Şimdi Ara

ATARİ SALONU MUHABBETLERİ (47. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
945
Cevap
17
Favori
60.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olabilir, fırsat buldukça bakacağım.Seninde aklında olsun yine kardeşim.Belki bir yerde denk gelirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dante06 kullanıcısına yanıt

• yıllar sonra benim gibi delilerin Arcade Kabini bulmaya çalıştığını görmek sevindirdi beni
    seri üretime geçip satan var mı?
  • İnsert coin...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ah be simdilerde bi arcade kabindr ben ariyorum ama yok

• arkadaşalr bu street fighter vs capcom serilerini arıyorum
    ya bulamıyorum
    ya da bulduğum çalışmıyor
    var mı yardımcı oalbilecek?
  • maligezgin kullanıcısına yanıt
    Arcade board mı arıyorsun?Makinan nedir arcade board arıyorsan?

Türkiye'de bir dönem satılan boardların pek çoğu çakma idi,çantacılar salonları dolaşıp orj. diye satarlardı.

Orijinallerin çoğu hali ile yaştan dolayı bilinçli/bilinçsiz ellerde revizyon gören boardlar şu an piyasada.
  • Sega Mega Drive 2 almayı düşünüyorum. Alex kid oynamak için. Eski anılarım depreşti bi an. Sene 1990 az kişi hatırlar bu oyunu. Oyunun sonunda 3 adet kutu vardı onu seçerdik hep kuru kafa çıktı bana beee

• quote:

Orijinalden alıntı: tyler999

Sega Mega Drive 2 almayı düşünüyorum. Alex kid oynamak için. Eski anılarım depreşti bi an. Sene 1990 az kişi hatırlar bu oyunu. Oyunun sonunda 3 adet kutu vardı onu seçerdik hep kuru kafa çıktı bana beee
    Ben Alex Kid in Mario Land diye bir rom hack oynamıştım (Super Mario World hack). Alex Kid sıkılmış da Mario tarafına bir tur atmış diyordu :D

Oyunun orijinalini (Alex Kid) retropie'a yükledim. Sega kumandası alır almaz oyunu oynayacağım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 18 Ağustos 2019; 1:19:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leon FR kullanıcısına yanıt
    En güzeli orjinal alex kid. Sega nın orjinal kumandasıyla oynamak ayrı bir zevk tabiki

• dante06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba dostum aradığın oyunu hala bulamadıysan ben sana adını yazayım aradığın oyunun adı martial champions mınçıkalı adamın adıda goldor çinli sarhoş hoi
    https://www.youtube.com/watch?v=tiw52nIiAeQ

buda oyunun linki
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedrom

Merhaba dostum aradığın oyunu hala bulamadıysan ben sana adını yazayım aradığın oyunun adı martial champions mınçıkalı adamın adıda goldor çinli sarhoş hoi
    https://www.youtube.com/watch?v=tiw52nIiAeQ

buda oyunun linki
    Reis kralsın bütün arcadeciler bu oyunu bulamadık sen buldun.Bi ara artık dedim ben herhalde hayal gördüm böyle bir oyun aslında yoktu diye😂

• 90lı yıllarda, atari salonlarının ortalığı kasıp kavurdugu dönemde, arkadaşımla mahalle mahalle gezip Street Fighter ve Mortal Kombat oynardık. İkimizde iyi oyuncuyduk. SFda her karakterle rahatlıkla oyunu bitirirdik. Gittiğimiz salonlarda, o salonun ustalarıyla kapışırdık. Misal SFda klasik Ken-Ryu kapışması yaptığımız gibi ben çoğu zaman karşımdaki oyuncunun karakteri seçmesini beklerdim. Ken veya Ryu'yu seçerse ben Zangief'i alırdım, şaşırırdı elbet, aha acemi oyuncuyu bulduk bu muymuş bilmem nerenin ustası derdi. Oyun başladıktan sonra gerçekler birbir ortaya çıkardı. Bilirsiniz taktik standartdır, Ken'le aduket atarsınız, rakibiniz aduketini üstünden atlayınca orkuyeti yapıştırırsınız. Doğada fizik kanunları var, oyundada var elbette. Ben Zangief'le rakibimin üstüne yürürdüm freni patlamış kamyon misali, aduket atınca sa 3 tuşa aynı anda basıp kolları yana açarak dönme hareketini yapardım, bu haraketle aduketin içinden geçebiliyordunuz, çoğu kişi bilmez bunu. Geçince de aynı anda direkt paket yapardım, hoooop güç barı yarıya düştü. Bir daha aduket atmaya korkardı. Sonuç malum, boynunu büküp giderdi. Mortal Kombat ise harikulade taktik savaşı verdiğimiz bir oyundu. Favorim Scorpion'du. MKda da herkesin bilmediği taktikler vardı. Ayağı köşeli olan oyuncular(SubZero, Scorpion gibi) ayakta durdugunuzda üst tekmeye(HK) bastığınızda, rakibiniz havaya zıplayıp size tekme atmaya çalıştığında bu tekme darbesiyle yere serilirdi. Aynı vuruşu üst yumrukla da(HP) yapardık.
    Hey gidi günler heyy. Çocukluk yıllarımın en güzel zamanlarını atari salonlarında geçirdim. Hiçbir zaman boşa harcanmış vakit olarak görmedim. Derslerimi ödevlerimi yapar öyle giderdim, döneceğim saati de bilirdim. Vakit oldukça anılarımı paylaşmak isterim.
    Güzel konuymuş, geç gördüm, hazine gibi. Emeği geçen herkese teşekkürler..

• ILoveYouHagi kullanıcısına yanıt
    Aynen, özellikle Street Fighter 2'yi bilgisayara karşı oynamak zordur. İlk oynayışlarda genelde hep kabedersiniz. Oynadıkça ustalaşmak olsa da, burada önemli olan; bilgisayar her adamla farklı oynayıp insanı şaşırtabiliyor. Son bölümlerde çıkan karakterler baya zorlayıcı oluyordu. Hatta farklı bir örnek vereyim; Steet Fighter 1'deki Sagat neydi öyle... İnanılmaz bir zorluk. Yalnız dikkatinizi çekeyim; Street Fighter 2 değil, Street Fighter 1'deki Sagat.
  • Venomstr kullanıcısına yanıt
    Mr. Bison'dan daha zordu evet. Ama Vega'ya karşı oynarken hep keyif aldım, hızlı hareket etmesinden dolayı bizde karşı hamleler için hep hızlı düşünüp aksiyon almak zorunda kaldık. Reflekslerimizi geliştirdik Capcom sağolsun. Midway'in de ellerinden öperim bu arada :)

• street fighter 2 cikali 29 yıl olmuş kavgası hala sürüyor.

en sonunda biri soyledi...cebinizden paralarin oyunlarla hileyle nasil lupletildigini...hala da oylene oynarmissiniz birader...hatta paralari verdikten sonra eller bile opuldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 15 Aralık 2020; 18:41:28 >
  • Konsol fiyat arttıkça atari salonları tekrar açılacak gibi hissediyorum :) arz talep meselesi sonuçta. Boş dükkanlar da çoğaldı. Hem kira ucuz hem de makine maliyeti çok daha düşük. Yakında mantar gibi çıkarsalar şaşırmayın.

• pspsexer kullanıcısına yanıt

Yeni gördüm bu haberi. Ben de diyorum bilgisayar nasıl bu kadar iyi oyanayabiliyor. Neden bu kadar zor diyordum. Meğerse hileli yapay zekaymış  

• 50 000 mesaj atmis biri ilk defa gordum diyorsa oyledir.

iyi ki atari dedigimiz seylerin kontrol olayi degisti gamepadler yayildi yoksa halimiz harapti ucuz yirttik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 10 Kasım 2021; 3:33:46 >
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.