Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1353. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13511352135313541355
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yasinayaz23

Farkli pil mevzusu hakkinda bilgim yok ama neden boyle bisey yapsinlarkilolipop da bi kac hata disinda sorunlarim yok fm radyo calismiyo diyolar ama bende 0 sıkıntı ile calisiyor. O bi kac hatada benim icin cok onemli degil meşgul sesi haric tabi

benim içinde en önemli hatalardan biri meşgul sesi gelmemesiydi.
    kaç kere mal gibi bekledim telefon kulağımda.
    hatırladığım kadarıyla ulaşılamaz durumundada aradığınız kişiye şuan ulaşılamıyor anonsu yerine sessizlik oluyordu.çok saçma bir durum.
    radyoda 40.52 de çalışıyor 40.60 da değil. diye biliyorum. öyle kalmış aklımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgurbuz50 -- 22 Temmuz 2015; 21:26:02 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OmC43

quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

quote:

Orijinalden alıntı: bursagsli

Adam akıllı bir güncelleme vermediler şarj ı resmen sömürüyor 3 saat ekran suresi çok zor alıyorum telefon çıktığından beri yok sattı asus malı sattığına bakıyor satınca iş bitti ama batarya resmen leş yaptığı hatayı anladı ama sattığı telefonları geri çağırması lazım batarya değişimi yapması gerek daha yüksek mah değerine sahip batarya olması lazım işte o zaman asus kullanıcıları hakkaten yarı yolda bırakmıyor derim

o değilde en büyük ib....ği telefonu lanse ederken üzerine basa basa lollipop alcak dediler ama vermediler veremediler.
    bilerek vermiyolar.

Lansmanda KK alıcak dediler L değil.

lollipop alacak dediler diye hatırlıyorum.
    hatta shiftdelete ve chip online da lollipop alacak telefonların listesini veriyorlardı.
    onların içinde asus sa vardı.
    kaldiki cihaz jely bean ile çıktığında zaten piyasada biçok telefon kitkat a geçmişti bile.

• Merhaba Arkadaşlar, Lolipop kullanıyorum 3.23.40.52 de şuan cihaz
    tavsiye edeceğiniz bir KK a nasıl dönebilirim en kısa yoldan.
    yol yordam gösterebilirseniz minnettar kalırım.
    Gerçekten bıktım bu telefondan ve KK döndündükten sonrada adam gibi bir güncelleme çıkana kadar güncellemeyeceğim.
    Şimdiden hepinize çok çok teşekkür ederim.
  • beyler konu dışı staj yapıyorum her sayfaya tarih atmam gerekiyor ama tarih yeri söyle ..../.../200...... 2015 olması gerek.yor defterde mi sorun var
  • quote:

Orijinalden alıntı: redvelvet

Merhaba Arkadaşlar, Lolipop kullanıyorum 3.23.40.52 de şuan cihaz
    tavsiye edeceğiniz bir KK a nasıl dönebilirim en kısa yoldan.
    yol yordam gösterebilirseniz minnettar kalırım.
    Gerçekten bıktım bu telefondan ve KK döndündükten sonrada adam gibi bir güncelleme çıkana kadar güncellemeyeceğim.
    Şimdiden hepinize çok çok teşekkür ederim.

siteden 5.3.3 olanı indir dahili hafızaya at kur
    açıldıktan sonra 5.2.2 indır ve aynısını yap.
    telefon 2.21.40.44 olan kitkata doncek.
    ama tüm veriler siliniyor yedek al.

• redvelvet kullanıcısına yanıt
    downgrade dosyaları var en temizi o olur senin için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yardımlarınız için çok teşekkür ederim @hgurbuz50 ve @OmC43
    Şuan 3 Dosya indiriyorum Asusun kendi sitesinden
    5.3.3.3 - 5.2.2.2 ve WW_2.22.40.54(MR11.2)

1. İşlem 5.3.3.3
    2. İşlem 5.2.2.2
    3. İşlem 2.22.40.54 yapacağım.

Sanırım buraya kadar herşey doğru.
    Tekrar teşekkür ederim yardımlarınız için.
  • yeni üye olarak deneyimlerimi paylaşayım. telefonu almadan dadandım bu foruma.okudum baya. sonra aldım. 3 haftadır zenfone 5 kullanıyorum. telefon bekeldiğimden çok hızlı. bir çok yerde belirtildiği gibi su gibi akıyo. kitkat tı lolipopa yükselttim(önce indir sonra yükselt yaptım siteden indirip). sonu 52 olan yani 5.0 versiyonu. telefonda genel bi sorun göremedim. radyo çalışıyo, banka uygulamları filan iyi, meşgul sesi yok ama meşgulsen mesaj bırak diyo. çok ısınmıyo. tatilde baya zorladım, asfalt 8 filan oynadım baya.hiç donma kasma yaşamadım. (ısınmanın nedeni hava sıcaklığı daha çok ). şarj oyun oynarsan devamlı 3-3.5 saat normal kullanınca tam gün gidiyo. benim önerim telefonla çok ugraşmamanız. stabil sürümde kalmak en iyi çözüm. kitkatın sorunu nerdeyse yok(radyo yoktu en son versiyonda) ama gerisi iyiydi. bu telefonun ana sorunu sarjı zaten. bi de amiral gemilerine OTA'dan gelmeyen güncellemeyi zenfone 5'ten hemen beklemeyin. Artık zenfone 2 var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnsfrd -- 22 Temmuz 2015; 23:04:20 >

• samsung alpha almayı düşünüyorum 1199 tl beyaz sıfır ? :) zenfone 5 i garantiye göndericem gelince de satıcam şuanlık kararım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnsfrd

yeni üye olarak deneyimlerimi paylaşayım. telefonu almadan dadandım bu foruma.okudum baya. sonra aldım. 3 haftadır zenfone 5 kullanıyorum. telefon bekeldiğimden çok hızlı. bir çok yerde belirtildiği gibi su gibi akıyo. kitkat tı lolipopa yükselttim(önce indir sonra yükselt yaptım siteden indirip). sonu 52 olan yani 5.0 versiyonu. telefonda genel bi sorun göremedim. radyo çalışıyo, banka uygulamları filan iyi, meşgul sesi yok ama meşgulsen mesaj bırak diyo. çok ısınmıyo. tatilde baya zorladım, asfalt 8 filan oynadım baya.hiç donma kasma yaşamadım. (ısınmanın nedeni hava sıcaklığı daha çok ). şarj oyun oynarsan devamlı 3-3.5 saat normal kullanınca tam gün gidiyo. benim önerim telefonla çok ugraşmamanız. stabil sürümde kalmak en iyi çözüm. kitkatın sorunu nerdeyse yok(radyo yoktu en son versiyonda) ama gerisi iyiydi. bu telefonun ana sorunu sarjı zaten. bi de amiral gemilerine OTA'dan gelmeyen güncellemeyi zenfone 5'ten hemen beklemeyin. Artık zenfone 2 var.

son cümleye katılmıyorum.
    artık zenfone 2 var nedemek?
    sorunları giderilmiş lollipop versinde siteden indirelim farketmez.
    40.52 deki meşgul ses tonu olayı.
    cihazın 2g de yada 3g de kalmayıp sürekli 2g/3g seçmeli moduna geçmek istemesi hatasını gidersinler radyoda çalışır kalsın.
    hadi diğer hataları görmezden gelelim.
    ama hepi topu 3 tane 4 tane hatayı giderip güncellemeyi yayınlamak çokmu zor?
    yoksa aynı sürümü sadece ismi değişik bir şekilde üstüne radyo da çalışmaz vaziyette vermekmi daha zor?
    mademki düzgün lollipop vermeyeceksin ozaman dürüst ol verilmeyecek de herkez görsün neyin ne olduğunu.
    verilcek dendi ötelendi sonra bidaha ötelendi falan.
    ben bu durumu kanıksayamıyorum.
    siz içinize sindirebiliyorsanız kendi bileceğiniz bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bugraaax

samsung alpha almayı düşünüyorum 1199 tl beyaz sıfır ? :) zenfone 5 i garantiye göndericem gelince de satıcam şuanlık kararım.

aynı fiyatta xperia c4 e de bakın derim.

• redvelvet kullanıcısına yanıt
    .54 surumune gerek yok zaten kurmayin 40.44 kurulmali kk icin ki downgrade sonucunda zaten o surum kuruluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmC43 -- 23 Temmuz 2015; 1:15:31 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bugraaax

samsung alpha almayı düşünüyorum 1199 tl beyaz sıfır ? :) zenfone 5 i garantiye göndericem gelince de satıcam şuanlık kararım.

aynı fiyatta xperia c4 e de bakın derim.

sony sevmiyorum :) a101 den alıcam telefonu da tşkler yinede
  • arkadaşlar şlemci hızını kontrol eden antutu cpu master diye bir program buldum ama korkuyorum kullanmaya, acaba işlemci hızını öyle düşürme imkanımız olabilir mi?? veya no-frills cpu conrtol diye bi program..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi watkan8956 -- 23 Temmuz 2015; 1:59:56 >
  • Lolipop ile Sarj kotu anladim , radyo yok anladim , daha cok isiniyor anladim , daha uzun surede sarj oluyor anladim , mesgul sesi gelmiyor anladim ama bu youtube ve internet siteleri üzerindeki videolarda ses kaymasi sorunun kokten cozecek birsey bulunmadimi hala.
    Illa surum mu dusurelim. Son cikan guncellemede düzeliyor mu bu lanet şey 3.23.40.52 surumunu kullaniyorum.Telefonu kirip aticam birgun.telefonumu herseye ragmen seviyorum ama bu ses kaymasi sorununu cozen kimse yokmu. Daha once recovery zimbirtisini yaptim. Bir sure sonra tekrar oldu. Var mi bilen

• 5 dk. civarı facebookda dolanırsam telefonda ısınma oluyor.Lolipopdan önce böyle değildi..Bu arada şarj %100 den %90 a düştü!!!
    geçen hafta reset atıp , wipe cache yapmıştım.Telefon tat vermiyor artık..Hız yönünden laf yok fakat batarya *ok
  • KKa döndüm rahatladım, Lolipop resmen eziyet

• Arkadaslar gece 4de sarjim %80di. Su an 45 olmus. Normalde maksimum 75e duserdi. CM12 yuklu. (Cm yukluyken bile sarjim hizli gitmiyirdu,dun oldu) FlipCover kullanmiyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cnsfrd

yeni üye olarak deneyimlerimi paylaşayım. telefonu almadan dadandım bu foruma.okudum baya. sonra aldım. 3 haftadır zenfone 5 kullanıyorum. telefon bekeldiğimden çok hızlı. bir çok yerde belirtildiği gibi su gibi akıyo. kitkat tı lolipopa yükselttim(önce indir sonra yükselt yaptım siteden indirip). sonu 52 olan yani 5.0 versiyonu. telefonda genel bi sorun göremedim. radyo çalışıyo, banka uygulamları filan iyi, meşgul sesi yok ama meşgulsen mesaj bırak diyo. çok ısınmıyo. tatilde baya zorladım, asfalt 8 filan oynadım baya.hiç donma kasma yaşamadım. (ısınmanın nedeni hava sıcaklığı daha çok ). şarj oyun oynarsan devamlı 3-3.5 saat normal kullanınca tam gün gidiyo. benim önerim telefonla çok ugraşmamanız. stabil sürümde kalmak en iyi çözüm. kitkatın sorunu nerdeyse yok(radyo yoktu en son versiyonda) ama gerisi iyiydi. bu telefonun ana sorunu sarjı zaten. bi de amiral gemilerine OTA'dan gelmeyen güncellemeyi zenfone 5'ten hemen beklemeyin. Artık zenfone 2 var.

son cümleye katılmıyorum.
    artık zenfone 2 var nedemek?
    sorunları giderilmiş lollipop versinde siteden indirelim farketmez.
    40.52 deki meşgul ses tonu olayı.
    cihazın 2g de yada 3g de kalmayıp sürekli 2g/3g seçmeli moduna geçmek istemesi hatasını gidersinler radyoda çalışır kalsın.
    hadi diğer hataları görmezden gelelim.
    ama hepi topu 3 tane 4 tane hatayı giderip güncellemeyi yayınlamak çokmu zor?
    yoksa aynı sürümü sadece ismi değişik bir şekilde üstüne radyo da çalışmaz vaziyette vermekmi daha zor?
    mademki düzgün lollipop vermeyeceksin ozaman dürüst ol verilmeyecek de herkez görsün neyin ne olduğunu.
    verilcek dendi ötelendi sonra bidaha ötelendi falan.
    ben bu durumu kanıksayamıyorum.
    siz içinize sindirebiliyorsanız kendi bileceğiniz bir durum.

adamların önceliliği zen2. 5'e bilerek vermiyorlar yoksa 2'nin çok numarası kalmıycak.
    işin pazarlama bölmü bunlar. yoksa mühendisleri var.
    şimdi siteye koydular bi agustosa OTA'ya eklerler(%55).
    arkadaşım Sony Xperia'yı aldıüğı versiyonda(android 4.0) te kullanıyo. telefon sorunsuz çalışıyo ve mutlu durumla.
    yani genel sorun bence bizim telefondan beklentimiz çok yüksek. bu telefon 700 tl.
    kitkat zaten iyi, yükseltmeyin durduk yere. lolipop windows 8 gibi şu an.
    benim versiyonda radyo var. alma nedenlerimden biri o zaten. 2g-3g geçişi sorunu bende yok.

• şuandan Lolipop 40.52 deyim 40.60'a yükseltmemi önerir misiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 13511352135313541355
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.