Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 2230 TL Amazon da (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
6.779
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brktmr

Nokia 8 mi bu mu arkadaşlar?
    nokia 8 de s835 işlemci var kıyaslamak bile nokiaya küfretmek sayılır. üstelik nokia daha ucuz resmen komedi
  • yyaydin kullanıcısına yanıt
    Biliyorum hocam. Ama sadece işlemci olarak kıyaslamak da yanlış olur sanki. Kullanan arkadaşlar yorum yaparsa fikrim olur diye sordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sharkemre kullanıcısına yanıt
    Sen sacmalamışsın, asus öveceğim diye asus da kullandım batarya performasın berbat dı, sony m5 de kullandım oda kronik sorunlarında boğuldu gitti asus gibi ha keza servis ve garantide hiç memnu edici uygulama hizmet vermedi aksine kendi paramı kendim kurtardım THH kararları ile, şu android telefon scalasında fiyat performans ve stabilite olarak tek memnun xomia mi5 etti beni 3 cü yılına gidiyor bozulsa ki ilk günkü gibi stabilitesi (batatya hariç) bu fiyat bandında poco f1 alırım insanları sony asus diye boşa maceralara itmeyin.

Bu fiyata bırak 835 li 845 makine var xomia

• quote:

Orijinalden alıntı: hunnkaar

Bu fiyata bırak 835 li 845 makine var xomia
    evet hocam 400 tl daha verir f1 alırım ben de ama , 2100 olunca nokia 8 de mantıklı duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyaydin -- 19 Ocak 2019; 22:49:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyaydin

evet hocam 400 tl daha verir f1 alırım ben de ama , 2100 olunca nokia 8 de mantıklı duruyor

Alıntıları Göster
    S8 3 bin lira değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kml_77

S8 3 bin lira değil mi?

Alıntıları Göster
    s8 mi yazmışım hocam kusura bakmayın nokia 8 demek istemiştim gerçi nokia 8 in işlemcisi s8 in işlemcisinden bile iyi )
    Bende biraz araştırdım nokia 8 de fiyat performans lakin yazılımsal sorunları olduğunu okudum forumlarda tabiki tercih senin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu asus un muadili xomia A2 işlemci aynı performans da kamera birtık daha iyi xomia A2 de batarya asus da daha iyi ama can alıcı nokta xomia a2 1470 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: hunnkaar

Bende biraz araştırdım nokia 8 de fiyat performans lakin yazılımsal sorunları olduğunu okudum forumlarda tabiki tercih senin.
    bende htc u 11 var bizim arkadaşa 2 arkadaşa birden nokia 8 aldık. gelip gidip dua ediyorlar :)
    Applecıların lafları gibi bu... Ne demek telefon sadece donanım mı? Tabi ki sadece donanım. Kullanılan anakartlar hep Foxconn üretimi, çipler Qualcomm RAM'lar ve flash depolama birimleri Samsung, kamera Samsung ya da Sony, ekran LG-Samsung-JDI'dan biri... Kullanılan parçalar belli. Kasa kalitesini ve servisi tartışabilirsin bir tek. Ben Türkiyede adam gibi hizmet veren bir servis görmedim. Apple dahi sorun yaşatabiliyor. Diğerleri ise komedi. Sonuç alabildiğim bir servise rastlamadım. İthalatçı garantili Mi A2 bu telefondan fersahlarca iyidir. hem de güya sıcak fırsat olan bu fiyattan 600-700 TL daha ucuza bulunuyor. SD 660'ta daha iyi GPU daha iyi CPU, daha yüksek MHZ'li RAM desteği gibi birçok avantaj var. Bu telefona bu parayı vermek çılgınlık.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    1500 tl yi aşmaması lazım bu asus ederi bu

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Applecıların lafları gibi bu... Ne demek telefon sadece donanım mı? Tabi ki sadece donanım. Kullanılan anakartlar hep Foxconn üretimi, çipler Qualcomm RAM'lar ve flash depolama birimleri Samsung, kamera Samsung ya da Sony, ekran LG-Samsung-JDI'dan biri... Kullanılan parçalar belli. Kasa kalitesini ve servisi tartışabilirsin bir tek. Ben Türkiyede adam gibi hizmet veren bir servis görmedim. Apple dahi sorun yaşatabiliyor. Diğerleri ise komedi. Sonuç alabildiğim bir servise rastlamadım. İthalatçı garantili Mi A2 bu telefondan fersahlarca iyidir. hem de güya sıcak fırsat olan bu fiyattan 600-700 TL daha ucuza bulunuyor. SD 660'ta daha iyi GPU daha iyi CPU, daha yüksek MHZ'li RAM desteği gibi birçok avantaj var. Bu telefona bu parayı vermek çılgınlık.
    Hem asus zenfone 5 hem de xiaomi a2 64gb kullanmış biri olarak tabi ki zenfone daha iyi diyorum özellikle tasarım açısından. Zenfone 5 in xiaomi tarafındaki muadili a2 değil, mi 8 lite.

• quote:

asus servis konusunda gayet iyi 2 kez gittim garanti dahilinde sorun yaşatmadı diğer çinli firmayı bilmiyorum gerçi kvk bakıyor ama yinede muamma malzeme kalitesi ve tasarımda bana göre donanımdan hemen sonra gelen önemli kriterler normalde bu telefon pahalı ama Türkiye de hangi telefon ucuz ki ? Ayrıca o çok övdüğün çinli markanında saçma sapan huyları var ayarlardan , kamera ayarlarına kadar heryerde reklam bannerları çıkıyor saçmalık ben uygulamalarda bile reklamlara uyuz olurken telefonun ayarlarında reklam çıkması beni deli eder seni etmiyor olabilir.Asus telefon konusunda emin adımlarla yürüyor.PC de sevdiğim bir markaydı telefonda da özellikle son senelerde oldukça şık tasarımlara imza atıyorlar neyse sen ukalaca çinli markanı öv

Asus marka çok fazla ürün kullandım. Severim de. Ama telefon işinde başarılı değiller. Bir cihaz için ederinden daha fazla para isteniyorsa bunun Türkiye'deki telefon fiyatları ile bir alakası yoktur. 1600 Liraya KVK garantili A2 4-64 alırsın bu cihaz yerine.

HTC Wildfire

Samsung Wave

Samsung Galaxy S4

HTC M8

LG Nexus 5

Samsung S6 Edge+

Asus Zenfone 5

General Mobile GM 5 Plus

Xiaomi mi 5s

Xiaomi mi 8 kullandım bugüne kadar.

S6 edge plusın şarj soketi bozuldu, arka cam çatlak diye şarj soketini değiştirmek için ekran da değişmeli 1200 TL verin dediler. Yaptırmadık. Telefoncunun biri 100 liraya halletti. Gm 5 plusta ekran sarardı ve şarj soketi bozuldu, şarj soketini garanti kapsamında değiştirdiler ekrandaki sararma kullanıcı hatası dediler. Bu iki farklı markada negatif tecrübe edince kayıtsız cihazlara yöneldim, kaçak yolla mi 5s ve yine aynı şekilde kaçak yolla mi 8 aldım hiçbir sorun yaşamadım. Pahalı şeylerde servis her halükarda çamur yapıyor. Şarj soketi vs. De bedava zaten 30-40 liraya herkes tamir ediyor. Yani Türkiyede garantiye göre telefon almak komedi. Ayrıca A2 daha güçlü bir cihaz. Hem de %70 fiyatına...

• quote:

Asus marka çok fazla ürün kullandım. Severim de. Ama telefon işinde başarılı değiller. Bir cihaz için ederinden daha fazla para isteniyorsa bunun Türkiye'deki telefon fiyatları ile bir alakası yoktur. 1600 Liraya KVK garantili A2 4-64 alırsın bu cihaz yerine.

HTC Wildfire

Samsung Wave

Samsung Galaxy S4

HTC M8

LG Nexus 5

Samsung S6 Edge+

Asus Zenfone 5

General Mobile GM 5 Plus

Xiaomi mi 5s

Xiaomi mi 8 kullandım bugüne kadar.

S6 edge plusın şarj soketi bozuldu, arka cam çatlak diye şarj soketini değiştirmek için ekran da değişmeli 1200 TL verin dediler. Yaptırmadık. Telefoncunun biri 100 liraya halletti. Gm 5 plusta ekran sarardı ve şarj soketi bozuldu, şarj soketini garanti kapsamında değiştirdiler ekrandaki sararma kullanıcı hatası dediler. Bu iki farklı markada negatif tecrübe edince kayıtsız cihazlara yöneldim, kaçak yolla mi 5s ve yine aynı şekilde kaçak yolla mi 8 aldım hiçbir sorun yaşamadım. Pahalı şeylerde servis her halükarda çamur yapıyor. Şarj soketi vs. De bedava zaten 30-40 liraya herkes tamir ediyor. Yani Türkiyede garantiye göre telefon almak komedi. Ayrıca A2 daha güçlü bir cihaz. Hem de %70 fiyatına...
    XIAOMI MI8 LITE nasıl peki bugün inceledim mavi renkli tasarımı çok şık geldi bana

Fena cihaz değil, bu Zenfone'den aşağı kalır bir yanı olacağını zannetmiyorum ama yukarıda kalır yanları olacaktır. Bütçeyi kısmak istiyorsanız 4/64 Mi 8 Lite ya da A2'yi alabilirsiniz. A2 ile Mi 8 Lite arasında hiçbir alanda ciddi fark yok. Bir tek ekran kasa oranı biraz daha iyidir Mi 8 Lite'de bir de galiba SD 660'ın saat hızları Mi 8 Lite'de biraz daha yüksek. Bu paralara çıkmak gibi bir niyetiniz varsa bu cihaz yerine 250 TL daha koyup n11'den PocoPhone F1 ithalatçı garantili olarak alınır. Pocophone F1 ile bu cihaz arasında dünyalar kadar fark vardır. Bir kere Poco Antutu gibi bir benchmarkta Zenfone 5'in 2,5-3 katı kadar puan alıyor. Kamerası mutlaka çok daha iyi, bataryası daha iyi gidecektir, yüz tanıma özelliği var, ekran kasa oranı daha yüksek vs. vs.
  • quote:

Fena cihaz değil, bu Zenfone'den aşağı kalır bir yanı olacağını zannetmiyorum ama yukarıda kalır yanları olacaktır. Bütçeyi kısmak istiyorsanız 4/64 Mi 8 Lite ya da A2'yi alabilirsiniz. A2 ile Mi 8 Lite arasında hiçbir alanda ciddi fark yok. Bir tek ekran kasa oranı biraz daha iyidir Mi 8 Lite'de bir de galiba SD 660'ın saat hızları Mi 8 Lite'de biraz daha yüksek. Bu paralara çıkmak gibi bir niyetiniz varsa bu cihaz yerine 250 TL daha koyup n11'den PocoPhone F1 ithalatçı garantili olarak alınır. Pocophone F1 ile bu cihaz arasında dünyalar kadar fark vardır. Bir kere Poco Antutu gibi bir benchmarkta Zenfone 5'in 2,5-3 katı kadar puan alıyor. Kamerası mutlaka çok daha iyi, bataryası daha iyi gidecektir, yüz tanıma özelliği var, ekran kasa oranı daha yüksek vs. vs.
    mi8 de kulaklık girişi yok bu benim için önemli birde Huawei Mate 20 Lite var ancak oda 2300 den aşağı bulunmuyor

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.