Şimdi Ara

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •• (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.110
Cevap
79
Favori
438.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese merhabalar yılların lg cisi olarak asus z5 ile p20 lite arasında kaldım? farklar neler?

en önemlisi lg den alışkanlık çift tık ile ekran açma var mı asus x5 de?

ara yüz kullanışlı özellikler var mı?

ses kamera ekran kalitesi p20 den iyi mi?

birde irda olsaymış hemen alırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple'a gelen zamlardan sonra acaba alsam mı diyorum artık?
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de LG den geçtim çift tık gibi özellikler var iyi çalışıyor P20 lite ile Zenfone 5 arasında hiç kalma zen5 kat kat daha iyi kamera işlemci ve ses konusunda fark atar zira snap636 snap821 ile yakın sonuçlar veriyor işlemci orta düzey desek de orta düzey için güçlü en azından p20 lite daki 625e göre bariz daha iyi bir işlemci ve enerji tasarrufu çok iyi bence 2 gün standby %44 şarj ve beş buçuk saat ekran sürem var.Kamerası potansiyel olarak yüksek Google kamera uygulamasıyla kamerayı bambaşka boyuta taşıyan arkadaşlar var ancak ben kamerayı günlük işler için kullandığımdan bana çok yeterli geliyor hatta artıyor bile.Ses olarak da zaten stereo hoparlörler hemen anlaşılıyor çok daha yüksek ses çıkışına sahip bangır bangır bağırıyor , kulaklık çıkışı da daha iyi diye biliyorum.YouTube'de karşılaştırma var orda aradaki farkları anlatıyorlar zaten Zen5 in fark atamadığı konu çok azdır.Ben alırken arada 100 lira vardı bence değecek bir fark gözü kapalı.İkisi de günlük işleri görür ancak Zen5 in daha uzun ömürlu olacağını düşünüyorum (oyun oynatma ve güncelleme konusunda) çünkü p20lite serinin en düşük modeli ve o kadar güncelleme desteği almayabilir...Zira bütün firmaların kafası öyle çalışıyor en yüksek modeli ya da ortayı almazsanız güncelleme desteği de azalıyor.Zannımca Zen5 daha mantıklı olacaktır.

Edit:Standby süresine göre ekran süresi anormal görünebilir ama zaten 4 tane uygulama yükledim kendim ekran hep sosyal medyada , chrome da whatsapp da kullanıldı ve hepsine wifidan girildi bu yüzden böyle ancak normal kullanımla 7 saat görüleceğini düşünüyorum altında almazsınız ( pili de güzel telefonun )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonklavyebükücü -- 12 Temmuz 2018; 18:20:20 >

• Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt
    ilginize teşekkürler hocam.Önemli olan çift .

kamera iyi olsun ekran güzel olsun yeterli.

birde bokeh blur var mı hocam malum son zamanlarda polüler oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam vallahi çok bilmiyorum ama dediğimiz arka plan bulanıklaştırma ise o özellik var yazılımsal var ve güzel çalışıyor kamera da zaten dediğim gibi ihtiyaçları rahatlıkla karşılar güzel ışık da varsa hiç üzmez adamı

• Arkadaşlar bildirimlerin kaç adet geldiğini noktasal olarak görmek istemiyorsanız. Notifyer+ programını kullanın.
  • Arkadaslar yaklasik iki aydir asus z5 kullancisiyim.

Karsilastigim iki soruna iliskin sizden gorus rica ediyorum.

İlki, telefonun kullanmak icin kaldir ozelligi hakkinda, bu ozellik telefonumda cok kotu calisiyor cogunlukla hic ekran acilmiyor. Sizde de ayni mi ? Bir cozumu var midir ?

İkincisi ise alarm ve telefonun kapanmasi hakkinda, telefonun gunluk alarmi acik haftanin 5 gunu caliyor, kullandigim surec icinde iki defa basima sabah alarm calmamasi durumu geldi. İkisinde de telefon kendi kendine gece kapanmisti. Oldukca berbat bir durum. İse okula vs gitmek uyanmak icin alarm kuruyoruz sonucta. Her iki durumda da telefonun %100 sarji vardi ve zaten sarja takiliydi. Gun icerisinde hic kapanma yasamadim.

Bilgisi olan arkadaslar yorum yaparsa sevinirim.

Genel olarak telefon oldukca guzel, keyifli kullanimlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alllllp A kullanıcısına yanıt
    Telefonu ele alınca uyanmama problemi bende de var. Sanki bende de çoğu zaman açılmıyor.

çift tıkla uyandırma daha pratik değil mi.Dayımın mate 10 lite ele alınca uyandırma varsı ancak huawei se bile çok stabil değildi.

• abdullah b. abdullah kullanıcısına yanıt
    Evet cogunlukla aktif olmuyor, aktif olsa yuz tanimayla birlikte telefon direkt acilacak kullanima hazir hale gelecek...

Oncesinde iphone7 kullandim en stabillerden biriydi hemen aktif oluyordu. Soyle ki, yuz tanimayla birlikte cok kullanisli bir ozellik olacakti, telefonu ele alip hemen kullanabilecektik, cift tiklama da guzel fakat yine bir hamle gerektiriyor

yüz tanıma vs kullanıyorsanı haklısınız pratik olabilir.ben kullanmadığım için çift tık olsun yeterli.

bu arada bu cihazda bildirim ledi var mı?

lg v20 de AOD her zaman açık ekrandan sonra bildirim ledi çok ilkel olsada olması gerekli benim için.

bu arada google playdeki AOD uygulamaları nı deneyen oldu mu acaba?

Ekran ips olsada benim v20 ve g5 de ips ancak lg sensör koyarak işi çözmüz.Bizde ekran ips olsada sensör sayesinde parlaklık tamamen kapatılıyor ekranın diğer kısım ları çok çok az ayrınlatılarak her zaman açık ekranda saat tarih bildirimler görülebiliyor.

google playdeki AOD uygulamaları samsung venüs de denedim sensör olmadığı için ekran siyah tonda açık kalıyor.Umarım bu cihazsa çalışır.

Aod ozelligini denemedim acikcasi, direkt ekranla uyumlu olsaydi kullanisli olurdu begendigim kullanisli bir ozellik.

Led bildirim gostergesi bulunuyor is goruyor.

Yukarida bir arkadas bahsetmis, telefonda uygulama bildirimlerini nokta haricinde sayi ile de gorebiliyorsunuz ekstra uygulama yuklemeden, forumda daha once bir arkadasimiz nasil olacagini yazmisti

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lunalock.lunalock

bunun gibi bir sürü uygulama var hocam dener misiniz rica etsem?

tabi ekran aydınlanıyor mu karanlık alanda denemeniz gerek.

• 2.2 dolar, fiyatına göre çok güzel bi kılıf tavsiye ediyorum. Çok ince, cihaz üzerindeki varlığı belli olmuyor arkadaki çakma karbon dokusu da hiç fena değil bendeki siyah renginde, hissi güzel, kir ve ter de tutmuyor. Yine de bi Nillkin hard case değil tabi
    https://tr.aliexpress.com/item/Telefon-K-l-f-Asus-Zenfone-5Z-Zenfone-5-ZE620KL-Vaka-Yumu-ak-kau-uk-Silikon/32861714225.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.12b54c4dv2F6CZ

3.3 dolar. Bu da fena değil. Gri olanı aldım rengi çok hoş, biraz kaba ve kalın diğerine göre ama epey sağlam duruyor sert düşmelere karşı filan iyi korur gibi, eldeki hissi de güzel ama cihaz biraz büyüyor tabi bu kılıfla yine de hoş duruyor.
    https://tr.aliexpress.com/item/For-Phone-Cover-Asus-Zenfone-5Z-Zenfone-5-ZE620KL-Case-Luxury-Litchi-Leather-Pattern-TPU-Shell/32862400910.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.35834c4dF3dgI7

Telefonu kullanmak icin kaldir ozelligi bende hiç şaşmıyor neredeyse, çok iyi çalışıyor. Diğer sorunla da hiç karşılaşmadım ama sıkıntı bi durummuş o bence fabrika verilerine bi sıfırlayın cihazı. İki sorun da düzelebilir bi ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slord236 -- 12 Temmuz 2018; 23:10:38 >
  • zulfu_kartal Z kullanıcısına yanıt
    Program kurmayın, ayarlarda seçim yaparak görebilirsiniz

Üç nokta, tercihler, ana ekran, uygulama Simge işaretleri

• Dört günlük telefonumu garantiye göndereceğim İnşâallâh. Kendi kendine sesini kısıyor. Kulaklık takılı olmadığı halde takılıymış gibi davranıyor. Resimde kulaklık simgesini görebilirsiniz. Böyle olunca mesela video izlerken dışarı ses vermiyor, olmayan kulaklığa veriyor :) yani ses yok.

Hepsiburada’dan almıştım. Bunlarla mı bağlantıya geçmeliyim yoksa direkt bilkom ile mi?

• Çağatay39 kullanıcısına yanıt
    https://drive.google.com/drive/folders/1561_tCkMXrryg6iRcnptTI_WBtqY6-Rx

best camera apk diye geçen sürüm.

sonraki ve güncel sürümlerin hiçbirinde o netliği bulamadım.

hdr ayarım medium veya high size kalmış , telefon uyarlaması nexus 6p ayarlı oldukça iyi çekimler yapıyor. Asus zenfone pro moddan bir tık daha iyi gibi benzer iso ve pozlama yapmama rağmen pro mod o kadar başarılı olamıyor.

Direkt link

https://drive.google.com/file/d/1Nm3YvV4AmfIvpwxvoHrBlKMwWLUpnHTg/view

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 13 Temmuz 2018; 11:57:33 >

• Telefonu 2 ay kadar oldu kullanıyorum. Şuan çok ciddi iki problemim var ilki telefon görüşmelerinde karşı taraf sesimi duymuyor, ses seviyesinin çok düşük kaldığını söylüyorlar . Diğeri ise bazen programları kendiliğinden kapatıyor. Yazarken başka bir problem daha geldi aklıma, geçenlerde bununla ilgili bir güncelleme gelmişti fakat dün telefonum çaldığında açmaya çalışmama rağmen bir türlü açılmadı ne çağrı yanutlama ne de reddetme opsiyonlarını kullanamadım hatta mesajla reddetmeyi bile denedim yine tepkisiz kaldı telefon.

Asus a çok önyargım olmasına rağmen bir riskle aldım telefonu ama gerek gece çekimlerinde kameranın inanılmaz kötü performansı gerek yukarıda saydığım problemler beni şimdiden pişman etmeye başladı

• 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.