Şimdi Ara

★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (997. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.152
Cevap
151
Favori
679.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lemansky

quote:

Orijinalden alıntı: Sudolfin

Arkadaşlar ekranın alt kısmında düşmeye bağlı soyulma var. Şu alt gri kısmın köşesinde. Bir de yine düşmeye bağlı ekranda hafif iki tane çizgi var. Garantiye gönderirsem ekran değişimi yapmadan garanti kapsamına almazlar mı? Böyle bir durum yaşayan var mı?

Hocam düşürdüğünüzü söylemeyin garantiye ilk defa göndereceksiniz belki değişim yaparlar fiziksel bir hasar var mı düşmeye yoksa değiştirirler.

Alt gri kısımda soyulmalardan belli hocama düştüğü. Acaba sorun ederler mi? Ya da ön çerçeveye kaç para isterler bakalım. Aradım ups'yi yarın alacak bakalım ne diyecekler. Bu arada sorunların düşmekle hiç alakası yok. Öncesinde de kapanıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sudolfin -- 20 Aralık 2016; 14:32:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lemansky

quote:

Arkadaşlar ekranın alt kısmında düşmeye bağlı soyulma var. Şu alt gri kısmın köşesinde. Bir de yine düşmeye bağlı ekranda hafif iki tane çizgi var. Garantiye gönderirsem ekran değişimi yapmadan garanti kapsamına almazlar mı? Böyle bir durum yaşayan var mı?

Hocam düşürdüğünüzü söylemeyin garantiye ilk defa göndereceksiniz belki değişim yaparlar fiziksel bir hasar var mı düşmeye yoksa değiştirirler.

Alt gri kısımda soyulmalardan belli hocama düştüğü. Acaba sorun ederler mi? Ya da ön çerçeveye kaç para isterler bakalım. Aradım ups'yi yarın alacak bakalım ne diyecekler. Bu arada sorunların düşmekle hiç alakası yok. Öncesinde de kapanıyordu.

Hocam soyulma kullanıma bağlı deformeden olabilir de servise siz düşürdüğünüzü dile dahi getirmeyin değiştirirler büyük ihtimal.
    Düşürdüm derseniz direk kullanıcı hatası olarak yapıştırırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lemansky -- 20 Aralık 2016; 14:37:24 >

• dostlar bu cihazın ekranından lazım bana dün biryerde sordum 150 tl dediler bu kadar pahalımı bu cihazın parçası yahu?
  • asus telefonları hep beğenmişimdir güzele benziyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AyrtonSercan

dostlar bu cihazın ekranından lazım bana dün biryerde sordum 150 tl dediler bu kadar pahalımı bu cihazın parçası yahu?

bi bak bakalım hocam, tam bilmiyorum neye ihtiyacın var:

https://tr.aliexpress.com/w/wholesale-zenfone-6-screen.html?spm=2114.010208.0.0.Uw3SR5&initiative_id=SB_20161228004444&site=tur&groupsort=1&SortType=price_asc&g=y&SearchText=zenfone+6+screen

• Vatan bilgisayar üzerinden garantiye verdim. 20/12/2016 tarihinde servise ulaştı gözüküyor Vatan garanti takip yerinde. Asusun onarım takip yerinde ise sorgulama bulunamadı yaziyor. Acaba ortalama olarak kaç gün sürüyor tamir işlemi?
  • Apple Music neden çalışmıyor bu cihazda. Intel işlemci nedeniyle mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar elimde Zenfone 6 (3.24.40.87) var telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm ve sim kart okumamaya başladı daha sonra IMEInin gittiğini farkettim IMEI null gözüküyor Baseband sürümüde öyle lütfen yardımcı olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: HankMoodies

Vatan bilgisayar üzerinden garantiye verdim. 20/12/2016 tarihinde servise ulaştı gözüküyor Vatan garanti takip yerinde. Asusun onarım takip yerinde ise sorgulama bulunamadı yaziyor. Acaba ortalama olarak kaç gün sürüyor tamir işlemi?

19 Aralık ' ta gönderdim, yarın almaya gideceğim, işlemler bitmiş. Mesajı editlerim aldıktan sonra neler yapıldığını söylemek için. 11 gün sürdü toplamda.

Edit : Aldım şimdi telefonu çok memnun kaldım. Neredeyse her şeyi değişmiş.
    - Lolipop sürümü ile gönderdim Lolipop son sürüm ile gelmiş.
    - Ekran değişmiş. [ Sararma ortadan kalkmış ]
    - Anakart değişmiş.
    - Alt panel değişmiş. [ Sol alt taraf panel kalkmıyor artık ]
    - Arka kapak , dış çerçeve değişmiş. [ Hiç çizik kalmamış, sıfır gibi olmuş ]
    - Kamerası çok yakın çekiyordu düzelmiş.
    - Power ve ses açma/kapatma tuşu değişmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HankMoodies -- 31 Aralık 2016; 12:45:42 >

• garantisi dolmadan servise verdim

ekranin sol alttan üstte kadar mavi yesil kirmizi renkte ölü pikseller var

ekran rengi sarimsi

arka kapak hoparlör tarafi soyuldu

arka ve ön kamera acisi cok yakin cok fazla kumlanma oluyor

batarya cabuk bittiyor

• HankMoodies kullanıcısına yanıt
    Rica etsem Apple Music uygulaması açılıyor mu sizde kontrol eder misiniz ? Bende Apple Music çalışmayı durdurdu uyarısını verip açılmıyor.

• Şimdi yükledim, sıkıntı yok hocam çalışıyor.
    Çok sağolun hocam. Bende neden hata veriyor acaba ? Kitkat yüzünden mi ?

• Olabilir ancak 4.3 ve üzerini desteklediğini söylüyor program. Hafıza kartına yükleyip deneyin, olmaz ise de internetten farklı apk 'lar yükleyerek deneyin.
    İlginç bulduğum kısım bu zaten. Hiçbir sorun yok ama bu hatayı veriyor.

• Sayın ZF6 kullanıcıları,
    Telefonunda sim gps hafıza kartı görmememe vb donanım sorunu yaşayanlar,(telefonun garantisi bitmişse, çünkü arkadan bakınca sağ tarafta alttan ikinci vida üzerinde etiket var))arka kapağı çıkartıp iç kapaktaki 13 adet vidayı söktükten sonra batarya soketini çıkarırıp 25-30 saniye bekleyip sonra takarsanız görmeyen donanım görülüyor.
    Olaki başka bir donanımı görmedi işlemi tekrar edin düzeliyor.
    Hala olmaz ise bu sefer sol tarafta bios pilinin soketi var(kırmızı siyah kalblolu)onu da çıkarıp bekledikten sonra önce biosun soketi sonra pilin soketini takarsanız sorun çözülüyor.
    Test için hesap makinasında .12345+= e basarak testleri yapabilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar telefona downgrade yapmak için sistem dosyasını indirdim, telefon sistem dosyasını tanımıyor sadece zip olarak açıyor ne yapmam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan amca

Sayın ZF6 kullanıcıları,
    Telefonunda sim gps hafıza kartı görmememe vb donanım sorunu yaşayanlar,(telefonun garantisi bitmişse, çünkü arkadan bakınca sağ tarafta alttan ikinci vida üzerinde etiket var))arka kapağı çıkartıp iç kapaktaki 13 adet vidayı söktükten sonra batarya soketini çıkarırıp 25-30 saniye bekleyip sonra takarsanız görmeyen donanım görülüyor.
    Olaki başka bir donanımı görmedi işlemi tekrar edin düzeliyor.
    Hala olmaz ise bu sefer sol tarafta bios pilinin soketi var(kırmızı siyah kalblolu)onu da çıkarıp bekledikten sonra önce biosun soketi sonra pilin soketini takarsanız sorun çözülüyor.
    Test için hesap makinasında .12345+= e basarak testleri yapabilirsiniz.

çok güzel bir bilgi, teşekkürler.

• Daha evvelden telefonun ekranını kırdım ve değiştirdim, hatta geri sayfalarda yazmıştım. 20 gün kadar önce telefonu elimden düşürdüm, çok yüksekten düşmedi ancak ekranın yapışkanı aktifliğini yitirmiş, ekran ayrıldı yerinden ve dokunmatik filmini yırttım.

Servise gönderdim bir klasik olarak "ekran kırık, 325 tl onarım bedeli". Telefoncuları gezdim en ucuz ekrana 140 tl dediler, tamirle beraber 210 tl.

İş başa düştü, n11'den en ucuz satan satıcıdan ekran istedim, 88 lira kargo dahil geldi taktım, yine telefonu kullanmaya başladım. O bozuluyor ben yapıyorum, bakalım nereye kadar gidecek böyle.

Yalnız ekranda ASUS logosu yok. En tepeye logo basmamışlar.

Reklama girmeyecekse satıcı şu:http://urun.n11.com/ekran/asus-zenfone-6-lcd-ekran-citali-panelli-orjinal-full-P125983505

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 5 Ocak 2017; 16:14:41 >

• Beyler son 10 gundur telefon acayip kasmaya basladi tepki suresi cok artti yeniden baslatinca duzeliyor 2 gun sonra yine ayni varmi bilgisi olan
  • 
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.