Şimdi Ara

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •• (282. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.110
Cevap
79
Favori
438.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir sorum olacak. Ben zenfone 5 imi bluetoothla arabaya bağlayıp radyo dinlemek istiyorum , ancak kulaklık takmadan telefona radyo açılmıyor. Kulaklık takınca da sesi arabaya aktaramıyorum, yok mudur bir çözüm yolu veya kulaklık takmadan radyoyu açmanın yolu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonNn_

Ben de tam bunu sormaya gelmiştim. Telefon son guncellemeden sonra adeta pili bozulmuş izlenimi uyandiriyor bende. Hic sarj almiyor adeta. Bu akşam %9 sarji varken tam 2.5 saat sarjda kaldı, bu sürede hiç kullanmadım telefonu. fakat sadece %55 sarj oldu. Bu sorunu başka yaşayan var mi?

Alıntıları Göster
    Muhtemelen güncelleme hatası. Şu an 1,5 saatte şarj ediyor. Hızlı şarj özelliğini hiç aktif edemedim. Hem aracımda hem de evde qualcomm 3 iq cihaz ve kablolar var ama olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByEVOL

Herhangi bir sorun yok, güncelleme alakalı değil muhtemelen usb kablonuz da bozulma yada adaptör de sorun olabilir. Ayrıca şarjınız da çok hızlı bitiyorsa arkaplanda telefonunuzu sömüren bir uygulama da olabilir
    Maalesef kablo ve cihazlarım sağlam, aynı kablo ile başka telefonda ort 1100mha pik 1600mha değer alırken, telefonumda ort 600mha pik 850mha değer görüyorum. Qc3 ile 2100mha aldığım oldu. Zen 5 ile ilk deneyimimde %5 ten tam şarja ulaşması 55dk sürmüştü kendi şarj aletiyle. Durum bu maalesef. Uygulama da olamaz güncellemeden sonra farkı bir uygulama yüklemedim ve google play güncellemeleri de kapalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simerkan -- 12 Aralık 2018; 7:59:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinandro

Bir de bu pro mod ile ön kamerada başarılı işler çıkaran varsa, biraz detaylıca neler yaptığını anlatabilir mi rica etsem? Anlamadığım wb af gibi kısaltmalar var.
    Bu bilgilere bu konu üzerinden ulaşamazsınız. Dijital fotoğrafçılık konularını kurcalayın derim.

Ama yine de hangisi ne anlama gelir yazayım.

Mf- manuel focus - elle netleme

Af-auto focus - otomatik netleme

Wb-white balance - beyaz dengesi

S- shutter speed - perde yada enstantane hızı

Iso-International standards of organisations - ışık duyarlılık değeri.

Ev-exposure compensation value - pozlama telafisi değeri

F - aperture - diyafram - ilgili birimi f/stop

Bunlar gördüğünüzün ne olduğunu bilmeniz için yoksa nasıl kullanılacağını anlatmak ayrı bir konunun değil özel sitelerin işi. Belli başlı sorunlarınızı paylaşsanız, sadece onlara cevap vermek daha makul olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinandro

İlk sayfalardan itibaren okumaya başladım konuyu, ön kamerasından en çok memnun kalınan gcam uygulama sürümü veya başka bir uygulama, hangisi acaba, ne önerirsiniz özellikle ön kamera için?
    Gcam(5.1.0.18) -ki camera diye geçer- dslr cam ve camera mx gibi efekt içeren birçok uygulamayı karşılaştırmalı olarak test ettim. İçlerinde en iyi sonucu veren gcam ona çok yakın olan asus cam. Fakat gcam genel olarak sorunlu, kayıt etmemesi, galeriye atmaması, kilitlenmesi, kapanması gibi sorunlarından herhangi biri ya da birkaçıyla karşılaşıyorsunuz. Ayrıca renk canlılığı kontrast ve keskinlik noktasında asus daha başarılı, düşük ışıkta gcam tercih ederim. Gcam aynı fotoğrafı 2 kat daha büyük kapasitede depoluyor. Örneğin asus 1,27mb, dslr cam 2,59mb, gcam 3,55mb. (Tüm uygulamalar aynı ayarda ve sadece jpg formatında) aslında bu da bir ipucu veriyor gcam jpg çevirisi sırasında raw a en yakın kalitede dönüştürüyor ki bu da kapladığı alanı büyütüyor. Son olarak problemli bir uygulamayı kullanabilirseniz mutlaka deneyin derim. Ben asusunkine devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simerkan -- 12 Aralık 2018; 7:56:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatgunco

Merhaba arkadaşlar gcamde dalgalanmalar oluyor hem ön hem arka kamerada. Ayarları kurcaladim ancak düzelmiyor. İlk sayfadaki kamera kalitesi yüksek ağır çekim modu olmayan versiyonu indirdim.
    Rastlanti mıdır bilmiyorum ama bildirimlerden yapay zeka AI desteğini kaldırınca dalgalanma sorunu düzeldi. Bilginize.

• alacaliinek_81 A kullanıcısına yanıt
    6 aydır 5 modelini kullanıyorum ve hiç bir sebepten beni üzmedi. Kesinlikle tavsiye ederim ancak bu iş beklenti ve yapacaklarınızda alakalı. Ben 2 yıl kullandığım iphone'u satıp üzerine az biraz para ekleyerek almıştım alma sebebimde f/p olması ve beni 2 sene götürse bile yeter düşüncesiydi sonuçta az bir masrafla toplamda 4 sene güncel telefon kullanmış olacaktım. Ancak şuan ki fiyatlar ve modeller arasında ben sizin yerinizde tercih yapacak olsam LG v30 plus alırdım.
  • arkadaşlar son zamanlarda telefon şarj olmuyor ya hu 5 saat diyor şimdide sizde de böyle mi

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResulB -- 13 Aralık 2018; 18:39:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ResulB

arkadaşlar son zamanlarda telefon şarj olmuyor ya hu 5 saat diyor şimdide sizde de böyle mi

şuan uçak moduna aldım 8 saate çıktı :) arkadaşlar farklı bişey soracağım ekranda ki simgeleri büyütmenin bir yolu var mı acaba

• Zenfone 5 kulaklık arıyorum, bulabileceğim yer veya içinizde satan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: simerkan

Muhtemelen güncelleme hatası. Şu an 1,5 saatte şarj ediyor. Hızlı şarj özelliğini hiç aktif edemedim. Hem aracımda hem de evde qualcomm 3 iq cihaz ve kablolar var ama olmadı.

Alıntıları Göster
    Benimkisi kablodanmjs. Oynamış kablosu duzelttim. Eskisi gibi cok hizli sarj ediyor artik

• Bugün zenfone 5 telefonuma google asistant özelliği eklendi. Navigasyon çubuğunda ana sayfa tuşuna basınca renkli renkli yuvarlaklar çıkıyor. Ben bunu kapatmak istiyorum o yuvarlaklar çıkmasın google asistani da kullanmicam zaten. Ama ne yaptıysam beceremedim o renkli şeyleri kapatmayı. Google uygulamayi devre disi biraktim falan işe yaramadi. Var midir yardimci olabilecek resimdeki gibi şeyler çıkıyor

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••

• pardon yaprak P kullanıcısına yanıt
    Hayır o kapatılmıyor maalesef. Eğer alttaki tuşların olup olmaması sizin için önemli değilse ekran ayarlarından navigasyon hareketlerini açabilirsiniz (Iphone gibi olan kontrolleri) o zaman gözükmüyor onlar. Bunun dışında bir yolu var mı bilmiyorum.

• pardon yaprak P kullanıcısına yanıt
    Ayarlar > Google > arama, asistan ve ses > ayarlar > üst sekmedeki asistan a bas > altta asistan cihazları yazıyor telefon diye oraya tıkla > Google asistan ı pasif et tamamdır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ByEVOL kullanıcısına yanıt
    Hocam 4 aydır arıyorum bulamadım eyvallah ta nereye gizlemişler

Edit: Yalnız arkadaşın dediği şey hala oluyor herhalde ana ekrana basınca Google'ın renkleri çıkıyor.Ama ben Asistanı kapatmayı arıyordum çok iyi oldu teşekkürler tekrardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonklavyebükücü -- 14 Aralık 2018; 19:10:51 >
  • Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt
    asistan kapandı ama sadece renkler mi çıkıyor tam anlamadım
  • Beyler ben buldum deneye deneye şimdi ilk olarak ayarlar uygulamalardan google uygulamasini bulup devre dışı bırakıyoruz ekranda uyarı verecek fabrika sürümüyle degistirilsin mi ne diye ona hayır diyoruz, daha sonra sağ üstteki 3 çizgiden guncellemeleri kaldir diyoruz. Guncellemeleri kaldir dedikten sonra google uygulamasını etkinlestiriyoruz hemen tekrar devre dışı bırak diyoruz çözülüyor

• Babamda Asus Zenfone 5z var. Ortadaki menü tuşuna basınca renkli noktalar çıkıyor. Benim telefon Samsung A7 2018 bana da asistan geldi ama ortadaki menü tuşuna basınca renkli noktalar çıkmıyor bende. Neden acaba

• Ben de Google ın o renkleri çıksın istiyorum çıkmıyor, ama asistan geldi çalışıyor. Ama menü tuşuna basınca çıkmıyor renkli noktalar. Telefon Samsung A7 2018 ama.

• Kardeşim hi-res yazan yeri ben bulamadım programda test sürümünü mü indirdin oradan mı çıkıyor acaba? Test kullanıcısı olarak diyor onu mu yaptın? Senden ricam kaliteli yüksek ses alabilmemiz için yapmam gerekenleri adım adım yazabilir misin?

• 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.