Şimdi Ara

ASUS ZenFone 5Z oldukça rekabetçi bir fiyatla Türkiye'ye geliyor! İşte fiyatı [Ön siparişe açıldı] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
1.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fbyram

S9 samsungun sitesinde 4899 tl, 3800 e internet uzerinden alirsin magaza fiyati ayni degil. Kac ay once cikti halbuki. Kamera batarya gibi konularda 5znin gerisinde kaliyor. S9+ en dogru rakibi onunda fiyati malum.

Senin mantigina gore iphone nun rakibi yok. Ben isletim sisteminden bagimsiz ozellik olarak rakibi demistim ki oylede zaten sd845 ust duzey kamera ekran dusunuldugunde fiyatina oranlama yaparsak 2800 tl fiyat farki var...

Mi8 3000 seviyesinde gelecek

Honor 10 3300 den gelsin bende eyvallah diyecegim

Fiyatlarin yuksek olmasini bende elestiriyorum. Kur ve vergiler firmalari zorda birakiyor maalesef...
    5z nin kamerası s9 dan daha mı iyi ?

• cımbızcı mısın arkadaş? sayısal azlık çokluktan bahsediyorum. o kadar şey yazdım sadece o mu dikkatini çekti. Hangisi iyi nerden bileyim alıp denemeden? Fikrimi soruyorasan eğer aman aman bir fark olacağını düşünmüyorum. Hatta 5z çift kamera avantajıyla s9dan daha fazla olanak sunabilir.
  • fiyat fena dehil ama bize çok :(

• quote:

Orijinalden alıntı: fbyram

S9 samsungun sitesinde 4899 tl, 3800 e internet uzerinden alirsin magaza fiyati ayni degil. Kac ay once cikti halbuki. Kamera batarya gibi konularda 5znin gerisinde kaliyor. S9+ en dogru rakibi onunda fiyati malum.

Senin mantigina gore iphone nun rakibi yok. Ben isletim sisteminden bagimsiz ozellik olarak rakibi demistim ki oylede zaten sd845 ust duzey kamera ekran dusunuldugunde fiyatina oranlama yaparsak 2800 tl fiyat farki var...

Mi8 3000 seviyesinde gelecek

Honor 10 3300 den gelsin bende eyvallah diyecegim

Fiyatlarin yuksek olmasini bende elestiriyorum. Kur ve vergiler firmalari zorda birakiyor maalesef...
    S9 şuan için 3800'e belki daha ucuza bulunabiliyor samsung türkiye garantili. Zenfone 5z'de zamanla ucuza bulunur hale gelecektir ama şuan telefon alacak biri için konuşuyorum. Kamera ve batarya konusunda s9 nasıl 5z nin gerisinde kalıyor yahu? Samsunglar amoled ekranla birlikte en iyi batarya süresini sunan telefonlar. Kamerasıda f1.5 ile f2.4 diyafram arasında değişebilen kamerası var. 5z nin avantajı 2. kamerası olur ama ana kamera s9 da iyidir.

İphone x in güncelleme konusunda rakibi yok ama ona görede fiyat ödemen gerekiyor. Sen 5z ile iphone x karşılaştırıyorsun o kadar fiyat farkı varsa karşılaştırma.

Mi8 3000'i geçmeyecektir, zenfone 5 fiyatından gelir o fiyatla çıktı çünkü 2500 TL, Honor 10'un 3000 tl altı olacağı söylendi zaten.

Vergi kur tabi yüksek farkındayız ama 3300'e satabiliyorsa satsın belli bir miktar ön siparişe 3300 sonra 3700 saçma.

2200'e zenfone 5 al keyfine bak 4000 liraya kadar çıkacaksan apple ve samsung dan başkası yalan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 6 Temmuz 2018; 11:14:2 >

• Asus malzeme kalitesini düzeltti mi acaba? Dışarıdan özellikler iyi ama iç parçalar nasıl ? Zenfone 2 kullanıyordum her 3-4 ayda bir bir yeri değişti,telefonun içinde değişmeyen parça kalmadı.Garantisi biti 3 ay dolmadan telefon çöp oldu. Şimdi xiaomi mi 6 kullanıyorum eline alır almaz kaliteli olduğunu hissettiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Huawei Mate 10 Pro fiyatına Zenfone 5z neden alınır?

gsmarena'da çekilen fotoğrafları karşılaştırınca Mate 10 Pro ezmiş görünüyor. Bir tek işlemcide geride kalabilir o da günlük kullanımda ne kadar fark eder ki.

Belki SD 845 kullanan telefonlara göre daha uygun fiyata satılıyordur ama sonuç olarak bu kadar dişli rakiplerinin arasında 3700 liraya bu telefonu satmak çok kolay olmayacaktır. Ben şahsen bu fiyat bandına çıkacak olsam Mate 10 Pro alırdım. Huawei Türkiye Servis desteği çok üst düzey. ASUS ise tutarsız. OEM tarafında birçok kez tecrübe ettim.
    selamlar, o kadar doğru bir tespit ki şunuda eklemek isterim kaç kişi hayatında 4k video ile kamera çekimi yapıyor? hadi bunuda geçtim mate 1 bir yıl sonra bile zenfone 5z den daha donanımlı bir telefon olarak satılacak en başta batarya sonra kamera sonra amoled ekran sonra hi-res sertifikası vs.. bunları göz öünde bulunduran adam gidipte 5z ye daha fazla para vermez kanaatimce! açık konuşmak gerekirse mate 10 pronun hakkı bile 3 bin in altında olmalı bana şuan bile pahalı geliyor asus zaten işlemcisi için o paraya satılmaz kaldıki geri kalan özellikleri ortalama bir telefonda olması gereken özelliklerdir iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşin fotoğraf kısmını ayrı tutarsak bu telefon gerek mate 10 pro gerekse de S9'dan daha donanımlı bir cihaz. Huawei'nin video kısmına değinmiyorum bile.

Asus Zenfone 5 (SD 636)

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

S9 şuan 3800 lira gidip s9 yerine 5z ben almam. İphone x ile aynı klansmanda falan değil. Karşılaştırman saçma. Bence hiçbir android telefon iphone lara güncelleme konusunda servis garanti konusunda kafa tutamaz. Bende 6s var ios 12 yide alacam 13’üde ama androidler max 2 sene güncelleme alıyor. Yavaşlama olayını söyleyebilirsin ama bu sonraki güncellemelerle düzeltildi şuan gayet akıcı.

P20 dersin anlarımda p20 pronun kamerasıyla şuan rekabet edebilen yok.

Mi8 de 360 euro fiyatıyla 3000 lira altında gelecektir. 500 euroya 3700 tl deyip ön sipariş 3300 diyenler demekki 3300 den kar ediyorlar. Honor 10 mesela 400 euro 3000 tl altında gelecek. Mi8 in bırak 3000 i geçmesi ben 2500 gibi bir fiyatla bile gelebileceğini düşünüyorum.

@-dehşet-
    Günlük kullanımda sadece sosyal medya kullanan birine snapdragon 636 bile fazla. Fakat şöyle bir gerçek varki snapdragon 845, kirin 970 ten çok daha iyi. Mate 10 pro nun ben bataryasınu beğeniyorum 4000 mah bataryasıyla testlerde hep birinci oluyor.
    Hocam kesin olarak Snap 845 kirin 970 den iyi değilmi?

• serserim06 kullanıcısına yanıt
    Snapdragon 845 kirin 970 ten iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

Snapdragon 845 kirin 970 ten iyidir.
    Mesela hangi konuda daha iyi hocam?

GPU olarak kıyaslanamaz kirin 970 exynos 8890 ile daha doğru dürüst yarisamiyor.

4k 60fps kayıt yeteneği yok.4k da eis,ois çalışmıyor.

Bunlar işlemci kaynaklı 3 kamera sadece fotoğraf da iş yapıyor.

Video performansı tamamiyle çöp.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackWondo

GPU olarak kıyaslanamaz kirin 970 exynos 8890 ile daha doğru dürüst yarisamiyor.

4k 60fps kayıt yeteneği yok.4k da eis,ois çalışmıyor.

Bunlar işlemci kaynaklı 3 kamera sadece fotoğraf da iş yapıyor.

Video performansı tamamiyle çöp.
    Mate 10

P20 pro

Kullandım şimdi s9 plus kullanıyorum p20 pro halt etmiş s9 plus yanında açık söyleyim. Ha kamera konusunda p20 pro doğruya doğru daha iyiydi.

Exynosda şarj konusunda özellikle bekleme süresi olarak çok geri kalıyor.

S9+ in video ve oyun performansı ile p20 pro kıyas bile edilemez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anki piyasayı düşündüğümüzde bence fiyat güzel.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus telefonlar ilk çıktığında çok ses getiriyor, fakat kısa bir süre sonra gözden düşüyor, nasıl desen, çok çabuk modası geçiyor, aslında güzel cihazlar ama. Bende z5 düşünüyordum ama vazgeçtim. Alacak olan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.
  • Bu muymuş rekabetçi dedikleri fiyat ? 3700 TL ile gelecek donanım 6 GB Ram / 64 GB ROM... Rekabetçi olmak istiyorlarsa bu donanım için ideal fiyat 3000 TL olabilirdi. 3700 TL için 8 GB RAM / 128 ya da 256 GB ROM rekabetçi ve ortalığı sallayan bir fiyat olabilirdi.
    5Z yi merakla beklememe ve almayı düşünmeme rağmen ön sipariş fiyatını bile fazla bulduğum için almayacağım. Dağ fare doğurmuştur.
  • LG G3 u 1749 tl ye almıştım. Alırken parayı vermek zor gelmişti meblağ yüksekti. Şimdi aradan 3-4 sene geçmiş. Fiyatlar aynı segment için 2 katından fazla yükselmiş. Maaşlardaki fark yarısı kadar degil. Ama satışlar aynı. Acaba sorun bizde mi. Ayran tahterevalli gibi geliyor bana

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 436 dolardan kar ediyor, gümrük giriş fiyatı belki 300 dolar.

Bizde %100 vergi olsa ki yok hadi var diyelim olur 600 dolar.

600*4.6=2750 tl eder taş çatlasa.

Ama bulmuşlar kolayını vergiler yüksek kurlar arttı, bunları destekleyen birde kör muhalefet ordusu var.

Asus bu telefonu çok rahat 2499 tlden satabilir ama baktılar 2250 den zenfone 5 tıkır tıkır satıyor ne gerek var dediler dayandılar fiyata.

Satamasınlar 2-3 aya 3000 tl altına iner.

Ben 2999 tl çıksaydı almayı göze almıştım ederi 2500 olsada. Ama şimdi vazgeçtim almam.

• Nevfel kullanıcısına yanıt
    Zaten ön siparişe özel 3300 tl sonra 3700 tl den her şey ortada. 3300 liradan kar ediyorsan sat işte talep çok olsun sende daha çok sat. Ama yok ön siparişten sonra 3700 ben o fiyata s9 alırım ki öylede yapmayı düşünüyorum.

• Hocam S9 alın bence. 5Z felan alınmaz. Ha 9 Ağustos'ta Note 9 geliyor. S10'un gelmesine daha 6-7 ay var.

Mi Mix 3'ün fiyatları da çıkmış ortaya. Şenlik şenlik.

6GB RAM + 64GB ROM: $510 for Standard Edition, $660 for Ceramic Edition
    6GB RAM + 128GB ROM: $555 for Standard Edition, $705 for Ceramic Edition
    8GB RAM + 128GB ROM: $600 for Standard Edition, $750 for Ceramic Edition
    8GB RAM + 256GB ROM: $645 for Standard Edition, $795 for Ceramic Edition
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.