Şimdi Ara

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •• (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.110
Cevap
79
Favori
438.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu google play hizmetlerinin şarj yemesini nasıl engelleyebilirim tam olarak ne şarj yiyor.(5z)
    •• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • efe80 E kullanıcısına yanıt
    Bu sorunlar benim telefonu biraz hor ve seri kullanmamdan kaynaklı da olabilir. Çünkü bazen aniden iki üç uygulama arasında geçiş yapıyorum,iki uygulama birden atıyor beni. iPhone bu tarz kullanımlarda neredeyse hiç problem çıkarmıyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canobeg kullanıcısına yanıt
    Birkaç sayfa önce detaylı şekilde anlattım hocam konuyu boş yere meşgul etmeyeyim diye tekrar kopyala yapıştır yapmıyorum

Android 9 gelecek tabi ki , 8.1 es geçilecek Asus resmi listeyi atmadı ancak forumlarında çalışanlar belirtiyor arada.Romlar malesef daha çıkmadı diye biliyorum bekliyorum ben de

• Arkadaşlar
    Az evvel samsunlu bir arkadaş ile anlaştık ve LG G7 yi yarın teslim alacağım.Telefon fiatları yükseldi ama ben aldığım fiatdan 50 lira eksiğine 3250 liraya satacağım,henüz 25 günlük ve iğne ucu kadar lekesi yok,arzu eden arkadaş pm den bana yazsın boşuna fazla para vermeyin.
    Sahibinden comda ilanım var isteyene whatsapptan resimlerini gönderebilirim zaten beni tanıyan bilir ne yazarsam harfiyen aynıdır.

Forumdan bir arkadaşa satılırsa hoşuma gider.

NOT: Telefonum zenfone 5Z dir vatandan alınma ekran koruyucu ve ilave kılıfla vereceğimhttps://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-20.07.2018-faturali-vatandan-alinma-sifirdan-farksiz.gece-mavisi-596026812/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 15 Ağustos 2018; 22:15:27 >

• Arkadaşlar,

1 kronik sorun var mı

2 sorun var mı?

3 uygulamadan atma gibi sorunlardan bahsediliyor, hepinizde var mı bu

Cevaplarınıza göre alınacaktır.

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

Arkadaşlar,

1 kronik sorun var mı

2 sorun var mı?

3 uygulamadan atma gibi sorunlardan bahsediliyor, hepinizde var mı bu

Cevaplarınıza göre alınacaktır.

Teşekkürler
    Ben daha evvel düz Z5 kullandım şimdide 5Z kullanıyorum böyle bir problem yaşamadım o arkadaş güncelleme sonrası format atmamıştır ondan kaynaklı yada yüklü bir uygulamadan kaynaklı olabilir.O tür başka problem yaşayanda olmadı
  • efe80 E kullanıcısına yanıt
    Zaten Vodafone da yaşanıyordu sorun sadece , kendim Vodafone kullanıyorum şu an sorun yok.Ayrıca uygulamadan atma konusunda çok uygulama kullanmıyorum ancak ben sadece Chrome'da yaşadım bunu bir iki kere attı.Onun dışında sorun yaşamadım.Genel kullanımım YouTube Instagram WhatsApp ve Chrome arasında değişiyor sadece Chrome attı biraz Android odaklı bir sorun bunlar ama çok sık yaşamıyorum ben.Bahsettiğim uygulamalar arka planda açıkken ve aralarında geziniyorken bir sorun çıkmadı.Sadece bir oyunda sürekli atma sorunu yaşanıyormuş adı Mobile Legends gibi bir şey.Benim konu hakkında bilgim buraya kadar hocam alıp almama kararı sizin

Edit: Sorunu aldığımdan beri sadece 3 kez yaşamışımdır.Bu da Android için normal sayılır zaten.Stabilite illa ki artacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonklavyebükücü -- 15 Ağustos 2018; 22:36:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: efe80

ahize, görüşmelerde kesinti sorunu ne kadar çözüldü dense de %100 bu sorun çözüldü mü acaba güncellemelerden sonra . sadece azaldı mı
    Vodafone için problem var deniyordu ben 25 gündür kullanıyorum ve hattım vodafone hiç bir problem yaşamadım.Siz hangi problemlerden bahsediyorsunuz anlıyamadım.Ben ayda bir telefon değiştiren biriyim ve kullandığım telefonların içinde en problemsiz telefon diyebilirim.
    Tek beğenmediğim tarafı otomatik modda fotoğraflarını pek beğenmiyorum manuel modda çok iyi ama ben uğraşmadan anında fotoğraf çekmeyi seviyorum
  • sendemail kullanıcısına yanıt
    Henüz 5 gündür kullanıyorum, daha hata verme programdan atma gibi herhangi bir sorun yaşamadım.

Not:Güncellemelerden sonra format vs atmadim.

• ThirstyDog T kullanıcısına yanıt
    Hocam resimdeki bütün ayarlar kapalıysa eğer Google'ın hesap ayarlarıyla alakalı bir durum bence sürekli işlemleri izlediği için yapıyordur belki çünkü ekran süresi çok az mesela Chrome bende 1 saat 18 dakikadır açık %6 şarj yedi siz bu kadar açık tutsanız neredeyse şarjın yarısını harcıyor.Anormal bir uygulama da görmedim açıkçası.Sorun devam ederse reseti denemenizi tavsiye ederim

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••

• quote:

Orijinalden alıntı: technoB

Androidin genel sorunlari.teknoloji editorleri de ayni seylerden bahsediyor.en pahali samsung tellerinde bile oluor yani

Alıntıları Göster
    Androidin genel sorunu falan değil kardeşim.yaklaşık 10 gündür falan kullanıyorum telefonu inanın 1 kere bile uygulama kapanmadı.en ufak bir kasıntı ve sorun çıkmadı.bildiğin hatasız yağ gibi akıyor telefon

Bundan önce sırasıyla 6s plus ve 7 plus kullandım emin ol ios ta çok kez başıma geldi uygulamadan atma olayı.

Bazen kilit ekranı bile açamıyordum.

İosun bir tek uygulamaları daha kapsamlı ve basit .

Androidde gereksiz çok ayar var

Ama ekran renkleri olsun ses olsun hız olsun kamera olsun bariz fark atar zenfone 5z.

• grolof kullanıcısına yanıt
    ben kullanmadim henuz yukarida uygulamalar atiyor ahize fakan denmis ama sanirim her telefonda olan siradan seyler.icim rahatladi.almaya karar verdim.bundan daha şık fiyat performans cihazi yok. tesekkurler...

• quote:

Orijinalden alıntı: efe80

ben kullanmadim henuz yukarida uygulamalar atiyor ahize fakan denmis ama sanirim her telefonda olan siradan seyler.icim rahatladi.almaya karar verdim.bundan daha şık fiyat performans cihazi yok. tesekkurler...
    Rica ederim,hayırlısı olsun güle güle kullanın.
  • Peki arkadaşlar,

Sabrınızı sınıyormuşum gibi addetmeyin lütfen ;şundan da bahseder misiniz ?

Senaryo 1,

Telefon geldi , telefonla görüştüğüm kişiye bir ürün numunesine ait pdf dosyasına bakmam gerektiğini söyledim , görüşmeyi sürdürürken hoparlöre alıp pdf dosyasını açtım sonrasında yetmedi pdf dosyasını aşağıya indirip ,bu sefer ilgili dosyayı whatsapptan aynı kişiye gönderdim ,yanındada whatsapptan kamera açıp foto ekleyip gönderdim .tüm bunları hiç bir şeyi kapamadan ,telefonla görüşmeyi sürdürürken yaptım.

Senaryo 2 ,
    -minimum 30 dakika 1080p video çektim
    -45 dakika boyunca kamera uygulaması açık şekilde müzeyi gezindim,gezme boyunca ortalama her 2 dakikada bir resim çekmişim....

a-telefon çok ısınıp kapanıyor mu ?
    b-telefon çok ısınıp kamera uygulaması kapanıyor mu ?
    c-telefon ısınıyor ve çekilen resimler gitgide çamurlaşıyor mu ?
    d-telefon çok ısınıyor mu ?

Alındığı ilk günden itibaren facebook,instagram,tweeter devredışı bırakılacak.
    Bu şartlar altında düz zenfone 5 kafi midir ?

Teşekkürler.

Not: Yahu arkadaşlar anladık dolar arttı ancak fiyatı hemen 3000tl yapmanın ne alemi var ki telefonun ?
    Daha biraz evvel baktım sabah telefon hepsi buradada 2500 idi şimdi 2800 olmuş ,
    Bu kadar kansızlık olmaz ki !Yurtdışı fiyatı

• Aynı ekranda 2 uygulama çalıştırınca hangisinin ekranda ne kadar yer kaplayacağını nasıl ayarlarım? P20 Lite kullanıyordum bundan önce erkan bölme olayı çok kolaydı bunda hem hantal hem de boyutu ayarlayacağım.

• OldSkoolRapper O kullanıcısına yanıt
    Evet bence de eksiklik bu. Eşit bölsün istemiyorum kendim belirlemek istiyorum çizgiyi ama maalesef. Umarım güncelleme ile düzelir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Vodafone için problem var deniyordu ben 25 gündür kullanıyorum ve hattım vodafone hiç bir problem yaşamadım.Siz hangi problemlerden bahsediyorsunuz anlıyamadım.Ben ayda bir telefon değiştiren biriyim ve kullandığım telefonların içinde en problemsiz telefon diyebilirim.
    Tek beğenmediğim tarafı otomatik modda fotoğraflarını pek beğenmiyorum manuel modda çok iyi ama ben uğraşmadan anında fotoğraf çekmeyi seviyorum

Alıntıları Göster
    Hocam ayda bir telefon değiştiren biriyim demişsiniz. Telefonları satarken SİM bilgilerinin ya da eski dosyaların programlar ile çalınmasından korkmuyor musunuz? Ya da bir önlem alıp mı satıyorsunuz yanlış anlamayın sadece merak ettim? Bir kaç ay sonra telefonu satarsam diye aklıma gelmişti

• quote:

Orijinalden alıntı: phorever

Hocam ayda bir telefon değiştiren biriyim demişsiniz. Telefonları satarken SİM bilgilerinin ya da eski dosyaların programlar ile çalınmasından korkmuyor musunuz? Ya da bir önlem alıp mı satıyorsunuz yanlış anlamayın sadece merak ettim? Bir kaç ay sonra telefonu satarsam diye aklıma gelmişti

Alıntıları Göster
    Wipe yaparak sıfırlıyorum, şimdiye kadar enaz 50-60 telefon sattım hiç bir problem yaşamadım.

Sim kart bilgilerimi alıp ne yapacaklar. Benim gibi on binlerce kişi var telefon alıp satan şimdiye kadar bir problem yaşayanı duymadım

• grolof kullanıcısına yanıt
    Sim kart telefonun kimliği gibi düşünülüyor. İMEİ ile eşleşiyormuş sanırım. Bu yüzden teknik servisler kolay kolay iade almıyor. Ben detaylı bilmediğim için bir kaç defa okuyunca tereddüt etmedim değil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrSabir

Kulaklık tam oturmuyorsa benim de öyleydi ittim tık dedi oturdu düzeldi
    Eyvallah kardeşim çok teşekkür ederim.

Telefonu alalı 15 gün oldu zenfone 5 modeli iyiki de almışım dedim. Şimdiye kadar ne bir kasma nede bir donma yaşadım herhangi programdan da atmadı şarjı 8 9 saat gidiyor kullanıma göre artıp azalabilir. Fiyatının hakkını fazlasıyla verdiğini düşünüyorum kamera konusunda bariz Google kendi uygulaması daha iyi ama gelebilecek yeni bir güncellemede bu sorun çözülebilir. Video konusunda gece çekimlerinde bende nedense 60 FPS de kumlanma oluyor düz fhd de bir sıkıntı yok gündüzleri zaten güzel. Güzel kasası kulaklığı falan hoşuma gitti. Yüz tanıma, parmak izi çift tıkla açılıp kapanma mükemmel IPS ekran renk doygunluğu sterio hoparlör hifi DTS desteği adamlar radyo bile koymuş yani. 2250 TL aldım memnunum arkadaşlar. Asus hakkını vermiş fazlasıyla.

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.