Şimdi Ara

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
8.719
Cevap
96
Favori
371.745
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Asus >> •• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••
Giriş
    2173 Mesaj

Devre dışı bırakmaktan kastınız uygulamaları hiç kullanmamak ise uygulama ayarlarından yapabiliriz ama normal çalışıp boş yere şarj yememesini istiyorsanız, mobil yönetici > power master > otomatik başlatma yöneticisine girip çalışmasını istemediğiniz uygulamaları kapatın bu şekilde o uygulama çalışmaz ve hem bildirim gelmez hem şarj yemez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    keyfibilenadam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2173 Mesaj

Toplam olarak bakarsak normal gibi giden %2 şarj ama şöyle bir tavsiye de vereyim, yüklediğiniz uygulamalar yiyor muhtemelen şarjınızı bunun çözümü, mobil yönetici > power master > otomatik başlatma yöneticisine girip kullanmadığınız daha doğrusu arkaplanda çalışmasını istemediğiniz bildirim almak istemediğiniz uygulamaları kapatın bu şekilde ciddi pil tasarrufu sağlıyorsunuz. Örneğin tv programı demişsiniz muhtemelen katil o arka planda bitcoin madenciliği bile yapıyor olabilir çünkü çok şarj gidiyor, dediğim yere girip onu kapatırsanız eğer sadece açtığınız zaman çalışır diğer türlü arkaplanda çalışıp şarj harcamaz

|
    |
    teknosmart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    22 Mesaj

Yorumların için teşekkürler hocam whatsapp kullanımından sonra haber verirsen sevinirim belki benim gibi whatsapp uygulamasi çok sarj yiyip sorun yaşayan arkadaşlar vardır, sonucunu beklerler. Devre dışı işlemlerini de yaptım. Son fotografıda bilgi için paylaşmıştım . Benim şarjla ilgili bi sorunum yoktu sen ve bi kaç arkadaş yüzünden böyle taktım . (%100den %90a 1,1.30 saatte inmesi vb.) 30 dakika ekran süresinde %1 düşse keşke bende de. Bu arada paylaşayım arkadaşlarla. Wifi açık geceden sabaha en fazla %3 yediğini gördüm. Oyunlar da da aldıgım süreler çok iyi ama şu hızlı düşüşler ve whatsapp...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sonklavyebükücü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    624 Mesaj

Hocam kütüphaneciyim, meslek hastalığı olsa gerek, tashih edilmesi gereken bazı hususlar gözüme çarptı. Düzeltilmesi halinde mükemmel bir inceleme olma hususiyetine haiz olacaktır.

"Üstteki kamera 12MP, F1.8 diyafram açıklığına sahip ana kamera" demişsiniz ancak alttaki kamera ana kamera olarak yerleştirilmiş. Çekim yaparken parmağınızı koyarak test edebilirsiniz. (5z kullanıyorum baktım ve alttaki ana kamera bende şahsen) :)

Pil kapasitesi; mAh olacak :)

Ekran formatı; 18.7:9 olacak hocam. :) ayrıca IPS ekranı da eklerseniz iyi olacaktır. Gorilla Glass 3'ü de belirtmek almayı düşünecekler için belirleyici etken olabilir. (keşke zenfone 2 gibi gg4 ile gelseydi)

Son olarak hocam bildiğim kadarıyla en son cümlede " şu ana kadarki" olacak. :)

vesselam... ☺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmonot271 -- 19 Ağustos 2018; 8:12:50 >
    |
    |
    TheLegendy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    802 Mesaj

Kamera konusuna hiç dikkat etmemişim. Söylemeniz iyi oldu Normalde yazdığım yazıları yayınlamadan önce ve sonra en az 1 sefer okurum. Fakat bu yazıyı yazmam uzun sürdüğü için bu sefer biraz üşendim galiba. Ekran formatı konusunda küsürat gereksiz gibi geldi bana, boştan yere insanların kafasını karıştırmayalım. Son cümlede de doğrusu "şu ana kadarki" olması lazım. Zaman ayırıp, geri bildirim yaptığınız için teşekkür ederim
    |
    |
    kozmonot271 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD RYZEN 5 2600 CPU - Sapphire RX590 NITRO SE 8GB GPU - ASUS TUF B450-PRO GAMING - XIGMATEK BEAST 650W 80 PLUS KASA - CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3000MHz CL16 RAM - AOC 23.8" 24V2Q IPS MONİTÖR
  • Yarbay
    8908 Mesaj

Bende yok volte açma yeri kardeş,acaba hattımda mı kapalı ?
    |
    |
    technoB kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rica ederim hocam :) kamera konusunda detaylı ve pro modda örnekli inceleme yayınlarsanız zevkle okurum. İyi çalışmalar dilerim.

|
    |
    TheLegendy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    22 Mesaj
    An itibariyle tam tamına 6 saat 45 dakika ekran süresi aldım. İstersem 7 saati çok net ve rahat geçer 7.15ler görülebilir. Hatta zorlayacağım eğer gelirse editlerim. Editlemezsem gelmemiş demektir :D
    edit: 7 saat 10 dakika aldım %1 kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyfibilenadam -- 19 Ağustos 2018; 2:17:23 >
    |
    |

Kullandigin gsm operatorunden kapali olabilir belki dostum.bende direkt aktifti

|
    |
    kadirirdem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    zenfone 5z sahibiyim
    Wifi acıkken ısınma sorunu yasıyorum ozellıkle bir süre video izlerdikten sonra telefon dokunulmayacak kadar ısınıyor özellikle parmakizi ve kamera tarafı.
    Bugun kontrol ettim 45 dereceye kadar cıktı sıcaklık.
    Kutudan cıkan kılıfı kullanıyorum ve mobilde hıc ısınma sorunu yasamadım
    Olagan bir sey gıbı gelmedi aynı sorunu yasayan var mı?

Hocam benimki çok fazla yüklü uygulama olmadığı için öyle yani oyun yok ama standart bazı uygulamalar var onları kullanıyorum o yüzden az düşüyor.Ama pil konusunda Whatsapp dışında aynı süreyi alıyoruz zaten Şu an deniyorum 2 saat geçsin yazarım kullanımı

|
    |
    keyfibilenadam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Full 3g kullandım parlaklık otomatik sonda ve telefon bazen şebekeden dolayı fazla şarj harcadı ama ona rağmen 5.30 saat ve %30sarjim var tamamen bitirsem 7 saat olmaz ama yaklaşır.

l

|
    |

Navigasyon tuşu nedir hocam

|
    |
    ByEVOL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Servise gotur bence anormal bir durum yada format at bir daha dene

|
    |
    NeyseSakinim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: TheLegendy

Zenfone 5 modelini yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Kendi çapımda bir inceleme yaptım ve izlenimlerimi blogumda paylaştım. Cihazı almayı düşünenler varsa okumasını tavsiye ederim. Zenfone 5 incelemem; https://www.hamdicatal.com/incelemeler/asus-zenfone-5ze620kl-incelemesi/

İncelemeyle alakalı sormak istediğiniz sorular olursa yazıma yorum olarak yazabilirsiniz yada buradan sorabilirsiniz...
    İncelemeye birkaç fotoğraf örneği ve pil performansıyla alakalı ekran süresini, uygulama kullanımlarını gösteren görselleri de ekledim...

Buyrun; Asus Zenfone 5(ZE620KL) İncelemesi
    |
    |
    AMD RYZEN 5 2600 CPU - Sapphire RX590 NITRO SE 8GB GPU - ASUS TUF B450-PRO GAMING - XIGMATEK BEAST 650W 80 PLUS KASA - CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3000MHz CL16 RAM - AOC 23.8" 24V2Q IPS MONİTÖR

• Yüzbaşı
    642 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar. Bende 5z ile aranıza katıldım. Bir sorum var, kulaklık ses çıkışı çok az sanki, herkesin aynı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iliqueur -- 19 Ağustos 2018; 21:57:2 >

Kulaklık takılıyken autowizardda sağ üst köşedeki kulaklık sembolune tıklayıp ayar yapabilirsiniz.
    Kulaklık efekti ve kulaklık tanımlama var.
    Denemenizi öneririm.
    |
    |
    iliqueur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Alttaki geri tuşu home tuşu ve uygulanma tuşlarını adı navigasyon tuşlarıdır hocam, şuan zenfone 5 te iphone gibi kaydırarak kullanılabiliyor normalde gizli ve kaydırma hareketi ile kullanıyorsun ve eskiye göre çok daha pratik bu güncelleme ile geldi o yüzden zenfone 5z ye de gelecektir güncelleme ile

|
    |
    canobeg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    642 Mesaj

Teşekkür ederim hocam. Evet sonuç daha iyi. Ve aslında aux kablosu yüzünden kötüymüş, hatta çok zorladım az daha bozulacaktı giriş.

|
    |
    teknosmart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Sohbet
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,895
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.