Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet, CM ile çekirdekler sabitlediğim değerlerde kalabiliyor. Kullandığım governor İnteractive veya Ondemand ise bu iniş çıkış tüm çekirdekler için geçerli olduğu gibi, verdiğim sabit değer de tüm çekirdekler için sabit kalmakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Evet, CM ile çekirdekler sabitlediğim değerlerde kalabiliyor. Kullandığım governor İnteractive veya Ondemand ise bu iniş çıkış tüm çekirdekler için geçerli olduğu gibi, verdiğim sabit değer de tüm çekirdekler için sabit kalmakta.

Cm de otomatik ekran ışığı ayarını kişiselleştirebiliyor muyuz?
    Eski versiyonlarında lux değerlerine göre kademe kademe ışık ayarını kendimiz yapabiliyorduk.
    Çekirdek sabitleme ve lux ayarıyla ekran süresini uzatma imkanım olabilir sanırım. Denemek için ben de Cm ye geçeceğim sanırım :))
  • OmC43 kullanıcısına yanıt
    boşver o zaman, 800 ün altına düşer mi diye şeettiydim ben
  • RhPolitik kullanıcısına yanıt
    e 800 ün altına düşmüyosa kullanmam zzaten. Yoksa ne işime yarıcak. hani siz işlemciden dolayı pil gidiyor diyorsunuz ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozayslmz

e 800 ün altına düşmüyosa kullanmam zzaten. Yoksa ne işime yarıcak. hani siz işlemciden dolayı pil gidiyor diyorsunuz ya...

1,6ghz ile 800mhz arasında da enerji tüketimi farkı var. 800mhz de whatsapp, instagram, youtube gibi uygulamalar için yeterli olacağından hız düşürülmesi tasarruf sağlayabilir.
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Gel hocam gel :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncelleme geldi mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

Orijinalden alıntı: Yasinayaz23

Farkli pil mevzusu hakkinda bilgim yok ama neden boyle bisey yapsinlarkilolipop da bi kac hata disinda sorunlarim yok fm radyo calismiyo diyolar ama bende 0 sıkıntı ile calisiyor. O bi kac hatada benim icin cok onemli degil meşgul sesi haric tabi

Meşgul sesi sorununa çözüm olarak Ayarlar/Çağrı ayarları/Bağlantı Uyarısı ayarları kısmından "Titreşim" seçerseniz aradığınız kişi telefonu açtığında titreşimle sizi uyarır. Hem ses beklemezsiniz, hem de o ilk arama yaptığınız sırada yayılan yüksek radyasyondan korunmuş olursunuz.

peki açmazda aramayı reddederse?

Youtube uygulamasını yukledım. Suan bır sıkıntı yok ama daha once yaptıgımda da duzelmıstı sonra tekrar oldu. Insallah duzelmıstır. Lollıpop ıle Youtube,chrome gıbı uygulamalardan vıdeo actıgımda bıldırımlerde "ses calınıyor" dıye bır sımge cıkıyor. Bılmıyorum herkeste varmı. Ben bu olayı ona yoruyorum. Olmazsa artık kıtkata donucem. Kafayı yedırıcek bana telefonç

Ilgılendıgınız ıcın tesekkur ederım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texas17 -- 23 Temmuz 2015; 20:36:49 >
  • texas17 T kullanıcısına yanıt
    Verdiğim linkteki youtube uygulamasını yüklediniz değil mi? Eğer senkron sorunu düzeldiyse uygulamanın marketteki sayfasına gelip otomatik güncelleme tiki varsa onu kaldırın. Uygulamayı güncellemeyin.

Eski sürümlerdeki LUX değerleri ile ilgili ayar imkanı CM12'de yok. Fakat daha önce de yazmıştım, bu LUX değerlerini düşürerek ekran ışığını daha da kısan uygulamalar var ve bunu filtre ile yaptıklarını sanmıyorum.

Örneğin bu uygulamayı yükledim ve açıklamasında pil tasarrufu yapılacağını iddia ediyor. İncelersen ve yanıtlarsan sevinirim.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vito.lux

• ön kameram inanılmaz kötü çekiyor arkadaşlar. eskiden böyle değildi. odaklayamıyor ve pürüzlü çekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi hoş yazmışsınız.
    adamların lollipop u zenfone 5 e düzgün biçimde siteden bile olsa vermeyecekleri konusuna katılıyorum.
    sonuç olarak amiral gemisi katili diye zenfone 2 yi çıkardılar tabiki de ağırlıklı olarak ona yönelecekler.
    ancak driver olayına be intel için driver yazamama olayına katılmıyorum.
    eğer olmasaydı zenfone 2 için de yapamazlardı.
    zenfone 2 deki çipset de ıntel.
    ama şahsi fikrimi sorarsanız birdaha intel işlemcili tel almam.
    snapdragon alırım olmazsa mediatek.

• Cpu-z'den pil voltajını takip ediyorum 3650 civarı görüyorum fakat bi kaç saniye bekleyince 3675'e çıkıyor. Uzun bekleyince bi aşağı, bi yukarı çıkıyor. Neden yukarı çıkıyor? normal mi? Yada uygulamalardan çıkıp hemen baktığım için mi öyle gözüküyor bilgisi olan var mı?

Pil %1 de en az 1 saat ekran süresi veriyor daha fazla da çıkıyor bu süre, bi türlü düzelmedi. Kalibre uygulamalarıyla da denedim, repair life da denedim, manuel battreystats.bin dosyasını da sildim maalesef düzelmedi pil mi bitiyor acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Şarj bitme durumunu voltaja göre takip ediyorum çok can sıkıcı. Voltaja göre pil göstergesini ayarlayamaz mıyım? Veya düzgün yüzdelik oranını gösteren bir uygulama varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulutan1 -- 23 Temmuz 2015; 23:38:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulutan1

Cpu-z'den pil voltajını takip ediyorum 3650 civarı görüyorum fakat bi kaç saniye bekleyince 3675'e çıkıyor. Uzun bekleyince bi aşağı, bi yukarı çıkıyor. Neden yukarı çıkıyor? normal mi? Yada uygulamalardan çıkıp hemen baktığım için mi öyle gözüküyor bilgisi olan var mı?

Pil %1 de en az 1 saat ekran süresi veriyor daha fazla da çıkıyor bu süre, bi türlü düzelmedi. Kalibre uygulamalarıyla da denedim, repair life da denedim, manuel battreystats.bin dosyasını da sildim maalesef düzelmedi pil mi bitiyor acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Şarj bitme durumunu voltaja göre takip ediyorum çok can sıkıcı. Voltaja göre pil göstergesini ayarlayamaz mıyım? Veya düzgün yüzdelik oranını gösteren bir uygulama varmıdır?

Önceliklehttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration bunu yükleyin. Şarjınızı %1'e kadar getirin. Programı açın ve program açıkken cihazı şarja takın. %100 olunca uygulama uyarı verecektir. Uygulamada Battery Calibration butonuna tıklayın ve kalibrasyonu yapın. %100 olmasa da gerçeğe yakın batarya göstergesi görebilirsiniz. İşlemleri dediğim şekilde ve sırada yapınız. Batarya öldüyse olumlu sonuç alamayabilirsiniz.

• SD kart durup dururken kayboldu .Çalışmıyor artık sürüm : 3.23.40.60 lolipop. Var mı benzer durum yaşayan ya da sebebini tahmin edebilecek biri ?
  • samsung alpha alarak level atladım sanırım :) zen5 de duruyor kenarda tabi :D
  • Arkadaşlar forumda herkes KitKat'ın stabil olduğunu, güncellemenin yapılmamasından bahsediyordu. 1 ay boyunca buna kulak asmadım ve 30 gün içerisinde hem lollipop hem cm12 kullandım. Dün gece 4'de %80 olan şarj, -şebeke 2g veri,wifi kapalı, açık uygulama vs. yok- sabah 10:30'da %45 idi. Böyle bir can sıkıcı durum olunca KitKat'a geri döndüm ve verdiği stabilitelik hissiyatı, pil konusuyla en iyi sürüm KitKat. Bir daha üst versiyon yüklemeyi de düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    "No longer support NTFS format SD card. Please remember to backup your SD card data before upgrade to Android L with following steps:
    1. Connect your ZenFone and computer with USB cable
    2. Enter your ZenFone storage via computer
    3. Select all data and copy it. Paste all your SD card data to your computer"

Şöyle bir açıklama var.
  • @TRojka teşekkürler kontrol ettim . FAT32 zaten. Telefonu kapattım micro SD cıkarttım. Sonra aparatını kullanarak bilgisayara taktım, önce hata verdi windows sorun oldugu konusunda uyardı . Sonra kendiliğinden düzeldi tanıdı kartı . Telefona geri taktım orda da düzelmişti . İlginç . Zaman zaman yedek almakta fayda var . her şey patlayabilirdi bi anda.
  • 
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.