Şimdi Ara

★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.152
Cevap
151
Favori
678.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hai-ake'nin isteğiyle GSam Battery ekran görüntüsü
    Güç tasarrufu menüsü açık. En uygun mod ayarında.

★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 17 Ağustos 2014; 0:05:34 >
  • Mobil olduğum için fotoğraf yüklendimi yüklenmedimi bilmiyorum. Cihazın, gece otomatik modu gayet iyi, ancak ön kamera performansını pek beğenmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hai-ake kullanıcısına yanıt
    Burda oldugu gibi telefonunuz 1 diş mi çekiyor. Ben 3g ile internete girerken az ceken yerde 3 saat 10dk ekran suresi falan aliyordum. Simdi iyi ceken yerde 4 saat ekran suresi aliyorum. Az çeken telefon şarji fazla yer.

• sadafa1 kullanıcısına yanıt
    Yok genelde iyi çekiyor sadece o an öyle çıkmış
  • Yogun kullanimda yani ekran kapaliyken sarjin gitmesine izin verilmeksizin 3 saatten az ekran suresi aliyorsaniz hemen degistirin. İlk 3 sarj kriter degildir.

• hafta içi alacaktım hatta pazartesi alacaktım dayanamayıp ama şarj problemlerinizi görünce 1 hafta daha bekleyesim geldi

gerçi masabaşı işim var gündüz işyerinde de usb ile bilgisayardan sarj edebilirim ama yine de gece gece keyfim kaçtı şarj probleminden :(
  • Telefonda önce tuhaf şeyler ama ardından iyi şeyler olmaya başladı.
    Hafıza kartı için bildirim panelinde takıldı uyarısı verdi durdu devamlı. bir de güç düğmesine basmış gibi kilit ekranı yanmaya başladı. ben basıp kapattıkça bu yanmaya devam etti. tabi bu kart olayıyla yarım saat arayla oldu.

sonra hafıza kartını cıkarıp taktım.
    telefonu yeniden başlattım.
    wifi yerine 3g yi açtım wifi tvden bişey izlediğim için yavaşlamıştı çünkü.
    sonra telefonu kurcaladım biterse bitsin diye ama şarjı bir saatte sadece 2 puan düştü. hem de 42 dk açık ekranla.
    dakika başı şarjı düşerken 15-20 dk da birer puan düştü sadece ben kurcalarken.

Allahım iyi şeyler mi oluyor nedir... :D

• Firmware sürümlerinizi kontrol edin arkadaşlar. Zenfone 5 için Firmware güncellemesi çıkmış bir sürü. Zenfone 6 için bu adresten bakabilirsiniz.

http://www.asus.com/tr/Tablets_Mobile/ZenFone_6_A600CG/HelpDesk_Download/

İndirdiğiniz zipli dosyayı telefonun içerisine atıp usb kabloyu çıkartın. Ekrana güncelleme var diye uyarı gelecek. Ok seceneğini seçin ve güncellemeyi bitirin. Şarzınız %50 civarında olursa iyi olur

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A500CG/Software_Update_SOP_140718.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladiotürk -- 17 Ağustos 2014; 2:37:37 >

• site bakıma girmiş
  • lg g2 almayı planlarken zenfone6 yı gördüm.lg g2 ye 1500 tl vermek benim icin ne kadar mantıklı sorusunu düşünmeye başladım. Tasarımı gercekten cok güzel ben telefonda kasmadan asphalt8 oynamaya hasret biriyim :) xperia neo v cihazımda ne kadar rom denediysem bir türlü oynayamadım.asphalt 8'i kasmadan oynatsın yeter bana
  • isoomail kullanıcısına yanıt
    bu sefer de tam tersi yöne coştu bu pil. senin 3 katı ekran kullanımında yüzde 10 düştü.
  • Aykadaslar hayirli olsun herkese.

Bir sorum olacakti. Sanki ilk %80-100 arasi pil sarjdan cekince epey hizli tukeniyor. Daha iki defa sarj ettim halbu ki pil mi acilmadi yoksa baska birsey mi ?sizde durum nedir ? Lumia 1320ye gore hizli tukeniyor sanki pil

• Firmware güncelleyen arkadaşlar şarj durumunda bi değişiklik varmı?Bilgilendirme yapılırsa iyi olur.

• sertacaygun kullanıcısına yanıt
    ilk şarzlar çok önemli sık sık tavsiye ederim ilk günler şarz için,ayrıca bu genel bir durum görüntü itibarıyla şarzın sürekli tükenmesi, zira incelemerde de şarzın hızlı bitmesinden bahsediliyordu bunun için mutlaka Asus dan bir geri dönüş olacaktır olmasıda gerekir...yani cihazı değişim için talep etseniz bile diğeri yeniside aynı drumu yasacağın yüksek muhtemel.

Asus TR ulaşmak, mail atmak gibi ve çözüm beklemek süreci hızlandırabilir...

• Burdaki ilk yazımda demiştim ki ilk yüzde 50 olan şarj yarım saat bir saatte yüzde 20e düşmüştü diye.
    Bu tekno incelemelerdeki gibi yüzde 1de takılı kalıp birkaç saat daha devam etme durumu olmamıştı bende. telefon kapanmıştı yüzde 1deyken çünkü.
    Şarj göstergesinde bi sıkıntı yoktu ancak kullanım da çok hızlıydı.
    Başkaları 4 saat ve üstü ekran kullanım süresi alırken ben 2 saati bulduramıyordum.

Dün akşamdan beri ise şaşırtıcı bir düzelme var.
    Bataryanın motoru mu açıldı sanki nedir. 3 saat 38 dakika şu anda ekran sürem ve şarjım yüzde 23.
    43 dakikadır da viberdan ekran açık konuşuyoru başka yerlere de takılarak.

artık benim de 4 saati aşacak gibi görünüyor.
    umarım böyle devam eder artık.

• hai-ake kullanıcısına yanıt
    Bizimkiler de öyle olur umarım :)

Asus'un sitesinde güncelleme ile ilgili bilgiler var ama güncelleme ile ilgili zip dosyası bulamadım. Lumia 1320'ye göre biraz üzdü o sebeple pil konusunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hai-ake

Burdaki ilk yazımda demiştim ki ilk yüzde 50 olan şarj yarım saat bir saatte yüzde 20e düşmüştü diye.
    Bu tekno incelemelerdeki gibi yüzde 1de takılı kalıp birkaç saat daha devam etme durumu olmamıştı bende. telefon kapanmıştı yüzde 1deyken çünkü.
    Şarj göstergesinde bi sıkıntı yoktu ancak kullanım da çok hızlıydı.
    Başkaları 4 saat ve üstü ekran kullanım süresi alırken ben 2 saati bulduramıyordum.

Dün akşamdan beri ise şaşırtıcı bir düzelme var.
    Bataryanın motoru mu açıldı sanki nedir. 3 saat 38 dakika şu anda ekran sürem ve şarjım yüzde 23.
    43 dakikadır da viberdan ekran açık konuşuyoru başka yerlere de takılarak.

artık benim de 4 saati aşacak gibi görünüyor.
    umarım böyle devam eder artık.

güncellemeden sonra mı böyle değişiklik oldu hocam.

• Yok herhangi bir güncelleme falan yapmadım
  • Bugün telefonu güncelledim, güncelleme 4.4 ü içermiyor haberiniz olsun

• böyle devam eder inşallah
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.