Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Sim kart yuvası değişimi hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi günler dilerim, Asus Zenfone 5 telefona nano sim kart (micro sim aparatı ile ) takmaya çalışırken sim kart yuvasındaki pinler yamuldu , cihazın hiç bir sorunu yok bu sim kart yuvasını değiştirttirip kullanmak istiyorum , cihazın halen garantisi devam etmekte lakin sim kart yuvasındaki pinlerin yamulması kullanıcı hatası olduğundan garantiye girmeyecektir , merak ettiğim yetkili serviste sim kart yuvası değişimi için ne kadar ücret isterler , onun dışında Ankara içinde orjinal sim kart yuvası takacak Asus telefon onaran yer önerisi varmı ? ortalama sim kart yuvası değişim fiyatları nedir ? konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların önerilerini bekliyorum teşekkürler.

• Bizlerin heleki zenfone 5^ kullanıcıların sim kart yuvalarını bozulduğunu sanmıyorum bozulup onarırlarsa öneri yaparlar ve buda ilginç bir durum 2-3 tane servise sorunuz ücreti hangisi uygunsa ona yaptırın.
  • Kardeşim ben değişim yaptım videosunu çektim al kendin yap yada bana ulaş.

https://www.youtube.com/watch?v=Dx91UtQVbiw
  • erhan0052 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Zenfone 2 ZE551ML telefonumun sim kart flexini ve bataryasını değiştirdim. Atıl durumdaki, ekranı kırık geri kalan parçaları sağlam ve Teknosa 'dan satın alınma bir ZE551ML var elimde, ondan aldım yedek orj parçaları. Fakat ufak bir sıkıntım var, imei sorgulamada: ANAKART DEĞİŞİKLİĞİ SEBEBİ İLE KAYITDIŞI OLDUGU TESPİT EDİLEN IMEI

diye uyarı çıktı. Bunu nasıl aşabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaskoo_87

Merhaba,

Zenfone 2 ZE551ML telefonumun sim kart flexini ve bataryasını değiştirdim. Atıl durumdaki, ekranı kırık geri kalan parçaları sağlam ve Teknosa 'dan satın alınma bir ZE551ML var elimde, ondan aldım yedek orj parçaları. Fakat ufak bir sıkıntım var, imei sorgulamada: ANAKART DEĞİŞİKLİĞİ SEBEBİ İLE KAYITDIŞI OLDUGU TESPİT EDİLEN IMEI

diye uyarı çıktı. Bunu nasıl aşabiliriz?

Sizdeki cihaz muhtemelen serviste anakart değişimi yapılmış bir cihazın eski board'udur. Servis eski board'u BTK'ya bildirerek kayıtdışı yapıyor. Veya serviste anakartı değiştirilmediği halde yanlışlıkla bildirim yapılmıştır. Zaman zaman olabiliyor. İlk ihtimal daha geçerli. Çözüm ise eğer sizdeki diğer cihaz çift simliyse çalışması için imei'lerden birini ona flashlayabilirsiniz. Tabi bu durumda ikinci siminizi kesinlikle kullanmalısınız. (diğer telefon açıkken) Başka da bir çözüm yolu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 28 Mart 2018; 23:54:3 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.