Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1613. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16111612161316141615
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Dahili hafıza yetersizliği sorun değil. Bir kaç işlemle SD kartın bir bölümünü dahili hafıza gibi kullanabiliyoruz.

Saf android için belki var ancak örneğin Zenfone serisine gelen Marshmallow da bu imkan yok mesela. Stabil olmadığından kapalı geliyor bu özellik.
    Ayrıca sistem kendisine dahili hafızadan 5 gb civarı bir bölümü ayırıyor. Sonrasında yüklenecek medya ve uygulama dosyaları karışık olarak sd kart ve dahili depolamaya yayılacaktır. Aralarındaki hız ve stabilite farkından dolayı da performans konusunda sıkıntılar yaşanacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanKartaL84 -- 14 Haziran 2016; 10:31:25 >
  • Bugün yeni bir şey keşfettim. Telefonun ön kamerası bildiğiniz gibi güzelleştirme modu ile açılıyor. Bende dahil bir çok kullanıcı bunu sevmiyor. Kamera uygulaması>Ön kamera>4 tane dikdörtgen (modları açan yer)>Oradan otomatik modunu tutarak sürükleyip güzelleştirme modunun yerine yani en başa koyun. Artık kamera uygulaması otomatik mod ile açılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 13th Patronus -- 14 Haziran 2016; 11:00:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 13th Patronus

Bugün yeni bir şey keşfettim. Telefonun ön kamerası bildiğiniz gibi güzelleştirme modu ile açılıyor. Bende dahil bir çok kullanıcı bunu sevmiyor. Kamera uygulaması>Ön kamera>4 tane dikdörtgen (modları açan yer)>Oradan otomatik modunu tutarak sürükleyip güzelleştirme modunun yerine yani en başa koyun. Artık kamera uygulaması otomatik mod ile açılacak.

Son 2 kamera güncelleştirmesinde de bununla ilgili öğretici çıkıyordu ekrana fakat siz atladınız sanırım o kısmı :)
    Yine de bilmeyenler için hatırlatma olmuş oldu. Teşekkürler.
  • 1-orjinal data kablosu bozuldu. Temassızlık var.
    2-arka kapakta hoparlörün olduğu yerdeki delikli bölgede soyulmalar başladı.
    3-güç düğmesi zor basıyor. Çıt çıt diye ses çıkarmıyor, içeri göçük duruyor
    4-bazen ekran titreme ve kayma yapıyor ama çok nadir, kapat aç yapınca düzeliyor.

Arkadaşlar yukarıdaki sebeplerden dolayı telefonumu garantiye göndermeyi düşünüyorum. Sizce kullanıcı hatası derler mi? Hiçbiri benim hatam değil ancak içimde kötü bir his var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StrongestWarrior

1-orjinal data kablosu bozuldu. Temassızlık var.
    2-arka kapakta hoparlörün olduğu yerdeki delikli bölgede soyulmalar başladı.
    3-güç düğmesi zor basıyor. Çıt çıt diye ses çıkarmıyor, içeri göçük duruyor
    4-bazen ekran titreme ve kayma yapıyor ama çok nadir, kapat aç yapınca düzeliyor.

Arkadaşlar yukarıdaki sebeplerden dolayı telefonumu garantiye göndermeyi düşünüyorum. Sizce kullanıcı hatası derler mi? Hiçbiri benim hatam değil ancak içimde kötü bir his var.

Hoparlör kısmında bende de soyulmalar başladı baştan bir şey bulaştı sanıp biraz oynadım yayıldı iyice uyuz oldum çok kaliteli bir şey değilmiş demek ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

quote:

Orijinalden alıntı: C-A-

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: C-A-

Yaklaşık iki yıldır kullandığım zenfone 5'imi emekli ettim. Güzel ve hızlı bir telefondu. Çok da uygun fiyatlıydı. Son zamanlarda yavaşlama problemi başlamıştı ancak pilini değiştirmeme rağmen şarjının 1 günü zar zor görmesi sebebiyle yeni telefon aldım. 2400 mah bataryalı yeni telefonum. Zen 5ten 2 2,5 kat fazla pil ömrü.
    Şimdi planım zen 5i babama vermek. Format atsam pil ömrü düzelir mi az da olsa? Fikri olan var mıdır?

zen 5 için pil nerden aldınız?
    yeni cihaz marka model nedir?

Kendş işyerimin karşısında senelerdir alışveriş yaptığım bir telefoncu var. Oradam aldım pili, saolsun takıp hallettiler hemen.

Yeni aldığım telefon ise sony m4 aqua. Pili gerçekten mükemmel diyebilirim. Zen 5'in rahat 2 katı pil ömrü sunuyor. Acaba pilim biter mi diye hiç düşünmedim aldığım günden beri.
    Zen 5in arayüzü daha stabildi gerçi, bunda ufak tefek saçmalamalar olabiliyor.

pili alma ve takma size kaç paraya geldi?

m4 aqua güzel cihaz hayırlı olsun.
    16gb E2306 olan modeli ise iyi.
    8gb model ise bildiğim kadarı ile uygulama yükleme için fazla yer kalmıyor.
    birçok kişi bu konuda şikayetçi olmuş yer kalmaması ile ilgili.
    cihaz android 6 alacak deniyordu ama ne oldu bilmiyorum
    hayırlı olsun yeniden.

Oyun ve sosyal medya kullanmıyorum, aktif şekilde internete giriyorum ve bazen de alanımla ilgili makaleler tarıyorum. Bu nedenle pek dahili hafıza ihtiyacım olmuyor. Açıkçası hiç dert olmadı bu nedenlerle m4 aquanın hafızası şimdiye kadar benim için.

Zen5 pili tanıdık telefoncuda 50 liraya geldi. Pek etkili olmadı açıkçası, aletin pil ömrü sıfır da alsanız çok,yetersiz. Onun dışında cidden iyi bir telefon.

• Marshmallow stok rom yüklü Zenfonlarda Multi-Window Özelliği ekleme.

Telefonunuz Rootlu olmalıdır.

İhtiyacınız olan Root Explorer.3.3.3 uygulmasını aşağıdaki linkten indirin ve kurun

https://drive.google.com/file/d/0B_AOvUE8SyuDTW1KRWVKSzJRUDg/view?usp=sharing

ilk önce video 1 deki işlemleri yapınız

https://drive.google.com/file/d/0B_AOvUE8SyuDZXpHUVVYc3FPek0/view?usp=sharing

sonra telefonuzu yeniden başlatın

sonra video 2 deki işlemleri yapın

https://drive.google.com/file/d/0B_AOvUE8SyuDZlJLSHdodlZBWms/view?usp=sharing

güle güle kullanın

• ydostlar Y kullanıcısına yanıt
    Benim anlamadığım nasıl aktif edileceğini anlattığın Android 6 özellikleri CM13 romlarda doğal olarak zaten var. Stok romda neden aktif edilmemiş ki?

• RhPolitik kullanıcısına yanıt
    Şirketlerin garip uygulamaları.anlamak mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydostlar -- 15 Haziran 2016; 10:30:12 >
  • Güç düğmesi için garantiye gönderdim, arka kapağı değiştirdiler. Data kablosunu değiştirmiyorlar diye biliyorum.
  • zenfone 2 laser 5.5 e denk gelecek aynı fiyata bi telefon bulamadım.
    zen 5 i emekli edip daha güncel bi telefona geçicem ama bulamadım malesef.
    radyo önemli tabi bana
    android 6 dan sonra radyo gittimi hala duruyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Benim anlamadığım nasıl aktif edileceğini anlattığın Android 6 özellikleri CM13 romlarda doğal olarak zaten var. Stok romda neden aktif edilmemiş ki?

Stabilite için stock romda build.prop tan kapalı geliyor hocam. Geliştirici seçeneklerinde çıkmıyor normalde.

Şuan kullanıyorum fakat çok çok da randımanlı değil. CM13 üzerinde ne kadar stabil bilemiyorum.
  • quote:

zenfone 2 laser 5.5 e denk gelecek aynı fiyata bi telefon bulamadım.
    zen 5 i emekli edip daha güncel bi telefona geçicem ama bulamadım malesef.
    radyo önemli tabi bana
    android 6 dan sonra radyo gittimi hala duruyormu?

Duruyor hocam, sıkıntı yok.
    700TL gibi fiyatlara 5,5" laser bulma imkanı var piyasada. Bu fiyata da bu özelliklerde cihaz bulmak çok zor. Belki GM Android One.
  • 3-4 gün önce ekranı kırdım diye yazmıştım Kocaeli'de biraz da aceleye geldi Belsa Plaza'da Cosmic Bilgisayar diye bir yere gittim 180 tl istedi mecbur verdim.

Ertesi gün cihazı bir aldım ekranın kenarları ara yerler hep silikon artığı dolu ön kameranın içine bildiğin silikon damlatmışlar kamera açınca neredeyse yüzümü göremiyorum zaten sensör yerine bakınca içinde silikon parçası net şekilde gözüküyor nasıl rezalet işçilik yapmışlarsa..Alırken oruçluydum birde önceki gün tartışmıştık 1 saat sonra gel al dediler 6-7 saat sonra gittim hala yapmamışlardı yok yanlış parça vs vs diye ertesi güne salladılar tartışıp çıkmıştım teslim almaya gidincede parayı verdim cihazı aldım doğru düzgün bakmadım bile..Ayrıca ekran rengi rezalet renkler çok soluk orjinal diye muhtemelen uyduruk bir şey taktılar..Birde kameradaki silikonu görünce aradım ağzıma geleni söyledim haram zehir zıkkım olsun verdiğim para boğazınızdan geçmez inşallah dedim kapattım.Lanet olsun uğraşmak istemedim zaten 4 ay sonra düğünüm var şimdilik idareten kullanıyorum bir dünya borç harç artık düğünden sonra güzel bir cihaz alırım diye şartlandırdım kendimi o yüzden umursamıyorum 3 ay işimi görsün yeter..

• Bu arada cihazın son yazılımı bu .. Android 5'e yükseltmek istiyorum asus sitesinde bir sürü dosya var.

Tam olarak hangisini indirmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar
     Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım
  • Aşağıda ki link ile nasıl güncelleme yapacağını öğrenebilirsin.
    Link:www.asus.com/tr/support/FAQ/1009748
    Aşağıda vereceğim linkte Sürüm WW_3.24.40.78 olanı indir. Sonu 87 ile biten son sürüm,o güncellemeyi 78'i yaptıktan sonra güncellemeleri denetle yaparak indirebilirsiniz.
    Link:www.asus.com/TR/Phone/ZenFone_5_A501CG/HelpDesk_Download

• quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

Orijinalden alıntı: 13th Patronus

Bugün yeni bir şey keşfettim. Telefonun ön kamerası bildiğiniz gibi güzelleştirme modu ile açılıyor. Bende dahil bir çok kullanıcı bunu sevmiyor. Kamera uygulaması>Ön kamera>4 tane dikdörtgen (modları açan yer)>Oradan otomatik modunu tutarak sürükleyip güzelleştirme modunun yerine yani en başa koyun. Artık kamera uygulaması otomatik mod ile açılacak.

Son 2 kamera güncelleştirmesinde de bununla ilgili öğretici çıkıyordu ekrana fakat siz atladınız sanırım o kısmı :)
    Yine de bilmeyenler için hatırlatma olmuş oldu. Teşekkürler.

Valla ben bu dertten çok muzdariptim teşekkürler bunu öğrendiğim iyi oldu bizim güzelleşmeye ihtiyacımız yok

• Yükseltme hocam, hiç kasma. 3-5 Ay kadar lollipop kullandım, telefon bekleme konumundayken şarjı içiyordu adeta. Akşamdan sabaha %10-15 arası şarj gidiyordu hiçbir şey yapmamama rağmen.
    Bu konuya da defalarca yazdım ancak hiçbir cevap çözüm olmadı, son çare olarak kitkata geri döndüm ben de.
    Bataryası bu kadar sorunlu bi telefonda lollipop kullanmak çekilecek dert değil, hiç bulaşmayın bence.
  • Khomajtre K kullanıcısına yanıt
    Kitkat ile kaç saat ekran süresi alıyorsunuz? Bende bu ara pilden rahatsızım. En fazla 4 saat ekran süresi gördüm lolipopta. Kitkat kullanırken dikkat etmediğim için ekran süresi farkını merak ediyorum açıkçası.
    Edit: Telefon beklemede 3-4 şarj gidiyor bende. Sizde 15 gitmesinde sorun var.
    Edit 2: Pil için işlevsellikten vazgeçmek biraz zor olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 13th Patronus -- 17 Haziran 2016; 0:19:35 >
  • 13th Patronus kullanıcısına yanıt
    Ocak'tan beri lollipop kullanıyordum, dediğim gibi bekleme konumundayken %10-15 arası şarj kaybı yaşamadığım gece olmadı hiç. Pil kalibrasyonu yaptım, arka planda telefonu uyandıran tüm uygulamaları kapattım vesaire vesaire; denemediğim şey kalmadı açıkcası ancak hiçbiri işe yaramadı. Tüm ağları devre dışı bırakan güç tasarruf modunda dahi minimum %5-7 şarj kaybı yaşıyordum, ciddi anlamda sinir bozucuydu. İşin ilginci telefonda donanımsal bir sorun da yok, kitkat kullandığım süre boyunca hiç şarj sıkıntısı yaşamadım -şuan da yaşamıyorum. Aldığım ekran süresi 4-5 saati geçmez sanırım ama bu süreye fazlasıyla razıyım, bekleme konumundayken şarj kaybı yaşamamam yeterli artık benim için.
    Edit: İşlevsellik konusuna gelecek olursak, telefonda yapacağım işlerin hepsini görebiliyorum kitkatta; fazlasına da ihtiyacım yok zaten. 9GAG-Twitter-Insta-Snap-WhatsApp-Brightside-Hearthstone tıkır tıkır çalışıyor, başka uygulama kullanmıyorum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khomajtre -- 17 Haziran 2016; 0:33:33 >

• 
Sayfa: önceki 16111612161316141615
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.