Şimdi Ara

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •• (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.110
Cevap
79
Favori
438.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pazar günü 3299 a aldım. isteyen varsa aynı fiyata satarım.

telefona aksesuar desteği az. kaliteli güzel bir kılıf bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_1981

Selamlar tabi ki 3.300 den satsa iyi olurdu ama 3.700 olacağı zaten belliydi daha önceden lansmanda bile söylediler. Dolayısıyla bu bir zam değil. Verilir mi verilmez mi bu ayrı bir konu bence.

Alıntıları Göster
    Aleyküm selam. Sana şöyle izah edeyim. Aslında son günlerde kendimi oyalamaya çalıştım diyebilirim. Çünkü zaten telefonum kötü değil. Snapdragon 820 CPU ve Adreno 530 GPU , 2018 yılında bile iş yapan bir işlemci ve grafik birimi. Misal bundan önce telefonum Samsung Galaxy S4 idi onu 3 yıl kullandım.

Şöyle bir mantıkla hareket etmem gerekiyor bence ;

Galaxy S4 2 GB Ramli bir telefon

Zte Axon 7 ise 4 GB Ramli bir telefon.

Yani bir dahaki telefonum 8 GB Ramli olmalıki değiştirdiğime değsin diyorum.

Bu telefonu istiyordum ama çok gerekli olduğu için değil... Nasıl anlatsam , hani böyle pazarda istediği oyuncak alınmadığı için deliren çocuklar vardır ya onun gibi birşey, insanın bazen kendi kendine söz geçirmesi çok zor olabiliyor... Şu telefon ülkemizde ön siparişe çıktığından beri kendime engel olmak için çok büyük bir enerji sarfettim diyebilirim. Kendime sürekli nedenler sıralayıp telefonu neden almam gerektiği hakkında kendimi kandırmaya çalışıyordum, kendimi baya zor zaptettim. Hatta ön sipariş bittiğinde telefonun 3300 Tl fiyatına devam etmesi benim sinirimi bozdu diyebilirim, resmen ikiye bölünmüş gibiydim.... Bu sabah 3700 TL fiyatını görünce derin bir nefes aldım ve " Görev Tamam 3300 TL'm cebimde kaldı !!! " dedim.

İnşallah tekrar 3300 Tl'ye düşmez fiyat. Kendi kendimle karşı karşıya gelmek istemiyorum. Ha bu arada Şizofren filan değilim. Sadece nadirende olsa çok kararsız kalabiliyorum. Ve böyle durumlarda kendi kendimle çatışıyorum o kadar.

• MeTaL_KnighT kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel açıklamışsın. Bu paralara her sene cihaz değiştirmek bence de saçmalık. 3-4 yıl götürecek sağlam bir cihaz alıp devam etmek en mantıklısı.

O değilde 2 hafta sonra 3000 tlye düşerse ne yaparsın merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_1981

Gayet güzel açıklamışsın. Bu paralara her sene cihaz değiştirmek bence de saçmalık. 3-4 yıl götürecek sağlam bir cihaz alıp devam etmek en mantıklısı.

O değilde 2 hafta sonra 3000 tlye düşerse ne yaparsın merak ettim
    Amman kardeş, ağzından yel alsın !!!

Neyseki o dediğinin olması imkansız

• grolof kullanıcısına yanıt
    Bugün duzeldi biraz daha.

Sanırım problem bizim ofisten kaynaklanıyor. Ofiste telefon cekmediginden hat surekli baglanmaya çalışıp aktif kaliyor ve pil tuketiyor.

Şuan evdeyim ve %15 sarj ile 1 saat 30 dk ekran suresi. Gayet iyi

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerilerde bir arkadaş telefonu Vatan Bilgisayar mağazasında deneyemediğini yazmıştı, ben de deneyememiştim, telefonun bozuk olduğunu söylemişlerdi.

Antalya'da en az yirmi telefoncu dolaştım, uygun ekran jelatini bulamadım. Böyle güzel bir telefonun nasıl aksesuarı olmaz, anlaşılır gibi değil..

İnternette satılanlara baktım, yorumlarda uyumsuzluk olduğundan, ekranı tam kapatmadığından bahsediliyor.

Üzüldüğüm bir husus da, Sony Smartwatch 2 akıllı saatimin telefonla ve yeni Android sistemiyle uyumsuzluğu oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: freeboyy

Bugün duzeldi biraz daha.

Sanırım problem bizim ofisten kaynaklanıyor. Ofiste telefon cekmediginden hat surekli baglanmaya çalışıp aktif kaliyor ve pil tuketiyor.

Şuan evdeyim ve %15 sarj ile 1 saat 30 dk ekran suresi. Gayet iyi

Haklısınız, sinyalin zayıf olduğu yerlerde devamlı bağlanmaya çalıştığı için şarjı fazla harcıyor

• Aux baglantisi ile aracimda muzik dinliyorum baska telefonlarda bi sorun yok ama 5z de cizirti yapiyor surekli muzigin sesi bile duyulmuyor cozemedim kablodada bi sorun yok baska telefonlar calisiyor

• Konuda çok saçma sorunlar edinmiş kişiler var bence. 1 ay önce iPhone 6s i satıp bu telefona geçtim ve 1 gün bile beni pişman ettirmedi. Alırken yanında 10tl lik ekran koruyucu aldım ve taktım oda tam oldu ve en ufak hatası yok. Kutudan kılıf çıktı 1 ay onunla kullandım bugün aliexpressten aldığım kılıflar gelmeye başladı. Özellik olarak 2 güne yakın pilim yetiyor çalıştığım günlerde, kamerası inanılmaz iyi, ekran dizi vb izlemek için gayet yeterli. Ben 5 modelini 2.250 den aldım ve şuan amiral bir telefon 4500tl. Yarı fiyatına aynı özellikleri veriyor söylenmem anlamsız olur.

• freeboyy kullanıcısına yanıt
    2 Sene Zenfone2 kullandım ilk aldığım gün çok hoşuma gitmişti telefon hemen şarjı bitince şok olmuştum. Bir süre kullanayım test edeyim dedim ama sonuç hep aynıydı yapmadığım şey kalmadı ama ekran süresini maksimum 3 saat alabiliyordum sonrasında sürekli araştırma yaptım ve TT hattımı Turkcell e taşıdım sorun ortadan kalktı. 5.5-6 saat ekran süresi almaya başladım. Bunu sizin dediklerinizi doğrulamak için yazdım şebeke inanılmaz etkiliyor benim telefonla yaşadığım bölgelerde çekme problemi vardı operatörün. Eğer detaylı test yapmak istiyorsanız başka operatörlerlede kullanmayı deneyin derim.
  • Ledox kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam, ofiste iken whatsapp surekli "baglanmaya çalışıyor" uyarısı veriyor. Dun ki kullanımda bundan az gözüktü ve WhatsApp kullanımı fazla çıktı.

Şuan evde ve wifi'ye bağlıyım. Durum böyle

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••

• freeboyy kullanıcısına yanıt
    Birde hücresel ağ kullanım grafiği vardı benim zenfone2 de orada ne zaman koptuğu bağlantının nerelerde bağlantı problemi olduğu gösteriyordu benimki dk başı kırmızı çizgiler vardı ona benzer bir yer varsa onada göz gezdirin inşallah sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Hayırlı olsun telefonunuz.
  • Asetonnn kullanıcısına yanıt
    Titreşim seviyesinin ayarı var, belki kısıktır.

ayarlar>ses ve titreşim> titreşim şiddeti
  • Takeshi Kovacs kullanıcısına yanıt
    Ekran koruyucuyu nereden aldınız?

Bugün NFC'yi deneme şansım oldu. Maximum uygulaması ile temassız ödeme yaptım Migros'ta, hiç sıkıntı olmadı.

Telefona bayıldım. İyi ki Huawei falan almamışım diyorum. Ayrıca Bluetooth kulaklık sesi gayet tatminkar, LG'de bu kadar ses alamazdım.

Telefonda podcast&müzik dinlemek, dizi&film seyretmek de daha bir keyifli oldu..

• Aux ile muzik dinlemeyi becerebilen varmi benimkinde ses cizirtili geliyor muzik sesi cok az baska telefonda boyle sorunn yoktu

• hayalci79 H kullanıcısına yanıt
    Case4u markasının hepsiburadadan aldım. Her hangi bir kabarcık vs kalmadı. Ekranı komple kapıyor sadece yandaki 2.5d yerler kapanmıyor oda normal zaten.

• Önceki sayfalarda n11 linki verilen ekran koruyucudan aldım

Gelince resimlerle atarım buraya.

• Takeshi Kovacs kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ediyorum, hemen alıyorum

• Arkadaşlar 5z gece mavisi ile aranıza katıldım sonunda .. cihaz müthiş eleştirenleri anlamak güç .. ekran çok parlak s7 edge den geçtim yan yana test etme şansı buldum ekran daha parlak s7 edge sözde 800 kusur nit ti bu 500 küsur olmasına rağmen inanın daha parlak .. ve cidden çok kaliteli amoled gibi hatta daha iyi bile siyahları veriyor şok oldum diyebilirim .. ekran ayarından özel modu seçin doygunluğu biraz düşürun harika oluyor. Son derece doğal ve keskin bir ekran ips ten bu kadar güzel sonuç alacağımı düşünmüyordum

Bataryası gayet iyi şuan 3 kusur saat oldu yüzde 35 azaldı batarya konusunda daha detaylı inceleme yapacağım

Hız konusunda söylenecek birşey yok fevkaladenin fevkinde hızlı ..

Hoparlör sesi çok yüksek ve kaliteli hatta sana seçenek sunuyor sesi daha da arttırım diye ama bu seçenekte kalite biraz düşüyor .. zaten gerek yok yeteri kadar sesli ..

Kulaklık sesi çok iyi ben kutudakini pek beğenmedim ses yüksek baslar tizler yerinde

Oyun performansına da diyecek bişey yok

Kamera gayet yeterli sadece Sony sensor yüzünden kırmızılar pembemsi olabiliyor şu sony halen el atmadi kırmızıya ama her kırmızıdan değil ..ben alışkınım oyuzden dert değil ..

YouTube ta videolara zoom yapma olayında süper 16 dan 18 formatına yapıyor tam ekran izleyebiliyorsunuz çok iyi düşünülmüş ..

Bence eksisi yok bu fiyata iPhone kalitesi daha ne olsun ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavvrick -- 23 Temmuz 2018; 19:30:33 >

• mavvrick kullanıcısına yanıt
    Netflix ve Digiturkplay de tam ekran izlenebiliyor

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.