Şimdi Ara

ASUS Zenfone 7 oldukça rekabetçi bir fiyatlandırmayla geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ASUS Zenfone 7 oldukça rekabetçi bir fiyatlandırmayla geliyor

ASUS Zenfone 6, hem ön hem de arka kamera görevi üstlenen motorlu kamera mekanizmasıyla 2019'un en beğenilen telefonları arasında yer almayı başardı. Şimdiyse Zenfone 7 için geri sayım başlamış durumda. Telefonun özellikleri hakkında çok az bilgi sahibi olsak da fiyat konusunda elimiz boş değil.

Ayrıca Bkz.Samsung, üç nesil Android güncellemesi alacak cihazları açıkladı

Fiyat/performans telefonu olabilir

İsabetli sızıntı kaynağı Roland Quandt, önümüzdeki hafta (28 Ağustos) duyurulacak olan ASUS Zenfone 7'nin fiyatını sızdırdı. Quandt'a göre Sapdragon 865+ ile güçlendirilen Zenfone 7'nin 8 GB RAM ve 256 GB hafızalı sürümü 549 euro'dan satışa sunulabilir.

Telefonun 6 GB RAM ve 128 GB hafızalı sürümünün ise 499 euro fiyat etiketi taşıması bekleniyor. Zenfone 7'nin özellikleri hakkında çok fazla söylenti olmasa da telefonun 5000 mAh kapasiteli bataryadan besleneceği söyleniyor.

Kaynak:https://twitter.com/rquandt/status/1295657053462175745

• Yurt dışı fiyatı 500€ olan bir telefonun Türkiye'de ucuz olma şansı var mı Allah aşkına? Fiyatı 8.80 kur ile çarpıp, %78 vergi ekleyeceksiniz, TL cinsinden satış fiyatı çıkacak. Sonra fiyat makul geliyorsa, alırsınız :D

Alman Hans, maaşının 4'de birini vererek bu telefonu alabilecek. Peki ya bizim Hasanlar, Mehmetler 3.5 aylık maaşını şak diye bu telefona basabilecek mi? Çünkü Türkiye fiyatı helalinden 7.800 TL civarı olacaktır Buradan alım gücümüzün ihtişamını anlayabilirsiniz. Durmak yok, zamlara devam..
  • Döviz kuruyla baştan kaybettik ötv kdv firma kar marjıyla da külliyen batığız desenize.

• 2 adet zenfone telefondan ağzım yandı bir daha Asus marka telefon almam.

• 499 dolar burada kur ve vergi le 8000 tl nediyorsun sen ne ucuzu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yapmayın şu Zenfone 7 haberlerini... Asus, 2019 Zenfone 5 Türkiye'de inanılmaz tutmasına rağmen Türk kullanıcısını adamdan saymayıp yaptığı en iyi günlük telefon olan Zenfone 6'yı ve dünyanın en iyi oyun telefonları olan ROG Phone'ları Türkiye'ye getirmedi.

• Bloodin kullanıcısına yanıt

Adamlar sanki keyfinden getirmedi doların euro nun hali ortada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurt dışı fiyatı 500€ olan bir telefonun Türkiye'de ucuz olma şansı var mı Allah aşkına? Fiyatı 8.80 kur ile çarpıp, %78 vergi ekleyeceksiniz, TL cinsinden satış fiyatı çıkacak. Sonra fiyat makul geliyorsa, alırsınız :D

Alman Hans, maaşının 4'de birini vererek bu telefonu alabilecek. Peki ya bizim Hasanlar, Mehmetler 3.5 aylık maaşını şak diye bu telefona basabilecek mi? Çünkü Türkiye fiyatı helalinden 7.800 TL civarı olacaktır Buradan alım gücümüzün ihtişamını anlayabilirsiniz. Durmak yok, zamlara devam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msatic -- 18 Ağustos 2020; 21:21:24 >
  • msatic M kullanıcısına yanıt
    Telefonda Ötv %50 olmuş, kdv %18, trt payı %10, 2000 lira telefon'un vergisi %78, çıldırmamak elde değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloody Roar -- 18 Ağustos 2020; 18:5:28 >
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt

Keyfinden getirmedi evet, Türkiye'deki Zenfone 5'e süper tanıtım kampanyası yürüten mobil bölümün başkanını Güney Afrika bölge müdürlüğüne atadılar. Onun yerine aynı işi devam ettirecek kimseyi koymadılar Türkiye'de. 2019'da Zenfone 6'yı rahatlıkla getirebilirlerdi kimse kusura bakmasın. Euro sadece onlara kalkmadı. Diğer firmalar çok daha pahalı amiral gemilerini satıyor Türkiye'de. Diğer firmaların yarı fiyatına olan amiral gemilerini getirip satamıyorlarsa hepten çekilsinler ülkeden madem...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskiden şunların yüzüne bakılmazdı iphone samsung falan alırdı millet artık bunu bile alamıyoz ASUS Zenfone 7 oldukça rekabetçi bir fiyatlandırmayla geliyor 

• Asusun diğer her şeyini aldım ve sevdim ama nedense telefonlarına bir türlü ısınamadım 2 kez amiral gemisi modeli aldım bir daha almadım. Meizu 16 kullanıyorum mükemmel

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Yapmayın şu Zenfone 7 haberlerini... Asus, 2019 Zenfone 5 Türkiye'de inanılmaz tutmasına rağmen Türk kullanıcısını adamdan saymayıp yaptığı en iyi günlük telefon olan Zenfone 6'yı ve dünyanın en iyi oyun telefonları olan ROG Phone'ları Türkiye'ye getirmedi.

Burda eleştireceğin yer Asus değil malesef. Asus f/p telefon odaklı bir marka ve telefonları maalesef Türkiyede f/p olmuyor bu durumda Türkiyeye telefon getirmesi mantıksız. Zenfone 5 orta seviye bir telefondu ve 5z amiral gemisiydi o dönemin amiral gemileriyle aynı fiyattı nerdeyse. Samsung, Xiaomi vs varken Türkiyede kimse Asus tercih etmez.

• Takeshi Kovacs kullanıcısına yanıt

Yahu neden anlamıyorsunuz, evet 5z amiral gemisi o dönemin amiral gemilerine yakın fiyattaydı FAKAT Zenfone 6 geçen yıl yurtdışında amiral gemilerinin neredeyse yarı fiyatına çıktı. Hakeza Zenfone 7, Zenfone 6 ile aynı fiyata çıkacağı ve amiral gemileri bu yıl 1300-1400 dolar gibi rakamlara vurduğu için yarı fiyatından da altına çıkacak. Adamlar getirip burada 1400 dolarlık telefonu satıyor çatır çatır. Evet Asus'un marka algısı Samsung ya da Apple gibi değil ama 1400 dolarlık amiral gemileri ile benzer özelliklerde telefonu 500 dolara (ya da euroya ne farkeder) getirip de satamayacağını düşünüyorsa burada ben Asus'u eleştiririm. Türkiye'de sanki Samsung veya Apple'a kur ve vergiler farklı mı? O adam getirip burada 1300 euro'luk Note 20 Ultra'yı 13.000 TL'dan satışa çıkarıyor. Asus ise 500 Euro, siz yapın hesabı artık!

• Bloodin kullanıcısına yanıt

Dediğiniz matematiğe göre zenfone 7 en kötü şartlarta 6 bin tl oldu diyelim kim alır? yılların en f/p android telefon üreticisi one plus cihazlarını o fiyatlara kim alıyorda asusu alsınlar?

Not: 2 seneden fazladır zenfone 5 kullanıyorum, 5z alacak limitim olsa 5z alırmıydım? hayır almazdım.

• Şu K30 ultra gelsin de alalım

• 250 euroya K30 ultra satılıyor

• doviz fiyatları düzelseydi artık teknoloji fiyatlarında bir düşüş olsaydı. Telefon alamaz hale geldik.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.