Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1614. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16121613161416151616
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Bende şubat ayında lolipopa geçtim o günden beri bir sıkıntı yaşamadım şarj dışında. İntel işlemci lolipop ile birleşince baya sıkıntılı. Bu haftasonu geçebilirim kitkata. Bu şarj olayı cidden çok garip telefonu şarjdan aldığım gibi 20 dklık dizi izledim 1-2 şarj azaldı. Sonra şarj gene bozdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13th Patronus kullanıcısına yanıt
    Bekleme konumundayken yaşadığınız kayıp %5 veya üzeri değilse bu bir nebze de olsa kabul edilebilir bence ancak yine de siz bilirsiniz. Lollipop-Kitkat arasında ekran süreleri bakımından pek bir fark hissetmedim ancak kesin konuşmamakla birlikte fark varsa dahi yarım saat-bir saati aşacağını sanmıyorum. Beni soğutan şey bekleme konumunda yaşadığım aşırı şarj kayıplarıydı bu yüzden geç de olsa kitkata dönüş yaptım. Siz de versiyon düşürmeyi planlıyorsanız memnuniyetle yardımcı olurum, Asus'un kendi sitesindeki 2 adet dosyayı sırayla telefona atarak yapılan gayet kolay bir işlem zaten.
  • Şarj konusunda Kitkat 40.54 sürümü iyidir. Üzerine "Üst bildirim" uygulaması ile gayet hoş da oluyor.
    Lollipop ile gelen farklı özellik olarak biraz daha akıcı kullanım ve PcLink in wireless bağlantı imkanı var. Yine de daha stabil pil için 40.54 Kitkat sürümü tercih edilir. Fm radyo da bu sürüme eklendikten sonra bence en kararlı sürüm olmuştu. Bir de bekleme modu için 2x4x battery gibi bir program vardı. Bekleme modunda istenilen süre aralıklarında istenilen süreliğine ağ bağlantılarını açıp sonrasında tekrar kapatıyordu. Denenebilir.
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Khomajtre K kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Şuan lolipopta kalmayı düşünüyorum. İlerde fikrimi değiştirirsem konuya yazarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar benim orjinal şarj aletinin kablosu kopmuştu bende remax kabloyla bide samsungun adaptörüyle şarj ediyodum telefonu. ama servisten geldikten sonra telefonun şarjdayken yüzdesi yükseleceğine 7 6 5 diye düşmeye başladı yani servise gitmeden önce böyle bi sıkıntısı yoktu hatta oyun bile oynarken yüzdesi düşmedi hiç. şimdi niye böyle oldu anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: 0xide-

arkadaşlar benim orjinal şarj aletinin kablosu kopmuştu bende remax kabloyla bide samsungun adaptörüyle şarj ediyodum telefonu. ama servisten geldikten sonra telefonun şarjdayken yüzdesi yükseleceğine 7 6 5 diye düşmeye başladı yani servise gitmeden önce böyle bi sıkıntısı yoktu hatta oyun bile oynarken yüzdesi düşmedi hiç. şimdi niye böyle oldu anlamadım

ili ihtimal var.
    ta tamamen tesadüf olarak adaptör arızalandı.
    yada serviste şarj girişinin de üzerinde olduğu subboard değiştiyse arızalı yada eksik yanlış bağlantı yaptılar.
    benim aklıma gelenler bunlar.
    asus servisleri pek adam gibi çalışmıyor.
    tecrübe ile sabittir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

quote:

Orijinalden alıntı: 0xide-

arkadaşlar benim orjinal şarj aletinin kablosu kopmuştu bende remax kabloyla bide samsungun adaptörüyle şarj ediyodum telefonu. ama servisten geldikten sonra telefonun şarjdayken yüzdesi yükseleceğine 7 6 5 diye düşmeye başladı yani servise gitmeden önce böyle bi sıkıntısı yoktu hatta oyun bile oynarken yüzdesi düşmedi hiç. şimdi niye böyle oldu anlamadım

ili ihtimal var.
    ta tamamen tesadüf olarak adaptör arızalandı.
    yada serviste şarj girişinin de üzerinde olduğu subboard değiştiyse arızalı yada eksik yanlış bağlantı yaptılar.
    benim aklıma gelenler bunlar.
    asus servisleri pek adam gibi çalışmıyor.
    tecrübe ile sabittir.

hocam farklı adaptör ve kabloyla şarj ediyorum şimdi yüzdede düşme olmadı bu sefer. ama baya ağır doluyor şarjdayken kullanmıyacaz mecburen

• tarrega T kullanıcısına yanıt
    Kardeș bulabildin mi ya ben de araștırdım lakin bulamadım @tarrega

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    merhaba, benimde servise gittikten sonra lollipop lu ve anakarti degismis sekilde geldi. Geldiginden beri ekran suresi ekran kisik sekilde 2.20 civari veriyor wifi ile. Ek olarak kendi kablosunun ucu egilmisri sunix diye bir kablo ile sarj ediyorum 2 saat civarindw sarj oluyor. Degerler azalmis gibi geldi bana onerebileceginiz bir sey var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Çerkez*

merhaba, benimde servise gittikten sonra lollipop lu ve anakarti degismis sekilde geldi. Geldiginden beri ekran suresi ekran kisik sekilde 2.20 civari veriyor wifi ile. Ek olarak kendi kablosunun ucu egilmisri sunix diye bir kablo ile sarj ediyorum 2 saat civarindw sarj oluyor. Degerler azalmis gibi geldi bana onerebileceginiz bir sey var mi?

kullanmış olduğun usb kablosu sunix markasının hangi modeli
    asusun orjinal kablosu ile 3 saat ile şarj ediyorum
    nerden nasıl aldın bilgi verirsen sevinirim
  • erdeme89 E kullanıcısına yanıt
    Babama söylemiștim orjinal asus kablosu alir misin gelirken diye bulamamıș bunu almıştı. İlk alıp taktığımda çok yavaş şarj ediyordu. Gittikçe hızlandı. Mesela 10 lardayken şarja takıyorum 1 buçuk 2 saat (pek emin değilim) sonra 86 87 falan oluyor. Ama arada yavaş şarj edebiliyor 1 2 kere yaptı. Modelini bilmiyorum fakat resimlerden çıkarmaya çalıştım sanırım şunum beyaz rengi 18. resim. Kablonum dışında koruyucu var bu arada.http://sunix.com.tr/Sunix-Soft-Speed-Micro-Usb-Data-ve-Sarj-Kablosu-USB_0012

Not olarak asusun kablosundan biraz daha uzun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çerkes -- 19 Haziran 2016; 18:19:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çerkez*

Servisten geleli ne kadar oldu? Lollipop gibi büük güncellemeler yüklendiğinde 2 hafta gibi bir sürede ancak pil oturuyor.
    Bu arada çok hızlı şarj olduğunda şarj daha kısa sürede bitiyor. Usb ile pc den şarj ederek kullanmayı deneyin imkan varsa birkaç gün. Sürede değişim gözleyecek misiniz bakalım.
  • Merhaba

Benim telefonun arka kapak soyulmaya başladı ve kötü duruyor.Tamamen mi soyayım yoksa böyle devam edeyim mi?Çok kötü suruyor.Ve nerden orjinalarka kapak alabilirim?

Teşekkürler

• Power butonunu kaybettim nereden bulabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: swerkan

Power butonunu kaybettim nereden bulabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Arka kapak alabilirsin.

• öncelikle çok geçmiş olsun.
    telefonun ekranını değiştiren bir yer bu kadar saçma sapan iş yapıyor ise siz gidin hakkınızı arayın, verdiğiniz parayı alın. 180 TL az değil.
    bu şekilde iş yapan yerler para kazanmasınlar.
  • Piyasada satılan şarj kablolarını kontrol etmeden almayın. Evdeki başka bir cihaz için kablo almak istedim. Dört farklı kablo denedim. Üçü şarj ekranında USB şarj bilgisi gösterirken en ucuz (8 TL) kablo ile AC şarj uyarısını görebildim.

• Bu arada bir sebepten 40.54'e döndüm. Görsel düzenlemeleri yaptım. Şarj, günü fazla fazla çıkarıyor. 15 saat oldu, 2.30 ekran süresi aldım ve hala %40 şarjım var :)

Sanırım uzun bir süre böyle devam edeceğim.

• Şarjım %16 ya düştüğünde telefon donuyor ve bir süre sonra kendini kapatıyor. Tekrar açmak için bir süre uğraşmam gerekiyor. Garantiye yollasam herhangi bir işlem yaparlar mı ?

Bu arada garanti kasımda bitiyor.
  • 
Sayfa: önceki 16121613161416151616
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.