Şimdi Ara

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •• (194. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.110
Cevap
79
Favori
438.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: diavolo16

ZS620KL Software Image: V80.30.96.71 for BR SKU only
    Improvement Item:
    1. Adding Lift-to-Wake function
    2. Adding Gesture Mode
    3. Adjusting dual SIM default to 4G+3G gelmiş hocam 1. madde ayrıca 4g-3g mod geçişi de eklenmiş bu 3 ü de benim beklediğim özelliklerdi.
    İşte bu süper olmuş :) En çok istediğim 3 özellik nokta atışı yapmışlar telefona gün geçtikçe daha çok aşık oluyorum :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • newfel kullanıcısına yanıt
    Tmm oldu 😊😊

• Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt
    Telefonu 20:00 de %14 ile şarja taktım.
    Bugün whatsappla birlikte banka app ve spotify kullandım.

Şarja takarken kullanım değerleri şöyleydi.
    •• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••

Servis sureci başlarsa muhtemelen cihazdan soğurum.
    LG'de LG G2 ile başlayan bir sürec oldu.Sonra değişimle LG G3 verdiler. LG G3 ekranı kronik sararma oldu.Garantiyi LG G2 den devam ettitip kronik sorun için bile para istediler ve ekranı değişmediler.
    Açıkcası servis süreçleri sıkıntılı memlekette.
    Asus'da ne yaşanır bilmiyorum.

• teknosmart T kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi bu senaryoyu anlamak adına

Pil modu performans mıydı normal mi?

Ekran parlaklığı nasıldı oto mu yoksa oto olmadan full mü?

Konum açık mıydı? Konumu kullanan bir uygulama otomatik başlatmada aktif miydi

Oto senkronizasyon açık mıydı?

Eğer böyleyse 6 e saate yaklaşır bu batarya bitene kadar. Ki o zaman da iyi sayılır.

Tasarruflu kısarak 6 saati geçirmeye çalışıyoruz çok da farklı değil. Mesele bekleme modunda iken çok şarjın gitmemesi. Ki bayağı beklemiş telefon beklerken de uçak modunda değildi sanırım. Çok anormal bir durum yok bu görüntüde. Spotify kullanmıyorum nasıl şarj yediğini bilemediğim için kafamda muğlak kaldı biraz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar.

P20 lite,zenfone5 ve moto z2 play arasında kaldım siz ne tavsiye edersiniz?

• Beyler benim pil ile ilgili sorunlarım olmaya başladı

İlk günler herşey güzel giderken şuan

Şuan ekran parlaklığı %70 seviyesinde

Gps mobil veri eşitleme hepsi kapalı

Oyun oynamadığım zaman

Ortalama 5 saat ekran süresi alıyorum.bu çok can sıkıcı

Ayrıca bide şöyle bi programda pilim 10 günde bu kadar yıpranırmı

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canobeg -- 20 Ağustos 2018; 21:13:9 >

• kozmonot271 kullanıcısına yanıt
    Hocam,

Pil modu normaldeydi,
    Ekran otomatikdeydi ve son baktığımda yarıdan biraz üstteydi,
    13:30 a kadar wifi, 13:30 - 20:00 arası mobil veri,
    Konum kapalı,
    Oto senkrnzyon açık,
    Beklemedeyken uçak modunda değildi.

Aslında kullanım senarysuna göre değerlindirmek daha doğru.
    Benim telefon kullanım şekli genelde şöyle;
    Telefonum 7/24 açıktır.
    Evde wifi ofiste mobil veri açıktır.
    Oto senkrnzyon hep açıktır.
    Konum genelde kapalıdır.
    Ekran hep otomatikdedir.
    Oyun oynamam,
    Whatsapp,DH,eksi sözlük,spotify ve biraz instgram kullanırım.
    Bu kullanım şekliyle sanırm bu ekran süresi normal.

Sizin aldığınız 6 saatlik ekran süresi çok farklı bir kullanımla geliyor.

Dediğiniz gibi benim 2 sorunum var.
    biri bekleme süresinde çok şarj yemesi,
    birde %100 den hemen % 90 a inmesi.
    Kimi batarya 100 sen 90 a hızlı inerken 10 dan 1 e yavaş iner hatta 1 de iken 20 dk kullandırır ona çok takılmayın neticede günlük ihtiyacınızı gidemesi mühim. Çok takıyorsanız yüzdeyi kapatın ve birkaç gün hiç gözünüz arkada kalmadan doğal olarak ekran sürelerini test edin.

En önemlisi beklemede giden pil. Buna yoğunlaşmak gereg....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ekran süresi olarak kötü gözükmüyor ama bazı uygulamalar ve play hizmetleri anormal şarj yiyor sizde sebebi ne bilemiyorum.Altta belirttiğiniz kullanımlara göre ekran süresi normal ben 7.5 saati garanti geçiyorum ama benimki Zenfone 5 belki 5Z ile arada fark oluyordur sonuçta işlemci farklı aynı sonuçları bekleyemeyiz.

Benim gördüğüm WhatsApp değerleri çok iyi , Spotify niye öyle harcıyor bilemiyorum ama arka planda sürekli müzik dinlediyseniz ve internet açıksa bu sırada (yani indirdiğiniz bir playlist değilse) normal bunlar.Sadece GP hizmetleri geri gelmiş onu anlamadım hani daha kapatabileceğimiz neyi kaldı ki ? Servis konusunda katılıyorum neticede reset atıp verecekler büyük ihtimalle ama ekran süreleri bu değerlerin altında çıkarsa götürmeniz iyi olur fakat şu değerler iyi gözüktü bana.Ben geceleri uçak modunda kullanıyorum diye öyle değerler alıyorum belki , sizinkiler normal şu an.Parlaklığı düşürüp sürekli veriyi ve senkronizasyonu açmazsanız 6 saati de geçer gibi ki iyi bir süre bence.Belirttiğiniz senaryoda bunlar güzel süreler.Belki yetmiyor olabilir ama çoğu telefon aynı senaryoda yakın süre verir zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Danger

Arkadaşlar.

P20 lite,zenfone5 ve moto z2 play arasında kaldım siz ne tavsiye edersiniz?
    Moto yu tasarımından dolayı elerdim. p20 lite fiyatının telefonu değil. Aynı işlemci 1500 lira cıvarına satılan psmartda da var. Geriye hem işlemcisiyle hem de tasarımıyla en güncel özellikleri sunan Zenfone 5 kalıyor.
    Senin yapman gerekenler şunlar.
    1. Bildirim çuğundaki oto eşitlemeyi kapatıcaksın.
    2. Uygulama menüsüne girip, Özel uygulama erişimi seçeneğinden. Sınırsız veri kullanımını google play hizmetler için kapat. Orada mutlaka ama mutlak Google play hizmetler açıktır. Onu kapatıcaksın. Ayrıca arka plan işlemlerini de mutlaka sınırlandır.
    3. Google play hizmetler dışında diğer uygulamalarında sınırsız veri erişimi olmasın. Hiçbir uygulamaya sınırsız veri erişimi verme.
    4. Spotify hem çok internet harcar hem de pil. Onun içinde hem arka plan etkinliğini kapatıcaksın hem de bağlantı ayarlarına girip, veri kullanımından spotify bulup. Arka plan verileri kapatıkcaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asetonnn -- 20 Ağustos 2018; 22:40:40 >
  • Asetonnn kullanıcısına yanıt
    2 ve 3. maddeleri zaten yapmıştım.
    spotify'ı bugün aynı şekilde sınırladım.Dedğiniz gibi tüketimi fazla, alternatif bişey bakabilirim.
    oto senkr. şimdi kapattım.
    Teşekkürler.
  • Otomatik eşitleme açık. Telefonum 5Z.

Şarjın yaklaşık %30 u wifi ile kalanı 4g ile tek sim olarak kullandım

Otomatik başlatma, ön güvenlik de, aı şarj da açık.

Bataryam 100 den 85 e çabuk düşüyor sonra çok yavaş bir şekilde düşme oluyor.

Pil kullanan uygulamalar arasında gozukmemesi neden oluyor bilmiyorum kamerayi galeriyi telefon konuşmasını göstermemiş?

Genelde telefonum 5.30-7 saat arası ekran süresi veriyo 91 uygulama yüklü sistem uygulamaları ile temalar, play film, duo gibi abuk sabuk programlarda devre dışı bıraktim.

Gece 12-07 arasında da super tasarruf moduna geçiyor otomatik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5E2A97318 -- 20 Ağustos 2018; 23:49:40 >

• Hocam telefon modelinz hangisi?
    Benimki 5Z benzer durumları yaşıyoruz. 100 den hemen 90 a düşüyor.
    sonra yavşalıyor düşmesi.
    Bende de bazen pil kullanan uygulamalrı göstermiyor.
    Ben gece de normal modda bekletiyorum ve 20 - 30 arası tüketim oluyor.
    Bunların hepsini wifi ile yaşadım.
    Bu gece mobil veri ile deneyecgim.
  • Benim de bekleme süresinde pil tüketimi ile ilgili sorunlarım var. Geceleri telefonu kapatmam. Uçak modunda bırakınca ortalama 8 saatte en fazla %2 şarj gidiyor. Ama dün gece uçak modu + wifi'de unutmuşum, %5 civarı şarj yemiş. Aslında sorun sayılmaz uçak moduna alınca sorun kalmıyor ama telefonun her hangi bir ağa bağlı kalması şarjı fazla tüketiyor

Ben de ortalama 4,5 saat ekran süresi alırken ilk defa 6,5 saati gördüm. Oto parlaklıkta durum bu. Ama çoğunluk Wifi. %95'te şarjdan çıkarmıştım. Telefonun açılışında otomatik başlayan programlar menüsü vardı. Oradan sadece gmail + whatsapp seçtim. Dosya yöneticisini oto başlamadan kaldırmıştım. Şarjı o mu etkiledi bilemem. Ama bir batarya güncellemesi gelmesi lazım. Ayrıca pil bakımı da aktif etmiştim. Yakın zamanda hard reset yapacağım

Kullanım senaryosu çok şeyi değiştiriyor. Mobil veride instagram ya da youtube vb. kullanın ekran süreniz çok azalır. Ama wifi'de oto parlaklıkta saatlerce youtube izlerseniz 6-7 saati görürsünüz

edit: mobil ağ beklemede olunca maşallah şarjı sömürüyor. demek istediğim evde wifi'ye bağlı olsanız bile mobil veriyi kapatın. ikisi de açık olunca boşa şarj gidiyor
    2- youtube şarj ve ekran değerleri görüntüde yanlış çıkmış. gerçek değerleri bir süre sonra yazıyor sanırım. ben youtube'den çıktığım gibi ekran görüntüsü almıştım

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •••• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 21 Ağustos 2018; 0:3:23 >

Evet cihazım 5Z, geceleri normal modda da bıraksam 3-4 civarı yiyor maksimum. Bence telefonun pil kullanımı konusunda yapay zeka kodlamasında veya üretiminde sorun var tam nasıldır bu iş bilmiyorum ama kullanima göre öğrenmeyi beceremiyor gibi.

• 7 buçuk saate gidiyor

• Urumun fiyati v30a yaklasmisken zenfone 5mi yoksa lg v30mu almak daha mantikli acaba? Ozellikle kamera acisindan kiyaslarsak hangisi daha iyidir?

• mboyaci kullanıcısına yanıt
    LG kısmını bilemiyorum ama Note ve iPhone lara gore Asus Kameralarinin tam bir hayal kirikligi olduğunu soyleyebilirim. Bir de we love photo sloganiyla cikmislar.

Bunun dışında, 4GB ram olmasi dar boğaz yapacaktir. Standart.kullanimda ram 3.7-4.3GB arasi

5z kullanıyorum neyse ki cok fotoğraf cekmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 21 Ağustos 2018; 7:54:41 >
  • İyi bayramlar.5z nin güncellemesini indirdim tam olarak nasıl yüklenecek, ana dizine attım zip den de çıkardım birşey olmadı.

• 
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.