Şimdi Ara

★★★Asus Zenfone 3 Zoom ZE553KL ANA KONU★★★ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
362
Cevap
10
Favori
29.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güle güle kullanın, hayırlı olsun. Benim de birkaç sorum var;

Lenovo P2 ye göre pil ömrü nasıl acaba? Tam şarj için ne kadar süre gerekiyor? Kamerası anlatıldığı kadar iyi mi? Güneşte ekranı okunuyor mu? Ard arda sordum kusura bakmayın ilk elden bir tecrübe sahibi bulunca.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu canım ürünü ABD'den aldıracaktım ancak koca ülkede kırpılmış halini satıyorlar. Bu ürünün bizdeki gibi 64/4GB halini ABD'de nereden satın alınabileceğini bilen varsa yazarsa sevinirim. Şahsi düşünceme göre verilebilecek en mantıklı para 1500-TL'dir ama o da mümkün değil gibi bu kurla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muko1676

ABD de 329 $ olan telefon bizim ülkemize gelince 2500 tl yakın oluyor %50 yakın o bu vergisi buna bi dengeleme getirmek lazım biz son tüketiciler olarak itiraz etmezsek daha çok paralar veririz dolar yüksek doğal olarak kesilen %50 yakın vergide yüksek oluyor $ ve € yüksek olduğu zaman belli bir sınırı aştığında bence vergilerin biraz indirilmesi lazım ki bu kadar yüksek fiyatlar ödemeyelim
    adamlar kendi ülkesinde doğal olarak $ kullandığı için kendi ülkesinde %50 vergi kesildiğini var sayarsak onlarda vergi 1 e 1 olsada bize gelince 1 e 3 oluyor dolar 3.6 larda gezdiği için

en güzel tepki satın almamaktır.

ama bunun için bilinçli toplum ortak akıl gerek.

• İyiki beklememisim.2500 tl nedir be kardesim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben çoktan vazgeçmiştim zaten. Bu fiyat da üzerine tuz biber oldu. Şimdi üzerine 1100 TL daha koyup çıkınca Sony Xperia XZ Premium almayı düşünüyorum.
  • aalperc A kullanıcısına yanıt
    Benim lenovo android 7.0 Da idi. %2 de iken Kendi kullanım senaryomda 12.5 - 13 Saat görmüştüm Efsane bir skor benim için. Bu telefon için %2 iken 11 Saat gördüm ki hiç fena değil Zoom Android 6.0 da. Bekleme olarak lenovo gece bırakıp sabah aldıgımda %3-4-5 aralıgında içiyordu bu telefon %10 bıraktım 8 saat sonra %10 idi şaşkınım.tam şarj 2 saat 20 dk - 30 dkda oldu. Kamerası anlatıldığı kadar iyi çok hoşuma gitti.
  • digital2 kullanıcısına yanıt
    kamera modlarında portrait modu var mı acaba şu bokeh efekti olan mod

güncelleme ile gelecek yazıyordu sitesinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ALan derinliği var fakat portre modu henüz yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digital2

Arkadaşlar telefonu dayanamadım gittim satın aldım. Şuan yüklemelerini yapıyorum. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım. Şuana kadar gördüğüm tek eksi özellik içinde snap 625 olmasına rağmen şuan wifi 5 görmüyor. Normalde görmesi lazım ama şuan yok. Gelir gelmez bilemem :/

Merhaba arkadaşım,
    öncelikle hayırlı olsun umarım sorunsuzca kullanmak nasip olur.
    Bence kim ne derse desin ülkemiz şartları göz önüne alındığında fiyatı özellikleri ile kıyaslandığında çok uçuk değil bir çok çinden gelip burada monte edilen telefonların fiyatları 200 TL üzerinden satılırken sesi çıkmayanların Asusun fiyatını eleştirmesini zaten ben şahsen dikkate almıyorum. 2000-2500 Arası olacağı zaten ön görülüyordu en tepeden fiyatlandırılmış :)
    Yakın çevremde zenfone 3 kullanan bir çok arkadaşım çok memnunlar, umarım sizde çok memnun kalırsınız.
    Ben sadece sizden kısa vadede olmasada orta vadede olabilecek bir sorun ile ilgili bilgi rica ediyorum.
    Yurt dışı forumlarda zamanla çıkan ekranda beyaz çizgiden bahsedilmiş ve iade değişimler olmasına rağmen yeni verilenler de de bu sıkıntının sürdüğünü yazmışlar.
    Bu konuda bir gelişme yaşarsanız ve paylaşırsanız sevinirim.
    ***Umarım böyle bir sorun bizde satılanlarda yaşanmaz.
    Tekrar hayırlı olsun.

• Benim de okuduğum kadarıyla, ze553kl kullanıcıları, ya yeni güncellemelerden sonra ya da 3-4 haftalık kullanımdan sonra ekranın en altında gitmeyen beyaz bir çizgi ile karşılaşıyorlarmış. Bu durumun daha kötüsü zenfone 2 de de yaşanmış. Ekranın yarısı hatta daha fazlasında donma ve çizgiler oluşuyormuş. Bu durum gpu ve cpu nun çakışmasından kaynaklanıyor, yani lcd ekran sorunu değil.

Bunun çaresi olarak Asun forumunda birisi donanım paylaşımını engelleme ile ilgili birşey paylaşmış. Bu ayara "developer options" menusunden ulaşılabiliyor. Umarım Tr deki cihazlarda bu sorun çıkmaz ama çıkarsa umarım bu yöntem çözüm için yeterli olur.

İlgilenenler için link aşağıda:

Reference:https://www.asus.com/zentalk/thread-12­348-1-1.html

Here are the intructions;

Go to settings > About device.

Find "Build number" and click 6 times fast on it.

You will then get the message saying: "You are now a developer"

Come back to Home Screen, and then go back to Settings >Now you will see the "Developer Options"

Now go to Developer options >>Hardware accelerated Rendering Section >> Find "Turn off hardware overlays" or "disable hardware overlays" >> This will force the phone to always use GPU for screen compositingThis happens after a new update as phone can't decide between CPU and GPU for drawing on screen.

• quote:

Orijinalden alıntı: aalperc

Benim de okuduğum kadarıyla, ze553kl kullanıcıları, ya yeni güncellemelerden sonra ya da 3-4 haftalık kullanımdan sonra ekranın en altında gitmeyen beyaz bir çizgi ile karşılaşıyorlarmış. Bu durumun daha kötüsü zenfone 2 de de yaşanmış. Ekranın yarısı hatta daha fazlasında donma ve çizgiler oluşuyormuş. Bu durum gpu ve cpu nun çakışmasından kaynaklanıyor, yani lcd ekran sorunu değil.

Bunun çaresi olarak Asun forumunda birisi donanım paylaşımını engelleme ile ilgili birşey paylaşmış. Bu ayara "developer options" menusunden ulaşılabiliyor. Umarım Tr deki cihazlarda bu sorun çıkmaz ama çıkarsa umarım bu yöntem çözüm için yeterli olur.

İlgilenenler için link aşağıda:

Reference:https://www.asus.com/zentalk/thread-12­348-1-1.html

Here are the intructions;

Go to settings > About device.

Find "Build number" and click 6 times fast on it.

You will then get the message saying: "You are now a developer"

Come back to Home Screen, and then go back to Settings >Now you will see the "Developer Options"

Now go to Developer options >>Hardware accelerated Rendering Section >> Find "Turn off hardware overlays" or "disable hardware overlays" >> This will force the phone to always use GPU for screen compositingThis happens after a new update as phone can't decide between CPU and GPU for drawing on screen.

güzel paylaşım.
    umarım yaşanmaz ama yurt dışından farklı bir ürün getirirler mi bize ondan emin değilim :)

• Umarım herhangi bi ekran sorunu yaşamam 😊

• zipmaker kullanıcısına yanıt
    https://www.amazon.com/ZE553KL-5-5-Inch-UNLOCKED-International-Warranty/dp/B00YITWBLK

• bende uzun süredir bekliyordum ama beyaz çizgi problemi çok yaygın , almayacağım

• bir tane prototip yapıp sonra hemen üretime mi sokuyor bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: işleredom

ben gelişmiş birşey göremiyorum?

Abd versiyonu "Zenfone 3 Zoom" 3gb ram 32gb dahili hafızalı ana kameralarından açık diyaframlı olan f2.0 diyaframlı.
    Bize gelen model ise "Zenfone Zoom S" 4gb ram 64gb dahili hafızalı ve açık diyaframlı ana kamerası f1.7 diyaframlı.

Muhtemelen bazı rakip telefonlar çıkmadan önce üretilmeye balayan serinin daha açık diyaframlı kamera eklenmesiyle çıkarılan bir plus model. Bu fiyatı hak eder mi sorusu tabiki sorulması gereken bir model. Ancak şöyle bir durum var ki kıyaslandığı birçok telefona göre 5000mah pili ve düşük tüketimli işlemcisiyle şarj konusunda fazlasıyla öne çıkacak bir model. Görüntü malum markalara benziyor ve 170gr lık ağırlığıyla bu batarya ve tasarımla bence başarılı denebilir.
    Tercih meselesidir ancak 2000TL altına indiğinde almayı düşünebileceğim bir telefon diyebilirim. Bana hitap eden özellikleri mevcut. Tabi o özelliklerin bir kısmını Laser 5,5" ile de kullandığımdan acelem yok, beklemeye devam.

• Merhaba arkadaşlar, bugün İzmir Bornova Vatan Bilgisayar`da Zoom S i inceleme fırsatı buldum. iPhone kalitesinden çok memnun olmama rağmen şu anda kullandığım 5s imdeki pil sıkıntım nedeniyle ben de yeni bir tel arayışına girdim. ZoomS i kendi telefonumun yanı sıra Lenovo P2 ile de kıyasladım.

Telefonun menusu akıcı, haptic feedback hafif bir yay titreşimi hissi veriyor ve rahatça hissediliyor. Bu anlamda iPhone 7 ye benziyor ama zoom S in haptic hissi biraz daha zayıf olsa da, daha önce dediğim gibi yeterli. Zoom S in arka ana kamerasının açısı geniş açısını çok beğendim, 5s ve P2 ye göre daha geniş bir alanı kapsıyor. İç mekanda çektiğim fotoğraflar kalite olarak iyiydi, ama tabii mükemmel diyemem, çektikten sonra iyice yaklaştırınca fazla keskin pikseller görünüyor, kamerası bu anlamda yaklaşınca P2 ninkine benzer sonuç veriyor. 2.3x zoom kameranın f değeri daha yüksek olduğundan dolayı onunla çekilen fotolar biraz daha karanlık oldu, telefon da iso değerini otomatik yükseltince hafif grenli fotolar çıktı ortaya. İç mekanda ya da ışığın az olduğu yerlerde zoom kameradan iyi sonuç beklememek lazım yani. Bunun dışında ön kamerası da geniş açı olduğundan dolayı selfie lerde iphone 5s ve Lenovo ya göre çok daha geniş bir alanı kapsıyor. Ekran parlaklığı P2 ye göre daha iyi gibi geldi bana. Ayrıca zoom S elde tutunca Lenovo P2 ye kıyasla biraz daha kaliteli bir his veriyor. P2 nin piyasada yalnıca 32 GB lık modeli bulunabilirken zoom S 64 GB lık modelle girdi piyasaya.

Lenovo P2 uzun zamandır piyasada oluşundan dolayı artık sorunları ve çözümleri bilinen bir cihaz, 1500 TL mertebesinde bulunabiliyor piyasada. Zoom S in diğer sitelerde lcd deki beyaz çizgi ve titrek ışık sorunları kronik problem olarak karşımıza çıkıyor. Yukarıdaki yorumlarımda önerdiğim "disable hw overlay" metodunun işe yarayip yaramadığını dahttp://www.gsmarena.com/asus_zenfone_3_zoom_ze553kl-reviews-8509.php web sitesindeki forumda yaptığım yazışmalarla takip ediyorum. Bu yöntemle sorun çözülse bile batarya süresini ne kadar etkilenecek, bu sefer de o iş çıkacak karşımıza.

Zoom S in, birçok yönden P2 ye kıyasla daha iyi bir telefon olduğunu düşünsem de Zoom S in rüştünü ispat etmesi ve fiyatının çıkış fiyatından %15-20 kadar düşeceği zamana kadar beklemeye karar verdim ben de.

• quote:

Merhaba arkadaşlar, bugün İzmir Bornova Vatan Bilgisayar`da Zoom S i inceleme fırsatı buldum. iPhone kalitesinden çok memnun olmama rağmen şu anda kullandığım 5s imdeki pil sıkıntım nedeniyle ben de yeni bir tel arayışına girdim. ZoomS i kendi telefonumun yanı sıra Lenovo P2 ile de kıyasladım.

Telefonun menusu akıcı, haptic feedback hafif bir yay titreşimi hissi veriyor ve rahatça hissediliyor. Bu anlamda iPhone 7 ye benziyor ama zoom S in haptic hissi biraz daha zayıf olsa da, daha önce dediğim gibi yeterli. Zoom S in arka ana kamerasının açısı geniş açısını çok beğendim, 5s ve P2 ye göre daha geniş bir alanı kapsıyor. İç mekanda çektiğim fotoğraflar kalite olarak iyiydi, ama tabii mükemmel diyemem, çektikten sonra iyice yaklaştırınca fazla keskin pikseller görünüyor, kamerası bu anlamda yaklaşınca P2 ninkine benzer sonuç veriyor. 2.3x zoom kameranın f değeri daha yüksek olduğundan dolayı onunla çekilen fotolar biraz daha karanlık oldu, telefon da iso değerini otomatik yükseltince hafif grenli fotolar çıktı ortaya. İç mekanda ya da ışığın az olduğu yerlerde zoom kameradan iyi sonuç beklememek lazım yani. Bunun dışında ön kamerası da geniş açı olduğundan dolayı selfie lerde iphone 5s ve Lenovo ya göre çok daha geniş bir alanı kapsıyor. Ekran parlaklığı P2 ye göre daha iyi gibi geldi bana. Ayrıca zoom S elde tutunca Lenovo P2 ye kıyasla biraz daha kaliteli bir his veriyor. P2 nin piyasada yalnıca 32 GB lık modeli bulunabilirken zoom S 64 GB lık modelle girdi piyasaya.

Lenovo P2 uzun zamandır piyasada oluşundan dolayı artık sorunları ve çözümleri bilinen bir cihaz, 1500 TL mertebesinde bulunabiliyor piyasada. Zoom S in diğer sitelerde lcd deki beyaz çizgi ve titrek ışık sorunları kronik problem olarak karşımıza çıkıyor. Yukarıdaki yorumlarımda önerdiğim "disable hw overlay" metodunun işe yarayip yaramadığını dahttp://www.gsmarena.com/asus_zenfone_3_zoom_ze553kl-reviews-8509.php web sitesindeki forumda yaptığım yazışmalarla takip ediyorum. Bu yöntemle sorun çözülse bile batarya süresini ne kadar etkilenecek, bu sefer de o iş çıkacak karşımıza.

Zoom S in, birçok yönden P2 ye kıyasla daha iyi bir telefon olduğunu düşünsem de Zoom S in rüştünü ispat etmesi ve fiyatının çıkış fiyatından %15-20 kadar düşeceği zamana kadar beklemeye karar verdim ben de.

Güzel ve bilgilendirici bir paylaşım olmuş.
    araştıran, öğrenen, inceleyen incelediktan sonra aklı başında paylaşımlarda bulunan arkadaşlarımızın olması çok iyi.
    Yani hiç bir şeyini kullanmayı bilmeden Elma kısmı görülecek şekilde masaya telefonlarını koyan sonrada bu tip forumlarda her telefona sallayıp yok arkadaş illada elma diyenlerin olduğu güzel ülkemizde her konuda olmasada ilgilendiği konularda bilgi sahibi olup sonradan yorum yapmak gerekir.
    Bende LG G2 var ve ben G2 kullananlar içinde de şanslı olanlardan oldum ilk çıktığı gün aldım bugüne kadarda sorunsuzca kullandım ama malum LG Samsung gibi markalar ürünü sattıktan sonra güncelleme desteğini çok iyi vermiyorlar benim telefon 5 güncellemesin de kaldı, hala iş görüyor olsada hatta en az 1 yıl daha kullanımı olsada artık değiştirme zamanı geldiği için uzunca zamandır araştırma içerisindeyim.
    Bir çok alınabilecek telefon var ama ben prensip olarak aldığım telefonun en son çıkan olmasını ve mümkünse en az 4 yıl kullanmak taraftarı olduğumdan çokta ince eleyip sık dokuyorum :)
    şu an piyasada olan telefonlardan ben en çok sırasıyla Sony xperia xz premium,Huawei P10 Plus,Galaxy S8, LG G6 ve Asus Zenfone modellerini çok beğendim.
    Ülkemizde maalesef fiyatlar çok yüksek malum sebepler herkesce biliniyor tekrar etmeyeceğim ülke gerçeğimiz ne yazıkki bu fiyatlarda böyle.
    Bu gerçekten hareketle 2500 TL ye gelen Zenfone zoom modeline değmez gibi yorumları çok yersiz buluyorum bence sadece zenfone değil tüm marka modellerin fiyatları normalin çok üstünde iyi bir Motor fiyatına telefon var piyasada.
    Ben açıkcası şartlarımı zorlayıp 6GB Ram ile gelen P10 Plus almak istiyorum ama onu alamazsam Asusu alacağım.
    Çünkü benim kriterlerime göre şu ana 6 GB Ram ile tek fark oluşturan P10 diğerleri az çok birbirinin aynı ve 4-5 bin TL vermeye değmez.
    Zenfone Zoom ekran sorunu netleşirse bir karar vermek daha kolay olacak inşallah bizde yaşanmaz.
    Not..: Bu arada fiyatın kurlar sebebiyle hemen aşağı ineceğini düşünmemekteyim Örneğin Axon 7 1,999 TL idi şu an sanırın 2,499 TL :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atillaahmetalp -- 17 Mayıs 2017; 9:25:32 >

• quote:

Merhaba arkadaşlar, bugün İzmir Bornova Vatan Bilgisayar`da Zoom S i inceleme fırsatı buldum. iPhone kalitesinden çok memnun olmama rağmen şu anda kullandığım 5s imdeki pil sıkıntım nedeniyle ben de yeni bir tel arayışına girdim. ZoomS i kendi telefonumun yanı sıra Lenovo P2 ile de kıyasladım.

Paylaşımınız için teşekkürler. Düşünenler için bazı fikirler oluşmuştur sayenizde.

Bu arada ekran konusunda ufak bir düzeltme ve bilgi paylaşımı yapıcam affınıza sığınarak. Zoom S amoled ekran kullanıyor. Zaten bu sebeple ekranda tek bir satır şeklinde beyaz çizgi olayı oluşuyor. Arayüz gpu tarafından oluşturulmaya çalışıldığında gpu driverındaki bilgiyle ekran boyutu tam uyuşmuyor muhtemelen ve o uyuşmayan satıra yanlış sinyal gidiyor ve beyaz çizgi oluşuyor. Arayüz oluşturma işini gpu dan alıp cpu ya aktarınca sorun düzeliyordur. Benzer sorunları 5-6 yıl önce Samsung Galaxy S i9000 kullanırken yaptığım yüzlerce rom denemesi, kernel denemesi ve geliştirici seçenekleri değişiklikliği sırasında da yaşamıştım. O cihaz da amoled ekranlıydı.

İşin özü muhtemelen driver kaynaklı olan bu sorunun ülkemizde satılan modellerde olup olmadığını veya bu konuda bir yazılım ve driver güncellemesiyle sorunun çözülüp çözülemediğini görmek için bir süre beklemek gerek bence.

Cihazla ilgili de genel olarak benim düşüncemde pilin artısı çok büyük. Şuan kullandığım Laser 5,5" 3000mah pile sahip ve 170gr ağırlıktayken Zoom S 5000mah pil ve o metal çerçevelerle nasıl o incelik ve ağırlıkta oluyor diye düşünüyorum. Acaba sadece rakamsal mı bu pil kapasitesi diye şüphe de oluşuyor elbette. Batarya testlerini takip edicem bu sebeple ve gerçekten batarya hakkını veriyor ise 2000TL civarına almayı düşüneceğim.

Zaten profesyonel bir kameram ve lenslerim mevcut. Lakin sürekli yanımda taşıyamıyorum elbette. Anlık ihtiyacım olduğunda kullanacağım cep telefonu kamerasında da tabi bazı özellikleri aramıyor değilim. Özellikle Portre modunun neden şuan sunulmadığı ve raw formatlı fotoğraf desteğinin "Android 7 Nougat ile verilebilir" olarak belirtilmiş olması beni kamera konusunda düşündürüyor.

Bu konular netleşene kadar takipteyim.

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Hocam Amerika'da satılan modelde de ana kamera f/1.7 diyaframlı, tek fark hafıza ve ram. Asus Amerika sitesinden doğrulayabilirsiniz.

Cihazın fiyatı bana göre fazla.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.