Şimdi Ara

Atari, Nightdive Studios'u satın alıyor: Retro oyunlara odaklanacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
7
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 •  
   
  Atari, Vancouver/Washington merkezli ekip Nightdive Studios'u satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Satın alımla beraber Atari, sahip olduğu geniş oyun kütüphanesini daha da genişletecek, zenginleştirecek ve Nightdive Studios'un teknolojilerinden yararlanacak.
   
  Atari, retro oyunlara odaklanmaya devam edecek
   
   
   
  Köklü bir firma olan Atari bildiğiniz gibi retro oyunları günümüze uyarlamaya devam ediyor ve şimdiki sistemlerde eski Atari oyunlarını oynayabiliyoruz. Bu misyonunu devam ettirmeye kararlı olan Atari bu kapsamda Nightdive Studios ekibini bünyesine dahil ediyor ve ekibin tescilli teknolojilerinden yararlanmayı istiyor.
   
  Retro odaklı büyüme stratejisini desteklemek adına yeni hamleler yapmak isteyen Atari hamlelerini gerçekleştirmeye devam ediyor ve birçok ekiple beraber çeşitli ortaklıklar kurarak oyunları günümüze ulaştırıyor. 
   
  Nightdive Studios içerisinde yer alan müdürler Stephen Kick ve Larry Kuperman bu anlaşma ile ilgili şunları belirtiyor: "Nightdive ve Atari'nin birlikte uzun bir geçmişi var. Uzun süredir Retro oyunlara olan tutkumuz sayesinde orijinal IP'nin hakkını veren yüksek kaliteli remaster'lar geliştirmeye odaklandık. İşimizi büyütmeye ve yeteneklerimizi genişletmeye çalışırken, Atari'den daha iyi bir ortak düşünemezdik." 
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.