Şimdi Ara

★★★Asus Zenfone 3 Zoom ZE553KL ANA KONU★★★ (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
362
Cevap
10
Favori
29.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ekranın boyutuna uygun cam filmi bulabilen var mı? Benim aldığımda kenarlarda boşluklar var. Bir de 7.1.1 güncellemesinde kilit ekranını kaydırma özelliğini nasıl kapatıyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada fiyat $299 oldu amazon da.

★★★Asus Zenfone 3 Zoom ZE553KL ANA KONU★★★

• Gece karanlıkta yıldızları çektim (manuel mod)

• Şarj durumu (Hücresel veri hep açık ve otomatik modda %90 4g modunda, parlaklık otomatik modda, güç tasarrufu normal modda, otomatik senkronizasyon hep açık)

• ★★★Asus Zenfone 3 Zoom ZE553KL ANA KONU★★★

Ben de tutarlı bir şekilde 11 saat civarında ekran süresi alıyorum.

• crusht C kullanıcısına yanıt
    Kullanım şekliniz nasıl?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-2 saat GPS, YouTube ve kalan browser. Çocuk belki 30dk falan oyun oynamıştır ama o kadar. Face twitter kullanmıyorum. Ha bir de bolca resim. Konuşmalar 1 saati aşmaz.

Genel kullanım bu şekilde. GPS ve YouTube az olursa 12 saati buluyor. 2-3 gün gidiyor. Pil den çok memnunum şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crusht -- 23 Temmuz 2017; 18:11:55 >
  • Burdaki görüşlere değer veren arkadaşlara marka düşmanlığı veya fanatikliği yapmadan nacizane tavsiyem bu telefonu almayın.Telefonda bug milyon tane.Portrait modu için almıştım ama bu kadar kötü olamaz.İnsanı rezil eder.Sadece pil için alacaksanız gidin 1000 TL ucuza diğer markaların büyük pilli telefonlarını alın.Belki sorunlusu bana denk geldi.Ama görüşü tecrübe belirler.Telefonun bendeki izlenimleri bunlar.Kendimi Tayvanlılar tarafından öpülmüş hissediyorum.

• BETER_BÖCEK B kullanıcısına yanıt
    Portre modu eski alan derinliği modunun bir benzeri olarak yazılımla yapılmış galiba. Öyle midir hocam?
  • Hocam yazılım veya değil çözebilecek kadar bilgi sahibi değilim lakin bildiğim bişey portrait modda 7 plus ın yanından geçmez.Ayrıca benim telefona özel mi bilmiyorum şimdide nerden izlediğinin önemi yok youtube facebook veya başka biyerden video izlerken video 5 sn kadar oynuyor sonra ses devam edip video duruyor.Facebook u kullanamiyordum şimdide Youtube uda kullanamıyorum.Bu telefon yediğim kazığın nirvanasıdır.

• Telefonun kamerasının kullanımı ile ilgili güzel bilgiler olan bir site:
    http://edgeup.asus.com/2017/07/06/zenfone-3-zoom-camera-guide/

Bu arada portre modunda zoom lensi odaklamak istediğiniz obje, diğer lens de buğulu arka plan için kullanılıyormuş. Bunları bir araya getirmek için de yazılım gerekiyordur mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crusht -- 26 Temmuz 2017; 17:50:1 >
    Hocam sizin telefonun sağlam bir wipe data ve fabrika ayarlarına dönmeye ihtiyacı var gibi. Hatta komple yazılım bile atılabilir.

Iphone 7 plus da aynı sistemle blur efekti uyguluyormuş fotoğraflara. İşin çakallığını yapan Ios yazılımcıları odaktaki objeyi tespit ettikten sona geçişi baya bir yumuşak yapıyor ve saç, sakal vs gibi keskin olması gereken yerler de bulanık oluyor.
    Diğer firmalarsa bu modun yazılımını tam oturtamamış. Keskin kenarları tam tespit edemiyor uygulama ve blur efekti uygulayamadığı alanlar kalıyor.

Vel hasıl piyasadaki çoğu markada bu "portre modu" dedikleri mod tamamiyle kandırmaca bir blur efektiymiş, onu da araştırdıkça gördüm. Manuel modu kuvvetli olan kamerayı seçip onunla devam edicez anlaşılan yola.

Mi6 - OnePlus5 - Lgv20(dxomark'taki karşılaştırma fotoğrafları çok iyi) - Nokia 8(bakalım efsane Zeiss'in çift kamerası nasıl oluyormuş)

Bu 4 telefon üzerine yoğunlaşacak gibiyim.

• Hocam Merhabalar.İnan wipe data fabrika ayarlarına sifirla falan yapmaktan bıktım.Olmuyor düzelmiyor.Asus u aradım şimdilik yapabilecek bişey yok arkadaşlar yazılım için uğraşıyorlar dedi.Ama tatile gidip geleyim.Asusa gidip bu telefonu alın düzeltemezseniz bir şekilde yok edin diyeceğim.Şikayet var a yazdım Asus dönüş yapmadı bile.Oraya yazıp dönüş almadığım ilk firma Asus tur.O söylediğin telefonldardan v20 yi incelemiştim.Onunda bataryası 3000 di yanilmiyorsam.Şu an huawei p10 plus hoşuma gidiyor.O telefonlara yoğunlaşacaksında hocam bu hışır ne olacak satacak mısın ?

• Fark ettiyseniz auto modda HDR default olarak etkin/auto durumda. Bunun renkleri abartırken detayı yok ettiği yazıyor üstteki makalede. Az önce denedim ve çok haklı. Arada bariz fark var. Auto da resim çekerken ekrandaki HDR butonuna basıp kapatmak lazım. Menüdeki HDR Pro dan bahsetmiyorum bu arada:

HDR kapalı:
    http://ibb.co/c5yAjk

HDR Auto:
    http://ibb.co/kkK0jk

Yazılım 7.1.1

Hışır nedir hocam :)

Şuan Zenfone Laser 5,5" kullanıyorum. Sıfır gibi duruyor, nerdeyse 2 yıl olacak alalı. Buluruz yapacak bişey, altı üstü 700TL lik telefon :)
  • Arkadaşlar üç hafta önce aldığım asus zenphone zoom s alt kısmında beyaz çizgi sorunu oluştu durduk yerde. 7.1.1 güncelleme sonrası oldu alakası var mı bilemedim. Ama çok sevdiğim telefondan biranda soğudum :(

• Arkadaşlar üç hafta önce ümraniye vatandan aldığım asus zenphone zoom s alt kısmında beyaz çizgi sorunu oluştu durduk yerde. 7.1.1 güncelleme sonrası oldu alakası var mı bilemedim. Ama çok sevdiğim telefondan biranda soğudum :(

• Kutusu duruyorsa üretim tarihine bakmanız mümkün mu?

Diğer ülkelerde asus yenisiyle değiştiriyordu, bu bilinen bir sorun ve Nisan ve öncesi üretimlerde var diye konuşuluyor. Yenisini verirlerse üretim tarihini sormakta ve Nisan sonrası bir model istemekte fayda olabilir.

• Yeni güncellemeyi indiren var mı?

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.