Şimdi Ara

At abi Vatandaşlıktan.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
4
Favori
1.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • At abi vatandaşlıktan ne faydasını gördüm ne handikapı olacak vatandaş olmasam aksine daha çok değere binicem daha az vergi vereceğim sığınma bile alabilirim belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vatandaşlıktan kendi isteğinle çıkabiliyorsun çok zor birşey değil. istemiyorsan çıkarsın zorla tutan yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben kanada ve abdye basvuracagim ama yuce devletimiz gorevim oldugu gerekcesiyle izin vermiyor ben napayim. iki yil kafadan gitti. kesin kabul aldigimi dusunsek bile, kabul etme asamasi 1 yil surse, kabul islemleri bir iki yil gitse gitti 5 yil
  • muradisdan kullanıcısına yanıt
    oyle hadi cikiyorum denildiginde ciksaydin on kere cikmistik. enayi degiliz bu kadar vergiler altinda yasamaya
  • bi uğraştınmı er geç çıkarsın bu leş vatandaşlıktan ama başka ülkeden vatandaşlık hakkı kazanmış olmak gerekiyor sanırım
  • yurtdisinda devlet gorevi ile bulundugumdan, yurtici belirli bir gorev suresi gecirmem gerekiyor. devletin diger devletlerle anlasmasi oldugundan, diger devletler benim gibiler icin gorev suresi bitene kadar yerlesme amacli vize, gocmenlik gibi basvurulari kabul etmiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

oyle hadi cikiyorum denildiginde ciksaydin on kere cikmistik. enayi degiliz bu kadar vergiler altinda yasamaya

gayet kolay sadece yöntemini bilmiyorsunuz
    anlat uygulayalim

ama cumhurbaskanina hakaret filan deme
  • Dreatlord kullanıcısına yanıt
    sizin gibi vergisini veren örnek bir işvereni neden vatandaşlıktan atsınlar patron?
  • Kanada'ya gitmek zor biraz, hatta bu işlerde en sıkıntılı ülkelerin başında geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

anlat uygulayalim

ama cumhurbaskanina hakaret filan deme

ilk önce bankalardan çekebildiğin kadar kredi çek. aileden 2-3 kişi (yada sağlam bikaç arkadaş) arabaya atlayıp deniz kenarı sessiz biyere tatile gidiyorsunuz (yurtdışı da olabilir).
    siz kendinize 1-2 ay yetecek kadar yiyecek içecek alıp sağlam güvenilir biyere saklanıyorsunuz. gece etrafta kimse yokken siz hariç diğerleri (aile veya arkadaşlarınız) tekneyle veya botla denize açılıyor. denize açılanlar yeteri kadar açıldıktan sonra sahil güvenliği arayıp sizin denize düşüp gözden kaybolduğunuzu yüzme bilmediğinizi bulamadıklarını ihbar ediyorlar.
    sahil güvenlik gelip arama kurtarma çalışmalarını başlatıyor sizi bulamayınca tahmini 3-4 gün sonra kesin olarak öldüğünüze karar veriyorlar. ölüm belgenizi alıyorsunuz. türkiye için artık yoksunuz. çektiğiniz kredi yanınıza kar kaldı. vergi yok borç ödeme yok vatandaşlıktanda çıktınız.

Mantikli ama bu durumda teknedekiler suclu durumuna mi? Ayrica sonradan yasadigi anlasilirsa ne olacak? Bir de yurt disina falan cikmak istese nasil cikacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: smd

Mantikli ama bu durumda teknedekiler suclu durumuna mi? Ayrica sonradan yasadigi anlasilirsa ne olacak? Bir de yurt disina falan cikmak istese nasil cikacak?

ölen kişi çok önemli biri değilse, teknedekilerde aileden ve birden fazla kişiyse kimse kurcalamaz olayı. kimse suçlu olmaz olsa bile kanıtlanamaz.
    devlete kayıtlı parmak izi kaydınız yoksa sonradan yaşadığınızın anlaşılma ihtimali çok düşük. birisi ihbar etse bile hiçbirşey olmaz. bu şekilde yaşamanında yolları var
    yurtdışına çıkmak kolay onunda yöntemi var. yok beceremem dersen direk olayı yurtdışında yap en kolay yeri arabistan. umreye kayıt ol 3000 liraya umre var bikaç kişi git oraya tezgahı orda ayarla.
    yok türkiyede ölücem dersen nerenin vatandaşı olursan ol 5-10 bin dolara amerikaya vatansız hatta ölü bile olsan yasa dışı yollardan gitmenin kolay yöntemleri var. kredi çek diye boşuna demiyoruz para her kapıyı açar.
    popüler ülkeler arasında yöntemi olmayan tek ülke ingiltere (kolay bi yöntemi varsada ben bilmiyorum) ama gerisine giriş kolay tabi okadar ayrıntıya burdan giremem.

• quote:

Orijinalden alıntı: _RevO_

Ya Kanada o kadar adam aliyor. Burada yazacagina, zaman kaybedecegine, git adam gibi basvur. Ciddi soyluyorum. Durdugunuz kabahat yahu.

Evliyim mağazalar var belçikaya 50 bine kadar iş yeri düşünüyorum .

• quote:

Orijinalden alıntı: defrecmantasyon

sizin gibi vergisini veren örnek bir işvereni neden vatandaşlıktan atsınlar patron?

O vergileri vermemem için.

• quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

quote:

ölen kişi çok önemli biri değilse, teknedekilerde aileden ve birden fazla kişiyse kimse kurcalamaz olayı. kimse suçlu olmaz olsa bile kanıtlanamaz.
    devlete kayıtlı parmak izi kaydınız yoksa sonradan yaşadığınızın anlaşılma ihtimali çok düşük. birisi ihbar etse bile hiçbirşey olmaz. bu şekilde yaşamanında yolları var
    yurtdışına çıkmak kolay onunda yöntemi var. yok beceremem dersen direk olayı yurtdışında yap en kolay yeri arabistan. umreye kayıt ol 3000 liraya umre var bikaç kişi git oraya tezgahı orda ayarla.
    yok türkiyede ölücem dersen nerenin vatandaşı olursan ol 5-10 bin dolara amerikaya vatansız hatta ölü bile olsan yasa dışı yollardan gitmenin kolay yöntemleri var. kredi çek diye boşuna demiyoruz para her kapıyı açar.
    popüler ülkeler arasında yöntemi olmayan tek ülke ingiltere (kolay bi yöntemi varsada ben bilmiyorum) ama gerisine giriş kolay tabi okadar ayrıntıya burdan giremem.

Ben Belçikaya yatırım düşünüyorum ama evliyim seneye turist olarak gideceğim sonra keşif mesif iş kurmak istiyorum olur mu?

• Şener Şen gibi umut tacirliği mi yapsam acaba? Kelle başı 5.000 avro.şaka bir yana 100.000 lira nakitim olsa Litvanya'ya yerleşirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreatlord

quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

quote:

Ben Belçikaya yatırım düşünüyorum ama evliyim seneye turist olarak gideceğim sonra keşif mesif iş kurmak istiyorum olur mu?

yapmak istedikten sonra mümkün neden olmasın çareler tükenmez. belçika için konuşuyorum evliyseniz ve sermayeniz azsa yasal yollardan pek mümkün değil bana sorarsanız mantıklıda değil.

gayri safi yurtiçi hasıla düşük, enflasyon düşük, işsizlik oranı yüksek ama azalan, işçiliği ucuz halkı fakir ama zenginleşen gelişen tüketime aç bi ülkeye yatırım yaparsanız krallar gibi yaşarsınız. ama belçikada en iyi ihtimalle sıradan vatandaş olursunuz oda en iyi ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muradisdan -- 3 Temmuz 2016; 2:34:13 >

• üniversite öğrensiyim ve ingilizcem var bana da yol gösterin bende gitmek istiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    parmak izimiz hemen hemen her yerde var. demek ki olu taklidi bile yapamayacagiz

ayrica suudi arabistana kacacagima kopruden atlar gercekten olurum daha iyi.

biz dis mihrak seviyesinden bir ulkeye resmi yollardan gitmek istiyoruz.

hadi o da olmadi bizi vatandasliktan atsinlar mavi kartla yasayalim. ne guzel vergisiz vergisiz yasiyorlar. bizim 3 liraya aldigimiz araca 1 liraya alip krallar gibi biniyorlar. maasin %75i vergiye giden ulke olmaz olsun.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.