Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1377. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13751376137713781379
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

Orijinalden alıntı: KubilayA

İyi günler arkadaşlar. Lolipopta telefonu sessize de titreşime de alsam mesaj gelince titriyor. Sessiz modda aramalarda titremiyor ama mesajlarda titriyor. Bir türlü tam sessize alamadım yardımcı olabilecek var mı? Bir de whatsapp çok can sıkmaya başladı lolipoptan beri mesajlar düzenli gelmiyor hala çözemedim sorunu. Programa girip kontrol etmek zorunda kalıyorum.

Sessizdeyken aramalarda titremesini istiyorsanız Ayarlar/Ses ve bildirimler/çalarken titret i işaretleyin. Whatsapp ı Otomatik başlatma yöneticisinden kapattıysanız bildirim alamazsınız. Ayrıca Güç yönetimi menüsünden güç tüketimi listesinde Whatsapp ı bulup detaylarına bakın. Aygıtı uyandırmayı engelle ve Aygıtı uyanık tutmayı engelle seçeneklerini işaretlemiş olabilirsiniz. Güç tasarrufu en uygun modda iken de ekran kapalı olduğunda internet bağlantısı kapanır. Ekranı açtıktan 3-4 saniye sonra bağlantıyla birlikte bildirimler gelmeye başlar.

Tam tersine cankartal hocam ben sessiz modda telefonun tam sessize geçmesini istiyorum. Ancak aramalarda titremeyen çalmayan telefon mesaj gelince titriyor. Titreşim modunda zaten titriyor lolipop buglarından biri galiba çözemedim. Derste hocayla papaz olcam bu titreme yüzünden az kaldı :)

Whatsapp için de dediklerinizi baştan beri defalarca kontrol ettim ama olmuyor. Lolipop yükledikten sonra oldu mesajlarım düzenli gelmiyor. Programı açıyorum biraz bekliyorum pıtır pıtır düşüyor mesajlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfyldz.bjk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mstfyldz.bjk

arkadaşlar öncelikle selamlar
    elimde zenfone 5 var.
    root atamıyorum
    root zenfone uygulaması ile denedim.. yeniden başlatıyorum ancak olmuyor..

ve yeniden başlattığımda decyrpt password olayı geliyor..
    telefonda recovery yapmam lazım. silinen dosyalar var.
    yardımcı olabilirmisiniz ?

edit : sürüm JB 4.3 - ww ve j ile biten (t00j idi sanırım )

Yazılımınıza ait sürümün aynısını adb sideload yöntemiyle tekrar yükleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için imzamdaki 2. konuyu inceleyebilirsiniz.

Bu arada sisteminiz çok eski. Özellikle 4.3 sürümünde kalmanızın bir sebebi var mı?

aslında olay şu.
    bilirkişi olarak çalışıyorum
    tarafıma teslim edilen telefon bu.
    dahili hafızada silinen bir video var.
    bu video yu geri getirmem lazım.
    ancak rootlama yapamadım. o yüzden elim mahkum bir şey yapamıyorum..

bu işlemler telefon içeriğinin silinmesine neden olurmu ? herhangi bir veri kaybı ?

madem konu açıldı. şunu da sorayım..
    dahili hafızadan geri getirme yolu nedir ? ( undelete programı haricinde )

Malesef ki benim bildiğim kadarıyla telefonların dahili hafızasını pc ye sürücü olarak tanıtamadığınızdan kurtarma işlemi yapılamıyor.
    Belki linux üzerinde çalışan bir recovery programı varsa o görebilir ama Windows "Aygıt" olarak görüyor.

Bu arada telefonun aktif çalıştığı süre boyunca hafızaya birşeyler yazılıp silinmeye devam eder. Bu sırada eski silinen dosyaların bölümleri de kullanılır ve kurtarılması zorlaşır. Profesyonel bir işçilik gerekli bu durum için.

• quote:

quote:

quote:

İyi günler arkadaşlar. Lolipopta telefonu sessize de titreşime de alsam mesaj gelince titriyor. Sessiz modda aramalarda titremiyor ama mesajlarda titriyor. Bir türlü tam sessize alamadım yardımcı olabilecek var mı? Bir de whatsapp çok can sıkmaya başladı lolipoptan beri mesajlar düzenli gelmiyor hala çözemedim sorunu. Programa girip kontrol etmek zorunda kalıyorum.

Sessizdeyken aramalarda titremesini istiyorsanız Ayarlar/Ses ve bildirimler/çalarken titret i işaretleyin. Whatsapp ı Otomatik başlatma yöneticisinden kapattıysanız bildirim alamazsınız. Ayrıca Güç yönetimi menüsünden güç tüketimi listesinde Whatsapp ı bulup detaylarına bakın. Aygıtı uyandırmayı engelle ve Aygıtı uyanık tutmayı engelle seçeneklerini işaretlemiş olabilirsiniz. Güç tasarrufu en uygun modda iken de ekran kapalı olduğunda internet bağlantısı kapanır. Ekranı açtıktan 3-4 saniye sonra bağlantıyla birlikte bildirimler gelmeye başlar.

Tam tersine cankartal hocam ben sessiz modda telefonun tam sessize geçmesini istiyorum. Ancak aramalarda titremeyen çalmayan telefon mesaj gelince titriyor. Titreşim modunda zaten titriyor lolipop buglarından biri galiba çözemedim. Derste hocayla papaz olcam bu titreme yüzünden az kaldı :)

Whatsapp için de dediklerinizi baştan beri defalarca kontrol ettim ama olmuyor. Lolipop yükledikten sonra oldu mesajlarım düzenli gelmiyor. Programı açıyorum biraz bekliyorum pıtır pıtır düşüyor mesajlar.

Lollipop un "Rahatsız etme" özelliğini kullanın o zaman. Belirttiğiniz sürede çağrı ve bildirimlerde uyarı vermeyecektir.
    Whatsapp dışında Facebook, messenger v.s. benzer programlarda da ekranı açıp girmenize gerek kalıyor mu bildirim alabilmek için. Eğer sadece Whatsapp içinse Otomatik Başlatma Yöneticisinden bir defa engelleyin ve sonra tekrar izin verin. Ayarlar/Güç yönetimi kısmından da uyandırmayı engelle ve uyanık tutmaya izin ver seçeneklerini aktifleştirin ve sonra tekrar pasifleştirin.

Greenify veya benzeri bir program kullanmamışsınızdır herhalde.

• Arkadaşlar herkese cok teşekkür ederim yardımı olan olmayan bugün itibari ile cihazimi degistirdim lenovo p70 e geçiş yaptım birazda bunun tadına bakalım. Herkese cok teşekkürler

• emreaplk kullanıcısına yanıt
    Zenfone 5`in arkasından 4000mah çok iyi gelir :) arada ekran süresi atmayı unutma :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen hocam inşallah atacagim. Bakalım bu nasıl bi ayar çekecek bize :)

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Rahatsız etme özelliğini bilmiyordum onu kullanayım bakalım teşekkürler.

Facebook kullanmadığım için bilmiyorum greenify kullanıyorum ama whatsapp durdurma ayarlı değil zaten baştan beri greenify kullanıyorum ama lolipoptan sonra oldu bu whatsapp sorunu. Diğer sçylediklerinizi yaptım bakalım inş düzelir.

• Arkadaşlar, umi emax kullanmaya başladım. 3780 mAh'lık piliyle oh be dünya varmış dedim. 2 gün standby ve 6-7 saatlik ekran süresi elde ediyorum. zenfone iyi güzel telefon da şarjı mahvediyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: opua

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar şok gelişme.

telefon bir anda şarj olmaya başladıı.

şimdiki sorun ise telefonu pc ye bağladığımda depolama dan uygun ayar seçili olduğu halde bilgisayar telefonu görmüyor.

driver problemi falan değil.

nasıl çözeriz

Aygıt yöneticisini kontrol edin. Driver problemi değil diye düşündüğüm birçok durumda driver çıktı. Bilinmeyen aygıt olarak mı görüyor? Hiç ses veya tepki vermiyor mu? Tepki verip tanımıyor mu?

Aygıt yöneticisinde bi şey görünmüyor
    Tepki yok

Değişik kablolarla da denedim

Şarj soketiniz veya pc nin usb soketi arızalanmış da olabilir. Pc ye bağlandığında her türlü bilgisayarın tepki vermesi lazım. En azından bilinmeyen aygıt demesi lazım. Telefonunuza otg ile flash bellek vs bağlamayı denediniz mi peki? sokette arıza varsa muhtemelen onlar da çalışmayacaktır.

Kanka soket arizasi degil de dedigim gibi anakartin ilgili kisminda problem var
    Daha once de fise taktigimde telefon acikken sarji algilamiyordu sadece kapaliyken algiliyordu

Soket arızası olsa aslında kapalı şarj oluyorsa eğer pc ye takınca da en azından şarj olması lazımdı. Peki pc ye kapalı olarak usb den bağladığınızda şarj oluyor mu?
    Bu durumda şarj oluyorsa yazılımsal bir sıkıntı ihtimali devam ediyor demektir. Wipe cache yapıp deneyin.
    Eğer kapalıyken prizden şarj olup pc den usb den şarj olmuyorsa o zaman usb voltajı düşük geliyor olabilir. Yacihazın bahsettiğiniz şarj devresi 500mah civarı akımları görmemeye başladı ya da pc nizin usb den verebildiği güç 480-500mah olması gerekirken daha düşük bir değerde kalıyordur ve cihaza akım yetersiz geliyordur.

Powerbank ile şarj edebiliyor musunuz? Denediniz mi böyle bir şeyi?

Su an farkli bir pc de denedim sonuc ayni

Sarj oluyor gorunmesine ragmen telefon algilanmiyor.

Yazilimsal oldugu suphesiyle factory reset wipe yaptim recovery menusunden fakat duzelme yok

• Cm12 kullanıcıları size "flux white" veya "flux" temayı öneriyorum :) (google play de bulunmuyor).
     Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım

• Önerebiliceğiniz bir şeyler var mı?

• ulutan1 kullanıcısına yanıt
    bende kuveyt türk mobil şube kullanıyorum.
    root lu telde uyarı vermiyormu?

• quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Arkadaşlar, umi emax kullanmaya başladım. 3780 mAh'lık piliyle oh be dünya varmış dedim. 2 gün standby ve 6-7 saatlik ekran süresi elde ediyorum. zenfone iyi güzel telefon da şarjı mahvediyor.

o ne öyle nerde satılır kaç para?

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    valla kullanım alışkanlıkları göreceli işte.
    size sorun olmayan bana oluyor.
    :)

• hgurbuz50 kullanıcısına yanıt
    Sakıncalı diye uyarı veriyor tabi ki. Tüm rootlu cihazlarda uyarı veriyor sanırım. Dikkat etmek lazım. Taksit yatıyorum anlık işlem yani, allah korusun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ulutan1

Sakıncalı diye uyarı veriyor tabi ki. Tüm rootlu cihazlarda uyarı veriyor sanırım. Dikkat etmek lazım. Taksit yatıyorum anlık işlem yani, allah korusun :)

eski telefonum root luydu gene kullanıyordum uygulamayı uyarı veriyordu.
    sırf bu yüzden cihaza root atmayı düşünüyorum sonra vazgeçiyorum.
    bankaların bi bildiği varmıdır acaba.
    yoksa standart bir uyarımıdır bilmiyorum.

• Cm'de bildirim ışıgı yok sanırım birde wifi bir defa kapatılırsa birdaha açmak için telefonu kapatıp açmam gerekiyor herkesde öyle mi acaba ?

Wifikill sadece 4.4.2 de çalışıyordu sanırım ne lollipopda ne de cm'de çalıştıramadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meLanoR43 -- 6 Ağustos 2015; 21:59:31 >
  • meLanoR43 kullanıcısına yanıt
    Evet wifi de öyle bir sorun farkettim. Düzelmesini bekliyoruz.

Bildirim ışığı sanırım gözden kaçmış. System/lib/hw klasörüne buradan indireceğiniz lights.clovertrail.so dosyasını yerleştirin. Eskisi varsa üzerine yazın. İzinleri mutlaka rw-r-r haline getirin.

Reboot edin ve bildirim ışığı çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: OmC43

Sorunlu zaten.

Şimdi pil göstergesi bozuk olduğu için telefon %1de baya uzun ekran suresi veriyor sanırım?

• Arkadaşlar şu telefonun titresimi o kadar kaba geliyor ki (özellikle geceleri) bu klavyede ayarladığımız titreşim seviyesi gibi bi uygulama yok mu titreşim seviyesini ayarlamak için?

• 
Sayfa: önceki 13751376137713781379
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.