Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1582. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15801581158215831584
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: legolaas16

Arkadaşlar CUCC Sürümünü WW ' ye çevirip bizzat denedim. Bahsedildiği gibi dt2w mevcut değil.

belkide tahmin ettiğim gibi oparötöre özel DT2W destekleyen bir seri üretmiş olabilirler.
  • quote:

Arkadaşlar CUCC Sürümünü WW ' ye çevirip bizzat denedim. Bahsedildiği gibi dt2w mevcut değil.

teşekkürler, ah bi umut gelmişti ama...yanlış alarm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulutan1

Sanırım sadece çin için cıkmış, geçen seferde bi versiyon çıkmıştı sadece çin'e veya tayvan'â bize gelmemişti onun gibi bi iyileştirme sanırım, sim kartlar için olabilr.
    Sensör sebebiyle asus zenfone4,5 ve 6 lara cift tik gelmeyeceğini açıklamışlardı gelmez sanırım.

Hocam, zaten olan bir işlem Dt2w, biliyorsunuz.
    Sensör ile ilgili sıkıntı şu farkettiğim kadarıyla. Laser 5,5" in proximity sensörünün önü kapanınca dt2w kesinlikle çalışmıyor. Zenfone5 in proximity sensöründe ise tam kararlı değildi. Sanırım Zenfone5 in proximity sensörü sürekli çalışma ve bekleme durumuna tam uygun değil.

Legolaas16 hocamın bu romu da Gecko sürümlerine ekleyeceğini tahmin ediyorum ve merakla bekliyorum.

Aslında bu romun tamamını yüklemeye gerek olduğunu da sanmıyorum. Eğer boot.img dosyası uyarsa WW 40.54 sürümüne bu CUCC sürümün boot.img i atılıp Zenmotion için kullanılan xml dosyasını da permissions içine attıktan sonra izinleri ayarlarsak çalışabilir gibi geliyor bana.

• quote:

Hocam, CUCC sürümü çevirirken WW boot.img ve recovery.img lerini mi kullandınız? Muhtemelen boot.img içinde bu özellik.
    Bir de rom kuruluysa halen permissions içinde Zenmotion ın xml dosyası var mı? Kontrol edebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahsun494

Arkadaşlar , buradaki gibihttp://forum.donanimhaber.com/m_98269772/tm.htm adb ile orjinal rom yükleyecektim. Oradaki gibi yaptım. Şöyle bir sorun ile karşılaştım. Error : device not found diyor. Normal şekilde görüyor. Nasıl anladın diyorsanız bootloader modun da drioot , recovery ve boot.img yüklüyor. Ama recovery de bu hatayı veriyor. Format attım telefondan ama google playdan bazı uygulamaları yükleyemiyorum. Misal boom beach , indireceğim zaman bana cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası alıyorum. O yüzden pc den temiz bir kurulum yapmak istiyorum.

Aynı sorunla karşılaştım geçenlerde. Adb driverlarından kaynaklanıyor sorun. Bilgisayardaki aygıt yöneticisinden driverı manuel olarak seçin. Google ın driverı var. 1.8. küsürlü sürüm mü ne. Onunla denerseniz olacaktır. Geçen hafta Zenfone5 i sıfırlarken beni baya çıldırttı da kendileri :))

• quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

quote:

belkide tahmin ettiğim gibi oparötöre özel DT2W destekleyen bir seri üretmiş olabilirler.

Mantıklı hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

öncelikle CUCCV sürüm nedir onu çözmek lazım.
    eğerki bahsedilen DT2W özelliği gibi özellikler geliyorsa neden KİTKAT üzerinde yapılmış.???
    Lolipop üzerinde neden yayınlanmamış.
    ilginç işler peşinde asus.

birde @cankartal şu zen 2 laser 5.5 de çocuk modu nasıl bikaç ekran görüntüsü koyarmısın?
    kullanışlımı. türkçemi yoksa tamamen ingilizceden uyarlanma yarım yamalak bişey mi?

Kitkat için DT2W kodlarını hiç entegre etmemişlerdi kernele. Yeni uyarlamış olabilirler.

Laser 5,5" in çocuk moduyla ilgili çok birşey yok. Gayet kullanışlı.

Bu mesaja eklenen görseller:

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım

• Kardeşim bu google driver bulamadım. Eğer sen de var ise yollarsan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahsun494

Kardeşim bu google driver bulamadım. Eğer sen de var ise yollarsan sevinirim.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/ZE500CL/ASUS_Android_USB_drivers_for_Windows_20150212.zip

Bunu bir deneyin.
    Olmazsa driverı güncellemeye çalışırken "sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" diyip altta kalana "bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver" seçeneğini tıklayın. Sadece Asus görünürken "uyumlu donanımları göster" tikini kaldırırsanız Google adb driverları çıkacaktır. Adb driver veya composite adb driver ile deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

Sanırım sadece çin için cıkmış, geçen seferde bi versiyon çıkmıştı sadece çin'e veya tayvan'â bize gelmemişti onun gibi bi iyileştirme sanırım, sim kartlar için olabilr.
    Sensör sebebiyle asus zenfone4,5 ve 6 lara cift tik gelmeyeceğini açıklamışlardı gelmez sanırım.

Sensör ile ilgili sıkıntı şu farkettiğim kadarıyla. Laser 5,5" in proximity sensörünün önü kapanınca dt2w kesinlikle çalışmıyor. Zenfone5 in proximity sensöründe ise tam kararlı değildi. Sanırım Zenfone5 in proximity sensörü sürekli çalışma ve bekleme durumuna tam uygun değil.

Legolaas16 hocamın bu romu da Gecko sürümlerine ekleyeceğini tahmin ediyorum ve merakla bekliyorum.

Aslında bu romun tamamını yüklemeye gerek olduğunu da sanmıyorum. Eğer boot.img dosyası uyarsa WW 40.54 sürümüne bu CUCC sürümün boot.img i atılıp Zenmotion için kullanılan xml dosyasını da permissions içine attıktan sonra izinleri ayarlarsak çalışabilir gibi geliyor bana.

yakınlık sensörü kapalı iken DT çlışmama olayı arkadaştaki G2 dede var hocam diğer arkadaştaki G3 ede şimdi baktım ondada aynı.
    yakınlık sensörünü kapatınca DT çalışmıyor.
    bence mantık şu.
    diyelimki bol bir pantolon yada rahat bir ortamda telefon yakınlık sensörü algılamasa DT ekrana her 2 kez dokunan şeyde ekranı açacaktı.
    sanırım bu şekilde ayarlamışlarki zırt pırt açılmasın.

• quote:

quote:

öncelikle CUCCV sürüm nedir onu çözmek lazım.
    eğerki bahsedilen DT2W özelliği gibi özellikler geliyorsa neden KİTKAT üzerinde yapılmış.???
    Lolipop üzerinde neden yayınlanmamış.
    ilginç işler peşinde asus.

birde @cankartal şu zen 2 laser 5.5 de çocuk modu nasıl bikaç ekran görüntüsü koyarmısın?
    kullanışlımı. türkçemi yoksa tamamen ingilizceden uyarlanma yarım yamalak bişey mi?

Kitkat için DT2W kodlarını hiç entegre etmemişlerdi kernele. Yeni uyarlamış olabilirler.

Laser 5,5" in çocuk moduyla ilgili çok birşey yok. Gayet kullanışlı.

Bu mesaja eklenen görseller:

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım

güzelmiş.

• Arkadaşlar kablosuz internetten dosya yöneticime bağlanamıyorum aynı wifi'ye bağladım cihazları kodu tarayıcıya yazdım sayfa görüntülenemedi diyor tarayıcım.
  • selamın aleyküm. Arkadaşlar cihazımı root yaptım room atarken kapandı dahada açılmıyor
    bu resmin aynısı oluyor.
    lütfen yardım
     Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KUZEY TEKİNOĞLU -- 1 Mart 2016; 2:37:50 >
  • quote:

quote:

quote:

yakınlık sensörü kapalı iken DT çlışmama olayı arkadaştaki G2 dede var hocam diğer arkadaştaki G3 ede şimdi baktım ondada aynı.
    yakınlık sensörünü kapatınca DT çalışmıyor.
    bence mantık şu.
    diyelimki bol bir pantolon yada rahat bir ortamda telefon yakınlık sensörü algılamasa DT ekrana her 2 kez dokunan şeyde ekranı açacaktı.
    sanırım bu şekilde ayarlamışlarki zırt pırt açılmasın.

Mantık güzel hocam da Zenfone5 in sensörü sanırım buna tam uyumlu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: KUZEY TEKİNOĞLU

selamın aleyküm. Arkadaşlar cihazımı root yaptım room atarken kapandı dahada açılmıyor
    bu resmin aynısı oluyor.
    lütfen yardım

Cn sürümü mü yüklemeye çalışıyorsunuz yoksa siz de :)
    Resmin aynısı diyorsunuz da o alttaki sarı yazılar önemli. Orda yazanı yazın buraya, o şekilde yardımcı olabiliriz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KUZEY TEKİNOĞLU

selamın aleyküm. Arkadaşlar cihazımı root yaptım room atarken kapandı dahada açılmıyor
    bu resmin aynısı oluyor.
    lütfen yardım

Cn sürümü mü yüklemeye çalışıyorsunuz yoksa siz de :)
    Resmin aynısı diyorsunuz da o alttaki sarı yazılar önemli. Orda yazanı yazın buraya, o şekilde yardımcı olabiliriz.

Sabaha kadar uğraşıp yaptım hocam :) aynı anda ses açma ve kapamaya tıklayarak menüyü açtım

• Merhaba ben telefona cynogen 12.1 romunu yükledim ve yüklemez olaydım telefon açıkken şarj olmuyor mobil veri açılmıyor donmalar aşırı oluyor müzik açılmıyor bunu nasıl düzeltebilirim telefon açıkken şarj olmuyor resmen başka stabil bir rom önerebilirmisiniz veya güncellemesini yapınca düzelirmi yardım edin lütfen
  • Merhaba kısa bir süredir com.android.phone işlemi durdu hatasını alıyorum zaman zaman . Bu hata akabinde hat gidiyor . Bazen kendiliğinden düzeliyor bazen düzelmiyor . Telefonumu küçük yaştaki yeğenim birkaç defa yere fırlattı oynarken çok sertçe değil ama halının üstünde oldu bu . Sizce sorunun kaynagı bu darbe mi oldu yoksa başka bir durum mu vardır ?
  • silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 2 Mart 2016; 12:46:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enes16x

Merhaba ben telefona cynogen 12.1 romunu yükledim ve yüklemez olaydım telefon açıkken şarj olmuyor mobil veri açılmıyor donmalar aşırı oluyor müzik açılmıyor bunu nasıl düzeltebilirim telefon açıkken şarj olmuyor resmen başka stabil bir rom önerebilirmisiniz veya güncellemesini yapınca düzelirmi yardım edin lütfen

Bağlantıdaki rom ve çekirdeği yükleyin.

http://forum.xda-developers.com/zenfone-5/development/resurrection-remix-zenfone-5-t3185403

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 15801581158215831584
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.