Şimdi Ara

★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (881. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.152
Cevap
151
Favori
679.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 879880881882883
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bişe dikkatimi çekti sonu 60 ile biten güncelleme temmuzun 28 inde mi gelmişti yok eğer önce geldi ise sitede 28 yazıyor yine mi düzelttiler acaba
  • Beyler benim tel modeli A601CG ama A600CG daha iyi diyolarmış peki bu 2 model arasında farklar nedir yazar mısınız gece gece kafam karıştı
  • Telefonu rootlu kullanan var mı? Sorun oldu mu atarken? Bankacılık işlemlerini ne yapıyorsunuz riskli değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KdrBrknt

quote:

Orijinalden alıntı: exodusium

quote:

Orijinalden alıntı: KdrBrknt

Telefonu düzeltirken adımlardan birinde droidboota girin yazıyordu ama benim tel girmiyor ona girmeden mi devam edeceğim acil yanıtlarsaniz ?

Edit:devamına da baktım imkansız sanırım droidboot suz kurtarmak ama droidboota zaten girmiyor servis şart mı ya buna ? daha yeni değişti telefon zaten ne bu benim asustan çektiğim ya

edit2:az önce bilgisayara kablo ile teli bağladım şarj simgesi geldi bilgiayar teli görüp aygıt kurulumu ekranı açtı. Çok az ilerledi ve durdu sonra telefon 2 3 defa kapanıp tekrar açıldı ve şarj simgesi gözüktü yine pc den ses geldi. Sonra telefon kapandı ve bu defer asus logosu geldi ve şarj ışığı gitti ve bikaç defa da kapanıp açıldı şuan asus logosunda hala ve açılıp kapanmaya devam ediyor. Kurulum ekranı da kapandı kendi arkaplandayken. Bitti sanırım. Ne yapmam gerekiyor ? Bilgisayar emanet olduğu için süremde kısıtlı

edit3:adb den komut atmaya başlasam droidboot açılır mı ki ?

http://zenfoneasus.com/zenfone-kurtarma-orjinal-roma-donme-versiyon-dusurme-ve-temiz-guncelleme-rehberi/

Telefonu kurtarma yolu tamda bu ama bu anlatım eskidir diyor yenisinde ise droidboota girmemi istiyor eski olanı deneyeceğim.

Edit:makaleye bi baktım ama yazan kişi bu makale asusun aldığı güvenlik önlemleri nedeniyle artik geçersizdir yaziyor ama yinede deneyeceğim.

http://zenfoneasus.com/zenfone-kurtarma-orjinal-roma-donme-versiyon-dusurme-ve-temiz-guncelleme-rehberi/2/ ben geçen gün kitkat flashlamıştım burada yazan bilgiler paralelinde...

• quote:

Orijinalden alıntı: Diffarensiyel

Telefonu rootlu kullanan var mı? Sorun oldu mu atarken? Bankacılık işlemlerini ne yapıyorsunuz riskli değil mi?

Ben root ile kullanıyorum, işbank,teb bankası cep uygulamalarını kullanıyorum. Bankalardan gelen sms mesajları ve güvenlik mesajlarında herhangi bir anormallik yok. Yani güvenlik sorunu yaşamadım 3-4 senelik rootlu android yaşantımda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutuzov

bişe dikkatimi çekti sonu 60 ile biten güncelleme temmuzun 28 inde mi gelmişti yok eğer önce geldi ise sitede 28 yazıyor yine mi düzelttiler acaba

Sonu 60 ile biten güncelleme , sonu 52 ile biten güncelleme ile neredeyse aynı. Asus WW sürümlerinde bir fark yok. Asus resmi sistesinden akldırılmış olabilir çünkü 5.0.x sürümlerinin hemen hemen hepsi sorunlu tüm android telefonlar için... 5.1 sürümünü beklemek gerek ekim-kasım ayını bulur. Hatta Zenfone max ile birlikte 5.1 bile verebilirler. Ocak ayına sarkar o zaman.
  • Yeni bir sorun baş gösterdi.
    Telefon rehberinde kaydı bulunmayan numaralardan arama geldiğinde
    telefon çalmıyor ve gelen aramayı engellenenler arasına atıyor.
    Arayana da karşı taraf meşkul olarak bildirimde bulunuyor.

Böyle bir durum ile karşılaşan oldumu ve çözümü nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hompoy

Beyler benim tel modeli A601CG ama A600CG daha iyi diyolarmış peki bu 2 model arasında farklar nedir yazar mısınız gece gece kafam karıştı

A600CG modelinde işlemci 2.0 Ghz hızında çalışırken A601CG modelinde işlemci 1.6 Ghz hızında çalışıyor. Aralarındaki tek fark bu. A600CG modeli ülkemizde satılmıyor.
  • Telefon bekleme modunda adeta pili emiyor yatmadan önce 94 dü şarj şimdi bu saatte 84 olmuş güç tasarrufundan uyandıran şeylere bakıyorum uyandıran da yok çoğunu da engelledim zaten ne yapmam lazım çok sinir etmeye başladı beni bu durum yardım edebilecek var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutuzov

Telefon bekleme modunda adeta pili emiyor yatmadan önce 94 dü şarj şimdi bu saatte 84 olmuş güç tasarrufundan uyandıran şeylere bakıyorum uyandıran da yok çoğunu da engelledim zaten ne yapmam lazım çok sinir etmeye başladı beni bu durum yardım edebilecek var mi

Android sürümünüz nedir bilmiyorum ama size gereken şeyler,

+Bilgisayar
    +Root
    +Xposed Framework
    +Amplify (Pro versiyon)

Ben bu uygulama ile yaklaşık 1 aydır yaşıyorum, bekleme modunda saat başına %1-2 kayıp var, yani Mobil veri - Wifi - GPS - OTO Senkronizasyon sürekli açıkken , Telefon ekranı kapalı masa üstünde dururken, saat başına sadece %1 şarj kaybı yaşıyorum. Telefon ortalama olarak 3 gün açık kalıyor. Kit kat sürümünü kullanıyorum.

Basit açıklaması ise şu, telefon arka planda Wakelock ve alarm yönetimleri ile sürekli internet -gps- senkronizasyon veya arka plan işlemleri yapmakta. Siz bu program ile çalışan anlık işlemlerin, periyodik çalışma aralıklarını yükseltiyorsunuz. Periyotlar yükseldikçe , batarya kullanımı düşüyor. Bu akdar basit bir çalışma mantığı var fakat dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise , sürekli çalışması gereken servislerin bu periyodik zorlamaya dahil edilmemesi. Aksi takdirde telefon açılmayabiliyor. Çözümü oldukça basit bir biçimde yanlış yaptığınız yerden geri alabiliyorsunuz fakat dikkat etmekte fayda var.

Google Play hizmetleri GPS açık olsun veya olmasın sizin her dakika nerede olduğunuzu 10-15 sn'liğine google sunucularına bildiriyor. Kitkat ile artan bu şarj sorunu google play hizmetlerinin günlük şarjını %20 oranında tüketmesi ile sonuçlanıyor. Bunun gibi bir çok servis dizginlendiği zaman akıllı telefon, hantal telefon olmaktan çıkıyor. Ve muazzam bekleme sürelerine erişiliyor. Forum Xda 'de bazı kullanıcılar 6-7 saat için %0-1 aralığında şarj tüketimlerine eriştiklerini yazıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exodusium -- 8 Ağustos 2015; 10:44:46 >

• V3.23.40.60 sistem yüklemesi neden yüklenmiyor arkadaşlar indirmek istedim inmiyor PC den ??????????
  • Arkadaş telefondan iyice soğuttular ikinci servise verişim ve 16. gün bugün (iş günü 12.) artık öyle bir telefonum olduğunu bile unutuyorum yavaş yavaş
  • Öncelikle çabalarınız için teşekkür ederim.

Şimdi telefonu lollipoptaki sıkıntılardan dolayı kitkata almak istedim ancak alırken ilk yüklemeden sonra ikincide telefon kendi gitti. Ve droidboot ta bozuldu. Ne recovery ne de droidboot u açamıyorum.

Şu linkteki -http://zenfoneasus.com/zenfone-kurtarma-orjinal-roma-donme-versiyon-dusurme-ve-temiz-guncelleme-rehberi/2/ - anlatımı uygulamaya başladım ama adımları takip ettikçe vazgeçtim çünkü dediğim gibi recovery veya droidboot açılmıyor.

Ses açma/kısma + güç tuşlarını kullanarak bir sürü kombin denedim hiç bir şekilde açılmadı droidboot veya recovery mode. Şimdi ben droidboot açmadan anlatımı uygulasam, yani droidboot ekranına geçme adımını atlayıp direk kod girmeye başlasam nolur ?

edit:bu arada telefon usb ekranında değil ama -http://zenfoneasus.com/coken-zenfone-56yi-kurtarma-anlatimi/ - bu linkteki anlatımı da yapacaktım ama burda da anlatım eski diyor. Ayrıca makaleyi yazan kişi yorumlarda ''Bu yöntem eskiden işe yarıyordu. Asus’un aldığı güvenlik önlemleri nedeniyle artık bu makale işe yaramamaktadır.'' yazmış. Yine de bi denesem bişey kaybetmem gibi sanki.

Edit2: Denedim. Bişey kaybetmedim ama kazanmadım da. Cmd ye kod girerken waiting for device da kalıyor. Eğer akşama kadar siz bişey yazmaz ya da çözüm bulamazsam servise götürücem akşam ve 1 ay daha bekleyeceğim. Ki bu seferde servis telefonu düzeltemez eminim. Para iadesi isteyip üstüne para ekleyip başka telefon alıcam ya ya da para eklemeden 800 Tl değerinde bir telefon alıcam. Tabii bunu çözemezsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3A90C5572 -- 7 Ağustos 2015; 15:35:43 >

• exodusium kullanıcısına yanıt
    Bi kere root attım rom filan olmadığı için root u kaldırdım tabi bazı sıkıntılar oldu açılış ekranında filan kaldı telefon bidaha root atarmiyim bilmiyorum yani

• Telefonu ilk aldığımda 4.4.2 ile geldi, burada yazılanları okudukça başıma bir iş gelmesin diye telefonu olduğu gibi kullanıyorum. Çok merak etmeme rağmen lolipopa bile geçmedim. En güzeli de galiba bu şekilde kullanmaya devam etmek. Çok şükür şu ana kadar bir sorun çıkarmadı. Her şeyi düzgün çalışıyor. Sadece maçları büyük ekranda seyretmek için ve fiyatı uygun olduğu için aldım bu telefonu

Sorunu olanlar da en kısa sürede çözer inşallah.
  • Gözüm aydın, dokunmatik tepki vermiyor, aşağı kaldırıyorum, yada dokunduğum zaman bazen tepki vermiyor, 3-5 saniye sonra işlemi yapıyor

• Telefonu 2.kez dokunmatik ekran sapıtması nedeniyle geçen perşembe servise göndermiştim. hafta başında yedek parça beklediğini belirttiler ekran için bugün sabah ise değişim yada para iadesi kararı çıktı. 10 iş günü içinde kargo ile karar adresime gönderilecekmiş. elden alabilir miyim dedim. olmaz dediler kargo ile göndereceğiz.

Teleservice denen firma ilk telefonu servise gönderdiğimde (10 temmuz) 15 gün hiç birşey yapmadan telefonu geri gönderdi. 2.servis kaydında ise bana SMS Infocomm diye bir servise yönlendirdiler ve 1 hafta geçmeden değişim kararı çıktı.

Üzerine bir miktar daha koyup Zen 2 almayı düşünüyorum. Bu konu hakkında haber bekleyen arkadaşlar vardı. Değişim istiyorsanız ısrarcı olun 1 ay telefonsuz kaldım ama sonunda değişim kararı çıktı.
  • artemes A kullanıcısına yanıt
    5.1 L güncellemesi gelse bile iki hafta yükleme abi yemin ederim en karlı sensin şuan iyi bak telefona
  • Ben olsam zenfonun yanından bile geçmem artık.
  • Ankara içi samsung note 2 ile takas etmek isteyenler mesaj birakabilir.

• 
Sayfa: önceki 879880881882883
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.