Şimdi Ara

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •• (294. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.110
Cevap
79
Favori
438.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muhtemelen sıvama olmuş laf olsun diye pie verdik desinler diye yapmışlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok hata var bana güncelleme geldi. Yüklememiş arkadaşlar bana kalırsa yüklemesin. Dokunmatik sorunu yaşamaya başladım bu güncellemeden sonra telefon sessizde olmasına rağmen wpde bildirim gelirse Spotifyde müzik saniyelik duraksıyor. Netflixte arada ses saniyelik gidiyor. Menülerde telefon donuyor bazen hissediyorum çoooooooook sorun var yanına bile yaklaşmayın. Tek iyi yanı bence kamera iyileşmiş

Bazen ekranı açınca ekran karanlık kalıyor hatta tam ışık gelmiyor

O kadar kötü bir güncelleme anlayacağınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok hata var bana güncelleme geldi. Yüklememiş arkadaşlar bana kalırsa yüklemesin. Dokunmatik sorunu yaşamaya başladım bu güncellemeden sonra telefon sessizde olmasına rağmen wpde bildirim gelirse Spotifyde müzik saniyelik duraksıyor. Netflixte arada ses saniyelik gidiyor. Menülerde telefon donuyor bazen hissediyorum çoooooooook sorun var yanına bile yaklaşmayın. Tek iyi yanı bence kamera iyileşmiş

Bazen ekranı açınca ekran karanlık kalıyor hatta tam ışık gelmiyor

O kadar kötü bir güncelleme anlayacağınız

• Asus resmi sitesinede eklenmiş güncelleme kendinizde indirip kurabilirsiniz.

https://www.asus.com/tr/Phone/ZenFone-5-ZE620KL/HelpDesk_BIOS/

• Arkadaşlar pie yi yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum aşırı bir hata almadım Evet bazı hatalar var ama olabilecek şeyler büyük güncellemelerde baştan yapılıyor çünkü çoğu şey, özellikle basit hatalar alan arkadaşlar güncelleme sonrası kesinlikle format atın, format atmadığınızda daha çok sorunlar görülebiliyor Android in kronik sorunları bunlar, büyük güncellemeler sonrasında mutlaka format tavsiye ediyorum yada bir güncelleme daha bekleyin sorunlar düzelmez ise format atın ama mutlaka format atın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ByEVOL kullanıcısına yanıt
    Hocam kullanımı etkileyen hatalar da var örneğin aşırı RAM kullanımı veya SD karta kaydedememe problemi.ZenTalkda hata bildiriminde bulundum çoğu kişide benzer hatalar varmış aldığım dönütlere göre.Bazıları gerçekten kullanımı etkileyen şeyler.En azından manuel yükleyen kişiler hata bildiriminde bulunmuştu bari onları dinleselerdi

Herkes format atmayı bilmiyor ya da yedeklemek ona zor geliyor bence direkt stabil sürüm gelse daha mantıklı olurdu bir kere daha format atarsam 3. format olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonklavyebükücü -- 4 Ocak 2019; 6:54:4 >
  • batarya daha uzun gidiyor. 5 saatten 7 saate çıktı.kamera daha iyi.akşam fotoğraf çektim şaşırdım.belki bana öyle geldi.kasma falan yok.gayet memnunum.ses kısma tuşu daha iyi olmuş.ayrıntılı ulaşabiliyorsun.arka planda çalışan uygulamaları yanyana göstermesi daha iyi içeriğini görebiliyorsun.yükleyin sonra bi format atın..
  • Güncellemeyi yükledim keşke yüklemeseydim.
    Mavi ışık filtresi çalışmıyor
    Otomatik parlaklık kendi kafasına göre, kapatıyorum oto. parlaklığı sanki parlaklık seviseyi düşmüş gibi
    Bazı uygulamlarda sorun çıkıyor
    Pil ilk gün iyiydi sonra gece %49 da bıraktım sabah %23 ile uyandım. Ne oluyor la dedim boşta %2 gitmiş gözüküyor ama öyle değil.

Fabrika ayarlarına sıfırlayacam böyle devam ederse. Bence yüklemeyin :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tibaldo -- 4 Ocak 2019; 10:38:15 >
  • Güncellemede abartıldığı kadar hayati sorunlar yok. Ufak tefek hatalar var. Mavi ışık filtresinde bi bug oluşmuş. Biraz kurcalayınca düzeldi. Otomatik parlaklık sıkıntılı çalışıyor ona lafım yok. Fotoğrafları SD karta kaydetmiyor. Bu da büyük ihtimalle kartı telefonda biçimlendirseniz düzelir. Onun haricinde aktif kullanımda ekran süresi daha iyi gibi ama beklemede acayip şarj tüketiyor.

Eğer çok sıkıntı yaşıyorsanız dosyalarınızı yedekleyip, hem telefonu, hem hafıza kartını biçimlendirin derim. Garanti vermiyorum ama birşeyler düzelebilir. Android'de nedense bu sürüm atlamaları sıkıntı oluyor.

• Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt
    Sd karta kaydetmeme sorunu var evet ama büyük bir sorun değil bence şu aşamada, en azından kullanımı direk etkileyen birşey değil, aşırı ram kullanımı bende yok daha önce neyse şimdide o onun dışında mavi ekran filtresi bende çalışıyor, yada parlaklık sisteminde de sorun yok sadece mantığı değişmiş o yüzden sorun gibi algılanabiliyor, ama takılma donma kasma yada pilin hızlı bitmesi vs söz konusu değil önemli olanda bunlar şu aşamada, malesef büyük güncellemeler de olabilecek şeyler bunlar bugün en stabil yazılım dediğimiz iphone da bile sürüm geçişlerinde bir çok hataya rastlanıyor kimisi ölümcül hatalar hemde kaç tane iphone kullanıcının rehberi gittiğini gördüm bir 2 güncelleme ile düzelir herşey rayına oturur panik yapılmasına gerek yok şu aşamada

• ByEVOL kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle beklemede şarj çok gidiyor. Google asistan bile bir çalışıyor bir çalışmıyor :)) Telefonu fabrika ayarlarına sıfırladım herşeyi silerek. Uygulamalarda sorun gitti. Otomatik ışık mavi ışık sorunu da kalmadı. Şimdi beklemede aşırı şarj gitme sorunu da giderse harika olacak. Bakalım onu da yazarım pil durumu sıfırlayınca telefonu ne olacak.
  • TheLegendy kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle beklemede şarj çok gidiyor. Google asistan bile bir çalışıyor bir çalışmıyor :)) Telefonu fabrika ayarlarına sıfırladım herşeyi silerek. Uygulamalarda sorun gitti. Otomatik ışık mavi ışık sorunu da kalmadı. Şimdi beklemede aşırı şarj gitme sorunu da giderse harika olacak. Bakalım onu da yazarım pil durumu sıfırlayınca telefonu ne olacak.
  • Asus sitesinden 1.88 GB zip dosyayı indirdim.Pie nasıl temiz kurulum yapabilirim biri yardımcı olabilir mi?

• Krgz61 K kullanıcısına yanıt
    dosyayı telefon hafızasının ana dizinine atın, sonra telefonu kapatıp açın güncelleme var şeklinde uyarı verecek telefon sonra güncellemeyi yükleyin
    güncelleme bitip telefon açıldıktan sonrada aşağıdakileri yapın

Android telefonlarda Android recovery(Kurtarma Modu) mod diye bir mod var. Bu modu aktif edebilmek için telefon kapalıyken güç ve ses kısma tuşlarına birlikte basılır. Telefonda Android yazısı belirdikten sonra parmağımızı güç tuşundan kaldırıp sadece ses kısma tuşuna basılı tutmamız gerekir. Eğer bunlar doğru yapıldıysa Kurtarma Modu açılır. Bu modda menü içinde ileri geri gitmek için ses açma ve ses kısma tuşları, menüdeki herhangi bir seçeneği seçmek için de power tuşu kullanılır.

Bu menüde hard reseti ilgilendiren seçenek Wipe data / factory reset (Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla) seçeneğidir.
    Wipe data / factory reset seçeneği daha önce telefona yüklenmiş olan bütün uygulamaların ve bu uygulamalara ait ayarların silinmesini sağlar ve en son güncelleme yaptığınız Android sürümünü yükler. Temiz bir kurulum yapmış olursunuz. Bu bu seçeneği kullanabilmek için ses açıp, ses kısma tuşları ile seçeneğin üstüne gelinir, power tuşu ile seçilir sonrada evet seçilir, sistem işlem yapar işlem bittiğinde birde varsa eğer seçeneklerde Wipe Cache Recovery seçilerek evet denir. Bu ise sistem ön belleğinin silinmesini sağlar. Bu seçenek önemli güncellemelerden sonra yapılması önerilen bir seçenektir. Yalnız bu seçenek evet olarak seçilmişse sadece sistemin önbelleği temizlenir. Uygulamalarımız ve onlara ait ayarlarınız aynı kalır.

Tüm işlemler bittikten sonra Reboot system now seçeneğini seçerek telefonu yeniden başlatarak işlemlerin tamamlanması sağlanır, bu aşamada telefonun açılması 5-10 dakika sürebilir panik yapmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Semxocan

Gelştirici seçeneklerinde pencere animasyonu ve geçiş animasyon ölçeği 2x'dan aşağı düşmüyor.Önceki sürümde kapatabiliniyordu.Şimdi kapatsan bile çıkınca tekrar 2x oluyor.Sinir bozucu gerçekten...
    'Erişilebilirlik' te 'animasyonları kaldır' var. Ben de onunla idare ediyorum. 2x çok geliyor..

• Arkadaşlar size danışmak istedigim bir konu vardı. Bir arkadaşın temiz 8 aylık huwaei mate 10 pro teli ile bnm bir aylık zenfone 5 üste 600 tl vericem takas düşünüyorum sizce mantıklımı siz olsanız yaparmıydınız?
  • Banada ota güncellemesi geldi ama tereddüt ettim. Okuduğum kadarı ile format atmadan düzen tutmuyor. Formatta uzun iş. Merak ettiğim format atmadan kullanarak memnun olan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: ByEVOL

dosyayı telefon hafızasının ana dizinine atın, sonra telefonu kapatıp açın güncelleme var şeklinde uyarı verecek telefon sonra güncellemeyi yükleyin
    güncelleme bitip telefon açıldıktan sonrada aşağıdakileri yapın

Android telefonlarda Android recovery(Kurtarma Modu) mod diye bir mod var. Bu modu aktif edebilmek için telefon kapalıyken güç ve ses kısma tuşlarına birlikte basılır. Telefonda Android yazısı belirdikten sonra parmağımızı güç tuşundan kaldırıp sadece ses kısma tuşuna basılı tutmamız gerekir. Eğer bunlar doğru yapıldıysa Kurtarma Modu açılır. Bu modda menü içinde ileri geri gitmek için ses açma ve ses kısma tuşları, menüdeki herhangi bir seçeneği seçmek için de power tuşu kullanılır.

Bu menüde hard reseti ilgilendiren seçenek Wipe data / factory reset (Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla) seçeneğidir.
    Wipe data / factory reset seçeneği daha önce telefona yüklenmiş olan bütün uygulamaların ve bu uygulamalara ait ayarların silinmesini sağlar ve en son güncelleme yaptığınız Android sürümünü yükler. Temiz bir kurulum yapmış olursunuz. Bu bu seçeneği kullanabilmek için ses açıp, ses kısma tuşları ile seçeneğin üstüne gelinir, power tuşu ile seçilir sonrada evet seçilir, sistem işlem yapar işlem bittiğinde birde varsa eğer seçeneklerde Wipe Cache Recovery seçilerek evet denir. Bu ise sistem ön belleğinin silinmesini sağlar. Bu seçenek önemli güncellemelerden sonra yapılması önerilen bir seçenektir. Yalnız bu seçenek evet olarak seçilmişse sadece sistemin önbelleği temizlenir. Uygulamalarımız ve onlara ait ayarlarınız aynı kalır.

Tüm işlemler bittikten sonra Reboot system now seçeneğini seçerek telefonu yeniden başlatarak işlemlerin tamamlanması sağlanır, bu aşamada telefonun açılması 5-10 dakika sürebilir panik yapmayın
    Ana dizin dediğiniz dahili bellek değil mi ben oraya kesip yapıştırdım ama güncelleme gelmedi nerde yanlış yapıyorum acaba

• Mate 10 pro güzel cihaz, etrafımda kullanan 2 kişi var ikiside çok memnun, bence makul bir takas olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: COLORRRS

'Erişilebilirlik' te 'animasyonları kaldır' var. Ben de onunla idare ediyorum. 2x çok geliyor..

Alıntıları Göster
    Eğer geliştirici seçeneğinden 1x yapıp seçeneği kapattırsaniz işe yarıyor ben şuan öyle kullanıyorum. 2x değil. Animasyon kapatınca sapitiyor bazen.

• 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.