Şimdi Ara

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •• (417. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.110
Cevap
79
Favori
438.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2. el temiz bir cihaz sizce ne kadara satılır?
  • Orjinal bataryayı nereden bulabiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu ilk çıktığı aldım ve hala kullanıyorum. Çok düşürdüm kırılmadı ama bugün sol yukarıdan çatladı ve çok küçük kararma oldu. Bu beni rahatsız etmiyor çünkü telefondan, hatta genel olarak androidten soğudum. Biri bana kameranın hiç bir özelliğini neden herhangi bir uygulamada kullanamadığımı açıklayabilir mi? En basiti image stabilization u instagram storysi çekerken bile kullanamıyorsunuz. Buna vereceğim parayı zamanında düşük model bir iPhone a verebilirmişim Herkes burada birbirine yardım etmeye çalışmış ama kimse orta fiyattaki android telefonların (bu dahil) ne kadar çöp olduğunu söylememiş. Arkadaşlar, kameradan daha fazla performans almak daha iyi çekmek için google kamera indiriyorsunuz. Sizce de saçma değil mi? Al iPhone XR keyfine bak. Eskiden nefret ederdim Apple ürünlerinden ama şimdi gerçekten ürünlerinin kalitesini anlayabiliyosun. Hayatınızda zaten bu kadar stres varken uğraşmanız gereken olaylar varken bir de telefonun saçma sapan olaylarıyla uğraşmayın. Bataryasına çok dikkat etmeme rağmen telefonu günde 2 kere şarj etmeye başladım leş. Şuan elimde ki telefon iPhone 7-8 olsa ekrandaki kırığa bakmam bataryasını garantiyle değiştirirdim 2 yıl daha kullanırdım. Bu yorumu okuyan bu telefonu yada herhangi bir android telefon alacak insanlar, eğer gücünüz yetiyor ise biraz daha sabır edip iPhone alabiliyor iseniz kesinlikle sabır edin. En azıdan yeni modele geçecek olursanız elinizde ki telefonun piyasası ölmez neredeyse aldığınız fiyata satarsınız. :) İyi günler

• berke098 kullanıcısına yanıt
    Hocam herkesin telefona verecek 6-7 bin TL'si yok ki. Keşke imkan olsa da bütün teknolojik cihazlarımı Apple dizip full senkron minimum sorun hayatıma devam edebilsem.

• Çektiğim fotoğraflar arada bir yan dönmüş şekilde çıkıyor bunun çözümü nedir?
  • ne gömdünüz telefonu be:) gayet memnunuz biz arkadaşlarla.hiç bi sorun yok.bi gece video çekiminde kumlanma var o kadar.yere de düştü ıslandı da bir şey olmadı.parasını sonuna kadar hakediyor bence. I phone 6- 7 den iyidir yani. teknik bi sorun yok. teknoloji şans tabi biraz da. coronasız günler dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

Çektiğim fotoğraflar arada bir yan dönmüş şekilde çıkıyor bunun çözümü nedir?
    Kamerada iken ayarlara girip Ters dönmüş olarak kaydet seçeneğini kapali diyebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: TheFourBarMechanism

Hocam herkesin telefona verecek 6-7 bin TL'si yok ki. Keşke imkan olsa da bütün teknolojik cihazlarımı Apple dizip full senkron minimum sorun hayatıma devam edebilsem.
    iPhone iPhone diyorsunuz ama en basitinden geçen haftadan bir örnek; toplu cekildiğimiz fotoğrafi ben androidde WhatsApp'tan dosya olarak kalite bozulmadan paylaştım iphone'cular bu sekilde ekleyerek gönderemediler.
    Ya da ön ve ya arka kamerada çözünürlüğü bile degistiremiyorlar. Kolu uzun olmayan 2-3 kişi ayni anda selfie dahi yapamıyor.
    Zen5 parasına göre iyi bir cihaz tamam bazi eksikleri elbette var ama F/P telefonu.
    Ve Asus türkiye servisleri tam rezalet :)

• quote:

Orijinalden alıntı: paxera35

Kamera sorunu bu modellerde kronik sanırım özellikle ana kamera odaklama ve netlik konusunda sıkıntılı. Söktüğüm telefonda ana kamera başıboş sallanıyordu darbeye bağlı olması gerekiyor. Kamera değiştirip deneyeceğim.
    Benim anlamadığım acaba bu netlik sorunu güncelleme sonrası mi oluyor ve ya arkadaş ufak ufak darbeler alip, düşüruyor sonrada kamera artık odaklamiyor mu diyor. Hâlâ güncellemedim telefonu ilk android sürümüne ait son güncellemeyi de yapip durdum ve gece flaşsiz foto video cekimleri haric gayet memnunum

• komikaze35 kullanıcısına yanıt
    Aga valla zengin olsam f/p olması umrumda olmazdı. Bi teknoloji mağazasına gidip samsunglar falan dahil kurcaladıktan sonra bi iphone 11 elleyince aradaki kalite farkı gözlerimi kanatıyor. Notebooklar da aynı şekilde macbooklar resmen birkaç yıl önde gidiyor. F/p olarak ben de telefondan memnunum hiçbir donması bilmemnesi olmadı kamerada şu bulanıklık sorunu oldu o da kendi kendine oluyor darbeyle alakası kesinlikle yok. Sıvı teması olmasına rağmen Asus türkiye ücretsiz kamerayı değiştirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: komikaze35

Kamerada iken ayarlara girip Ters dönmüş olarak kaydet seçeneğini kapali diyebilirsin

Alıntıları Göster
    ön kamera da var o özellik ondan bahsetmiyorum, arka kamerayla çektiğim fotolar yan dönüyor sağa yada sola düzenleden düzeltmem gerekiyor
    Instagram kaynaklı sorunu Android e yüklediniz ya tebrik ederim
    Şöyle düşünün iPhone maksimum şuan piyasada 10 tane modeli var Instagram da yazılımlarını ona göre değiştiriyor ve geliştiriyor ama android te sadece bir markanın bile neredeyse 20 tane telefonunu var piyasada böyle olunca Instagram hepsine ayrı kamera uygulaması yazmak yerine daha önce kendisinin geliştirdiği kamerayı kullandırtıyor, siz gidip Samsung un amiral gemisi dediğimiz telefonları alsanız da muhtemelen Instagram da sorun yaşamayacaksınız ama az satan yada az kullanılan model markalara yazılımcı ekipleri önem vermiyor yani Instagram bu yüzden böyle bir sorun yaşıyorsunuz, bunu aşmanın yolu da kendi kamerasının kullanıp videoyu sonradan Instagram a atmak böylece sorunlar minimize edilir kameranın nimetlerinden faydalanırsınız

iPhone iPhone diye tutturuyorsunuz ama 5 sene önce çıkmış telefonla 4000 TL veriyorsunuz bu cihaz ise 2000 TL civarına satın aldınız, 5 sene önceki telefona gidip 4000 TL ben vermem vermek isteyen varsa versin, yeni telefonlarına da 10.000 TL vermem o yüzden maksimum 1 dakika zaman kazandıracak bir olay için bir telefona servet ödemem Türkiye şartlarında, telefon genel kullanımda ihtiyacı kasmadan hallediyor mu evet, performansı beklentimi karşılıyor mu evet o yüzden saçma sapan bir şey için fazla para vermekte saçma

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Adam haklı benimde cok canımı sıkan durumlar oldu garantiyede gitti kameradan ama 2k ya aldık cihazı apple kulaklik satiyor bu paraya

• Fotoğraflar sürekli ışık patlak çıkıyor yazılımsal sıkıntı olduğu belli neden güncelleme gelmiyor anlamıyorum, fotoğraf çekimlerinde çok dengesizlik var, ön kamera 8mp çözünürlük düşük tamamd a en iyi ortamda bile yüz çekimlerinde detaylar bulanığa yakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Takeshi Kovacs

2. el temiz bir cihaz sizce ne kadara satılır?
    android 10 güncellemesi gelecek bekleyin derim
  • FreeRun kullanıcısına yanıt
    ASUS Zenfone 5 (ZE620KL)
    10 guncellemesi alacak mı kaynak varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

ASUS Zenfone 5 (ZE620KL)
    10 guncellemesi alacak mı kaynak varmı?
    https://www.republicworld.com/technology-news/mobile/asus-android-10-update-list-of-asus-zenfone-smartphones-that-will.html
    Haklı olduğunuz yerlerde var haksızda. Ben telefonu 2018 Haziranda aldım başımdan geçenleri aktarayim.

iphone 6s 16gb telefonumun hem garantisi bittiği hemde 16gb'ın yetmemesi bıktırdığı için telefon arayışındaydım. Android tarafında Zenfone5, P20 lite, mi note 3 telefonlarından birini almayı düşünüyordum çünkü eski telefonumu satıp çok fark vermeden bir telefon alırım diyordum öylede oldu. Apple tarafında ise alacağım telefon 6s,7,8 modellerinden biri olmazdı çünkü zaten aynı kasayı kullandıktan sonra tekrar bu ekran boyutuna dönmezdim. Plus modellere baktım 6s plus 32gb ile başlıyordu ve oda çift kamera yok diye almazdım. 7s plus 32gb ile başlıyordu ondada 16gb dan 32ye geçmek mantıksızdı geriye 8 plus ve iphone X kalıyordu birisi 4800 birisi 5500₺ gibi fiyatları vardı ben Asusu 2250₺ fiyatla aldım hatta daha sonra 2000₺lere kadar düştü. Arada en az 2600₺ fark vardı o paraya bir zf5 daha alabilecektim ve 8 plusın ekran kasa oranı ortada. Gelelim android tarafına p20 lite malzeme kalitesi ve kirin işlemciden dolayı almadım, mi note 3 ekran kasa oranı yüzünden almadım.

Asus zenfone 5 2 yıl sonra +/-

+'lar

Malzeme kalitesi
    Ekran
    Hoparlör
    Kamera (- de yine bahsedicem)
    Fiyat

-'ler

Servise 2 kere yolum düştü ve 2010'da kvk'ya yolladığım telefona verilen hizmetten farkı yok
    Yazılım yok, bir tane android güncellemesi aldı
    Arayüz gerçekten kötü ve kullanışsız. Nova launcher pro apksı ile kullanıyorum
    Kamera iyi olmasına rağmen kendi kamera uygulaması çöp bende gcam ile kullanıyorum
    Bu kadar basit şeyler için apk indirip kurmak her kullanıcının yapacağı bir şey değil, telefonu benden sonra aileden birine verim desem yapamayacak bu şeyleri. Ve asıl önemli sorunda güvenlik açığı oluşturuyor mu?

Sonuç olarak asus bence güzel telefon yapmış ama yazılım konusunu beceremiyor. Şu telefonda saf android olsa şuan yazdığım -'lerin hiç birini eklemezdim. Servis konusuda ben aynı firmaya yolladım 2 kere belki o firma kötüdür bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Takeshi Kovacs -- 5 Nisan 2020; 11:17:9 >

• nickimsonikimsi kullanıcısına yanıt
    Niye 10 getirip bu kötülüğü yapacaksınız. Ben 8deyim mutluyum güncelleme telefonu öldürür

• inexo kullanıcısına yanıt
    Tabiki ilk ciktigi stok rom kadar stable olmuyor genelde guncellemeler ama risk budur bukadar stable rom meraklisi olsam bir nexus cihaz alip xda dan rom atarım
    Veya apple kullanirim oysaki 10 u tecrube etmek daha makul bence
    Cikiş fiyatina gore iphone 9 a gecebilirim

• 
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.