Şimdi Ara

ASUS ZENPAD ANA KONU / Kullanıcı Kulübü / Soru-Cevap

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar ürünü inceleme fırsatım oldu. Asus ZenPad Z170C modeli hakkında merak ettiğiniz her türlü soruya cevap verebilirim. Zenpad kullanıcılarını bu başlık altında toplayalım dedim. Varsa sorularınız alabilirim.

ASUS ZENPAD ANA KONU / Kullanıcı Kulübü / Soru-Cevap

Android 5.0 (Lollipop)
    7" LED Backlight WSVGA (1024x600) Ekran IPS Panel
    Intel® Atom™ x3-C3200 Quad-Core, 64bit
    1GB Ram
    8GB/16GB Depolama
    5 MP Ön kamera
    2 MP arka kamera
    8 saat pil
    265 g

Asus Zenpad İnceleme Konusu
    Asus Zenpad İnceleme Konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bypangea -- 16 Aralık 2015; 21:52:06 >

• Zenpad Son Dakika Haberleri:

1- Zenpad %15 şarj sorunu olan modellere bugünden itibaren gelen güncelleme ile çözüm sağlanıyor.
  • bypangea B kullanıcısına yanıt
    Memopad cihazlarda da ayni sikinti var fix gelecek diyolar o zaman bu guncellemedir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • otg desteği varmı
  • Merhaba, bende Zenpad 8 almayı düşünüyorum. Öncelikli amaçlarım e-kitap okuma ve oyun oynama olacak. Alternatiflerim Lenovo A8, Lg Gpad 8.3 ve Ipad Mini 2. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Evet vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atame

Merhaba, bende Zenpad 8 almayı düşünüyorum. Öncelikli amaçlarım e-kitap okuma ve oyun oynama olacak. Alternatiflerim Lenovo A8, Lg Gpad 8.3 ve Ipad Mini 2. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Zenpad 8 donanım ve performans olarak daha iyi işlerinizin hepsini görür diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..samochu..

Memopad cihazlarda da ayni sikinti var fix gelecek diyolar o zaman bu guncellemedir :)

Olabilir hocam beklemede kalın gelir muhtemelen

• Ayrıca konu başlığının bazı kelimelerini büyük yazarsanız daha fazla dikkat çekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jizzy quatily -- 30 Ekim 2015; 8:10:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jizzy quatily

https://www.youtube.com/watch?v=ly0a-fXWvBI

Ayrıca konu başlığının bazı kelimelerini büyük yazarsanız daha fazla dikkat çekebilir.

Teşekkürler inceleme ve öneri için.
  • Cihaz Resimleri

ASUS ZENPAD ANA KONU / Kullanıcı Kulübü / Soru-Cevap  ASUS ZENPAD ANA KONU / Kullanıcı Kulübü / Soru-Cevap

Tableti kısaca değerlendirecek olursak, malzeme kalitesi gayet iyi elinize aldığınızda şık ve sağlam bir cihaz hissiyatını alıyorsunuz. Arka taraf samsung cihazlardanda hatırlayacağımız üzere deri görünümlü materyal ile kaplanmış ve cihazın elinizden kayma durumu minimize edilmiş. 1024 x 600 piksel çözünürlüğündeki ekran bu boyutlardaki tablet için gayet yeterli ve asus splendid uygulaması ile farklı renk tonlarında görüntü elde edebiliyorsunuz. 8 gb hafıza maalesef yetersiz kullanıcıya kalan miktar 3 gb civarı. İntelin x3 atom işlemcisi gündelik kullanım için (video izleme-internet-sosyal ağlar vs.) yeterli seviyede performans sağlıyor. Performans olarakta Qualcomm snapdragon 410 işlemcisi ile hemen hemen aynı seviyede. Mali 400 ise adreno 305 ten iki tık üstte. Dts ses özelliğine sahip oolmasına rağmen beni pek tatmin etmedi ses çıkışı. Cihaz ayrıca usb-otg desteğinede sahip usb bellek, klavye mouse gibi alternatifleri kullanabiliyorsunuz.

Cpuz ve Antutu

ASUS ZENPAD ANA KONU / Kullanıcı Kulübü / Soru-Cevap  ASUS ZENPAD ANA KONU / Kullanıcı Kulübü / Soru-Cevap

Kamera Örnek Çekim

• Bu arada deşarj durumunu merak edenler için

gündüz yüzde 100 parlaklık, akşam yüzde 50 parlaklık, 2 fullhd film oyun internet vs. tüketimi ve ekran süresi.

Bu arada tablet boşta enerji tüketmiyor akşam yüzde kaçta kaldı ise sabahta aynı yüzde de oluyor. Bu süreç içerisinde wifi kapalı

ASUS ZENPAD ANA KONU / Kullanıcı Kulübü / Soru-Cevap  ASUS ZENPAD ANA KONU / Kullanıcı Kulübü / Soru-Cevap  ASUS ZENPAD ANA KONU / Kullanıcı Kulübü / Soru-Cevap

Sende G pad yok muydu?
    Bu arada performansı nasıl?Teşhir ürünü aşırı düşüktü.Memopad 7 kitkat versiyonunda bundan çok daha iyiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gpad i satalı çok oluyor ipad ile devam ediyordum, lakin ufak iş görecek bir tablet lazım oldu bir süredir bakıyordum zenpad gözüme ilişti bende tercihimi o yönde kullandım. Performans olarak gpad den bir tık daha iyi hem cpu hem gpu olarak, benim ihtiyacımı karşılıyor lakin şarj konusunda bir gpad değil. Memopad teki atom işlemci daha iyi olmasına rağmen yazılımsal olarak stabilite sorunları vardı
    Son yayınlanan kitkat çok güzeldi ancak 5.0'da çok bozuldu.Sazan gibi atladık geri de dönemiyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 3 ay önce Asus Zenpad 10.01 tablet aldım ve bu süre içinde herhangi bir sorun yaşamadan kullanıyorum.Sorusu olan varsa cevaplayabilirim.Tablet tam bir fiyat performans tabletidir.
  • Arkadaşlar Selamınaleyküm ,

Kendim için tablet almayı düşünüyorum , kendimi sıkarsam samsung galaxy s2 tablet veya ipad mini 2 veya mini 4 alabilirim ... haliyle 1200 tl'lik bir para da çıkmış olacak..

Şimdi burada ipad mi android tablet mi tartışması başlatıp kimseyi yormak istemiyorum , ipad hususunda diyeceğim şudur : hani içimde uhde kaldı ,nasıl bir cihazdır çok ama çok merak etmekteyim ,hani bir kaç gün alıp kullansam merakımı giderip rahatlayacağım olay bu bende...ancak android yine de candır ,istediğin gibi dosya at takıl ,hafıza kartı vs.re serbestlik gayet iyi üstelik en tepe ,kafa uygulamaların alayı androidde de var zaten ...neyse ,

o halde şunu sorayım :

gidip 1200 tl civarına samsung tab s2 mi alayım yoksa Asus zenpad 8 z380c mi ?

ekran çözünürlüğü gibi husus benim için önemli değil , rahat taşınabilir olsun , otg desteği olsun , İNTERNET DENEYİMİNDE sinir etmesin yeter ....

intel işlemci 1 sene sonra dökülür mü sizce ?

not: Asus memopad 7 sahibiyim ,ilk çıkan seriden tam 3 sene oldu alalı halen kullanıyorum , tabletin pil performansında hiç bir kusur yok hatta İŞLEMCİ PERFORMANSI dışında hiçbir sıkıntısı yok ,, mediatekin 4 çekirdekli 1 ghz lik bir cpu kullanıyor sanırım ancak evlere şenlik....

tecrübe sahibi arkadaşlardan , karar verme aşamasında aynı ,benzer ikilimde kalmış arkadaşlardan fikir rica ederim.
    teşekkürler.

bu arada : arkadaşlar arada bir de oyun oynatır mı bu cihaz? Gameloft zımbırtıları var mesela ,ne bileyim arada can sıkıntısından açar oynarım belki....

• sendemail kullanıcısına yanıt
    Bu Asus'un Intel işlemcili modellerinin tarayıcılarına hiçbir şekilde flash player kurulmuyor.Sadece puffin browser ile mümkün flash kullanmak.
    İkisi de 4:3 oranlı ekran kullanıyor.Videolar ekrana tam sığmıyor.Bu açıdan Tab S serisi daha çok hoşuma gidiyor ama ekran kare olunca tutması daha kolay oluyor tabi.

Asus almanızı tavsiye etmiyorum.Memopad 7'ye (me176c) bozuk lollipop verip kitkat'a dönmemizi engelledi.Hala da düzeltemediler.Yenisini almamız için yapıyorlar bence.Aynısını buna da uygularlar.

16:9 ekran ve kızılötesi portu ile tab S tercih edebilirsiniz.Samsunglarda parmak izi okuyucu da var.

Asus almayın da ne alırsanız alın.
  • Cevap için gerçekten çok teşekkür ederim , nihayet biri cevap verdi.
    Saygılarımla.

Rotayı Samsung'a çevirdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.