Şimdi Ara

ATARİ SALONU MUHABBETLERİ (41. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
945
Cevap
17
Favori
60.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Aga nerden gösterdin şu videoları ya bak şimdi stick alacam.Gerçi kaçyüz gb emulatör arşivi var (nickimin hakkını verdim ) bi arcade stick'im eksik.

Bu başlığı okurken yavuz hocam yüzünden heveslendim cabin yaptırayım dedim arkadaşlara.Yaparız ama oynayacak zamanımız yok dediler bende onlarla oynamak için yaptıracaktım yada netten satın alacaktım fiyatı tuzlu olmasıda yetmezmiş gibi vazgeçtim.

En iyisi hori yada madcatz arcade stick almak.

Peki şöyle sorayım.Hori tarzı stickler köşegen oldukları için amerikan stickler gibi (yani aslında bizim atari salonlarında kullandığımız o yuvarlak şeklinde dönen stickler) rahatmıdır?Bunu neden soruyorum sf yada kof gibi oyunlarda hadoken yaparken yabancılık çekmeyelim?Daigo ve pungko gibi oyuncular sürekli köşegene alışık oldukları için onlar için sorun değildir belki ama x-arcade gibi 360 derece olan bir stick'e nazaran hori ve madcatz tarzı olan stickler hem daha kibar hemde daha karizma oluyor.

Son olarak ucuz hesaplı yurt içi olur çinden getirtme olur bu hori yada madcatz'ı nerden temin edebilirim.2. el veya sıfırı ne kadardır bir tane alacam kafaya koydum

kabin çok masraflı gereksiz ve hantal bir şey. bu sticklerle oynamak çok rahattır. ben sticki kucağıma alıp ayağımı uzatıp yayılarak oynuyorum bende matcatz sf tournament edition var. mükemmel bir stick diyebilrim. horilerinde çok iyi olduğu biliniyor. bu iki markadan biri parasının hakkını verir. atari salonlarındaki stiklere göre hareket alanı daha geniştir. yalnız sert stiğe alıştıysanız bu sticke geçişte bi bocalama yaşarsınız. bi zaman sonra alışınca bu sticklerin çok daha iyi olduğunu anlarsınız. valla netten araştır nete satılık matcatz vs yaz. ben şehir dışında bi elemandan almıştım. kaliteli stickler 2. el 200-300 tl arası. durumun varsa sıfır al derim
  • Take That kullanıcısına yanıt
    Ooo her halükarda 200-300 lira gidecek anlaşılan neyse arcade keyfi için her şeye değer

İkinci el siteleri ve dh'yı sürekli araştırıyorum hatta çin sitelerini bile bakalım en ucuz sıfır veya ikinci el nerden bulacağım.

teşekkürler dostum
  • quote:

Ooo her halükarda 200-300 lira gidecek anlaşılan neyse arcade keyfi için her şeye değer

İkinci el siteleri ve dh'yı sürekli araştırıyorum hatta çin sitelerini bile bakalım en ucuz sıfır veya ikinci el nerden bulacağım.

teşekkürler dostum

100 - 150 tl ye de bulabilirsin. ama almışken kalitelisini almakta fayda var. 100 tl ye bizim arkkadaşlar çinden joytron marka stick getirdi. 2 hafta sonra ellerinde kaldı ben 3 senedir kullanıyorum daha bana mısın demedi. hala yeni gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Take That

Yok ucuz etin yahnisi yenmiyor bir kaç kez elektronik eşyalarda başıma geldi o yüzden ismini duymadığım markalara yanaşmam en azından araştırmadan bilgi sahibi olmadan yanaşmam

Yok yok feci gaza geldim alacağım kaliteli bir şey.Forumda fighting edge gördüm 690 TL çekmiş adam
  • quote:

quote:

Yok ucuz etin yahnisi yenmiyor bir kaç kez elektronik eşyalarda başıma geldi o yüzden ismini duymadığım markalara yanaşmam en azından araştırmadan bilgi sahibi olmadan yanaşmam

Yok yok feci gaza geldim alacağım kaliteli bir şey.Forumda fighting edge gördüm 690 TL çekmiş adam

öyle abartı ilanlarda var . uygun satanda vardır illaki takip et ilan ver. pc için istiyorsan satana sor pc uyumlumu. xbox için olanlar pc içinde uyumlu oluyor %90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Take That -- 7 Ocak 2014; 10:08:24 >
  • quote:

quote:

quote:

öyle abartı ilanlarda var . uygun satanda vardır illaki takip et ilan ver. pc için istiyorsan satana sor pc uyumlumu. xbox için olanlar pc içinde uyumlu oluyor %90

Almadan önce iyice bir araştırayım o zaman ona göre hareket edelim.
  • kabin çok gereksiz ve hantal ne demek anlamadım,kabin atari kuşağı için nihayi hedef ve nirvanadır,
    onun haricinde alıcağınız kollar,kulandığınız programlar sahtedir,benzetme amaçlıdır,o pahalı kollar neden satılıyor rahat diyemi, ergonomik diyemi hayır atari kollarına benzetildiği için alıyor insanlar.zaten bilgisayarda mame kurup oyun oynamakla arcade makinasını karşılaştırmaya yazılacakta pek bişey yok.

bu arada arcade makinada oyun oynamanın eşşsiz zevkini bilenler için ,fiatlar daha önce öngördüğüm gibi düşmeye başladı .
  • kabin gereksiz ve hantal diye düşünen birinin bu sayfada neden yazdığını merak etmiyor değilim.. adı üstünde atari salonu muhabbetleri.. o yan yana dizilmiş kabinlerde sigara dumanı altına havasız ortamda, her an bir olay çıkabilir, polis gelir korkusuyla oyun oynamadıysan sana hantal ve gereksiz gelecektir.. o zaman bu konu hakkında hiç tartışmayalım bile

ha dersinki, ben eve o koca kabini soksam aynı zevki verir mi buna gerek var mı o başka.. o zevki vermez, veremez.. hatta atari salonuna bugün gitsen yine aynı ortam olsa yine vermez.. neden: 1. yaş olmuş 30 küsür o geldi mi bu jeton isteyecek mi derdin yok
    ikicisi ise yeni nesil 1080p oyunların tadına bir kere vardıktan sonra, istediği kadar çocukluğumuzda yer etmiş olsun, istediği kadar iyi atmosfere sahip olmuş olsun arada 20 yıllık bir teknoloji farkı var.. o günlerde o oyunları oynardık çünkü zamanının en iyi oyunlarıydı.. şimdi ise artık nostalji olmuş.. sadece o günleri hatırlatır o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 22 Ocak 2014; 8:24:57 >
  • Muhahah
    Oralarda demisrbas oldugum icin.
    Bitirmedigim(tek jetonla) oyun yoktu. Herkes daha uzun oyun oynamak icin beni cagırırdı yanına gecivereyim diye.
    Baslarda cok para yatırmıstım ama sonradan parasız girip butun gun oyanayabiliyordum.
    Hatta Street fighterda herkes ya ken yada Ryu oynardı. Makinayla oynamak bi muddet sonra sıktıgı icin
    hususi geyik geyik elemanlarla oyuna girerdim, işte honda zangief chung-li gibi. Bunları goren
    lamerler atlarlardı (ahada ezik bulduk diye) tabi bilmiyorlar hepsiylede oyun bitiriyorum ben.
    Captain commandoyla bi ton yeni hareket bulmustuk millet basımıza ususuyordu son bossta.
    Tekkende kingi alıp paso guresiyorum. Gene etrafım sarılmıs oha cekmeler.
    Amerikan gures oyunu vardı bi tane ismini unutuum onuda cok severdim. Yaratıcı hareketler yapabiliyordum.
    Haggarı zaten bilmeyen yoktur. o Captain commandoya gore daha da zordu. Daha uzundu. Zaten onu tek jetonla bitirebiliyorsan
    nirvanaya ulasmıssındır. Git bi magarada tek basına yasamaya basla. Benim zamanımda macera oyunlarında bi puana gelince hak vermiyordu,
    sonradan hak vermeye basladılar.
    Sonlara dogru zaten Salonlar kalitesini iyice kaybetti. Bozuk kollar makineler, jeton atamıyordun, birisi gelip oynasada ikinci koldan devam edip malı gotursem diye bole kartalın avını suzdugu gibi suzuyordum.
  • jubeii kullanıcısına yanıt
    usta nick name'in jubeii ama samurai showdown'dan bahsetmemişsin

bütün dövüş oyunlarından farklı bir yerdedir bu oyun benim için.. öyle çok sevdiğimden değil.. dövüş oyunları benim için sırasıyla: street fighter, mortal kombat, king of fighters, samurai showdown olarak gider (2D olanlar) ama bu oyunun atmosferi çok başka.. son saniyeye kadar kimin yeneceği belli olmuyor.. ayrıca müzikler, karakterler, arka fonlar acayip bir mistik havaya sokar insanı..

neden diğerleri kadar çok sevmiyorum.. adamın kafasına iki elle katanayı geçirince enerjinin biraz azalması bana çok saçma geliyor çünkü katana dediğimiz alet hafif bir güçle bir insanın boyununun yanındaki kaslardan köprücük kemiğine kadar tereyağ gibi kesebilen bir alet.. bilmesek yutucaz
  • makinayı (arcade ) alınca ,neo geo yu hariç tutarak konuşuyorum.içindeki kartuşu değiştirerek oyunları değiştire biliyormuyuz yoksa,onunda bir uyum listesi falan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

usta nick name'in jubeii ama samurai showdown'dan bahsetmemişsin

bütün dövüş oyunlarından farklı bir yerdedir bu oyun benim için.. öyle çok sevdiğimden değil.. dövüş oyunları benim için sırasıyla: street fighter, mortal kombat, king of fighters, samurai showdown olarak gider (2D olanlar) ama bu oyunun atmosferi çok başka.. son saniyeye kadar kimin yeneceği belli olmuyor.. ayrıca müzikler, karakterler, arka fonlar acayip bir mistik havaya sokar insanı..

neden diğerleri kadar çok sevmiyorum.. adamın kafasına iki elle katanayı geçirince enerjinin biraz azalması bana çok saçma geliyor çünkü katana dediğimiz alet hafif bir güçle bir insanın boyununun yanındaki kaslardan köprücük kemiğine kadar tereyağ gibi kesebilen bir alet.. bilmesek yutucaz

usta çok güzel bir oyun heleki muzikleri ama ,kılıç oyununda favorim last blade dir,(nick den anlaşılacağı gib) :)

benim merak etiğim superleri nasıl çekiyosun yanlış hatırlamıyorsam,genelde 2 tuşa basılarak ve aşağı aşağı gibi zor ve kullanılmayan bi kombinasyonla oluyodu s.s. de cunku.
  • last blade kullanıcısına yanıt
    inanmayacaksın last blade'i hiç oynamadım ama bulursam en kısa zamanda deneyeyim..
    samurai'de superleri çekmek çok zor, daha önce çok denedim bir türlü beceremedim, artık kasmıyorum

guilty gear xx diye bir oyun var daha önce bahsetmiştim sanırım.. oda silahlı 2D manga tarzında bir oyun.. onun grafikleri samurai'den daha güzel.. ama doğru düzgün bi kaç tane karakter var gerisi saçma tipler olmuş..
  • oo last blade ı mutlaka oyna neo geo ragex de güzel çalışıyor,sırf super çekemiyorum diye samurai shodown u fazla oynamadım bende ,demek sende çekemiyorsun benim gibi :)
    guilty gear seriside çok iyi dir,ps1 emulatörüyle yıllar önce oynardım zaten emu ya retroya kayıksan kötü bir pc ile epey zaman geçirebiliyorsun
    ,yalnız g.g. un en buyuk handikabı mega hareketler nerdeyse % 90 götürüren hareket var,
  • quote:

Orijinalden alıntı: last blade

makinayı (arcade ) alınca ,neo geo yu hariç tutarak konuşuyorum.içindeki kartuşu değiştirerek oyunları değiştire biliyormuyuz yoksa,onunda bir uyum listesi falan varmı

Hocam Neogeo MVS sistem bir arcade kullanıyorum.Öncelikle bir Neogeo MVS Slot'a sahip olmalısın.Sonra da bu slot için satılan oyun kartuşlarını takıp istediğin oyunu oynayabilirsin.Mesela ben bu slot için çok oyunlu kartuş aldım ve tek seferde bütün neogeo oyunlarına sahip oldum.
  • eyvallah usta,onu biliyordum merak etiğim neo geo dışındaki sistemler yani sf 3 u çıkartıp sega sports u takabilirmiyiz makinaya,yani aynı firmanın olmayan alakasız oyunları
  • quote:

oo last blade ı mutlaka oyna neo geo ragex de güzel çalışıyor,sırf super çekemiyorum diye samurai shodown u fazla oynamadım bende ,demek sende çekemiyorsun benim gibi :)
    guilty gear seriside çok iyi dir,ps1 emulatörüyle yıllar önce oynardım zaten emu ya retroya kayıksan kötü bir pc ile epey zaman geçirebiliyorsun
    ,yalnız g.g. un en buyuk handikabı mega hareketler nerdeyse % 90 götürüren hareket var,

bende wii versiyonu var.. grafikler çok başarılı.. hatta axel diye bir karakter var direk guns roses'ın axl'ından alıntı
    mega hiç çektim mi hatırlamıyorum, sanırım çekmedim, bir daha bakayım.. çok fazla kurcalamadım henz oyunu arada açıp 2-3 el atıp kapatıyordum.. bugün vakit olursa biraz kurcalayayım oyunu

keşke şu grafiklerde street fighter ve king of fighters yapsalar
  • quote:

eyvallah usta,onu biliyordum merak etiğim neo geo dışındaki sistemler yani sf 3 u çıkartıp sega sports u takabilirmiyiz makinaya,yani aynı firmanın olmayan alakasız oyunları

Jamma standardına sahip bütün kartları kullandığın arcade makinasına takabilirsin hocam.Mesela ben Neogeo MVS sistemi, Sega ST-V sistem Tecmo World Cup 98 oyununu ve CPS1 sistem olan Street Fighter 2 Champion Edition oyununu aynı makina da kullanabiliyorum.Jamma'nın ne olduğunu google da aratarak konnektör ve bağlantıları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsin.
  • evet dostum bunu kastetmiştim saol,senin durum nedir evdeki makinayla memnunmusun.
  • quote:

evet dostum bunu kastetmiştim saol,senin durum nedir evdeki makinayla memnunmusun.

Memnunum hocam.Odamın başköşesinde duruyor fakat bu aralar pek açıp oynayamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.