Şimdi Ara

Asus ZenFone 5z'yi inceledik: En donanımlı Android (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
2.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    samsung yada apple in cihazlarını asla almam, çok daha ucuza nerdeyse yarı fiyatına daha donanımlı daha kaliteli telefonlar mevcut.
  • DHBSC55 kullanıcısına yanıt
    doğru hocam ben sadece bir alternatif sundum. yoksa 2k civarina kvk garantili satilan mi6 şu anda rakipsiz bir telefon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sd845 olanı nereye 2500-3000 lira oluyor aga.

3999 liradan giriş yapar 5z piyasaya.kamerada ve ekranda zaten olayı aşmışlar.

sd 636 lı zenfone 5 ise 2500 liradan giriş yapar.

ekran ve özellik olarak muadili s9 plus 128 gb olanı 5400 lira.
  • bu arada çinli çoğu telefonun kamerası vasat oluyor.sd845 kullansalarda diğer taraflardan çok kısıyorlar ucuz satmak için.

asus ilk incelemelere göre bu yöne sapmamış.yani ekran kalitesi ve kamera konusunda oldukça bonkör davranmış.

bence vasat çinlilerle zenfone 5z yi kıyaslamak doğru değil.net
  • Allta biraz boşluk var yukarı çentik koymak bence mantıksız. Ayrıca menülerde alttaki sanal tuşlar kayboluyor o zaten olan birşey ama ekranı sonsuz göstermek için tuşları kaybetmek ve tekrar alttan sürüklemek bence zaman kaybı. Kısacası o kadar güzel donanım ve yazılımı bence gereksiz kasarak heba etmişler. Apple'ın zaten kitlesi farklı onuda IOS için alıyorlar çoğunlukla sen orayı bu şekilde kendine çekemessin.

• Bu çentik olayına neden herkes takılıyor sonuçta trend ince ekrana kaydıkça apple olmasa samsung olmadı htc buna geçmek zorunda kalacak tı apple yapınca standart oldu kimse apple ne kadar kötü demiyor ve artık tüm uygulamalar ve işletim sistemleri çentik olayını dikkate alacak şekilde güncelleniyor bundan 2 yıl sonra kimse neden çentik var demiyecek çünkü yapacak başka bir çözüm yok ekran kasa oranının bu kadar yüksek olması için . Bence takılmayın keyfini çıkarın bi antutu sonucu alsaydık çok iyi olacaktı snapdragon 845 ve 8 gb ram saf android oreo 8.0 ile 300000 i devirir bu cihaz . ( en son Xiaomi Mi Mix 2S 270461 almıştı SD845 ile )

• Telefon oldukça iyi bir paket sunmuş açıkçası güzel fiyat bir fiyat ile gelirse rakipsiz olur çinli firmalara göre artısı baya fazla çinli firmalar ile arasında max 300 tl gibi bir fark olursa her türlü tercih edilir.

• Bu kadar çok bilen insanın bu forumda bir araya gelip Zenfone'dan daha iyisini üretecek bilgiye sahip olmasına mı sevinsem yok burada heba olduklarına mı üzülsem bilemedim...

• Ben gayet başarılı buldum cihazı.

Tasarımsal açıdan büyük bir handikapı yok. Çentiğe takılmayın. İçi de gayet dolu. Düzgün bir güncelleme desteği ile (misal 1.5 2 yıl veya 2 major 4-5 minor OS güncellemesi) ile iyi olur sanki.
  • Dalga geçtikleri heriflerin tasarımını...https://www.youtube.com/watch?v=_twzRziEMuw
  • gayet guzel olmus telefon tatminkar..

• drdonanım D kullanıcısına yanıt
    Çentik olayını başlatan Apple değil ESSENTİAL PHONE dur....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran tarafında amoled kullanılmalıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Torahan

Çentik olayını başlatan Apple değil ESSENTİAL PHONE dur....

sharp'da apple'dan önce bir model çıkarmıştı..

https://www.geekbuying.com/item/SHARP-AQUOS-S2-5-5-Inch-6GB-128GB-Smartphone-Black-385697.html
  • Birader yok iphone çakması yok şu bu? iphone şuana kadar sadece özgün tasarım mı yaptı? Adam bu telefonu 3000 lira satarsa iphone x 5900 tl desek arada ki farkı görüyorsunuz değil mi? Bu fiyata bu tasarım sunulabiliyorsa, apple bizi "enayi" yerine koyuyor demektir ki bence öyle. Beni cezbeden modeli 5Z değil de 5 oldu çünkü nispeten daha küçük ve snapdragon 845 gerek olduğunu düşünmüyorum. (HTC 10 kullanıyorum.) Asus 5 eğer 2300 lira gibi bir fiyattan gelirse ithalatçıya yönelen tüketicileri bile çeker, net çok başarılı bir telefon.

• işte alabileceğim telefon . apple benzemesi daha yi.6000 tl verdiğiniz telefonu 2500 tl ye aldım demek var. mi7, zenfone 5z sıraya girenler

• Erdi hocam bu geniş açılı lens bokeh efekti yapabiliyor mu ? Ayrıca ön kamerada bokeh efekti yapabiliyor mu bilginiz var ise cevaplarsanız memnun olurum.

• Zafer Kemal kullanıcısına yanıt
    tam tersi iyiki amoled kullanmamış. iphone geçti binpişman.ömürlük retina ekrandan vazgeçerek büyük hata yaptı. direkt uyarı yapıyor uzun süre açık kalırsa aynı ekran açık kalırsa ekran yanabilir diye apple. ekran yanması biliyorsunuz amoledlerin çözülemeyen sorunu. logonun ekrana yapışması ve hep orada kalması gibi. benim note 4 de de olmuştu.
  • iPhone X ile kıyas olacak cihaz değil kullanım deneyimi 180 derece ters bir kere, X iOS için tasarlanmış A dan Z ye.Bu cihaz bence Mi Mix serisi ile kıyaslanır.

• ulan basliyacam centiginize... traş makinesi mi alacagiz telefon mu? delinin biri kuyuya tas atmis 40 akilli cikarmaya calisiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.