Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1620. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16181619162016211622
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lolipop stabil olması ve işlevsel olması yönünden güzel. Pil konusunda lolipop kötü. Zaten kitkat'a dönenlerin geneli pilden dolayı dönüyor. Ben başka bir sorun yaşamadım. Pil sorun olmazsa lolipopa geçmeni öneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 13th Patronus

Lolipop stabil olması ve işlevsel olması yönünden güzel. Pil konusunda lolipop kötü. Zaten kitkat'a dönenlerin geneli pilden dolayı dönüyor. Ben başka bir sorun yaşamadım. Pil sorun olmazsa lolipopa geçmeni öneririm.

Pil de eğer %20 üzeri bir kayıp yoksa sorun olmaz hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilen bilir, neredeyse tüm CM romları denemiş, Android 6'ya kadar çıkmış ve bir çok kez ve şimdi kalıcı olarak Kit Kat (4.4.2) 2.22.40.54 nolu derlemeye dönmüş biriyim. Şarjdan şikayet eden veya az çok rom-root işlerine doyan herkesin döneceği sürüm budur.

Gerek batarya, gerek GPS, kimine ihtiyaç FM Radyo, stabil çalışan bir sürüm. Batarya kullanımı stabil. Korkmadan internet kullanabiliyorum. Şarj olma süreleri kötü değil.

Eksik kalan kısımlar; kısmen görsellik (ek yazılımlarla büyük oranda gideriliyor), işlevsellik (bildirim vb telafi edilebiliyor), internet hızı ve RAM tüketimi (CM romlara kıyasla)...

Sanırım bu sürüme kötü diyebilecek kimse yoktur. Özünüze dönün gençler, sikinti yok

• merhaba,

arkadaşım bir yıldır asus zenfone 5 kullanıyor... yakın zamanda telefon kendini resetlemeye başladı. ekrandaki soft key ler çalışmadı vs... en son tamamen kapandı. arkadaşım telefonun kapağını açtığında pilin şişip eridiğini ve aktığını görüyor. bu tür sorunla karşılaşan var mı?

Bir de garanti belgesinde Türkiye Distribütörü olarak Bilkom yazıyor. Servis hizmeti nasıldır?
  • arifakinti A kullanıcısına yanıt
    Hocam kitkat'ın pil durumunu bilmiyorum, o yüzden kıyaslama yapamıyorum. Lolipop kullandığım süre boyunca ekran süresi ve bekleme süresine baktım. 15 saatlik bekleme süresinde ve 8 saatlik bekleme süresinde hep 3 saat 30 dakika veya 3 saat 10 dk gibi süreler aldım. Telefonu şarjdan çıkarıp 2 saat sosyal medya ve 2 saatlik film izledim pil %4 kaldı (telefonu 30 dakika kullanmadım sadece). Şuan kitkat'ın pil durumunu merak ediyorum,bu yüzden kitkat'a geçmeyi düşünüyorum. Geçersem kıyaslama yapıp yazarım.

• Facebook yükleyince invalid version hatası veriyor ve zorla kapatıldı diyor. Bunun çözümünü bilen var mı?

• tekrar silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 18 Temmuz 2016; 11:32:53 >
  • silindi rom hatalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 19 Temmuz 2016; 18:57:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratonline

quote:

Orijinalden alıntı: CeremiKılarksın

Beyler Pokemon Go oynayabilen var mı ? Yeni güncelleme ile İntele uyumlu olmuş.

Ben oynadım ama stabil değil gps sıkıntı çıkarıyor.

SD410 lu Laser 5,5" ile de gps sıkıntılı birkaç gündür. Serverlar yoğun diye hata veriyor sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.C.E.M_

merhaba,

arkadaşım bir yıldır asus zenfone 5 kullanıyor... yakın zamanda telefon kendini resetlemeye başladı. ekrandaki soft key ler çalışmadı vs... en son tamamen kapandı. arkadaşım telefonun kapağını açtığında pilin şişip eridiğini ve aktığını görüyor. bu tür sorunla karşılaşan var mı?

Bir de garanti belgesinde Türkiye Distribütörü olarak Bilkom yazıyor. Servis hizmeti nasıldır?

Geçmiş olsun. Böyle bir durumu ilk defa duyuyorum.
    Bu arada Zenfone5 te soft key dediğiniz ekran altındaki tuşlar mı?
    Li-po pillerde çok fazla akma ile de karşılaşıldığını duymamıştım. Acaba arkadaşınız telefonu güneş altında veya sıcak bir yerde mi bıraktı? Veya telefon darbe mi aldı acaba? Şişme ve akma bu tip durumlarda veya aşırı yüksek enerji çekildiğinde oluyor li-po pillerde.

Servise gönderin, başka çare yok zaten. Bazen güzel bazen sıkıntılı olabilir servis ancak arkadaşınızın durumunda yapılacak pek bişey yok servise vermekten başka.

• arifakinti A kullanıcısına yanıt
    Kitkat'ta bu sorunu yaşıyorsanız sürüm eski olduğundan dolayı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 13th Patronus

Kitkat'ta bu sorunu yaşıyorsanız sürüm eski olduğundan dolayı olabilir.

Teşekkürler hocam.

• yakın zamanda telefonunu satan var mı? yaklaşık olarak ne kadara alıcı bulunabilir? sahibinden.com'a baktım ama orada fiyatlar çok değişken.
  • fifa 16 oynayabilen var mı apk ile?
  • modifiye edilmiş orjinal rom öneriniz var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cncsenol

modifiye edilmiş orjinal rom öneriniz var mı

Gecko rom var forumdan bir arkadaşımız hazırlıyor. Xda üyelerinden de birçoğu Gecko rom üzerine çalışıyor. Ben de bir ara kullanmıştım, gayet güzeldi.
  • Arkadaşla kampanya falan yok mu en ucuz hangi int. Sitesinde?
    gittgidiyorda 500 TL. ye falan gördüm alinir mi oradan güvenilir mi?

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Zaten şuan dediğiniz yerli romu kullanıyorum arada uygulamalar fc oluyor, bildirim ekranındaki saat tarih oturmamış bende, radyo GPS takır takır sıkıntı yok. Acaba uygun kernel var mıdır arada fc yiyor chat yaparken sıkıntı yani

• Sonunda kitkat'a geri döndüm. Görsellik olarak gözüm lollipopu aradı ama şimdiden şarj konusunda rahatladım. Launcher arada kendini yeniden başlatıyor ve android sistemi ekrandan daha fazla yiyiyor şarjımı (sanırım bu anormal bir durumdu). Bu sorunları halletsem kitkat iyidir. Bu arada movie studio uygulaması geldi (lollipopta yoktu sanırım yada ben kaldırmıştım).

• quote:

Orijinalden alıntı: cncsenol

Zaten şuan dediğiniz yerli romu kullanıyorum arada uygulamalar fc oluyor, bildirim ekranındaki saat tarih oturmamış bende, radyo GPS takır takır sıkıntı yok. Acaba uygun kernel var mıdır arada fc yiyor chat yaparken sıkıntı yani

Yükledikten sonra wipe cahce yapmadınız sanırım. Wipe cache deneyin.
  • 
Sayfa: önceki 16181619162016211622
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.