
    Ülke komple delirdi.
    |
    |

Audi A5 Sportback 2.0 TDI Quattro
  • Yarbay
    7614 Mesaj
    Ailesi araştırılsın. Ya fetöcüdür, ya da pkklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

PSN : Jeopol
  • Yarbay
    6685 Mesaj

Kaynak dediğin site ne üdü belirsiz onu bırak ekran görüntüsünden haber yapmışlar. Hadi onuda geçtim sosyal medya hesabından paylaşan doğrumu söylüyor yalan mı ..

Komik tabi harbi komik paylaştığın haber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 13 Şubat 2020; 15:9:22 >
    |
    |
    Fatalrhymer16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Yıkık Hüseyin

quote:

Orijinalden alıntı: REV0

Ataturk bustune kar topu atti diye okuldan atilana arka cikanlar; bu ulkede ayni olay RTE bustune yapilsa o kizi fetocu diye iceri attirirdiniz.

Komik olmayin.

Bugüne kadar okullarda çocuklar besmele ile başlar hep birlikte ders işlerlerdi. Türk üm dogruyum caliskanim diyince kürt ben dogru caliskan degil miyim dedi , laz ben degil miyim dedi, cerkes ben degil miyim dedi, ülkenin insanlarini ayrıştirdiniz daha kucukluktküçüklükten itibaren böldünüz iç karışıklığa mahal verdiniz. Eserinizle gurur duyun boş duyar kasip kraldan cok kralcı olmayın.

• Çavuş
    54 Mesaj

Boş yapmışsın yapma andimiza laf söylemek sana düşmez ayrıca hala insanları ayristiriyorsun bu ülkede kendini Türk hisseden bu vatan uğruna çalışan herkes Türk'tur ve Türkiye'nin bir ferdi, bireyidir.

Morgan Freeman
  • Teğmen
    178 Mesaj

Kürt de Türktür, Laz da Türktür.

|
    |
    Yıkık Hüseyin

quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

Kürt de Türktür, Laz da Türktür.
    Kürtte müslümandır lazda müslümandır demek istedin heralde.
    O zaman ermeni de Türktür amerikalida .

Nüfusunda T.C. yaziyorsa Türktür.

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 13 Şubat 2020; 17:33:16 >
Reklamlar
SEO
haberler
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.