Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1579. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15771578157915801581
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hicbir müdehale yapılmadan kullanabilirsiniz 40.87 de radyoyu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz da olsa umudum vardı ama neyse. Miui arayuzu çok hoşuma gidiyor. Tekrar teşekkür ederim Ahmet hocam

• Merhaba, Ben otomatik eşitlemeyi açmadığım halde e-mail ler anlık geliyor. Acaba bu bir sorun mu? Ayarlarda bişey bulamadım. ASUS kendi uygulaması kullanıyorum ve hotmail üzerinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google play hizmetleri durduruldu hatası aliyorum. Çözüm ne acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: LoveTheMooN

Biraz da olsa umudum vardı ama neyse. Miui arayuzu çok hoşuma gidiyor. Tekrar teşekkür ederim Ahmet hocam

+1453 aynı fikirdeyim, zaten bir yakalasam hemen paylaşırım. Yeni MiHome Launcher Lolipop versiyonu çıkacak onun türkçeleştirip paylaşırız inşaAllah
  • quote:

Orijinalden alıntı: bodur35

son gelen güncellemeyi yaparken hata verdi yapamadı hata verdi bi şekilde açtım teli sd kartı çıkarttım tekrar deniyeyim diyorum ama güncelleme görünmüyor.
    Sürüm 5.0 WW_3.24.40.78_20151001

3.24.40.87 sürümü asus un sitesinden indirip dahili hafızaya atarak deneyin. Usb kablosunu çıkarttığınızda, telefonu kapatıp açtığınızda veya dosyanın ismini değiştirip tekrar orjinal ismine çevirdiğinizde güncelleme uyarısı çıkacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ferid

quote:

Ahmet Ferid hocam miui rom için bir hareketlenme olmuştu sanırım sen paylaşmıştın onuda. Onda son durum nedir ?

Vietnamdaki Geliştiriciye paylaştım, ama henüz bir paylaşım yok. Xiaomi deki rom yapımcıları da x86 için mümkün değil diyorlar.

Nasıl mümkün olmaz ki hocam ya. Uğraşmamak için sallamışlar yani. Sonuçta yazılım yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filmlove

Merhaba, Ben otomatik eşitlemeyi açmadığım halde e-mail ler anlık geliyor. Acaba bu bir sorun mu? Ayarlarda bişey bulamadım. ASUS kendi uygulaması kullanıyorum ve hotmail üzerinden.

E-mail uygulamasında senkronizasyon ayarı vardı sanırım. Onu değiştirebilir veya Otomatik Başlatma Yöneticisi'nden E-mail uygulamasının izinlerini reddedip son uygulamalarda olmadıkça çalışmamasını sağlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ferid

quote:

Ahmet Ferid hocam miui rom için bir hareketlenme olmuştu sanırım sen paylaşmıştın onuda. Onda son durum nedir ?

Vietnamdaki Geliştiriciye paylaştım, ama henüz bir paylaşım yok. Xiaomi deki rom yapımcıları da x86 için mümkün değil diyorlar.

Nasıl mümkün olmaz ki hocam ya. Uğraşmamak için sallamışlar yani. Sonuçta yazılım yani.

ustam inan Xiaomi Custom Rom resmi yayında asus zaten hiç yer almıyor.
    Ancak bireysel resmi olmayan geliştirmelerde de sadece ASUS EEE PAD TRANSFORMER PRIME TF201 var Mıuı V4 olarak.
    Bu da zaten resmi değil özel geliştiricinin desteği ile 10.1" lik dört çekirdekli mobil işlemcisi NVIDIA® Tegra® 3 olan cihaza yapmışlar.

poonia790
    MIUI Beta Team - Global
    I Want to Know That What MIUI is available for ASUS ZenFone Series? ASUS ZenFone 5 and 6 have 2 GB RAM So I Think Its Work Smoth on it. Anyone Want MIUI For ZenFone Also??

Verilen cevaplar özeti şu "No official support for Intel CPUs"

iakwbos
    Moderator
    oh, i have to disagree with you on 1.6Ghz Dual Cores not handling MIUI. There a lot of old devices out there, even single core ones that are using MIUI smoothly. And in fact Intel CPU's are quite powerful (smartphone wise), those have Hyper Threading and the newer ones are even already on 64-bit architecture, mind you.

inoot
    MIUI Beta Team - China
    not sure, because of intel CPU

Zenfone bu haliyle daha iyi diyip gerekçe sunanlar da var
    For what MIUI in Zenfone? you zenfone most laggy and buggy if using meeuee and you know Miui not support latest OS in you Zenfone because Miui kitkat permanen.. MIUIDevTeam and Hugo Barra also eating Kitkat expired and manny in doom...

Ve daha da fazla Balcan GSM deki Miui geliştirici ekipteki tüm dünyadan moderatörlerle yazıştım belki 15 kişi olmuştur, ama hep aynı cevapları verdiler.
    Ya gerçekten X86 CPU uyum sorunları var ki zaten Miui nin yaptığı romlar hep geriden gelir ve Rom diğer özel romlara göre biraz ağırdır ki Xiaomi veya LG gibi Çinin en gözde telefonlarından bazıları hariç Android5 almamıştır. Özel geliştirmelerin tamamı Kitkatta kaldı.

Yada Çindeki Google rekabeti ve arka plandaki sorunlar Taywan merkezli telefon üreticilerine farklı bir Global tavır alabilir. Biliyoruz ki Samsung " Güney Kore" ile birçok Çinli firma hala sorunlu ilişkileri vardır, her fırsatta birbirlerini kötülüyorlar, tabi bunu bir Asus içinde söylemek için ihtimal kesin delil yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 22 Şubat 2016; 9:42:29 >

• Miui vb romları görünüm için istiyorsanız zaten görünümü dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Yok performans ise, Zenfone orjinal rom dahil hiç bir romda performans sorunu yaşatmadı.

Çok özel bir teknoloji sunuyorlarsa bilgim yok. Miui görünümü sağlayan launcher, yama ve eklentiler mutlaka vardır. CM var, dert yok

• quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Miui vb romları görünüm için istiyorsanız zaten görünümü dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Yok performans ise, Zenfone orjinal rom dahil hiç bir romda performans sorunu yaşatmadı.

Çok özel bir teknoloji sunuyorlarsa bilgim yok. Miui görünümü sağlayan launcher, yama ve eklentiler mutlaka vardır. CM var, dert yok

aynen +1453. ama işte insan bir değişiklik arıyor bazen. Evet bizim cihazlar hem hızlı ve hemde arayüz bakımından da saf android gibi değil gayet iyi.
    Bu günkü Mi Lite Express Kitkat uyumlu, Full arayüz Lolipop Mi Lite Express henüz çıkmadı. Oldu mu tam olmalı sadece icon pek iç açıcı değil ortaya karışık bişey oluyor.
    CM12 tabi ki iyi ki var. Ama bakın kaç tane geliştirildi, hepsi birbirinin kopyası +- fark var. Ve hala GPS tam değil, Uçak moduna aldın mı yeniden başlat, yok sd kartı tanımak için şööle yap.
    Yani adam gibi adam tam stabil bir rom olmadı. Zaten CyanogenMod Resmi Geliştiricilerinde Zenfone 4-5-6 pek umurlarında değil, baştan ellerini çektiler, neyin hesabını yaptılarsa
    Para kazanma ise gerçekten global olarak 4-5-6 nın çok kullanıcısı var, ne kadar tık okaa para, dertleri ne ki "Biz bunlara destek vermeyeceğiz" diyorlar anlamak zor Braderim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 22 Şubat 2016; 13:48:55 >

• Millet marshmellow a geçti biz daha 5.1 e geçemedik.

• Arkadaşlar hafıza kartı olmayan bir zenfone 5 de Silinen resimleri nasıl kurtarırız ? yada cihazı bilgisayara nasıl USB Depolama aygıtı olarak gösterebilirim ?
  • Yeni guncelleme uyarisi geldi?

Deneyen var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: rasit019

Arkadaşlar hafıza kartı olmayan bir zenfone 5 de Silinen resimleri nasıl kurtarırız ? yada cihazı bilgisayara nasıl USB Depolama aygıtı olarak gösterebilirim ?

PC de intel sürücüleri kurulu ve tanımlı olsun bu konunun1.sayfasında anlatılıyor. sonra geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama açık yani tickli olsun. PC ye şuradanhttp://filehippo.com/download_recuva/ recuva adlı programı kur yeniden başlat. telefonu da usb den PC ye bağla recuva yı aç bakacağı yerleri cihaz dahil işaretle o bulur şayet kllanılabilecek halde ise

• bir çılgınlık yapıp güncellemeyi yapiim dedim recovery ekranı ile karşılaştım :)
    hata şuydu
    broadcom.jar :)
    radyo için root yapıp dosyayı değiştirip sonra unroot yapmıştım.
    herifler 55mb lık güncellemeye güncel broadcom dosyasını koymuşlar.
    hata verdi.
    dedim başlarım sizin güncellemenize :)
    yapmadım sonra.
    radyommm benimmm :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

bir çılgınlık yapıp güncellemeyi yapiim dedim recovery ekranı ile karşılaştım :)
    hata şuydu
    hata verdi.
    yapmadım sonra.

Belki yeni boardcom.jar ile radyo bağlanıyordur hocam :D

Zenfone5 i arkadaşıma verdiğim için deneyemiyorum malesef. Güncelleme yapan bir arkadaş kontrol edebilir belki.
  • quote:

quote:

bir çılgınlık yapıp güncellemeyi yapiim dedim recovery ekranı ile karşılaştım :)
    hata şuydu
    hata verdi.
    yapmadım sonra.

Zenfone5 i arkadaşıma verdiğim için deneyemiyorum malesef. Güncelleme yapan bir arkadaş kontrol edebilir belki.

o potaya girmem hocam
    bidaa root yapcam bidaa dosyayla uğraşcam neme lazım.
    ne malum kapamaya çalışmadıkları

• quote:

quote:

hata şuydu
    hata verdi.
    yapmadım sonra.

aman hocam terki diyar mı eyleyecen yoksam zenfone5 den

• [Zenfone 5] [6.0.1] CyanogenMod 13 Marshmallow Coming
    Bu mesaja eklenen görseller:

Bu haber vietnam geliştiricilerinden, %80 hazır. Resim vietnamdakilere ait.
    Ayrıva xda daki tartışmayı da veriyorum, aaa Türkiyeden bir arkadaş da var bu Android M de zenfone5 için.

CyanogenMod Code
    https://review.cyanogenmod.org/#/q/zenfone+old

Android M Discussion
    http://forum.xda-developers.com/zenfone-5/general/android-m-discussion-t3320998

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 23 Şubat 2016; 20:08:29 >

• 
Sayfa: önceki 15771578157915801581
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.