Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13741375137613771378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Durun gelmeyin, CM bataryayı içiyor ya da gösterge yine sorunlu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: opua

quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

arkadaşlar şok gelişme.

telefon bir anda şarj olmaya başladıı.

şimdiki sorun ise telefonu pc ye bağladığımda depolama dan uygun ayar seçili olduğu halde bilgisayar telefonu görmüyor.

driver problemi falan değil.

nasıl çözeriz

Aygıt yöneticisini kontrol edin. Driver problemi değil diye düşündüğüm birçok durumda driver çıktı. Bilinmeyen aygıt olarak mı görüyor? Hiç ses veya tepki vermiyor mu? Tepki verip tanımıyor mu?

Aygıt yöneticisinde bi şey görünmüyor
    Tepki yok

Değişik kablolarla da denedim

Şarj soketiniz veya pc nin usb soketi arızalanmış da olabilir. Pc ye bağlandığında her türlü bilgisayarın tepki vermesi lazım. En azından bilinmeyen aygıt demesi lazım. Telefonunuza otg ile flash bellek vs bağlamayı denediniz mi peki? sokette arıza varsa muhtemelen onlar da çalışmayacaktır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar şok gelişme.

şimdiki sorun ise telefonu pc ye bağladığımda depolama dan uygun ayar seçili olduğu halde bilgisayar telefonu görmüyor.

nasıl çözeriz

Aygıt yöneticisini kontrol edin. Driver problemi değil diye düşündüğüm birçok durumda driver çıktı. Bilinmeyen aygıt olarak mı görüyor? Hiç ses veya tepki vermiyor mu? Tepki verip tanımıyor mu?

Tepki yok

Şarj soketiniz veya pc nin usb soketi arızalanmış da olabilir. Pc ye bağlandığında her türlü bilgisayarın tepki vermesi lazım. En azından bilinmeyen aygıt demesi lazım. Telefonunuza otg ile flash bellek vs bağlamayı denediniz mi peki? sokette arıza varsa muhtemelen onlar da çalışmayacaktır.

Kanka soket arizasi degil de dedigim gibi anakartin ilgili kisminda problem var
    Daha once de fise taktigimde telefon acikken sarji algilamiyordu sadece kapaliyken algiliyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Uyanma özelliği tek tıkla kurulup kullanılabilen bir uygulama değil, çekirdeğe eklenen bir özellik. Dolayısıyla belirttiğiniz şey şu an mümkün değil.

CM12.1, Android 5.1.1 üzerine kuruludur.

Kernel'e eklenen bir özellik olabilir. Root gerektiren bir çok uygulama var markette. En nihayetinde işlemci frekansı değiştirme gibi özelliklerde kernele yapılan müdahale ile oluyor. Root gerektirmesi sorun olmayacaktır. Bence bu konuyu geliştirici arkadaş ile görüşmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

quote:

Orijinalden alıntı: Johnny-Lesh

Arkadaslar en son lollipopu yükleyip bıraktım bundan sonra cıkan güncellemeler oldumu pek takip edemedim biraz özetlermisiniz

Yüklü olan sürüm:WW_3.23.40.52

yeni güncelleme cıktıysa nasıl sorun varmı yüklemelimiyim biraz bilgilendirirmisiniz.

keşke lollipop yapmasaydın.
    birkaç gün sonra nasıl kitkat a dönerim diye soracaksın :(

Hocam, bence Lollipop arayüzü ve kullanımı kitkata göre çok daha akıcı ve hoş. 40.54 e döndüğümden beri sanki telefonu değiştirip model düşürmüş gibi hissediyorum. Arayüzü arıyor gözlerim şuan. Işık Lollipop için de bu kadar kısılabilse cidden Lollipop ile devam ederim.

hocam ona bakarsan bende 40.52 nin görüntüsü vs gibi beğendim hatta oyun oynarken gelen aramayı minik bir ekranda göstermesi falan süper ama yani güzel diyede stabil olmayan bir sürüm kullanmak bana hiç mantıklı gelmiyor yani
    bu konuda hemfikir değilmiyiz?
    meşgul tonu olsun ikinci kere bildirim sesi gelmemesi olsun 2g/3g tercihli şebeke geçmesi olsun şarjın su gibi gitmesi olsun yani nebilim
    geçen dedim ya avea L bello ya bile 5.0.2 geldi yaptım gayet de sorunsuz çalışıyor yani
    asus istese neden bukadar geri dönüşe bakıpta 3-4 tane sorunu çözemesin
    ama çözmüyor işte adamlar bile bile.
    sırf arayüz kullanacam diye saçma sapan hatalar içeren sürüm yükseltmem ben.

Hocam sorun dediğiniz şeylerden;
    1- Meşgulde uyarı tonu olmamasını arama cevaplandığında titreme uyarısıyla çözdüm ki böylesi daha sağlıklı ve pratik gelmeye başladı alışınca
    2- İkinci bildirimde ses gelmemesi benim gibi büro ortamında çalışanlar veya whatsapp ı sık kullananlar için daha kullanışlı. Telefon elimdeyken arka arkaya 10 defa çalması beni rahatsız ediyor. 1 kere çaldı, gördüm/duydum. Tekrar tekrar sese gerek yok ki. Geceleri rahat ettim cidden bu özellikten dolayı.
    3- Ağ tercihini sürekli otomatik olarak kullandım. 3g toogle network widgeti ile ana ekrandan 2g/3g geçişini denediğimde gayet iyi çalışıyordu ve değişiklik görmedim. Belki bu widget de işinizi görebilirdi.
    4- Şarj konusu da değişik. 40.44 sürümde aldığım şarj değerlerini alıyordum yaklaşık olarak Lollipop kullanırken de. 40.54 ün ekran ışık ayarından dolayı sağladığı faydanın yanında governer ayarlarında da muhtemelen değişiklik var gibi. İşlemci hızı genelde 800 lerde duruyor 40.54 KK governerında. lollipop ise daha değişkendi hız olarak. Tabi bu da güç tüketimine yansıyordu. Lollipopta iken 800mhz ile hafif kullanımlarda saatlik 350-400mah in altına pek düşmezken 40.54 KK ile 220-250-300 civarlarında geziyor. Onun dışında oyun oynarken hemen hemen aynılar, sadece ekran ışığından dolayı biraz tüketim farkı ve ısı yüksekliği var lolliopun.

Arama ve diğer bildirimlerin üst kısımda çıkışı, bildirim sesleri, genel kullanımı gibi sebeplerden halen Lollipop ta aklım. Geçen gün ufaktan Zenfone2 özellikli bir rom denemesi bile yaptım ama başarısız bir denemeydi tabi :) Belki fırsatım olsa Lollipop üzerine 40.54 kernelinden birkaç özellik ekleyip kendi romumu derlemeyi bile düşünebilirim ama bunları yapıp uğraşacak pek vaktim yok. Cihazın potansiyeli olduğunu görüp uğraşanlar W7 bile yüklediler yani bu cihaza :) Neden dual boot özellikli bir kernel ile W8/Lollipop şeklinde çift işletim sistemi entegre edilmiş bir rom yüklenmesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: KubilayA

İyi günler arkadaşlar. Lolipopta telefonu sessize de titreşime de alsam mesaj gelince titriyor. Sessiz modda aramalarda titremiyor ama mesajlarda titriyor. Bir türlü tam sessize alamadım yardımcı olabilecek var mı? Bir de whatsapp çok can sıkmaya başladı lolipoptan beri mesajlar düzenli gelmiyor hala çözemedim sorunu. Programa girip kontrol etmek zorunda kalıyorum.

Sessizdeyken aramalarda titremesini istiyorsanız Ayarlar/Ses ve bildirimler/çalarken titret i işaretleyin. Whatsapp ı Otomatik başlatma yöneticisinden kapattıysanız bildirim alamazsınız. Ayrıca Güç yönetimi menüsünden güç tüketimi listesinde Whatsapp ı bulup detaylarına bakın. Aygıtı uyandırmayı engelle ve Aygıtı uyanık tutmayı engelle seçeneklerini işaretlemiş olabilirsiniz. Güç tasarrufu en uygun modda iken de ekran kapalı olduğunda internet bağlantısı kapanır. Ekranı açtıktan 3-4 saniye sonra bağlantıyla birlikte bildirimler gelmeye başlar.

• quote:

Pixelmaster kamera yükleniyor. En temel modlar kullanılabilse de özel bazı modlarda sıkıntı var.

Gördüğüm kadarıyla:

Kendi fotoğrafını çekme
    Gif animasyon
    Minyatür
    Zamanı geri sarma
    Akıllı kaldır
    Tüm gülümseme

modları sorunlu.

Radyo apk yüklenemedi.

Pixelmaster yoksa yüklemem :)

Alan derinliği, düşük ışık, ön kamera özellkleri falan çalışıyorsa gerisi pek sıkıntı olmaz. Bakalım biraz daha bekleyeyim CM için :)
  • quote:

quote:

Pixelmaster kamera yükleniyor. En temel modlar kullanılabilse de özel bazı modlarda sıkıntı var.

Gördüğüm kadarıyla:

Kendi fotoğrafını çekme
    Gif animasyon
    Minyatür
    Zamanı geri sarma
    Akıllı kaldır
    Tüm gülümseme

modları sorunlu.

Radyo apk yüklenemedi.

Pixelmaster yoksa yüklemem :)

Alan derinliği, düşük ışık, ön kamera özellkleri falan çalışıyorsa gerisi pek sıkıntı olmaz. Bakalım biraz daha bekleyeyim CM için :)

Birlikte gecelim hocam cm'ye :) Su video cekip oynatma ve pil gostergesi sorunu cozulduyse simdiden gecebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

depolama alanımda 600mb boş yer olduğu halde uygulama indirirken yer yok diyor.uzun zamandan beri bu sorunu yaşıyorum.önbelleği silip700 800 mb civarı yer açılınca indiriyor bunun kalıcı bir çözümü yokmu ihhallah ettim bu telefondan

Android cihazlarda böyle bir durum var. Sistem sürekli belli bir miktar hafızayı boş tutar. Bizim cihazlarımızda bu 500mb. Discovery de 350mb altına düşemiyor sanırım. Belirli bir sabit sistem çalışma alanı ayrılıyor. Kalıcı çözüm olarak ya uygulamalarınızın bir kısmını sd karta aktarın ya da kullanmadığınız uygulamaları silin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfyldz.bjk

arkadaşlar öncelikle selamlar
    elimde zenfone 5 var.
    root atamıyorum
    root zenfone uygulaması ile denedim.. yeniden başlatıyorum ancak olmuyor..

ve yeniden başlattığımda decyrpt password olayı geliyor..
    telefonda recovery yapmam lazım. silinen dosyalar var.
    yardımcı olabilirmisiniz ?

edit : sürüm JB 4.3 - ww ve j ile biten (t00j idi sanırım )

Yazılımınıza ait sürümün aynısını adb sideload yöntemiyle tekrar yükleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için imzamdaki 2. konuyu inceleyebilirsiniz.

Bu arada sisteminiz çok eski. Özellikle 4.3 sürümünde kalmanızın bir sebebi var mı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar şok gelişme.

nasıl çözeriz

Tepki yok

Kanka soket arizasi degil de dedigim gibi anakartin ilgili kisminda problem var
    Daha once de fise taktigimde telefon acikken sarji algilamiyordu sadece kapaliyken algiliyordu

Soket arızası olsa aslında kapalı şarj oluyorsa eğer pc ye takınca da en azından şarj olması lazımdı. Peki pc ye kapalı olarak usb den bağladığınızda şarj oluyor mu?
    Bu durumda şarj oluyorsa yazılımsal bir sıkıntı ihtimali devam ediyor demektir. Wipe cache yapıp deneyin.
    Eğer kapalıyken prizden şarj olup pc den usb den şarj olmuyorsa o zaman usb voltajı düşük geliyor olabilir. Yacihazın bahsettiğiniz şarj devresi 500mah civarı akımları görmemeye başladı ya da pc nizin usb den verebildiği güç 480-500mah olması gerekirken daha düşük bir değerde kalıyordur ve cihaza akım yetersiz geliyordur.

Powerbank ile şarj edebiliyor musunuz? Denediniz mi böyle bir şeyi?

• quote:

Durun gelmeyin, CM bataryayı içiyor ya da gösterge yine sorunlu

3c toolbox gibi bir programla batarya kapasitesine, bataryanın tüketim grafiklerine ve raporlarına bakarak daha sağlıklı bir fikir elde edileilir. en sürekli bu şekilde bakıyorum. Özellikle %1 e geldiğinde mv değeri 3600-370 lerde ise en azından yarım saat kadar daha idare edeceğini tahmin edebiliyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: forro

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kılıfsız kullandığım doğal olarak kenarında köşesinde yıpranma olan zenfone 5 imi 450 tl ye satıyorum.

pazarlık payı vardır.

Belirttiğiniz sorunları çözdünüz mü, o haliyle mi 450 liraya satıyorsunuz?

hayır çözmedim alan kişiye bunu belirtip 350 tl ye bırakıcam

Hocam geçen gün 5.0 dan 4.4.2 ye düşürdüm yazılımı. Sonra kurulum falan derken şarj iyice azalmıştı ve uyuya kaldım. Sabah pc den usb ile şarja taktım ve dediğiniz gibi ne ışık var ne birşey. Ekranın ortasında ufak bir pil göstergesi, hareket yok hiç. Sonra şarj aletiyle şarja bağladım, yine aynı. Açmaya çalıştım açılmıyor. 5dk kadar bıraktım şarjda, şarjdan çıkarttım ve açmaya çalıştım. Sonra tekrar taktım şarj cihazına ve şarj olmaya başladı. 1,5 saat kadar şarj oldu ve %53 şarjı olmuştu. Şarjdan almam gerekti %54 ile şarjdan aldım. belki 20dk ekran açık uygulama falan yükledim Şarj %52 idi. sonra oyun falan derken şarjı azaltıp %15 lerde tekrar şarja taktım. Sonraki kullanımda 1 saat kadar oyun, 1 saat kadar whatsapp ve tarayıcı kullanımı kalanda da uygulama yükleme ile 2 saat 40dk ekran süresi aldığımda %41 şarjım vardı halen. Yani o ilk açılmadığında da şarj oluyor telefon. Bir süre bekledikten sonra açılıyor ancak bu sefer de şarj kapasitesi biraz yanılabiliyor. Bu yaptığım şekilde biraz daha iyi kalibre edebilirsiniz.

Kanka cihaz açıkken şarj olmuyor recoveryden resetledim yine düzelme olmadı.

Büyük ihtimalle anakartta bununla ilgili parça veya devre bozuldu.

2A çıkışlı bir şarj cihazı ile kullanıldıysa dediğiniz gibi şarj devresi hasar görmüş olabilir.

Kapalı şarj ettiğinizde ne kadar sürede şarj oluyor ve sürekli ekran açık kullanımınızda ne kadarda pil bitiyor?

Deneyebileceğiniz birkaç yöntem daha tavsiye edebilirim.

1- Farklı bir adaptör ve usb kablo ile hem prizden hem de pc den şarj etmeyin deneyin.
    2- Telefonunuza 3c toolbox programını kurup birkaç sayfa önce resimlerle paylaşıldığı gibi pil kısmından mah kapasitesini kontrol edin.
    3- Yine 3c toolbox ile pili geçmişini izlemeyi aktifleştirin. 1-2 günlük kullanım sonunda pil grafiğini ve şarj tüketim grafiğini inceleyin, hatta benimle paylaşın, bir de ben bakayım.
    4- Telefonunuzu tam doldurup %50 lere kadar kullanın. 3c toolbox ta pil kontrolü kısmında "tahmini kullanım" kısmında anlık tüketim rakamı olarak ne yazdığını kontrol edin. Daha sonra şarja takıp anlık tüketimin ne kadar değiştiğine bakın. Eğer 400-500mah fark etmiyorsa şarj cihazınızda/kablonuzda veya şarj devrenizde bir sıkıntı vardır.
    Şarjını %50 lere düşürdüğünüz telefonu %70-80 civarına kadar şarj edin ve şarjdan çıkartın. Telefonu kapanana kadar kullanın ve tekrar tam şarja bırakın. Mümkünse kapalı olarak bırakın. Dolduktan sonra normal kullanmayı deneyin.

4. yöntemle hem tam bir kontrol yapmış olursunuz hem de pilinizi bir nebze kalibre etmiş olursunuz.

Şarj aleti kendi orjinal şarjı, başka telefonları takınca alet şarj ediyor şarj aletinde sorun yok. Başka şarj aletleriylede denedim şarj olmadı.

Telefon açıkkende kapalıykende şarj olmuyor, bilgisayara bağlayınca görmüyor şarjda olmuyor, Pil konusunda bir sıkıntı yok şarjı normal gittiği kadar gidiyor fakat dolum yapılamıyor.

Garantiye gönderdim 1. seferde parça değişimi yaptılar, 2 gün sonra tekrar aynı arızayı verdi, garantiye ikinci yollamamda yazılım düzeltmesi yaptıklarını söylediler 3 gün sonra gene aynı arızayı verdi, şimdi tekrar garantiye yolladım bu sefer değişim için yollayın demişlerdi ama şimdi gene parça değişeceklerini fakat ellerinde parça olmadığını parçanın gelmesini beklediklerini söylediler 19 gün oldu telefon beklemede.

telefonu alalı 5 ay oldu bunun 2 ayı telefonu kullandım 3 aydır garantiye gidip gelmekle uğraşıyor, son 3 ayda telefonu 5 gün kullanabildim geri kalan zaman garantide geçti.

Tüm bunlara rağmen hala ASUS çıkıpta bu telefon arızalı al yenisiyle değiştiriyorum demedi. Oyalayıp duruyorlar.

Yani bir kere doldurup kullandıktan sonra bir daha hiç kullanamadan servislik oluyor öyle mi? İlginç.
    2. servis formunda yazılım düzeltmesi demişler ve sorunun 3 gün sonra tekrarladığını söylüyorsunuz. Bu da ilginç bir durum.

Bu olayda sizi oyalayan Asus değil servis.
    Bir de ilk gönderiniz 30 gün içerisinde olduysa, servis formuna mutlaka DOA kapsamında değişim talep ettiğinizi belirtmeliydiniz ki size 30 günlük telefonu tamir edip gönderme gibi bir işlem yapamasınlar. Şuanda da aynı sorundan 3. seferdir servise gittiğine göre talebinizi açıkça para iadesi veya değişim olarak belirtmelisiniz.

Aynen bir kere dolduruyorum 2 3 gün kullanıyorum 2. yi dolmuyor, şarj aletini takınca dit sesi gene geliyor ama dolum yapmıyor kapalıykende açıkkende dolmuyor.

bu 3. gönderişim ve bu gün 20. gün doldu, servisle iletişime geçip değişim istediğimi bildirdim 2 kere fakat hala beklemede gözüküyor. Zaten değişim isteyince değişim için yollayın demişlerdi ama yollayınca gene tamir etme prosedürüne girdiler.

• Lollipop kullanıyordum onda da aynı sorun vardı batarya %100 olmuyor %95 %97 %91 gibi rakamlarda takılı kalıyor. Bu sorunu nasıl çözeriz. Kitkata döndüm ama hala aynı sorun devam etmekte yardım edin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

depolama alanımda 600mb boş yer olduğu halde uygulama indirirken yer yok diyor.uzun zamandan beri bu sorunu yaşıyorum.önbelleği silip700 800 mb civarı yer açılınca indiriyor bunun kalıcı bir çözümü yokmu ihhallah ettim bu telefondan

Eğer uygulama taşımanıza rağmen sistem alanı yetersiz geliyorsa bu sorunu yaşayan tüm cihazlar için en güzel çözüm Link2SD dir.

SD kartınızın bir bölümünü sisteme katar ve uygulamaları linkleyerek sorunsuz bir kullanım sağlar. Uygulamayı tüm özellikleriyle kullanmak için tam sürümünü kullanmanız gerekir. Yapılacak işlemler bir çok yerde anlatılmıştır. Deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanergergul.50

Lollipop kullanıyordum onda da aynı sorun vardı batarya %100 olmuyor %95 %97 %91 gibi rakamlarda takılı kalıyor. Bu sorunu nasıl çözeriz. Kitkata döndüm ama hala aynı sorun devam etmekte yardım edin lütfen.

Ayni sorun bendede vardı bununla tarattım düzeldi

http://www.ful l programlarindir.com/repair-battery-life-pro-apk-indir-android.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Alfred Blalock -- 6 Ağustos 2015; 14:10:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Stephen Hawking

quote:

Lollipop kullanıyordum onda da aynı sorun vardı batarya %100 olmuyor %95 %97 %91 gibi rakamlarda takılı kalıyor. Bu sorunu nasıl çözeriz. Kitkata döndüm ama hala aynı sorun devam etmekte yardım edin lütfen.

http://www.ful l programlarindir.com/repair-battery-life-pro-apk-indir-android.html

bu programlara fazla güvenmeyin. Çakal bunlar ilk kurduğunda buluyor göya düzeltiyor. programı kaldır tekrar kur aynı gösteriyi yapıyor ondan sonra hiç bulamıyor
    bilginiz olsun. şarzı %5 olsun prizden şarz et . sıkıntı olduğunda kalibre yap yola devam et

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mstfyldz.bjk

arkadaşlar öncelikle selamlar
    elimde zenfone 5 var.
    root atamıyorum
    root zenfone uygulaması ile denedim.. yeniden başlatıyorum ancak olmuyor..

ve yeniden başlattığımda decyrpt password olayı geliyor..
    telefonda recovery yapmam lazım. silinen dosyalar var.
    yardımcı olabilirmisiniz ?

edit : sürüm JB 4.3 - ww ve j ile biten (t00j idi sanırım )

Yazılımınıza ait sürümün aynısını adb sideload yöntemiyle tekrar yükleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için imzamdaki 2. konuyu inceleyebilirsiniz.

Bu arada sisteminiz çok eski. Özellikle 4.3 sürümünde kalmanızın bir sebebi var mı?

aslında olay şu.
    bilirkişi olarak çalışıyorum
    tarafıma teslim edilen telefon bu.
    dahili hafızada silinen bir video var.
    bu video yu geri getirmem lazım.
    ancak rootlama yapamadım. o yüzden elim mahkum bir şey yapamıyorum..

bu işlemler telefon içeriğinin silinmesine neden olurmu ? herhangi bir veri kaybı ?

madem konu açıldı. şunu da sorayım..
    dahili hafızadan geri getirme yolu nedir ? ( undelete programı haricinde )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfyldz.bjk -- 6 Ağustos 2015; 16:01:29 >

• siyamas kullanıcısına yanıt
    Sorunlu zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ferid

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Stephen Hawking

quote:

bu programlara fazla güvenmeyin. Çakal bunlar ilk kurduğunda buluyor göya düzeltiyor. programı kaldır tekrar kur aynı gösteriyi yapıyor ondan sonra hiç bulamıyor
    bilginiz olsun. şarzı %5 olsun prizden şarz et . sıkıntı olduğunda kalibre yap yola devam et

Bilmiyorum artık. Arkadaş gibi benim telefonumda %98de takılıp kalıyordu. 2-3 kere şarj etmeme rağmen düzelmedi.Bununla taratınca düzeldi. Programda zaten play storda yok

• 
Sayfa: önceki 13741375137613771378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.