Şimdi Ara

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
8.723
Cevap
96
Favori
373.185
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Asus >> •• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••
Giriş
    22 Mesaj

Aldığımdan beri hiç açmadım desem yeridir.
    |
    |
    Mr.Chesterfield kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bende başka ekstra bir ayar yok geçmiş sayfalarda da sslerim mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    keyfibilenadam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bence sorun var en az 7 saat ekran süresi ve 2 güne yakın bekleme alıyorum.Bu kadar hızlı şarj olması imkânsız gibi bir şey benimki 2 saati biraz geçiyor tam şarj olmak için(hiç ölçmedim ama yaklaşık o kadardır).Yani pil sanki kapasiteyi indirmiş gibi yani 3300 mah değil de sanki 2500mah gibi işliyor sizinki.Tüm güncellemeleri yapıp reset atmayı denediniz mi ? Sıfır telefonda donanımsal bir arıza olduğunu düşünmüyorum açıkçası ama şarj süresi şüphelendirdi beni.Telefonlar eskiyince pil kapasitesi düşer ve daha hızlı şarj olurlar genelde ama sizinki yeni telefon , belki reset gereken bir sorundur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonklavyebükücü -- 17 Ağustos 2018; 20:39:24 >
    |
    |
    Im_Native_Noob kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam batarya bakımı kapatıp kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakıp uygulamaların arka plan etkinliğini kapatmayı denediniz mi bende 2 saat whatsapp kullanımında %1 civarı şarj gitti uçak modunda wifi ile girdim.Ama önceki mesajınızda aldığınız değer kötü değil.Parlaklık yüksekse veya arka planda çalışan uygulama varsa normal hatta bir sorun yok gibi görünüyor Ben parlaklığı ortanın biraz altında otomatikte tutuyorum çoğu uygulamanın da arka plan etkinliğ kapalı hatta yeni tam şarj ettim hemen değeri atayım (parlaklık manuel en düşükten biraz daha üstte otomatiğin en düşüğüne yakın.Daha 99a yeni düştü.

|
    |
    keyfibilenadam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 5 saat 35 dakika kadarı kaldı.
    1 Not

Hocam sende pil bakımı kapalı mı kapaliysa neden kapalı ki etkiliyor mu şarjı ? Bende açık seninle benim kullanım da nerdeyse aynı aldığımız süreler de aynı.

|
    |
    Sonklavyebükücü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu da aslında ekran süresinde işe yaramadığını gösteriyor hocam o AI şarj için kullanılıyor aslında daha çok.Bende reset atmadan önce açıktı ve acayip şarj tüketimi vardı , reset attım ve bakım kapalı halde iyi gittiği için hiç dokunmuyorum.Psikolojik herhalde.

|
    |

Bende bi kapalı denerim.Bu forumda şarj da en çok memnun olan ikimiziz galiba hocam

|
    |

Bende memnunum hocam ve batarya şeyi de açık onla alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    107 Mesaj

Mr.Chesterfield ve sonklavyebukucu,

Bilgilerinizi paylaşmanız çok yönlendirici oluyor, sağolun.
    Bataryanın hakkını veren ikili durumndasiniz.

Ekran kullanimim otomatikte ve yarı parlaklıkta.
    AI açıktı.
    Pil bakimi acikti.
    %100 den hızlıca bu şartlarda %90 a düşüyorum.
    Şu an aldığım değerler aşağıdaki gibi.
    Sizce bu rakamlar iyi mi?
    Tekrar bir hard reset atıp AI ve pil bakimi kapalı mı şarj etsem?

|
    |

• Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 5 saat 35 dakika kadarı kaldı.
    1 Not

Hocam sizde şöyle bir sıkıntı var.Bekleme de çok şarj yiyor sizin telefon.Powermasterdan kullanmadığıniz uygulamalari uykuya alın al desteğini kapatın ve sınırsız veri erişimi olan bir uygulama varsa kapatın.Sinirsiz veri erişimi olan uygulamaları görmek içinde ayarlar/uygulama bildirimler/Özel uygulama erişimi/Sınırsız veri erişiminden kapatabilirsin.Böyle dene bi hocam beklemede şarj yemesi normal değil bu kadar.

|
    |
    teknosmart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dün akşam 80 küsürlerde bıraktığım seviye sabah 61 e kadar düşmüştü,inanamdım.
    Siz şimdi yazınca hatırladım.
    Şimdi sınırsız veri erişimine baktım sadece Google Play Hizmetleri aktifti, kapattım.
    AI desteğini kapattım.
    Pil bakımını kapattım
    Powermastrda ise 7 uygulamalama aktif ( DH,whatsapp,2 banka, mackolik telegram ve eksi sözlük). Bunları da kapatırsam tümü pasif oluyor.Pasif durumda olması uygulamalrın çalışmasını olumsuz etkiler mi bilemedim.

Hocam büyük ihtimal sizin sorun çözüldü.Google play hizmetlerine sınırsız veri aktarımı izni vermişsiniz oda sömürüyodu artık sorun olmaz diye düşünüyorum bu gece test edin yarın sabah haberdar edin.Kullandiginiz uygulamalar açık olsun hocam onları da kapatirsak telefonun bir anlamı kalmaz.Yarın mutlaka bilgilendirin ama sorunun çözüldüğünü tahmin ediyorum.Pil bakımını açabilirsiniz sorun yok onda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Chesterfield -- 17 Ağustos 2018; 23:16:47 >
    |
    |
    teknosmart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Şarjı yarın takıp kontrol edebilirim.
    Google Playin bu etkisini okumuştum ama tam olarak nasıl etkisizliştirecğini bilmiyrdum.
    Yarın kontrol edip bilgi vereceğim.
    Destek için çok sağolun.
    |
    |

Orijinalden alıntı: teknosmart

Mr.Chesterfield ve sonklavyebukucu,

Bilgilerinizi paylaşmanız çok yönlendirici oluyor, sağolun.
    Bataryanın hakkını veren ikili durumndasiniz.

Ekran kullanimim otomatikte ve yarı parlaklıkta.
    AI açıktı.
    Pil bakimi acikti.
    %100 den hızlıca bu şartlarda %90 a düşüyorum.
    Şu an aldığım değerler aşağıdaki gibi.
    Sizce bu rakamlar iyi mi?
    Tekrar bir hard reset atıp AI ve pil bakimi kapalı mı şarj etsem?

Greenify kurup arka planda çalışan uygulamaları kapatin Google Play'de hizmetlerinin bu kadar yemesi normal değil. Yüzde 16 ne sizde bişey var.

|| AMD Ryzen 5 2600x || Asus Tuf B450 Plus Gaming || Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3200MHz || ZOTAC GAMING GeForce RTX 2060 AMP || AOC 24G2U 23.8" 1ms 144Hz || Samsung 970 Evo Plus 250GB 3500MB-2300MB/s NVMe M.2 SSD || Toshiba HDWD110 3.5" 1TB SATA3 P300 HDD 7200 rpm || NZXT H500i Temperli Cam Mid Tower ATX || COOLER MASTER WATT 80PLUS 600W || COOLER MASTER MasterLiquid ML120L RGB 120mm || Gamepower Warlock Mavi Switch Mekanik Klavye || GamePower Bane Siyah Oyuncu Mause || Gamepower Tinker V2 7.1 Surround Kulaklık

• Yarbay
    2173 Mesaj

Greenify ye gerek yok bence bu telefonda, otomatik başlatma yöneticisi de aynı görevi görüyor, eski telefonumda kullanıyordum Greenify ama bu telefonda ihtiyaç duymadım, ayrıca üstteki arkadaşın bekleme süresi çok yüksek o yüzden aldığı değerler normal biraz, 1 gün ve daha %50 şarj var aldığı süre normal diyebilirim o yüzden

|
    |
    ugurbaba10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    107 Mesaj
    Greenify uygulamasını biraz bekletmek istiyorum.
    Öncelikle telefonun kendi ayarlarıyla çözmek istiyorum.
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
    Sonuçları paylaşacağım.
    |
    |

• Er
    8 Mesaj

Hocam resimde ki gibi değerler, şarj 1 saatte oldu sıfırdan yüze. Ekran süresi vs resimde gözüküyor. Pil uygulamalarından baktım, pil kapasitesine 3300 mah diyor
    |
    |

Aktif olanlar bildirim almak istediğiniz uygulamalar, bunların açık olması gerekiyor bu şekilde bildirim gelir ama mesela whatsapp ı kapalı konuma getirirsen whatsapp a girmeden mesajlar gelmez :) o yüzden ayarların güzel sadece dosya yöneticisini kapatabilirsin o gereksiz açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByEVOL -- 18 Ağustos 2018; 1:44:0 >
    |
    |
    phorever kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    769 Mesaj

Hocam herhalde öyle gerçekten ama pili beklediğimden iyi çıktı bazı incelemelerde gömmüşler ama memnun olmadığım bir günüm bile yok sizle aynı kullanımımız zaten sosyal medya , tarayıcı , whatsapp Hep böyle gider inşallah pil

|
    |
Canlı Tv izle
Sohbet
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.