Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1445. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14431444144514461447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rdlsln

www.asus.com/tr/Phone/ZenFone-Go-ZC500TG/specifications

Asus zenfone go'nun özelliklerini paylaştı. İşletim sistemini android 5.1 olarak vermiş. Bizim telefonla işlemci dışında neredeyse farkı yok. Buradan lollipop güncellemesi çok yakındır diye çıkarım yaptım şimdi

valla konuya ben yazmak için girdim, sen benden önce davranmışsın :)

bizim 5 ile neredeyse aynı.. ufak makyajlanmış o kadar.. bir de 5.1 ile geliyor telefon..

lolipop u yüklemedim, g2 de var bende, onda bile su gibi içiyor şarjı lolipop, bunda ne yapar kestiremedim..

5.1 i de yüklemem sanırım.. asusun uygulamaları güncelleniyor arada sırada, onlarla zaman geçiriyoruz işte

ama bizim telefonun aynısının ufak makyajlı halini nasıl çıkarabildi asus anlamak güç..
    az çıkarsın öz çıkarsın, yazılım desteği versin, samsung gibi 30 çeşit telefon olursa asusda çöp olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: sepkov

Bu halde kaç saat ekran süresi alıyorsunuz? Çünkü voltaj değeriniz neredeyse sona yaklaşmış yani tam %3. İntel işlemcili bir telefon olduğu için voltaj diğer telefonlara göre farklı bu pilin Max voltajı 4.2.

Max Voltaj 4.36 4.39 gibi bir rakam olması lazım. 4.4 muhtemelen asıl değeri fakat ben ölçümlerimde 4,369 ları gördüm genelde.
    Minimum Voltaj ise 3,43 civarı sanırım. Bu değere kadar telefonu kullanabildim.
    Aslında bu pilin minimum voltajı 3,2 diye biliyorum fakat o voltaja düştükten sonra tekrar şarj olamıyor. Bu yüzden de 3,43 gibi bir değerde kapanıyor cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoveTheMooN

Hocam ekranın ışığı benide rahatsız etmeye başladı. Düşükte kullanmama rağmen gözünü alıyor. Siz bir çözüm buldunuz mu acaba ?

Kitkat 40.54 sürümünde kullanmaya devam ediyorum :) Işık olarak bana iyi geliyor bu sürüm. 9 lux değerinde çalışıyor sanırım en kısık halinde ki yeterli oluyor benim için.
  • quote:

Hocam ekranın ışığı benide rahatsız etmeye başladı. Düşükte kullanmama rağmen gözünü alıyor. Siz bir çözüm buldunuz mu acaba ?

Kitkat 40.54 sürümünde kullanmaya devam. Lux değeri 9 a kadar düşüyor bu sürümde yanılmıyorsam. Bana da yeterli geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

Saewald @ Ne yaparsanız yapın şarjı bir günü zar zor çıkarıyor gerisine siz karar verin

soulfly128 @ Bekleme süresi asla 20 saat değil en kısık kısıtlı kullanımda bile max 15 sat falan anca ekran süresi de 1saat 15 falan anca yetiyor hepsini denedim her günde yeni şeyler deniyorum biraz firenledim ama yetersiz...bu normal gündelik kullanıma yetmeyen ve olumsuz yönde etkileyen bir batarya performansıdır ki bağımlık derecesinde olanlar kaldırır bunu duvara atar zaten... o dediğiniz süreler olsa bu kadar kişi eleştirmez eh işde fena değil denirdi bu cihaz batarya performansı olarak olması gerekenin en az eksi %15 performans veriyor kısaca olumsuz ve sorunlu... ama ses ve batarya sorunu dışında evet çok iyi cihaz hakkını vermek lazım ama işde çok önemli kronik sorunu var bu da diğer olumlu yönlerinin doğal olarak önüne geçiyor

16 saatlik günlük kullanımda kitkat ile 4-4,5 saat ekran süreleri alıyordum. Çok yoğun gezer, gündüz ağırlıklı dışarıda kullanırsam 3-3,5 saate düşüyordu.
    Lollipop ile 16 saatlik günlük kullanımda ise normal süre 3,5 saat iken çok yoğun, gezerek mobil veri ile kullandığımda 2-2,5 saatte %10 lara düşüyordum.
    Şu aralar kitkat 40.54 ü kullanıyorum ve bolca oyun oynadığımdan ekran sürem 2,5 saat civarlarında %10-15 kalıyor. Gün içinde 1 saat şarja taktığımda toplam 4-5 saat civarı ekran süreleri alabiliyorum halen. Şimdilik bu şekilde de idare ediyorum.

Bu arada arkadaşımda GM Adroid One var ve 3-4 günde 1 defa şarja takıyor. Geçen telefonunu kurcaladım 3. günde toplam 1,5 saat ekran süresi vardı. Şimdi bu kişiye şarj yetmesin de bana mı yetsin :)

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Kardeş zaten asusu akıllı telefonu gercekten heryonuyle kullanan kisiler sarjindan şikayetçi büyük olsun dokunmatik olsun ucuz olsun diye alanlara zaten 2 gun rahat yeter. Bazen yogun calistigim zamanlar teli elime almiyorum 2 gunu rahat cikartiyo. Ayrica 40.54 sürümünde radyoyu calistirabilen oldumu acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskiden 2-3 saate %0 dan %100 e şarj ederdi,şimdi şarj etme süresi 5-6 saati alıyor,nedir sebebi,başına daha önce gelen oldumu ? nasıl çözebilirim sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

Kitkat 40.54 sürümünde kullanmaya devam ediyorum :) Işık olarak bana iyi geliyor bu sürüm. 9 lux değerinde çalışıyor sanırım en kısık halinde ki yeterli oluyor benim için.

Bende kitkat 54teyim hocam. Gözlerimdenmidir bilmiyorum aşırı rahatsız etmeye başladı. Cevabınız için tesekkur ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefona playstore'dan bi sözlük uygulaması indirmeye çalışıyorum fakat -24 hata kodu alıyorum. Sebebini ve çözümünü bilen arkadaş var mı ?
  • Kitkatta lollipop'a göre ne kadar fark ediyor ekran süresi?

• facebook kapatıldı vpn kullanmak istedim ama hangi programı yüklediysem çalışmadı
    bu uygulamaya güveniyorum kısmını işaretleyemiyorum.
     Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım

• hgurbuz50 kullanıcısına yanıt
    Ekranin rengini degistiren uygulamayi kapatip deneyin.

• Lollipop'tan Kitkat'a döndüreyim dedim 5.3.3.3 ü indirip attım telefon res atınca "komut yok" uyarısı verdi biraz korktum sonra 5.2.2.2'yi de atıp aynısını yaptım onda da "komut yok" dedi telefon hala 5.0'da. Bu saatten sonra da döndürmem herhalde tırstım baya
  • Aşağıda linkini verdiğim Donanım haberden Erdi Özüağ'ın haberini yaptığı Gigaset'in yeni telefon modelleri her ne kadar donanımı, malzeme kalitesi ve fiyatı ile üst seviye telefon hissiyatı uyandırsa da videonun 2.28 dakikasından itibaren arayüzde vuku bulan takılmaların söz konusu cihazlar için hiç'te istenilen fiyatları hak etmediklerini göz önüne seriyor. Keza aynı sorunu yıllardır Samsung ve LG'nin üst seviye olarak ürettiği ancak yazılım kalitesine gelince yerlerden sürünen bir çok telefonu için de geçerli.

Aslında Zenfone 5 sahiplerinin bu telefonları gördükten sonra piyasada bulunan bir çok modelden çok daha iyi yazılım-donanım optimizasyonuna sahip bir cihaz kullandıklarının farkına varmalılar. Adam 3 bin tl'ye yakın para ödediği Ayfon için bile cebinde şarj cihazı taşıyarak dolaşıyorsa
    700 tl'lik bu cihazların pil performanslarını da fazla kafaya takmamak gerek.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Gigaset-Me-Pro-on-inceleme-videosu-Donanim-ozellikleriyle-iddiali-telefon.htm

• 5 aylik lolipop kullanımından sonra kitkata dönme karari aldım.

5.3.3.3 zip dosyasini telefonun kök klasörüne atinca kitkata mi donmus olacagim? Yani telefonu usb kablo ile pc ye baglayip herhangi bir sey flashlamayacagim degil mi?

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizi tekrar rahatsız ediyorum ama telefonu 3 farklı kabloyla farklı bilgisayarlara ve usb yerleri takmama rağmen bilinmeyen aygıt olarak gözüküyor.Şarj oluyor.Telefondan hafıza kartına ve telefonun belleğine girebiliyorum.Ama bilgisayardan giremiyorum.Son sürüm ya da ilk mesajdaki intel android driver yazılımını kurdum.Sonuç aynı.Bunun nedeni nedir? (Depolama ayarlarından MTP Medya cihazı aktif durumda) Aklıma ilk gelen arıza ya da virüs ihtimali...Fabrika ayarlarına döndürebilmem için telefondaki numaraları hafıza kartına vs... kaydetmem lazım.Bunun yolu var mı?

Edit:Telefonu sıfırladım.Numaraları kurtardım.Ama problem devam ediyor.

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 12 Ekim 2015; 0:55:16 >

• AC Kiriklar kullanıcısına yanıt
    Telefon garantilik şarj soketi arızası var aynı durum başıma geldi ankaradan yolladım 6. günde sorun hallolmuş şekilde geri geldi telefon
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Zven Kruspe

Telefon garantilik şarj soketi arızası var aynı durum başıma geldi ankaradan yolladım 6. günde sorun hallolmuş şekilde geri geldi telefon

Cevabınız için teşekkür ederim.Cihaz rootlu halde.Hafıza kartını sınırsız kullanabilmek için root etmiştim.Servise göndermeden önce usb kullanamadan nasıl unroot hale getirebilirim peki?
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    Ardından 5.2.2.2 olan dosyayı da atmaniz lazım.

• arkadaşlar telefonumun camı kırıldı dokunmatikte sıkıntı yok kaça yapar servis? fazla fiyat verirse yurt dışından parça alıp kendim takmayı düşünüyorum takan var mı daha önce? telefonumun mikrofonu bozuldu 2 aydır böyle kullanıyorum hoparlöre alınca konuşabiliyorum sadece, bozulan var mı? servise versem kitkat'a dönerler mi? kusura bakmayın cümlelerim saçma oldu biraz gece saati uykuluyum.
  • 
Sayfa: önceki 14431444144514461447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.