Şimdi Ara

ASUZ ROG Strix G17 aldım, ne isterseniz sorun.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Redditte ki Ask Me Anything gibi bir konu açayım dedim sorusu olan yada merak eden arkadaşlar için.

Özellikler:

I7 10750h
    RTX 2070 Super
    16GB 3200Mhz RAM
    144Hz 3ms 17.3" Ekran
    Sıvı Metal Soğutma

• Ryzen mi intel mi ne dersin hocam?
  • ibrahim477 İ kullanıcısına yanıt
    Geleceğe yönelik bi makina almak istiyosan Intel diycem ne kadar ryzen demek istesemde çünkü ne yazık ki ryzenli 2070 ve üstü laptop üretilmiyor.
  • üstad benim konuya bakabilir misin

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/145451652
  • Merhaba, Bende bu notebook alma arefesindeyim, şu ana kadar kullanım daki + - yönlerini yorumlarını alabilirmiyim

• Isınma sorunu oluyormu performans da, fan çalışma sesi , malzeme kalitesi vs aklıma gelmeyen olumlu olumsuz yönleri.
  • Donzil D kullanıcısına yanıt
    BIOSa gelen yeni güncelleme ile -80mv undervolt yaptım. 90 dereceyi geçmemekte. Fan kulaklık takarken rahatsız etmiyor. Malzeme kalitesi bana göre cok iyi. Monster marka notebooktan dan geçtiğimi varsayarsak. Aklıma gelen olumlu olumsuzlardan, 3ms yazıyor ama ekran aslında 9ms, klavye çok kaliteli, ram bana tek stick olarak geldi ekstra bir tane almam gerekti dual channel olması için, 17 inch olmasına rahmen tahmin ettiğimden daha hafif, driver güncellemesi rahat ve driver sitesi her zaman güncelleniyor, 3 ssd slotu olması çok iyi (ssd fiyatları daha uygyn olabilirdi ama), thunderbolt yok ama benim için sorun olmadı, full-size ethernet portu var yani o takarken alt klibi esneyenlerden değil o yüzden daha sağlam. Başka merak ettiğin yönü varsa sorabilirsin aklıma gelenler bunlar.
  • Cihazda ips glow/bleed ışık sızması var mı ekranında? Lenovo aldım bu yüzden iade ettim. Bunda da çıkmasından korkuyorum. Lenovoda işlemci 82 derecelerde ekran kartı 70 derecelerde geziyordu memnundum. Bunda ısı değerleri nasıl? Laptop ın kalitesi fiyat bandında nasıl acaba msi mi alalım bunu mu ?

• Bende G15 serisi aldım 2 gün önce vatan bilgisayardan ama ekranda bu şekilde ışık sızması var, sizce iade alabilir miyim?

• Vatan'a bu konuyu ben 2 kere telefon açarak sordum. Mağazada burada kontrol ediyoruz arkadaşlarla bakarsınız eve gitmeden burada farkederseniz birebir değişim yapar başka kutu açar veririz. Ama eve gitseniz 1 gün bile geçse bu durumu kabul etmeyiz ve servise gönderilir oradan gelecek rapor ve karara bağlı demişti. Mağazada kontrol edip farketseydiniz büyük ihtimalle değiştirirlerdi başka kutu açarak. Msi GL,GE75 ve Asus G17 arasında gidip geliyorum bende vatandan gidip bakarak almak istiyorum oluşabilecek bu tip bir durum için. Tamamiyle şans işi. Lenovoyı iade edene kadar 1 ay uğraştım maalesef. Işık sızması da illet bir durum, o kadar para ver 3-5 sene kullanırım de sürekli gözüne çarpıyor ve takılıyorsun maalesef uyuz bir durum. İade şansınızı ilk önce cayma hakkı ile vatanda zorlayın diretin bu segmentteki üründe ayıplı sayılır diye. Olmaz ise servisle asusla cebelleşiceksiniz asusta kimini değiştiriyor kimini kabullenmiyor, kiminde ise doa raporunu veriyor direk. Zaman kaybetmeyin ama.

• Dadi nasil anlatsana
  • Ben de bunu alayım diyorum ama yorumlarda iyi şeyler de var kötü şeyler de, bu kadar para verince de pişman olmak istemiyorum, şu ana kadar ki deneyimleriniz nelerdir eksisi ve artısı ile

Check this out on @Newegg: ASUS ROG Strix G17 (2020) - 17.3" 144 Hz - GeForce RTX 2070 - Intel Core i7-10750H - 16 GB DDR4 - 512 GB SSD - RGB KB - Windows 10 - Gaming Laptop (G712LW-ES74)https://www.newegg.com/global/tr/rog-strix-g-black-asus-rog-strix-g17-g712lw-es74-gaming-entertainment/p/N82E16834235461?Item=N82E16834235461&Source=socialshare&cm_mmc=snc-social-_-sr-_-34-235-461-_-03212021

• Yani doğrusunu söylemek gerekirse çok negatif düşüncem yok, yazmam gerekirse aklıma gelenler webcam olmaması (sorun yaratmadı çünkü webcamim var) ve sadece 3 usb 3.0/3.1 Gen 1/3.2 Gen 1/5 Gbps Port (hepsi aynı zaten) olması, port için 2 adet çoğaltıcım var ama o yüzden o sorunda kolayca çözülebilir. 18bin civarı verdim ve verdiğim paranın boşa harcandığını hala düşünmüyorum, Yalnız ordaki benimkinin bi alt modeli fark varmı bilmiyorum ama aynı gözüküyor.

Buarada 3200 Mhz Ram desktekliyor o yüzden 2 adet 16gb 3200 mhz stick taktım ve 3 adet ssd yuvası olduğu için (önceden takılmış vidalar ile) baya storage var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.